TOP 10: Nejlepší aquaparky v Německu (blízko hranic)

Chystáte se na výlet, dovolenou či pracovní cestu do Německa a chtěli byste do svého programu zařadit i návštěvu nějakého pěkného aquaparku? V dnešním článku pro vás máme inspiraci. Vybrali jsme totiž desítku nejlepších aquaparků v Německu. Některé z nich jsou blízko hranic a stojí i za samostatnou návštěvu. Jiné stojí aspoň za zastávku, pokud budete na svých cestách poblíž. Mezi vybranými aquaparky jsou jak gigantické vodní zábavní parky, tak i poklidnější lázně, kde těžiště leží spíše na wellness a spa službách a vybavení. Stačí si vybrat, která druh aquaparků je vašemu srdci bližší…

Kam do aquaparku v Německu?

1. Tropical Islands, Krausnick

📌 Vzdálenost z Prahy cca 285 km

Tropical Islands Berlín

Pokud byste si chtěli užít zábavu a odpočinek v exotické tropické oáze, nemusíte hned nasednout do letadla na Seychely. Ač byste to možná nečekali, za podobným rozptýlením můžete vyrazit třeba jen do sousedního Německa. Pokud si říkáte, kde by se v Německu vzaly palmy, tropické chýše či skalnaté a členité vodní zátoky, pak vězte, že odpovědí je aquapark Tropical Islands, který najdete ve městě Krausnick asi 60 km od Berlína.

Z Prahy sem autem dorazíte za necelé tři hodiny. Velkou výhodou přitom je, že si můžete kouzlo tropů užívat i v zimě – aquapark je totiž vnitřní, takže počasí vám nemůže překazit plány. Jde přitom o enormně rozlehlý a skvěle vybavený areál. Najdete zde umělý prales a skalní útesy s vodopády i zmíněnými stylovými chýšemi. Díky tomu areál působí opravdu jako resort na některém z exotických ostrovů na jižní polokouli. Tato část aquaparku nabízí mnoho členitých bazénů, umělou řeku, a dokonce sportovní kurty.

Děti však budou možná ještě více nadšené z druhé zóny aquaparku, která nabízí skvělou síť divokých tobogánů. Jsou zde taky herní hrady, divoké řeky, obří krakatice i největší krytý deštný prales na světě. A tím výčet atrakcí zdaleka nekončí. Součástí aquaparku je i wellness & spa zóna se saunovým světem i dalším vybavením.

Tento aquapark je skutečně unikátní záležitostí – a to i ve světovém měřítku. Nadšené budou děti i rodiče. Zřejmě jedinou nevýhodou jsou poněkud vyšší ceny. Základní vstupné pro dospělého stojí 47 -49 Eur. Rodinnou vstupenku můžete pořídit online za zvýhodněnou cenu 145 Eur. V každém případě jde ale o zážitek na celý život.

Náš tip: Tropical Island se vstupenkou a ubytováním

Hodnocení aquaparku: 4,1 z 5 od více jak 38 475 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 47-49 eur/ dospělá osoba
Adresa: Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: ANO – ubytovat se můžete v tzv. Rooms Dome, stanech nebo v kempu – nabídka ubytování zde.

2. Galaxy Therme Erding, Erding

📌 Vzdálenost z Prahy cca 345 km

Pakliže si naplánujete kupříkladu rodinný výlet do Mnichova, ať už na vánoční trhy nebo za památkami, rozhodně doporučujeme stavit se cestou ve městě Erding. Zajížďka to pro vás rozhodně nebude, město leží prakticky po cestě, asi 20 km severovýchodně nad Mnichovem. A proč se zde zastavit? Především kvůli parádnímu aquaparku a termálním lázním Galaxy Therme Erding.

Těšit se můžete například na 27 tobogánů a skluzavek o celkové délce 2700 m. Můžete si taky vyzkoušet skutečné surfování na umělých vlnách, které dosahují výšky až 2 metrů. Areály aquaparku jsou vyzdobené třemi stovkami palem, takže navozují dojem tropického ostrova. Ohřát se můžete v termálních bazénech, které mají i 34°C. Jedním z největších lákadel je však bezesporu 160 m dlouhá skluzavka s virtuální realitou. Ano, funguje to přesně tak, jak myslíte, nasadíte si speciální VR brýle a můžete si užívat projížďku tropickou divokou řekou nebo třeba vesmírem.

Odpočinout si pak můžete v sauně nebo při masáži v Spa zóně, která nabízí velmi pěkné vybavení a vysoce kvalitní služby. Celodenní návštěva aquaparku vyjde na 46 Eur pro jednoho a platí pro zábavní a bazénovou zónu.

Náš tip: Tématický pobyt (2x celodenní vstupenka a 1 noc v kvalitním hotelu

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 34 256 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 46 eur / dospělá osoba
Adresa: Thermenallee 1-5, 85435 Erding, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: ANO – ubytování přímo v areálu aquaparku nabízí Hotel Victory Therme Erding
Kde se ubytovat? Mezi partnerské hotely lázní patří například: Hotel Henry nedaleko centra, Hotel Nummerhof 3 minuty chůze od aquaparku, penzion/hotel Gasthof Daimerwirt nacházející se 4 km od lázní nebo Best Western Plus Parkhotel Erding nacházející se přímo naproto nádraží.

3. Bayern-Park, Reisbach

📌 Vzdálenost z Prahy cca 275 km

Aquapark se zábavním parkem dohromady? Proč ne. Dokonce by se dalo říct, že jde o skvělou kombinaci. Horské dráhy a divoké řeky, lodě, hrad, spousta suchých i mokrých skluzavek, zábavné programy s piráty, možnost projížďky na kolesovém parníků a ještě leccos dalšího můžete zažít v Bayern Parku ve městě Reisbach.

Toto městečko leží asi 50 km severovýchodně od Mnichova. Park tak může být skvělou zastávkou na cestu do nebo z této metropole. Park skýtá na devět desítek nejrůznějších atrakcí a zábavních prvků. Nudit se tedy rozhodně nebudete. Místo potěší i relativně příznivými cenami – aspoň na německé poměry. Dospělé vstupné stojí 34,50 Eur, dětské 29,50 Eur, přičemž děti do 100 cm mají vstup zdarma.

Hodnocení aquaparku: 4,6 z 5 od více jak 9 885 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 35 eur / dospělá osoba
Adresa: Fellbach 1, 94419 Reisbach, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: NE
Kde se ubytovat? V některém z přilehlých penzionů a hotelů. Nabídka ubytování v okolí aquaparku zde.

4. Europa-Park

📌 Vzdálenost z Prahy cca 625 km

Městečko Rust při břehu Rýna skrývá jeden z největších zábavních parků nejen v Evropě, ale pravděpodobně i na světě. Jeho součástí je i zábavní tematický aquapark Rulantica, který se nachází nedaleko na ploše 32 000 m2. Zatímco některé předchozí aquaparky vsázely na atmosféru tropických ostrovů, ten ve městě Rust jde opačnou cestou – ocitnete se tedy na chladném severu.

Park je nesmírně precizně zpracovaný a plný atrakcí, kulis a rekvizit, na které budete v úžasu zírat. Je zde spousta odkazů na vikingskou mytologii, bazény, vodní dráhy, lodě i vraky, domy, řeky, stromy a skály, kluzavky a tobogány, jeskyně. Zkrátka vše, co si lze na takovém místě přát. Dominantou venkovní části je obrovský dračí tobogán. Vyplatí se sem tudíž vyrazit v létě, kdy si můžete vychutnat i tuto zónu.

Najdete zde až 30 tobogánů, 2 bazénové bary, 3 sauny a 13 tématických sekcí. Hned vedle aquaparku se pak nachází další zábavní park s virtuálním světem Yullbe.

Park se nachází až u západních hranic Německa. Je to tedy, pravda, poněkud dál, ale evropský zábavní park a aquapark za takový výlet rozhodně stojí pokud si vyhrahradíte více dnů (ubytování v okolí najdete zde). Denní vstupenka do samotného vodního světa stojí 42-44 Eur a 39 Eur pro děti od 4 do 12 let. Vstup do wellness zóny a saunového světa je za příplatek.

Aquapark je vítězem několika cen.

Hodnocení aquaparku: 4,7 z 5 od více jak 141 381 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 39 eur / dospělá osoba
Adresa: Europa-Park-Straße 2, 77977 Rust, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: ANO – samotný aquapark nabízí několik možností ubytování

5. Kristall Palm Beach

📌 Vzdálenost z Prahy cca 300 km

Kristall Palm Beach

Tento příjemný aquapark leží ve městě Stein přímo u Norimberka. Můžete si sem tudíž vyrazit třeba v rámci návštěvy tohoto krásného historického města. Samotný aquapark je spíše jednodušší a menší. Je zde velký bazén i plavecký bazén a několik menších.

Rozlehlé jsou venkovní i vnitřní odpočinkové prostory, takže park láká spíše na poklidnější trávení času. Nechybí zde však velký tobogán a množství skluzavek, na kterých se zabaví hlavně děti. Rodičům pak doporučujeme navštívit wellness centrum, které je zde na vynikající úrovni – zejména pokud jde o saunový svět.

Sám o sobě tento aquapark zřejmě nestojí za cestu až z ČR, protože je srovnatelný s mnoha našimi středními aquaparky. Pokud však budete poblíž a popadne vás chuť na trochu vodní zábavy či relaxace, určitě ho navštivte.

Hodnocení aquaparku: 4,2 z 5 od více jak 8 103 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 25 eur / dospělá osoba
Adresa: Albertus-Magnus-Straße 29, 90547 Stein, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: NE

6. Aqua Mundo Allgäu

📌 Vzdálenost z Prahy cca 525 km

Center Parcs Park Allgäu

Tento velmi stylový aquapark se rozkládá uvnitř lesů a sází na začlenění do krásného přírodního prostředí, ale i na skvělé vybavení a atraktivitu. Ve vnitřní části areálu najdete například tropickou zónu, venku najdete parádní divokou řeku. Tobogánů a skluzavek si taky užijete do sytosti. Děti pak zajisté okouzlí vodní hřiště se spoustou herních prvků. Zajímavou specialitou je potápěcí bazén, jehož dno je ozdobeno ukázkami mořské podvodní fauny a flory.

