Lázně Lúčky

Slovenské lázně patří mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější. Řadíme sem také oblíbené lázně Lúčky, které leží v horské dolině pod úbočím Choča na rozhraní Oravy a Liptova. Lázně disponují příznivým klimatem, neboť se nachází v oblasti tatranského horského pásma.

Turisté se sem sjíždějí za odpočinkem, nadýchání se čerstvého vzduchu a za možností aktivní turistiky. Rekreační turistika vás zavede například na vrchol Choče, můžete zhlédnout travertinové vodopády a jiné. V blízkém okolí pak můžete navštívit mnoho atrakcí, jako je Liptovská Mara, Termální koupaliště Bešeňová, Oravský hrad či Oravská přehrada.

Charakter lázní

Lázně Lúčky patří mezi nejstarší lázně na Slovensku a lázeňským hostům nabízí překrásné prostředí. Pacienti se sem jezdí léčit především s ženskými onemocněními a poruchami plodnosti, dále se zde léčí choroby pohybového ústrojí, nervová onemocnění a nemoci z povolání. Většina klientů si lázně nemůže vynachválit, neboť lázně Lúčky, Slovensko se drží hesla „nejlepší reklama je spokojený klient“.

Od roku 2008 mohou klienti využívat také Park Aqua Vital, jehož součástí je také venkovní rekreační bazén, ve kterém je teplá voda, která má 28 – 33 stupňů celsia. Samozřejmostí jsou lehátka a různé vodní atrakce, tudíž tento park je vhodný také pro rodiny s dětmi.

Léčba v lázních

Při komplexní lázeňské léčbě hraje velmi důležitou roli termální minerální voda lázeňského pramene Valentína, která má teplotu 32 stupňů a termální voda z pramene HGL – 3 s teplotou 37 stupňů. Tyto prameny jsou použity v přirozené formě také v bazénech a ve všech samostatných koupelích. Minerální vody v lázních Lúčky jsou přírodní, léčivě a slabě mineralizované.

Fotogalerie

lazne-lucky-venkovni-pohled

lazne-lucky

Více fotografií na oficiálních stránkách: kupele-lucky.sk

Lázně Lúčky – ceník, vstupné

Do 15.9.2014 platí v lázních Lúčky tento ceník vstupného: Ke stažení zde (PDF)

Lúčky – otevírací doba

Venkovní bazény:

  • Květen – Září – 9:00 až 21:00
  • Říjen – Duben – 12:00 až  21:00

Vnitřní bazény:

  • Pracovní dny – 15:00 až 21:00
  • Sobota, Neděle, svátek – 12:00 až 21:00

Vitální svět:

  • celoročně – 12:00 až 21:00