Kam za špičkovým wellness do polských Krkonoš?

Polské Krkonoše a Jizerky čelí v posledních letech zvyšujícímu se „tlaku“ z české strany hranic v podobě turistů, výletníků, sportovců a návštěvníků všeho druhu. Není se co divit, že se našincům za hranicemi stále více líbí. Města jako Karpacz, Szklarska Poreba či Świeradów-Zdrój jsou krásnými horskými, lázeňskými a turistickými středisky s nádhernou přírodou a obrovskými možnostmi pro sport i odpočinek; pro aktivní i pasivní dovolenou. Pokud jste se taky rozhodli do těchto míst zavítat, zajisté se vám bude hodit náš žebříček, ve kterém jsme se zaměřili na nejlepší wellness hotely v polských Krkonoších a Jizerkách.

TOP hotely pro wellness v polských Krkonoších

1. Green Mountain Hotel & Apartments

📌 Sarnia 21, 58-540 Karpacz, Polsko

Green Mountain Hotel & Apartments

Více fotografií na Booking.com

Green Mountain patří bezesporu k nejkvalitnějším resortům ležícím v blízkosti lázeňského města a horského letoviska Karpacz. A že je tady konkurence obrovská, na to si můžete vsadit. Karpacz rozkládající se na severním úpatí Sněžky, pár km od českých hranic, patří mezi nejoblíbenější krkonošské destinace. Green Mountain Hotel pak najdete asi 1,5 km jihovýchodně od centra – v odlehlém koutě na hranici hlubokého lesa. Všude okolo vás bude obestírat jen zeleň a vrcholky hor. Nádherná lokalita.

Green Mountain je pětihvězdičkový hotel, takže se můžete těšit na maximální komfort. Jde o moderní a skvěle zařízený resort. Pokoje jsou stylově vybavené, luxusní. Patří k nim prostorné balkony s nádhernou vyhlídkou do okolí. Vybírat můžete z celé řady pokojů a apartmánů podle vlastní náročnosti a počtu hostů. Některé nabídnou i privátní wellness zařízení se saunou. Hotel má však i wellness a spa centrum s rozměrným vnitřním bazénem, saunou, salonem krásy i fitness centrem a dalším vybavením. Využít můžete i nejrůznější spa a wellness procedury.

Green Mountain Hotel & Apartments

Hotel má taky dětskou hernu a je tak skvělou volbou pro wellness s dětmi, nabízí animační programy a pochopitelně nechybí skvělá gastronomie nebo i večery s živou hudbou. Opravdu mimořádně příjemné místo.

2. Seidorf Mountain Resort

📌 Liczyrzepy 80, 58-564 Sosnówka, Polsko

Seidorf Mountain Resort

Více fotografií na Booking.com

Horský hotel Seidorf patří mezi ikony stylu a luxusu polské strany Krkonoš. Nachází se u obce Sosnówka, asi 4 km od Karpacze. Hotel na první pohled nadchne unikátní a sofistikovanou dřevěnou architekturou. Historie hotelu sahá až do 19. století, ale nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Těšit se můžete na špičkové zařízení a krásné prostředí, včetně přírody krkonošského úpatí.

Interiéry pětihvězdičkového Seidorfu jsou stejně fascinující jako exteriéry. Kapacita hotelu je pouze 27 hostů, takže nejde o přeplněný, monstrózní komplex. Má spíše komornější atmosféru. Vybírat můžete z několika typů luxusních pokojů, z nichž některé nabízejí i exkluzivní koupelnu s velkou vanou.

Seidorf Mountain Resort

Hotel má rovněž špičkové wellness a spa centrum. Jeho součástí jsou tři sauny, solná jeskyně, ale i dva vnitřní bazény. Jeden slouží aktivnímu plavání, druhý je relaxační. Nechybí ani dvě venkovní vířivky s nádherným výhledem a venkovní bazén. Vyzkoušet můžete řadu procedur: od masáží přes lázeňské rituály až po koupele či kosmetické procedury.

3. Hotel Jakobsthal / Jakuszyce

📌 Jakuszyce 5a, 58-580 Szklarska Poręba, Polsko

Hotel Jakobsthal / Jakuszyce

Více fotografií na Booking.com

Hotel Jakuszyce se nachází na samotném západním okraji polské části krkonošského národního parku, prakticky již nabízí výhled na Jizerské hory. Leží uprostřed lesů asi 10 minut autem z města Szklarska Poreba. Jde o tříhvězdičkový, velmi moderní hotel, který svou polohou přímo u cesty v podstatě může fungovat i jako příjemný motorest. Najdete v něm na 35 pokojů. Nechybí ani rodinné pokoje či větší studia a apartmány. V bezprostřední blízkosti se nachází známé sportovní centrum Polana Jakuszycka.

