Nejlepší termální lázně v Česku (termální koupaliště a bazény v ČR)

Kam vyrazit do lázní či na klasické koupaliště, pokud máte spadeno na odpočinek, koupání či plavání v termální vodě? Možností je samozřejmě nepočítaně. My jsme pro vás však vybrali alespoň pár velmi zajímavých míst, které si zaslouží pozornost. Takže jaké termální lázně v Česku navštívit? Pojďte se na to podívat společně s námi prostřednictvím našeho žebříčku.

Nejlepší termální koupaliště v České republice – kam vyrazit za teplou a blahodárnou vodou?

1. Termální lázně Velké Losiny

V nádherné přírodě Hrubého Jeseníku se nemusíte věnovat jen lyžování či turistice, ale klidně i vodním radovánkám a odpočinku. Svou polohu v podstatě u lesa jsou lázně na okraji Velkých Losin ideálním cílem, pokud potřebujete pořádně osvěžit tělo i mysl. Termály jsou součástí lázeňského lesoparku a je zde opravdu překrásně.

Součástí lázní jsou vnitřní i venkovní prostory. Venku najdete velké bazény, a dokonce i tobogán, takže si můžete užít i trochu zábavy a vyrazit sem třeba i s dětmi. Prostředí lázní je velmi moderní, stylové a příjemné. Celkově zde najdete na 9 bazénů s termální vodou z místního vrtu (5 vnitřních a 4 venkovní). Součástí wellness centra jsou pak 4 sauny – finská, solná či parní nebo aroma sauna. Jsou zde tepidaria i ledová komora. Vychutnat si můžete parádní masáže a další wellness či lázeňské procedury. Pro děti je zde hřiště i vnitřní dětský koutek anebo animační programy.

Součástí lázní jsou i čtyři apartmány vhodné i pro rodiny. V okolí se pak nachází velké množství dalších ubytovacích zařízení. I když lázně v Losinách nejsou největší či nejvybavenější v ČR, nabízejí jedinečný zážitek se silným geniem loci díky báječnému prostředí.

2. THERMALIUM v lázních Teplice

THERMALIUM v lázních Teplice
THERMALIUM v lázních Teplice

Teplice u Ústí nad Labem patří mezi velmi známá česká lázeňská města. V tomto městě samozřejmě najdete množství lázeňských domů a wellness center, ale pokud bychom měli doporučit jedno velmi speciální místo, pak se nabízí skvělé Thermalium, které najdete v Lázeňském domě Beethoven v centru města u Lázeňského sadu.

Thermalium patří mezi exkluzivní wellness a lázeňské komplexy a zdejší bazény jsou napouštěny výhradně čistou vodou z unikátního pramene známého jako Pravřídlo, jenž pochází z vulkanických masivů skrývajících se hluboko pod městem. Tento pramen je velmi ceněný především pro pozitivní účinky na pohybový aparát. Do zařízení se přicházejí s úspěchem léčit osoby s onemocněními, jako je osteoporóza a s degenerativními onemocněními kloubů.

Srdcem Thermalia je 23metrový termální bazén v antickém stylu s teplotou vody 35°C. Dále je zde 20metrový plavecký bazén s osvěžující teplotou 29°C. Využít můžete Kneippův chodník anebo několik saun, včetně finské, solné, parní, bio či tropické sauny. Thermalium patří mezi nejlepší termální lázně v širokém regionu.

3. Aqualand Moravia, Pasohlávky

Aqualand Moravia Lavatio Pool
Aqualand Moravia Lavatio Pool

Dokonce i pompézní aquaparky mohou skrývat kousek klidu termálních lázní. Platí to i pro možná největší český aquapark Aqualand Moravia, který najdete na jižní Moravě u nádrží Nové Mlýny. V krásné pálavské krajině si můžete užívat nejen bezpočet atrakcí, ale i unikátní termální vodu, která pochází z lokálních mušovských vrtů. Voda pochází z hloubky 1,3 km a pramen je starý přes 10 000 let.

Tato voda je uznaná ministerstvem zdravotnictví jako léčivá a podporuje především zdraví pohybového aparátu, metabolismu, krevního oběhu, nervového systému či kůže. Vhodná je i pro posílení imunity.

Na naprosto špičkové úrovni jsou zdejší lázeňské a zdravotnické služby, ale samozřejmě i wellness centrum. V něm se můžete těšit na úžasný saunový svět, římské lázně, vířivky, tepidaria, turecké lázně, sněžnou jeskyni, Kneippovy chodníky a mnoho a mnoho dalšího vybavení.

Je zde i možnost ubytování s přímým vstupem do aquaparku v Aqualand Inn Moravia.

4. Aquacentrum Jánské lázně

Aquacentrum Jánské lázně
Aquacentrum Jánské lázně

Jánské Lázně jsou lázeňské město ležící na severu Královehradeckého kraje. Tyto lázně nejsou příliš známé a jsou velmi malé – ostatně v celé obci žije jen na 700 obyvatel. Pro leckoho to však může být právě ta největší výhoda. Lázně jsou mimořádně klidné a leží v nádherném horském prostředí v obklopení lesů.

Zdejší lázně využívají hydrouhličitano-vápenato-sodnou minerální vodu, která má blahodárné účinky na pohybový aparát. Skvěle se hodí i pro regeneraci po sportovním výkonu, kterého si zde můžete užít do sytosti. Je zde totiž i skvělé lyžařské středisko.

Součástí samotných lázní je i wellness středisko a aquacentrum. Jeho součástí je velký členitý bazén o ploše 230 metrů čtverečních. Samozřejmě je napouštěn výhradně vodou z minerálních pramenů. Součástí vybavení je protiproud, vodní masáže, vodní clona, vnitřní i venkovní vířivky, ale třeba i finská sauna, parní sauna a leccos dalšího. Jde tedy o velmi dobře vybavené spa & wellness centrum. Navíc se špičkovými službami.

5. Termální bazény v hotelu wellness Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness hotel Horal
Wellness hotel Horal

Velké Karlovice patří mezi velmi oblíbené beskydské destinace. Najdete zde řadu příjemných hotelů, sjezdovky i koupaliště. Mezi nejlepší rekreační střediska však jednoznačně patří wellness hotel Horal, který je vyhlášený v celém regionu. Horal je moderní a stylový resort, který leží v klidném přírodním prostředí na kraji lesa a nabízí zábavu, sport i odpočinek.

Součástí areálu je i vynikající wellness. Ten nabízí hned trojici termálních bazénů se slanou vodou s italskou mořskou solí a o krásné teplotě až 36°C (relaxační a dětský bazén). Navíc si při koupání můžete užívat parádní panoramatický výhled na beskydskou krajinu. Je zde plavecký 20m bazén, jeskyně, divoká řeka, vodní masážní lavice, trysky, bubliny a další prvky pro relax i zábavu. Nechybí bazén pro děti.

Neméně skvělý je i zdejší saunový svět. Najdete v něm finskou, bylinkovou či parní saunu. Nechybí vířivka, tepidarium, Kneippův chodník nebo ochlazovací bazén či multifunkční sprchy. Odpočívat můžete v relaxačních prostorách i na venkovní terase nebo ve Vital baru. Dopřát si můžete zábaly, masáže, saunové i jiné rituály a procedury.

6. Termální bazén v hotelu Thermal Karlovy Vary

Termální bazén v hotelu Thermal Karlovy Vary
Termální bazén v hotelu Thermal Karlovy Vary

Nyní se dostáváme přímo do srdce nejznámějších a nejvýznamnějších českých lázní – Karlových Varů. Ty jsou samozřejmě doslova zemí zaslíbenou špičkovým lázeňským wellness hotelům a resortům. Je jasné, že do našeho žebříčku se nemůže vejít ani menší část těch nejlepších. Ale jednu specialitku jsme pro vás vybrat museli. Jde o velmi známý, panoramatický, střešní bazén slavného hotelu Thermal.

