Kam za nejlepším wellness do Polska?

Potřebujete si odpočinout a hodit starosti aspoň na chvíli za hlavu? Wellness je pro takové účely jako stvořený. Vlastně ne jako, ale doslova stvořený. Jenže kam se za kvalitní wellness relaxací vypravit? Překvapivě příjemné a zajímavé možnosti nabízí v řadě ohledů poněkud opomíjené nebo podceňované Polsko. Přitom zde najdete opravdu nádherné hotely a hotýlky v lůně přírody, kde se vám dostane špičkových služeb a komfortu. A navíc je to do Polska kousek. V dnešním článku pro vás proto máme žebříček nejlepších wellness v Polsku. Zaměřili jsme se přitom především na destinace v podobě malebných horských a lázeňských městeček blízko hranic, ale i na lokality poblíž velkých polských měst.

Nejlepší wellness hotely v Polsku podle naší redakce

1. Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój

Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój

Více fotografií na Booking.com

Polanica-Zdrój je malebné malé lázeňské městečko, které se nachází jen cca 10 km vzdušnou čarou od českých hranic, v podhůří Stolových hor. Město má necelých 7 tisíc obyvatel, ale je protkané penziony, hotely a dalšími ubytovacími zařízeními. Lidé sem míří za odpočinkem či ozdravením. Mezi všemi hotýlky, které zde najdete, však vyniká pětihvězdičkový hotel SPA Dr Irena Eris. Nachází se uvnitř nádherného, rozlehlého lesoparku a má podobu elegantního zámečku.

Dokonalé místo a dokonalé vybavení. Tak by se dal tento hotýlek ve stručnosti charakterizovat. Čeká vás opravdu maximální porce komfortu a relaxace. Kromě skvostně zařízených pokojů (nechybí minibar, balkon ani klimatizace) na vás čeká wellness centrum s několika bazény, saunami, vířivkami a širokou nabídkou služeb a procedur. Areál skýtá taky četné sportovní vyžití. Kurty na squash, fitness či kardio centrum. Najíst se pak můžete ve špičkové stylové restauraci.

Hotel SPA Dr Irena Eris drží vynikající hodnocení 9,5 bodů na Booking.com. Nejvíce návštěvníci oceňují komfort a vybavení, ale i umístění a čistotu hotelu. Na Googlu má hotel 4,8 hvězd z pěti. Jde o špičkovou záležitost i pro velmi náročné zájemce. Rozhodně doporučujeme.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 331 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 841 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Hotel & Medi-Spa Biały Kamień

Hotel & Medi-Spa Biały Kamień

Více fotografií na Booking.com

Coby zdatnější atlet od českých hranic u Libereckého kraje kamenem dohodil, se nachází městečko Świeradów-Zdrój. Toto lázeňské městečko láká ozdravnými prameny už od 16. století. Tehdejší lékaři místní vodu považovali za léčivou zejména na onemocnění trávicího ústrojí a nechutenství. Pokud byste se sem chtěli vydat a mít kde složit hlavu, máme pro vás tip na parádní hotel. Nenabídne ovšem jen střechu nad hlavou, ale rozsáhlé služby, vysokou míru komfortu a nádherné prostředí.

Hotel & Medi-Spa Biały Kamień se nachází na jižním okraji městečka, nabízí úchvatné pohledy na okolní kopce pokryté nekonečnými lesy. Příroda je zde opravdu úžasná a naláká i aktivnější návštěvníky. Prakticky hned za hotelem se navíc nachází 62 metrů vysoká stezka v oblacích! V okolí je taky víc než dost příležitostí pro turistiku a další outdoor aktivity, nevyjímaje zimní sporty.