Hotel Jakobsthal / Jakuszyce

Hotel Jakuszyce nabízí kvalitní restauraci a stavit se sem taky můžete na trochu té relaxace ve spa a wellness centru. Bazén, vířivka, sauna i fitness centrum – nic důležitého zde nechybí. Využít můžete i různé kosmetické a další procedury.

4. Platinum Mountain Hotel & SPA

📌 Kilińskiego 15B, 58-580 Szklarska Poręba, Polsko

Platinum Mountain Hotel & SPA

Více fotografií na Booking.com

Platinum Mountain Hotel & Spa patří do stejné hotelové skupiny jako již výše zmíněný hotel Green Mountain. Co to znamená? Především to, že se můžete těšit na opravdu vynikající úroveň ubytování i nádherné prostředí. Tento parádní pětihvězdičkový resort najdete na kraji města Szklarska Poreba – což je další velevýznamné středisko a turistické letovisko polských Krkonoš.

Platinum Mountain Hotel na vás dýchne až alpskou atmosférou díky velmi zajímavé horské architektuře. Pokoje jsou komfortně a vkusně zařízené. Nečekejte žádný okázalý přepych, ale spíše elegantní a střídmý luxus v moderně rustikálním pojetí. Hotel nabízí i vynikající restauraci či kavárnu a bar.

Platinum Mountain Hotel & SPA

Těšit se však můžete i na wellness a spa centrum s kvalitním vybavením a vyhlášenými procedurami. Wellness centrum v tomto hotelu patří k největším v celém městě. Je zde obrovský bazén, několik saun, vířivka i oddělený prostor pro děti. Vynikající volba i pro nejnáročnější milovníky wellness.

5. Czarny Kamień Resort & SPA

📌 Wojska Polskiego 11, 58-580 Sklářská Poruba, Polsko

Czarny Kamień Resort & SPA

Více fotografií na Booking.com

Dalším výborným resortem ve Szklarske Porebě je hotel Czarny Kamień, který se nachází jen kousíček od centra. Zároveň je však obklopený lesy, volnou přírodou a k nejbližší sjezdovce je to odtud cca 200 metrů. Hotel nabízí ubytování v komfortních apartmánech i větších studiích. Nechybí ani „prezidentské“ apartmá o rozloze plných 170 m2. V hotelu najdete i kvalitní restauraci či kavárnu s barem. Pro děti je zde vnitřní herna nebo multimediální herna i venkovní hřiště a připraveny jsou animační programy. Hotel je tedy rozhodně vhodný i pro rodinnou dovolenou.

Czarny Kamień Resort & SPA

A pak je tu samozřejmě vynikající wellness a spa centrum, kde si na své přijdou především rodiče. Vířivka, sauna, bazén, ale i fitness centrum. Široká nabídka procedur a služeb. Můžete se plně oddat relaxaci, regeneraci a odpočinku. Zajisté budete nadmíru spokojeni.

6. Hotel & Medi-Spa Biały Kamień

📌 Leśna 8, 59-850 Świeradów-Zdrój, Polsko

Hotel & Medi-Spa Biały Kamień

Více fotografií na Booking.com

Když už jsme v našem žebříčku měli Czarny Kamień, neměl by v něm chybět naopak ani Bialy Kamień. Ale posouzení, který kamień je lepší, necháme na vás. Ten „bílý“ najdete u vyhlášeného lázeňského města Świeradów-Zdrój. Město představuje velmi populární destinaci i pro české turisty. Najdete zde spoustu lázeňského, horského, sportovního i jiného vyžití. Hotel Bialy Kamień leží v krásném přírodním zákoutí, několik stovek metrů od centra městečka.

Hotel & Medi-Spa Biały Kamień

Bialy Kamień je čtyřhvězdičkový hotel s velmi pěkně zařízenými pokoji. Součástí hotelu je i oblíbené a vysoce hodnocené wellness centrum. S rozlohou víc než 1000 m2 jde o poměrně velkou „oázu“ klidu a míru. Centrum je navíc zbudováno tak, aby z něj byl krásný výhled do okolní přírody. Najdete v něm finskou, parní i aroma saunu, vnitřní i venkovní vířivku, rekreační bazén, protiproud, vodní kaskády, dětské brouzdaliště, odpočinkovou zónu a řadu dalších prvků. Jistě vám zde nebude nic chybět.

7. Hotel Gołębiewski

📌 Karkonoska 14, 58-540 Karpacz, Polsko

Hotel Gołębiewski

Více fotografií na Booking.com

Vraťme se ještě opět do malebného města Karpacz, kde najdete i hotel Gołębiewski. Jde o poměrně obrovský komplex, který utváří jakési vlastní město ve městě. Či spíše za městem. Nachází se totiž v klidném koutě, v přírodním prostředí. Hotel nabízí několik restaurací a kaváren, je zde obrovské kongresové centrum, dětský klub, ale i vodní park a rozlehlé wellness a spa centrum.

