TOP 10: Hotely a ubytování s aquaparkem v Chorvatsku – ideální pro děti

Chcete si na dovolené v Chorvatsku užívat nejen moře, ale i různorodou bazénovou zábavu? Zvláště pokud cestujete s dětmi, může se přítomnost vodního parku s atrakcemi hodit. Dnes se podíváme právě na nejlepší kempy a hotely s aquaparkem v Chorvatsku.

Tipy na ubytování s aquaparkem v Chorvatsku

1. Amadria Park Ivan, Šibenik

📌 Adresa: Hoteli Solaris 86, 22000, Šibenik, Chorvatsko

Amadria Park Ivan, Šibenik

Více fotografií na Booking.com

Překrásná Dalmácie patří v Chorvatsku mezi oblíbené cíle. Tato jižní destinace je sice vzdálenější než třeba severní Istrie, ale máte zde větší šanci na skvělé počasí a opravdu mimořádné teploučko. Navíc je zde krásná příroda a mnoho úžasných, starobylých měst. Mezi ně patří i Šibenik, který obklopuje množství turisticky velmi vytížených oblastí. Na krásném poloostrově Zablacki hned pod městem se kupříkladu rozkládá opravdu mimořádně unikátní letovisko a rekreační a zábavní centrum.

Celé vzniklo v režii hotelového řetězce Amadria Park a skrývá množství špičkových hotelů (čtyř i čtyř a půl hvězdičkových), ale třeba i kemp. Najdete zde pláže, které jsou nejen na chorvatské poměry opravdu úžasné. A dále je tady celá řada atrakcí. Pro náš článek je jistě nejzajímavější z nich vodní park.

Amadria Park Ivan, Šibenik

Parádní aquapark, který sice není extrémně rozlehlý, ale nabízí opravdu skvostné prostředí. Leží v obklopení bujné zeleně, jsou zde umělé řeky, zátoky, laguny i skály. Dominantou aquaparku je velká zábavní věž s tobogány a nespočtem prolézaček a drobnějších atrakcí.

Z aquaparku budou nadšené zejména menší děti a výhodou je, že zde není nouze o vlahý stín. Vybrat si můžete ubytování dle svých možností a nároků a v letovisku můžete navštívit i další velmi zajímavá místa. Například dalmatský skanzen v podobě etnické vesničky, gastronomické centrum, pirátskou loď, plážový klub a kdeco dalšího.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 710+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2985+ návštěvníků

2. Amadria Park Kids Hotel Andrija

📌 Adresa: Hoteli Solaris 86a, 22000, Šibenik, Chorvatsko

Amadria Park Kids Hotel Andrija

Více fotografií na Booking.com

V předchozím bodě jsme vám představili vodní park a letovisko Amadria Park. Nyní se blíže podíváme na jeden ze zdejších hotelů – konkrétně na ten, který leží přímo u samotného aquaparku. Jak název napovídá, jde o hotel, který je speciálně zaměřený na dětské návštěvníky. Může být tudíž ideální volbou pro rodinnou dovolenou. Zvláště pokud hledáte hotel, kde děti nebudou jen trpěnou přítěží, ale naopak budou víc než vítané a prostředí pro ně bude perfektně uzpůsobené.

Amadria Park Kids Hotel Andrija nabízí prostorné rodinné pokoje s příjemnými výhledy. Jsou zde i apartmány a deluxe apartmány či jiné typy pokojů. Jelikož jde o 4hvězdičkový hotel, výbava je vždy na vynikající úrovni. Před hotelem je několik bazénů, včetně dětského a budete mít přímý přístup k soukromé pláži.

Amadria Park Kids Hotel Andrija

U té se na vlnách pohupuje i dětské zábavní nafukovací „centrum“. U hotelu jsou hřiště a můžete využít službu hlídání. Samozřejmostí jsou animační i jiné zábavné programy, dětský klub a hernička. Pro rodiče je zde „rodičovský“ koutek nebo fitness centrum a nechybí ani sportovní centrum a další vybavení. Opravdu skvělý hotel přímo u ještě lepšího aquaparku.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 910+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 1650+ návštěvníků

3. Zaton Holiday Resort, Nin

📌 Adresa: Dražnikova ul. 78, 23232, Zaton, Chorvatsko

Zaton Holiday Resort, Nin

Více fotografií na Booking.com

Zaton Holiday je velmi pěkný a dobře vybavený resort, který se nachází opět v prosluněné Dalmácii – mezi obcemi Nin a Zaton, cca 16 km severně od Zadaru. Tato oblast potěší zvlášť pěknými a prostornými plážemi s výhledem na takřka širé moře. Rozhodně se vyplatí navštívit i blízké historické město a přístav Zadar skrývající památky i z antického období a spoustu fantastických starobylých uliček.