Samotný hotel je čtyřhvězdičkový, exkluzivně zařízený. Za zmínku stojí skvělá restaurace. Největším lákadlem je však zajisté wellness centrum. Užít si můžete venkovní vířivku i krytý bazén nebo saunu, ale taky třeba ledové iglú či termální solanku. Nemluvě o celé škále wellness procedur vysoké kvality. Hotel má hodnocení 9,3 (Booking.com) nebo 4,7 z 5 na Googlu. Jde tedy o skutečně špičkovou destinaci.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 1546 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,7 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1451 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Hotel Warszawianka

Hotel Warszawianka

Více fotografií na Booking.com

Pokud byste vyrazili do Varšavy a potřebovali si od ruchu velkoměsta odpočinout, ale zůstat někde poblíž, nabízí se krásný hotel Warszawianka, který se nachází severně od města – na nábřeží řeky Narew. Jde o mimořádně atraktivní hotel, který ale nabízí i určité kontrasty. Vnější vzhled ve stylu těžké moderny je doplněn například restaurací v ryze rustikálním slohu. Pokoje a většina interiéru však zachovává ryze moderní styl. Hotel se nachází v obklopení lesoparku a zahrad, dokonce nabídne i vlastní pláž u řeky.

Nelze nezmínit nádherně zařízené vnitřní bazénové prostory ve stylu tropického pralesa anebo podobně krásné venkovní „oázy“ klidu, posezení, zahrádky či dětská hřiště. Samozřejmostí je vynikající wellness zařízení a služby i možnosti sportovního vyžití. Tento hotel je skutečná perla ukrytá v nitru tajemné zahrady.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (velmi dobré) od více než 727 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4929 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Zamek Topacz

Zamek Topacz

Více fotografií na Booking.com

Milovníky zámeckých hotýlků a wellness center zajisté nadchne krásný zámecký hotel Topacz. Nachází se v obci Bielany Wrocławskie jižně od velmi významné historické metropole Vratislav. Čtyřhvězdičkový hotýlek skrývá bohaté wellness zařízení a mimořádně útulné, stylové pokoje s masivním dřevěným nábytkem. V hotelu je i rozměrnější krytý bazén a za zámkem dokonce rozlehlé jezírko. Toto krásné, klidné místo je jistě ideální destinací pro odpočinek, relaxaci i regeneraci v náročných časech.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 1468 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 6169 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Malinowy Dwór Hotel Medical SPA

Malinowy Dwór Hotel Medical SPA

Více fotografií na Booking.com

Hotel Malinowy Dwór dokáže zcela jistě zaujmout především lokalitou, v níž se nachází. Leží na odlehlém konci lázeňského městečka Świeradów-Zdrój, se kterým jste se v našem žebříčku již mohli seznámit. Hotel těží z krásné okolní přírody, která nabízí nesčetné možnosti pro turistiku a další sporty či aktivity.

Útroby hotelu skrývají plavecký bazén, ale i sauny, vířivé vany a další wellness vybavení včetně možnosti podstoupit řadu wellness a lázeňských procedur. Masáže, koupele, kúry. Je z čeho vybírat. Tento čtyřhvězdičkový hotel jednoduše má co nabídnout a čekají vás skvělé zážitky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více než 450 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,1 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 196 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort

Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort

Více fotografií na Booking.com

Další hotel, který se nachází v krásném přírodním prostředí v blízkosti lázeňského města Świeradów-Zdrój, které se rozkládá v těsném sousedství českých hranic. Tentokrát jde o tříhvězdičkový, přesto velmi krásný a bohatě zařízený hotel s wellness centrem.

Hotel tvoří celkem čtyři historické budovy. Využít můžete krytý bazén, minerální lázně, sauny či venkovní vířivku. U hotelu se nachází taky velmi pěkné dětské hřiště o „odpočinková zóna“ s výhledem na řeku. Velmi příjemné místo s kvalitními službami. Hotel drží na Booking.com skvělé hodnocení 8,7 bodů z 10.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 1698 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 1369 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Lake Hill Resort&Spa

Lake Hill Resort & Spa Karkonosze

Více fotografií na Booking.com

Okouzlující čtyřhvězdičkový hotel Lake Hill Resort&Spa leží u městečka Sosnówka. To se nachází blízko českých hranic, při úpatí polské části Krkonoš. Už tedy asi tušíte, že tohle místo zaujme především nádhernou okolní přírodou. Dominantou je vodní nádrž Sosnówka, která se rozkládá hned za hotelem. Z venkovní terasy s lehátky a z restaurační zahrádky je na ni nádherný výhled. Stejně tak na kopce a hory, které se vypínají v dálavách za ní.

Hotel je moderní a skvěle zařízený. V pokojích nechybí minibar, trezor, balkon či velká TV. Využít můžete krytý bazén a je zde i dětské hřiště. Hotel však nabízí i různorodé wellness služby. Hosté nejvíce oceňují komfortní zařízení, čistotu, ale i samotnou lokalitu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 2911 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,3 z 5 (velmi dobré) od více než 1719 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Norweska Dolina Luxury Resort

orweska Dolina Luxury Resort

Více fotografií na Booking.com

Opravdu mimořádně úchvatné a stylové prostředí nabízí areál hotelu Norweska Dolina u města Sklářská Poruba, které leží v polských Krkonoších. Okolí hotelu, ale i jeho interiéry, jsou dokonale upravené. Styl má něco z japonských zahrad v kombinaci se severskou a historickou evropskou architekturou. Výsledek však nepůsobí rozpolceně ale sofistikovaně a parádně.

Hotýlek je obklopen lesy. Uvnitř se pro změnu nachází wellness vybavení s vířivkou, krásná restaurace, ale třeba i „jeskynní“ prostory s bowlingem, bar nebo dětský koutek. Toto místo drží na Booking.com hodnocení 8,5 z 10 a rozhodně si zaslouží body k dobru za originalitu a atraktivitu prostředí. Ta si v ničem nezadá s kvalitou wellness i ostatních služeb.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více než 2029 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 2118 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Blue Mountain Resort

Blue Mountain Resort

Více fotografií na Booking.com

V krkonošském městečku Sklářská Poruba se nachází ještě jeden hotel, který se vešel do našeho žebříčku. Jde o větší hotel Blue Mountain Resort. Ten zaujme, mimo jiné, venkovními bazény s velkou skluzavkou a rozlehlým krytým bazénem s tobogánem. K dispozici i propracovaná dětská herna, takže hotel je skvělou destinací pro rodiny s dětmi. Tím spíš, že ve městě najdete i Dinopark.

Dospělí pak budou nadšeni z opravdu rozlehlého wellness centra a ze široké nabídky procedur a služeb. Kromě množství různorodých bazénů, nechybí sauny či kosmetické centrum. Hotel má na Booking.com skvělé hodnocení 8,8 z 10. Na Googlu 4,7 z 5. Rozhodně tedy stojí za návštěvu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 2369 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,7 z 5 (výjimečné) od více než 6593 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Platinum Mountain Hotel&SPA

Platinum Mountain Hotel&SPA

Více fotografií na Booking.com

Sklářská Poruba je atraktivní destinací pro lyžaře, turisty a milovníky outdoor sportů i přírody obecně. Proto v ní ještě zůstaneme i při posledním místě našeho žebříčku. Obsadil ho větší pětihvězdičkový resort Platinum Mountain Hotel&Spa, který by měl být dostatečně atraktivní i pro náročné výletníky. Umístěn je v srdci lesa – v naprostém klidu. Exteriér i interiér je velmi stylově zařízen s důrazem na dřevěné prvky.

Vybavení je na vynikající úrovni. Venkovní i vnitřní bazény, wellness centrum s rozsáhlým vybavením i službami, dětská hřiště a herna, sportovní vyžití včetně fitness centra. Zkrátka vše, po čem můžete zatoužit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 1347 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1893 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů