TOP 10: Nejlepší wellness hotely v Bratislavě a okolí

Vyrážíte do Bratislavy za prací, zábavou nebo poznáním? Pokud přemýšlíte, kde se ubytovat a máte slabost pro luxusnější hotely a wellness, máme pro vás inspiraci. Připravili jsme žebříček kvalitních hotelů s nejlepším wellness v Bratislavě.

TOP wellness hotely v Bratislavě

1. Grand Hotel River Park, a Luxury Collection Hotel, Bratislava

📌 Adresa: Dvořákovo nábrežie 6, 811 02 Bratislava, Slovensko

Grand Hotel River Park, a Luxury Collection Hotel, Bratislava

Více fotografií na Booking.com

Nespokojíte se s ničím jiným než s tím nejlepším? Marriott je věhlasný světový řetězec špičkových hotelů. S více než 500 hotely po celém světě jde o jednu z největších a nejprestižnějších hotelových „značek“. A dokonalý luxus hotelu Marriott si můžete užívat i v Bratislavě. Navíc v naprosto exkluzivní lokalitě – přímo na břehu majestátní řeky Dunaj a s výhledem nejen na jeho vody, ale i na nedozírnou zeleň Pečnianského lesa na druhém břehu.

Samotný Grand Hotel River Park, a Luxury Collection je rozlehlý a mnohapatrový hotelový komplex, který skrývá na 231 pokojů a taky apartmá. I běžné pokoje mají minimálně 35 m2 a apartmány nabízejí ještě mnohem více prostoru a luxusu. V hotelu je i největší a nejluxusnější bratislavské prezidentské apartmá. Zde si můžete na ploše přes 280 m2 připadat skutečně jako králové. Ale špičková péče a komfort vás čeká v každém pokoji.

Grand Hotel River Park, a Luxury Collection Hotel, Bratislava

Tento pětihvězdičkový hotel je skutečná TOP třída a jednoznačně patří k nejlepším v Bratislavě i na celém Slovensku. A aby bylo dokonalosti učiněno za dost, čeká vás zde i úžasný wellness & spa s neuvěřitelnými panoramaty. Zaplavat si můžete v rozlehlém vnitřním bazénu s odpočinkovou zónou s lehátky. Samozřejmostí je vířivka, sauna, fitness centrum a další skvělé vybavení. Prostředí je opravdu úchvatné.

2. Park Inn by Radisson Danube Bratislava

📌 Adresa: Rybné námestie 1, 811 02 Bratislava, Slovensko

Park Inn by Radisson Danube Bratislava

Více fotografií na Booking.com

Další volbou pro velmi náročné hosty může být hotel Park Inn by Radisson Danube. Opět jde o luxusní hotel, opět se nachází přímo na nábřeží Dunaje a opět jde taky o hotel, který zaštiťuje světoznámý řetězec – tentokrát jde o síť Radisson.

Hotel Park Inn je čtyřhvězdičkový, takže i zde na vás čeká vynikající luxus. Najdete ho přitom hned vedle ikonického bratislavského mostu SNP na severním břehu řeky. Tudíž prakticky přímo v nejužším centru města. Rozhodně špičková lokalita, ať už míříte do Bratislavy za prací, zábavou či poznáváním.

Park Inn by Radisson Danube Bratislava

Park Inn je už na první pohled velmi stylový a architektonicky odvážný hotel. S 240 pokoji jde navíc o poměrně velký hotel. Skrývá skvělou restauraci, kde si můžete užít vysokou gastronomii. A samozřejmě je zde skvělý wellness a spa. Zde najdete například velký plavecký bazén s výhledem na bratislavský hrad, velké fitness centrum, saunový svět s finskou či parní saunou, relaxační zónu a další vybavení. Jistou nevýhodou je, že wellness centrum je běžně zpoplatněno i pro hosty – vstupné je však výrazně levnější (15 Eur) oproti vstupnému pro veřejnost (25 Eur).

Ubytovat se můžete v pokojích několika typů s výhledem na hrad či na Dunaj. Jsou zde i rodinné pokoje, velké pokoje typu „suite“ a apartmány.

3. Hotel Devín

📌 Adresa: Riečna 162, 811 02 Bratislava, Slovensko

Hotel Devín, Bratislava

Více fotografií na Booking.com

Hned vedle hotelu Park Inn leží další luxusní čtyřhvězdičkový hotel, hotel Devín pojmenovaný po známé zřícenině hradu u Bratislavy. Jde o tradiční a velmi krásný hotel, který funguje již od roku 1954 a patří k v Bratislavě k nejvýznamnějším. Dokonce je hodnocený jako národní kulturní památka. A interiéry i exteriéry jsou vskutku úžasné, nesou se v duchu staromódní noblesy.

V hotelu je skvělý Lobby bar, kam si můžete zajít na špičkový drink, za pěkných dní si dopřejete kávu na Terasa Café a nechybí ani luxusní restaurace. Pokoje a apartmány se nesou ve stejně exkluzivním a elegantním duchu jako zbytek hotelu. Určitě osloví i hosty s velmi vytříbeným a náročným vkusem.

Hotel Devín, Bratislava

Velkým lákadlem je pochopitelně zdejší wellness centrum. Jaké služby a vybavení si zde můžete užít a dopřát? Srdcem wellness zóny je 12 metrů dlouhý vnitřní bazén, který nabízí i protiproud. Prohřát se můžete ve finské nebo parní sauně a nechybí odpočinkové zóny. Pokud si chcete dát spíše do těla, navštivte zdejší rozsáhlé fitness centrum. A lepší regeneraci vám posléze zajistí masáž – v hotelu si můžete dopřát sportovní, klasické, antistresové i jiné masáže.

4. Palace Art hotel v Pezinku

📌 Adresa: Mladoboleslavská 5, 902 01 Pezinok, Slovensko

Palace Art hotel v Pezinku

Více fotografií na Booking.com

Máte slabost pro chateau hotely a dáte jim přednost před moderními hotely v centru velkoměsta? Pak je pro vás zámecký hotel Palace Art u městečka Pezinok ideální volba. Zámek, v němž se hotel nachází, je ozdobou tohoto městečka, a i když se nachází přímo v jeho středu, obklopuje ho rozlehlý, krásný a klidný zámecký park. Do Bratislavy je to odtud cca 20 km, takže rozhodně nebudete příliš daleko od centra dění.

Historie zámku sahá až do 13. století, kdy zde bylo velmožské sídlo a hrad. Dnes si můžete vychutnat autentickou a luxusní atmosféru v kraji zaslíbeném především vínu. Ostatně i přímo v zámku jsou skryty rozlehlé vinné sklepy, ale i vinařské muzeum a výrobna. Ubytování je možné v pokojích i apartmánech a nechybí ani „královské“ apartmá pro nejnáročnější hosty.

Palace Art hotel v Pezinku

V zámku najdete taky příjemné wellness centrum. Není sice zrovna nejrozlehlejší, zato však opravdu krásně zpracované a se zajímavou atmosférou. Těšit se můžete na velkou vířivku až pro 16 osob, okouzlující relaxační zónu a nechybí ani moderní saunové kabiny. Dopřát si můžete skvělé masáže a parádní odpočinek.

Wellness je přístupné pouze hostům od 12ti let a to v doprovodu dospělé osoby. Jako host máte 120 minut zdarma. Celodenní vstup vás pak vyjde na 15 euro.

5. Mama’s Design & Boutique Hotel

📌 Adresa: Chorvátska 2701/2, 811 08 Bratislava, Slovensko

Mama's Design & Boutique Hotel

Více fotografií na Booking.com

Tento krásný hotel najdete v klidné části Bratislavy u rozlehlého parku Medická zahrada, ale taky velmi blízko centra (cca 15 minut pěší procházkou). Jde o menší a komornější hotýlek, jak ostatně napovídá i název „boutique“ hotel. Interiéry jsou designově zařízené a společné prostory i pokoje jsou opravdu stylové a krásné. Určitě si zdejší prostředí zamilujete. Ostatně se můžete těšit na čtyřhvězdičkový komfort.

Ubytovat se zde můžete jak v pokojích, tak i rozlehlejších apartmánech (60 m2). V hotelu nechybí ani restaurace, která se nese v japonském stylu – takže pokud máte rádi sushi či jiné speciality japonské kuchyně, určitě budete nadšení. Potěší však i rozsáhlý vinný lístek.

Mama's Design & Boutique Hotel

A konečně si zde můžete dopřát taky odpočinek a regeneraci ve wellness centru. To je určené pouze pro hotelové hosty a vstup je bezplatný. Je zde bazén ve velmi romantickém prostředí. Ohřát se můžete v sauně a relaxovat třeba na zahradní terase. Dokonce můžete využít i fitness centrum.

6. NH Bratislava Gate One

📌 Adresa: Ambrušova 7, 821 04 Bratislava, Slovensko

NH Bratislava Gate One

Více fotografií na Booking.com

Tento hotel zaujme už polohou velmi blízko letiště v „obchodní“ části města, ostatně největší obchodní centrum v Bratislavě leží doslova přes ulici. Dopravní dostupnost z/do středu města je ovšem rovněž vynikající. Hotel leží v moderní budově a nabízí 117 výborně zařízených pokojů, které jsou laděné do různých designových stylů. Z vyšších pater se můžete těšit na skvělé výhledy na město.

NH Bratislava Gate One

Hotel má k dispozici vlastní rozlehlá parkoviště, je zde kvalitní restaurace, která nabízí speciality z různých koutů světa. Za pěkného počasí si můžete dát skleničku na terasovém baru. Zvláštní zmínku si pochopitelně zaslouží zdejší wellness centrum. To se nachází v 7. patře, což přináší výhodu skvělých panoramat. Součástí wellness centra je plavecký bazén, dvě sauny, vířivka, odpočinkové zóny a dopřát si můžete různé koupele a je tu také masážní místnost. K wellness centru patří i dobře vybavená posilovna.