Hotel Gołębiewski

Najdete zde mnoho saun, vířivky a koupele, velké bazény (vnitřní i vnější) i herní bazén pro děti s tobogány a průlezkami, solnou či ledovou jeskyni, fit centrum a další vybavení. V podstatě jde spíše o menší aquapark, takže vám zde stoprocentně nebude nic chybět. Skvělé místo pro odpočinek i zábavu.

8. Hotel Buczyński Medical&Spa

📌 Prusa 2, 59-850 Świeradów-Zdrój, Polsko

Hotel Buczyński Medical&Spa

Více fotografií na Booking.com

Jako zámek z pohádky vypadá na první pohled hotel Buczyński, který najdete v lázeňském městečku Świeradów-Zdrój. A ani na ten druhý tomu nebude jinak. Unikátní architektura a styl se projevují zvenčí i uvnitř. Vybrat si můžete z několika typů luxusně zařízených pokojů, které nabídnou krásné výhledy na okolní přírodu.

Hotel Buczyński Medical&Spa

Vyhlášené jsou však i zdejší lázeňské, wellness a kosmetické služby. Masáže, koupele, ájurvéda, regenerační i ozdravné procedury – to vše si zde můžete dopřát. Nechybí ani rozlehlý bazén, finská či parní sauna, vnitřní i vnější vířivka nebo fitness centrum. Navíc vše ve velmi pěkném prostředí.

9. Hotel Lake Hill Resort & Spa

📌 Tyrolska 2 G, 58-564 Sosnówka, Polsko

Hotel Lake Hill Resort & Spa

Více fotografií na Booking.com

Moderní hotel Lake Hill najdete ve městečku Sosnówka, jen asi 150 m od zdejší přehrady. Toto velmi pěkné místo nabízí uklidňující výhledy na vodu i zeleň a hory v povzdáli. Samotný hotel je vybudován ve vkusném „severském“ stylu. Nabízí 88 apartmánů, které jsou velmi pěkně a vkusně zařízené. Nechybí zde ani příjemná restaurace s velmi kvalitní gastronomií.

Hotel Lake Hill Resort & Spa

Součástí hotelu je opravdu příjemný wellness. Z vnitřního bazénu se můžete kochat úchvatnou vyhlídkou na horské panorama. Je zde taky fitness centrum, dvě vířivky, vyhřívaný venkovní bazén, finská či parní sauna a další vybavení. Hotel může být vhodnou destinací pro zimní i letní dovolenou.

10. Tremonti Ski & Bike Resort

📌 Konstytucji 3-ego Maja 77/77B, 58-540 Karpacz, Polsko

Tremonti Ski & Bike Resort

Více fotografií na Booking.com

Tremonti je krásný hotel spojený zároveň s lyžařským a bike areálem. To ho samo o sobě činí ideální destinací pro sportovní dovolenou – jak zimní, tak i letní. Tremonti nabízí velmi svěží, moderní a čistý styl v architektuře i vybavení pokojů. Tento hotel a resort najdete ve městě Karpacz a rozhodně se zde nebudete nudit.

Tremonti Ski & Bike Resort

Po vydatném sportování je však na místě i odpočinek a regenerace. I na to v hotelu Tremonti mysleli, proto zde můžete využít možnosti wellness a spa centra. Krytý bazén, vyhřívaný venkovní bazén, saunový svět, vířivky. Nic důležitého nechybí. Samozřejmě je zde i fitness centrum. Za zmínku pak stojí i skvělá restaurace, kde se můžete po odpočinku občerstvit.

Náš tip na pobyt: Polské Krkonoše 7 km od hranic u sjezdovky v 4* Hotelu Tremonti v alpském stylu s polopenzí, 2 bazény, saunami

11. Karpacki & SPA

📌 Karkonoska 3, 58-540 Karpacz, Polsko

Karpacki & SPA

Více fotografií na Booking.com

Kousek na východ od města Karpacz leží další kvalitní hotel, který se může stát zázemím pro skvělou dovolenou s partnerem, dětmi nebo třeba i jen tak o samotě. Hotel Karpacki sice nepatří k nejluxusnějším v širém okolí, ale leží na velmi pěkném místě a nabízí slušně zařízené pokoje i menší wellness a spa zázemí s vířivkou, saunou i dalším vybavením. Může být rozumnou volbou pro méně náročné zájemce, kteří hledají cenově přijatelnější varianty ubytování.

Karpacki & SPA

Zajímá vás Polsko, přečtěte si další články: