Pivní lázně

Lidé si často představují lázeňské procedury jako nutnost koupele v teplé vodě pocházející z léčivého pramene. Není tomu tak. Poslední dobou se stále více lidí oddává lázeňské proceduře nazvané PIVNÍ LÁZNĚ. Jedná se o koupel v lahodném a pro Čechy milovaném moku, který je upraven speciálně pro účely koupele. Mimo samotné koupele v pivě, je celý zážitek doprovázen masážemi, léčivými zábaly a nezbytnou konzumací piva. Pivní lázně jsou dnes fenomén doby a po přečtení následujících řádků zjistíte proč.

Pivní lázně léčí / blahodárné účinky pivních lázní

Kombinace minerální vody a blahodárných účinků piva a surovin nezbytných k jeho výrobě dává pivní lázni neobyčejnou léčivou sílu. Pivní lázně přispívají k obranně a zlepšení imunitního systému a výrazně pomáhají ke zlepšení krevního oběhu v těle.

Vyšší teplota koupele způsobuje aktivnější bití srdce a tím dochází ke zvýšení aktivity krve v našem těle. Mimo srdce je teplá koupel v pivu dobrá také pro cévní soustavu. Použití pivovarských kvasnic dodává našemu tělu nezbytné vitamíny B, sacharidy, proteiny a přispívá k celkové regeneraci naší pokožky, která v teplé vodě uvolňuje kožní póry a dochází tak k vyplavování škodlivých látek z těla (podobný systém jako u sauny). Pití samotného piva během pivní lázně pomáhá střevní mikroflóře.

Mimo zmíněných účinků jsou pivní lázně vhodné pro léčbu lupénky, akné, celulitidy, bolesti kloubů a zad, poruchy nervové soustavy a spousta lidí využívá pivní lázně jako prostředek k naprosté regeneraci těla a mysli. Ozdravný účinek pivní lázně je nezpochybnitelný také v kosmetickém průmyslu a tak se můžete těšit na zklidňující účinky, což jistě ocení vaše pleť, vlasy či svaly.

Historie pivní lázně

Lázeňské procedury jsou staré více jak 4000 let. Jako první se jim oddávali Indové, Egypťané a Číňané.

Historie piva sahá ještě dále a to až do roku 7000 před naším letopočtem, kdy zřejmě zcela náhodou a velkým nedopatřením došlo při sklizni a následném uskladnění ve hliněných nádobách obilí ke kvašení.

I přesto, že obě procedury jsou velice staré, pivní lázně tak jak je známe dnes jsou velice mladé a téměř nepoznané. První pivní lázně byli v České Republice otevřeny v roce 2006 v Chodové Plané, kde se nachází také rodinný pivovar Chodovar. Stále více se pivní lázně těší oblibě zákazníků a především díky velké poptávce vznikají v blízkosti pivovarů lázeňské hotely nabízející právě tuto lázeňskou proceduru.

Představujete pivní lázně v ČR i ve světě

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.