Ale zpět k samotnému resortu. Ten nabízí různé možnosti ubytování. Jsou zde prostorné, moderní, 4hvězdičkové apartmány ve vilkách v krásné, květnaté zahradě a borovém háji. Opravdu nádhera. Další možností jsou luxusně, stylově zařízené mobilní domky s vlastními terasami nebo tzv. glamping, tedy luxusní kempování v exkluzivně vybavených velkých stanech. Nechybí zde ani klasický kemp ve stínu borovic.

Zaton Holiday Resort, Nin

Zaton nabízí obrovskou pláž s vynikající výbavou v podobě dětských hřišť, prolézaček i sportovišť nebo vodního nafukovacího hřiště. Velkým lákadlem je pochopitelně i vodní park s množstvím bazénů a vodními prolézačkami. Jsou zde i hydromasážní bazény a různé drobné vodní atrakce. Resort má velký amfiteátr se zábavními programy, dětský klub, diskotéku, dětská hřiště a spoustu dalšího vybavení. V rámci Chorvatska jde o opravdu špičkový, moderní a nově vybavený „kempový“ resort s vodním parkem.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,4 z 10 (skvělé) od více jak 3845+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 7730+ návštěvníků

4. Mobile Homes Camping Santa Marina, Lanterna, Poreč

📌 Adresa: Santa Marina 12, 52465, Vabriga, Chorvatsko

Mobile Homes Camping Santa Marina, Lanterna, Poreč

Více fotografií na Booking.com

Další chorvatský kemp v luxusním a glampingovém duchu najdete na Istrijském poloostrově jen pár km od historického přístavu a města Poreč. Santa Marina Boutique Camping lze označit za kemp pro náročnější návštěvníky, kteří si chtějí užívat ducha kempování, ale nechtějí se vzdávat hotelového komfortu.

Tento 5hvězdičkový kemp osloví krásně čistým a úhledným prostředím v sevření borových hájů. Ubytovat se zde můžete v mobilních domech různého typu. Některé jsou opravdu velmi luxusní, s vlastním bazénem a rozlehlými terasami v soukromí zahrady či háje. Ale i ty „základní“ stále nabízejí vysokou úroveň luxusu. Další možností se skvělou atmosférou jsou glampingové stany. Luxusní velké stanové domky s plnou výbavou (včetně kuchyně a koupelny) vhodné pro celé rodiny. Do kempu však můžete přijet i s vlastním stanem či obytným vozem.

Mobile Homes Camping Santa Marina, Lanterna, Poreč

A na jaké vybavení se těšit? Nejzajímavější je jistě zdejší vodní park s pirátskou lodí a dalšími drobnými atrakcemi. Je zde sice jen jeden velký členitý centrální bazén, ale zejména menší děti budou jistě nadšené. Pláž je od kempu cca 800 metrů. V kempu je i hernička, velké hřiště, různé dětské a animační programy a další zábava a aktivity.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 980 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 695 návštěvníků

5. Camping Park Umag Mobile Homes, Umag

📌 Adresa: Ladin gaj 132, 52470, Umag, Chorvatsko

Camping Park Umag Mobile Homes, Umag

Více fotografií na Booking.com

Další luxusní istrijský kemp s vlastním vodním parkem a dalším vybavením najdete cca 9 km od centra Umagu. Jsou zde dva bazénové komplexy, které nabízejí i atrakce ve formě skluzavek i menších tobogánů, vodního prolézacího hradu a podobně.

Camping Park Umag Mobile Homes, Umag

Kemp nabízí i skvěle zařízená, velmi moderní a bezpečná „suchá hřiště“. Jsou zde restaurace, kavárny a bistra i příjemné, menší pláže – tolik typické pro Istrii. U pláže se na vlnách opět vznáší i rozlehlé nafukovací vodní hřiště. Kemp nabízí ubytování ve vlastních vozech či stanech, ale opět i v luxusně vybavených mobilních domcích. Jde o opravdu vyhlášený a skvělý kemp, takže sem můžete bez obav vyrazit s celou rodinou, i pokud máte poněkud vyšší nároky na čistotu a zařízení kempu.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,3 z 10 (velmi dobré) od více jak 2440 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 2400 návštěvníků

6. Residence Garden Istra Plava Laguna, Umag

📌 Adresa: Katoro 19, 52470, Umag, Chorvatsko

Residence Garden Istra Plava Laguna, Umag

Více fotografií na Booking.com

Tento hotel ležící jen kousek od historického přístavu Umag se může pochlubit opravdu nádherným prostředím. Jde o 4hvězdičkový hotel, který nabízí množství členitých venkovních bazénů a nechybí zde ani na chorvatské poměry velmi rozlehlý aquapark s množstvím i velkých tobogánů a skluzavek, na kterých se vyřádí i větší děti a hraví dospělí. Hotel má taky wellness centrum s vnitřním bazénem či vířivkou. Zvláště okouzlující je pak venkovní restaurace v historické budově s kostelní věží.