Bazén je samozřejmě stoprocentně „termální“ a je přístupný nejen hostům hotelu, ale i veřejnosti. Kromě příjemného koupání v léčivé vodě si můžete užívat skvostný výhled na celé lázeňské město a lesy, které ho obklopují. Bazén je nově zrekonstruovaný a rozdělený na dvě části – sportovní a relaxační. Je zde i malý bazén s vodou o teplotě 38°C. Nechybí zde bar, brouzdaliště, lehátka či další vybavení.

Součástí wellness centra hotelu je pak taky skvělý saunový svět Saunia. Tento svět zahrnuje na osm saun a čtyři druhy ochlazujících zařízení. Občerstvit se můžete v příjemném Sauna baru.

Více informací o termálním bazénu hotelu Thermal najdete v samostatném článku.

7. Termální bazén v hotelu Termal Mušov

Hotel Termal Mušov
Hotel Termal Mušov

Hotel Termal Mušov najdete na břehu vodních nádrží Nové Mlýny na jižní Moravě, na okraji známého kempu Merkur – a taky hned vedle Aqualandu Moravia, možná největšího aquaparku v ČR a jednoho z největších aquaparků ve střední Evropě. Jde tedy o velmi lukrativní lokalitu a samotný hotel nabízí krásné prostředí v pokojích či samostatných apartmánech.

Součástí hotelu je i vlastní wellness. Jeho součástí je především termální bazén naplněný vodou z místního vrtu. Jde o jeden z nejsilnějších sirných pramenů na našem území. Voda v bazénu má příjemných 34 až 36°C a bazén je přístupný i pro veřejnost.

Kromě toho si v hotelu Termal Mušov můžete dopřát balneo koupele vhodné především pro léčbu kožních onemocnění, například lupénky, léči se zde však i osoby s neurodegenerativními a pohybovými onemocněními. A nechybí zde ani sauny. Finská, aroma sauna nebo solná sauna.

8. Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí
Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Malebné historické městečko Benešov nad Ploučnicí sice nepatří mezi nejznámější turistické destinace, ale pokud sem zamíříte nebo tudy budete projíždět, můžete se parádně osvěžit v místním termálním koupališti. A „osvěžit“ je v tomto případě vskutku přiléhavý termín, protože voda v bazénu sice pochází z termálního pramene, ale má příjemných 26°C. Obsahuje vysokou koncentraci železa a může i prospět vašemu zdraví.

Výhodou je fakt, že tento bazén má štědré rozměry 40 × 20 m, takže si v něm můžete i zaplavat a protáhnout svaly. Jsou zde travnaté odpočinkové plochy, dětské brouzdaliště, ale taky možnost zahrát si plážový volejbal, nohejbal nebo klasický volejbal. Nechybí ani občerstvení nebo dětské „suché“ hřiště. Rozhodně jde o pěkné, málo známé a klidné termální koupaliště v krásném prostředí.

9. Termální koupaliště Brná, Ústí nad Labem

Termální koupaliště Brná, Ústí nad Labem
Termální koupaliště Brná, Ústí nad Labem

Opět se nacházíme blízko Ústí nad Labem. Tentokrát v obci Brná, kde se nachází další příjemné klasické, letní koupaliště. A to navíc hned na břehu řeky Labe, mezi zalesněnými kopečky. Prostředí je zde tedy opravdu mimořádně příjemné a uklidňující. Bazény jsou pak samozřejmě napuštěny termální vodou, která má teplotu velmi vlídných 30°C.

Obrovskou výhodou je, že zdejší bazény jsou opravdu velmi prostorné, skvělé i pro kondiční plavání. Pro děti je zde i dětský bazén a dokonce se můžete těšit i na tobogán. V areálu je možnost občerstvení na několika místech a taky si můžete zahrát plážový volejbal. Opravdu velmi pěkné venkovní koupaliště, které se v létě vyplatí navštívit.