Termální lázně Německo

Německo není typickou zemí (jako Slovensko a Maďarsko), kde bychom hledali termální lázně, ale opak je možná pravdou. Nachází se tu největší lázně Evropy i celá řada menších lázní, kde můžete spojit příjemné koupání v teplé vodě se zdravotními účinky termálních pramenů. Německo je navíc pověstné svými kvalitními službami, které jsou k vidění i v areálech jednotlivých lázeňských komplexů.

Seznam termálních lázní v Německu

V bavorské termální oblasti se nachází největší termální lázně v Německu i Evropě – Europa Therme v městečku Bad Füssing. Lázně jsou rozděleny do tří komplexů – Therme I a II a Johannesbad. V každém z nich nalezneme minimálně 10 bazénů a neméně nápadité areály saun. Velmi oblíbené jsou rovněž bavorské lázně Bad Griesbach. Lázně jsou od sebe vzdáleny necelých 22 kilometrů, takže během své návštěvy můžete navštívit klidně oba lázeňské komplexy.

Není překvapením, že krásné termální lázně nalezneme také v Mnichově a přilehlých městečkách – Bad Tölz (termální aquapark Alpamare s jódovou vodou) a Erding (termální aquapark).

Na severu Bavorska v městečku Bad Kissingen nalezneme minerální termální lázně. V Bavorských Alpách potom v  populárním turistickém středisku Berchtesgaden – Watzmann Therme. Místní specialitou je voda nasycená solí, tzv. „bílým zlatem berchtesgadenského kraje.“

Při návštěvách lázeňských komplexů a aquaparků Německa nesmíme opomenout ani velmi oblíbený aquapark Tropical Island u Berlína. V bývalém hangáru na výrobu vzducholodí vznikla ojedinělá stavba rozprostírající se na ploše 8 fotbalových hřišť. Pokud vás zajímá více informací a o Tropical Island Berlín, připravily jsme pro vás samostatného průvodce.

Stejně jako v ostatních zemích Evropy i termální lázně Německo mají léčebné a zdravotní účinky. Lidé sem jezdí léčit své pooperační a poúrazové stavy, problémy s pohybovým ústrojím ia revmatismem. Mimo to ale mají termální lázně v Německu také blahodárné účinky na naši psychiku. Relaxací a odpočinkem odbouráváme stres a nabíjíme se novou energií.

Představujeme lázně v Německu

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 comment