Residence Garden Istra Plava Laguna, Umag

Hotel má k dispozici vlastní soukromé pláže. Opět jde o členité a menší, ale o to malebnější a romantičtější koutky. Pokoje jsou velmi pěkně a moderně zařízené. Volit můžete různé varianty – od romantických až po rodinné.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,2 z 10 (velmi dobré) od více jak 1015+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 325 návštěvníků

7. Valamar Bellevue Resort, Rabac

📌 Adresa: Slobode ul. 86, 52221, Rabac, Chorvatsko

Valamar Bellevue Resort, Rabac

Více fotografií na Booking.com

Istrijská destinace Rabac patří mezi velmi oblíbené turistické lokality. Původně šlo o rybářskou vesnici, která se však v moderních dobách změnila v turistické letovisko se spoustou příjemných resortů a hotelů. Staré jádro vesnice nabízí velmi pěknou pobřežní promenádu s hospůdkami a pěknými výhledy.

Valamar Bellevue Resort, Rabac

Pobřeží je zde jako všude v Istrii skalnaté a členité – tu a tam nabídne malebnou menší kamínkovou pláž. Některé zdejší hotely však nabízejí i vlastní bazény nebo i vybavenější vodní parky. Mezi ty patří i hotel Valamar Bellevue – čtyřhvězdičkový resort, který nabízí ubytování ve velmi stylově zařízených pokojích, obvykle s krásným výhledem na moře. Nechybí ani rozlehlé rodinné apartmány. K hotelu náleží bazén, vodní atrakce i velký dětský bazén a nechybí zde ani dětská herna.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 727 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2000 návštěvníků

8. Family Hotel Vespera, Mali Lošinj

📌 Adresa: Ul. Sunčana uvala 5, 51550, Mali Lošinj, Chorvatsko

Family Hotel Vespera, Mali Lošinj

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Vespera najdete v ostrovní chorvatské lokalitě Mali Lošinj jižně od Istrijského poloostrova. Mali Lošinj je velmi oblíbený turistický cíl. Typické jsou pro něj nekonečné borové háje a lesy a krásné, členité pobřeží s výhledy na širé moře (hlavně na západním pobřeží). Oblíbené je zde ubytování v kempech, kterých je zde hojnost, ale nechybí ani mnoho hotelů.

Family Hotel Vespera, Mali Lošinj

Rodinný hotel Vespera je poměrně rozlehlý, rozkládá se na skalnatých terasách blízko moře a nabízí i terasovité bazény s vodními atrakcemi, sportoviště nebo dětská hřiště. Zdejší prostředí je velmi okouzlující. Skvělé místo nejen pro odpočinek, ale i výlety po ostrově.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 946 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 1584 návštěvníků

9. Lanterna Premium Camping Resort by Valamar, Poreč

📌 Adresa: Lanterna 1, 52465, Tar, Chorvatsko

Lanterna Premium Camping Resort by Valamar, Poreč

Více fotografií na Booking.com

Po hotelové „odbočce“ se ještě vraťme ke kempům. Lanterna Premium Camping si totiž rozhodně zaslouží pozornost. Jde o velmi luxusní kemping v blízkosti istrijského přístavního městečka Novigrad a pár km od Poreče. U kempu se rozkládá na istrijské poměry rozlehlá pláž, ubytovat se můžete ve vlastních vozech a stanech i luxusních mobilních domcích s kuchyní, koupelnou i terasou.

Lanterna Premium Camping Resort by Valamar, Poreč

Zdejší aquapark nabízí množství bazénů, včetně dětských brouzdališť. Jsou zde tobogány, skluzavky i další atrakce, například pirátská loď. V kempu najdete i restaurace, bary, bistra, sportovní plochy a další možnosti nejrůznějšího vyžití.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,3 z 10 (velmi dobré) od více jak 220 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 7712 návštěvníků

10. Maistra Select Villas Rubin Resort, Rovinj

📌 Adresa: Villas Rubin, 52210, Rovinj, Chorvatsko

Maistra Select Villas Rubin Resort, Rovinj

Více fotografií na Booking.com

Tento 3hvězdičkový, ale výborně vybavený resort najdete u pláže blízko istrijského historického města Rovinj. Resort nabízí pohodlné ubytování v pokojích i studiích a apartmánech a velkým esem je vodní park s několika bazény, poměrně velmi velkým tobogánem a dalšími atrakcemi. Tento vodní park navíc prakticky přímo přiléhá k pláži, takže slibuje skvělé výhledy a blízkost moře.

Maistra Select Villas Rubin Resort, Rovinj

Resort nabízí i restauraci, pizzerii, bazénový bar, dětskou hernu, různá sportoviště a je zde i mnoho dalších možností, jak trávit čas při dovolené.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,0 z 10 (velmi dobré) od více jak 1800 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,3 z 5 (velmi dobré) od více jak 3439 návštěvníků

Prohlédněte si také nejlepší aquaparky v Chorvatsku a rezervujte si ubytování poblíž nich.