7. Falkensteiner Hotel Bratislava

📌 Adresa: Pilárikova 7372, 811 03 Bratislava, Slovensko

Falkensteiner Hotel Bratislava

Více fotografií na Booking.com

Tento čtyřhvězdičkový hotel leží u ulice Staromestská v centru Bratislavy. Těšit se můžete na pěkné, moderní prostory i komfortně vybavené pokoje a apartmány, jichž se v hotelu nachází dohromady přes 160. Interiéry jsou prosvětlené a zařízené spíše moderně a minimalisticky. Vybírat můžete z několika typů pokojů, které se liší velikostí i vybavením a ze dvou druhů apartmánů.

Falkensteiner Hotel Bratislava

V hotelu je taky restaurace s moderní kuchyní a bar s příjemnou atmosférou. Wellness centrum je pak stylově umístěné v nejvyšším patře hotelu a má na 300 m2. Čeká na vás finská sauna, parní lázeň, relaxační místnost i venkovní terasa, fitness, masáže a další procedury i krásný výhled na bratislavský hrad.

8. DoubleTree by Hilton Bratislava

📌 Adresa: Trnavská cesta 27/A, 831 04 Bratislava, Slovensko

DoubleTree by Hilton Bratislava

Více fotografií na Booking.com

Už jsme zde měli pár exkluzivních hotelů zaštítěných slavnými řetězci a tak neuškodí přidat do party ještě jeden, tentokrát pod licencí Hilton. DoubleTree je moderní hotel, který je v provozu teprve něco přes deset let. Rozhodně se proto nemusíte bát omšelého či zastaralého vzhledu nebo vybavení.

DoubleTree by Hilton Bratislava

Hotel se nachází u zimního a fotbalového stadionu a je tak ideálním zázemím pro sportovní nadšence. Uvnitř se můžete oddat čtyřhvězdičkovému luxusu. Pokoje jsou spíše jednoduše, ale velmi elegantně zařízené. Skvělé jídlo si můžete vychutnat ve dvou restauracích a je zde i krásný neomezený wellness s velkým 12metrovým bazénem, fitcentrem otevřeným 24/7 či finskou a parní saunou.

Dopřát si můžete thajské masáže při tónech relaxační hudby.

Náš tip: Pobyt v Bratislavě: 4* hotel sítě Hilton se snídaní a neomezeným vstupem do wellness

9. Hotel Zochova Chata – Adult friendly

📌 Adresa: Piesok 4015/B7, 900 01 Modra, Slovensko

Hotel Zochova Chata - Adult friendly

Více fotografií na Booking.com

Pokud dáte před ruchem velkoměsta přednost klidnému přírodnímu prostředí, zajisté se vám bude líbit tento útulný venkovský hotel s přiléhavým názvem Zochova Chata. Najdete ho v hlubinách lesů pohoří Malé Karpaty, které se táhne severně od Bratislavy. Do města je to odtud cca 30 km. V blízkosti hotelu jsou známé Tisové skály a zejména lyžařské středisko – malé, ale velmi příjemné.

Hotel Zochova Chata - Adult friendly

Hotel samotný je čtyřhvězdičkový a nabízí moderní, ale stylově rustikální prostředí s výhledem přímo do lesů. Je zde restaurace, stylová krčma, lobby bar a vynikající wellness, který nabízí saunový svět (4 různé druhy saun) včetně venkovní sauny a venkovní vířivky. Je zde však i vnitřní vířivka 16 m2 a bazén o rozloze 15 x 4 metru, fitness, nabídka masáží a dalších procedur. Opravdu krásné místo pro odpočinek, sport i romantiku a jen kousek od Bratislavy.

10. Rezort x-bionic® sphere

📌 Adresa: Dubová 2254/33, 931 01 Šamorín-Čilistov, Slovensko

Rezort x-bionic® sphere

Více fotografií na Booking.com

X-bionic Sphere je rozlehlý sportovní a zábavní resort na břehu Dunaje u obce Šamorín cca 10 km na východ od centra Bratislavy. Těšit se můžete na opravdu skvělé vybavení a možnosti, jejichž komplexní představení by vyšlo na samostatný článek. Součástí resortu je i parádní aquapark se spoustou atrakcí a vynikající wellness centrum se 7 saunami, solnou jeskyní, tepidariem, třemi vířivkami, Kneippovým chodníkem atd. Ubytovat se můžete v hlavním hotelu, který nabízí vysoký komfort a krásné výhledy.

Rezort x-bionic® sphere

Hlavní vnitřní bazén má 25 metrů, venkovní olympijský hned 50 metrů.