Aquapark je rozhodně pěkný a kolem něj se rozkládají parádní dřevěné vilky, domky a apartmány sloužící pro luxusní ubytování na způsob „glampingu“. Lokalita se nachází na alpském předhůří za městem Allgäu v jižním Německu.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 4 395 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky:
Adresa: Allgäuallee, 88299 Leutkirch im Allgäu, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: ANO – přímo v areálu Center Parcs Park Allgäu

7. Miramar

📌 Vzdálenost z Prahy cca 515 km

Aquapark Miramar leží u měst Mannheim a Heidelberg, asi 70 km jižně od Frankfurtu nad Mohanem. Tedy na západě Německa. Součástí aquaparku jsou i velmi populární německé termální lázně a špičkové wellness & spa centrum s mimořádně bohatým saunovým světem. Ten zahrnuje opravdu velké množství saun včetně unikátů, jako je sauna v domku na stromě nebo rustikální sauna ve srubové mlýnské budově.

Miramar tedy láká především na tuto relaxační a regenerační zónu. Nechybí zde však ani tobogán, skluzavky či jiné zábavní prvky, které potěší děti různého věku i akčnější a hravější dospělé.

Hodnocení aquaparku: 4,2 z 5 od více jak 12 274 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 27 eur / dospělá osoba
Adresa: Waidallee 100, 69469 Weinheim, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: NE

8. Aqualand Freizeitbad, Kolín nad Rýnem

📌 Vzdálenost z Prahy cca 705 km

Aqualand Freizeitbad, Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je další významnou německou metropolí, která láká svými krásami a historickými památkami. Samozřejmě, že takové město potřebuje i svůj aquapark. Kolínský vodní svět Aqualand Freizeitbad tvoří venkovní i vnitřní zóny. Najdete zde několik velmi spletitých a dlouhých tobogánů, členité bazény, ba i divokou řeku či jiné atrakce.

Pokud vás láká víc relaxace a uvolnění než zábava, zajisté vám učaruje zdejší solná jeskyně s himalájskou solí. Prohřát se můžete v několika saunách a nakonec se třeba občerstvit ve stylovém bazénovém baru. I u tohoto aquaparku musíme opět vyzdvihnout především právě wellness a spa zónu a saunový svět, které jsou opravdu na vynikající úrovni a zajisté budete nadšeni vybavením i službami.

Hodnocení aquaparku: 4,1 z 5 od více jak 9 430 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 27 eur / dospělá osoba
Adresa: Merianstraße 1, 50765 Köln, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: NE

9. Badeparadies Schwarzwald

📌 Vzdálenost z Prahy cca 635 km

Tento vynikající aquapark pokrývá plochu 6 ha neboli 60 000 m2 a najdete ho v nádherném přírodním prostředí u jezera Titisee za městem Neustadt. Přímo z prosklené budovy aquaparku si můžete užívat výhled na okolní kopce pokryté hustými lesy. Samotný areál nabízí například tropickou zónu s palmami, spoustu skluzavek i velké tobogány. Je zde i bazén s umělým vlnobitím, venkovní prostory, odpočinkové zóny a spousta dalších možností a atrakcí.

Špičkový je i zdejší wellness a spa areál „Palais Vital“, který nabízí na 12 tematických saun, šest bazénů či venkovní terasu a koktejl bar. Rozhodně se zde budete cítit jako v sedmém nebi a děti se zase dokonale vyřádí v některé akčnější části tohoto aquaparku.

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 15 000+ návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: 17-30 eur / dospělá osoba
Adresa: Am Badeparadies 1, 79822 Titisee-Neustadt, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: NE

10. Ostsee Therme

📌 Vzdálenost z Prahy cca 680 km

Ostsee Therme

Tyto rozlehlé termální lázně a aquapark jsou zajímavé už tím, že leží přímo na pobřeží Baltského moře. Balt už není popelkou turistického ruchu, ale láká stále více návštěvníků. Severní pobřeží Německa, Dánska i Polska může nabídnout mnoho krás. Pokud sem někdy vyrazíte, lázně Ostsee Therme by se mohly stát jednou z vašich zastávek. Tím spíš, že leží jen pár km severně od slavného historického hanzovního města a přístavu Lübeck.

Lázně jsou spíše oázou klidu v krásném prostředí na mořském břehu. Nejsou nejmodernější ani největší, ba ani nenabízejí gigantickou porci atrakcí. Přesto je návštěvníci hodnotí velmi vysoce a rádi se sem vracejí i z větších dálek. Aquapark nabídne vnitřní i vnější prostory na celkové ploše asi 14 000 m2. V bazénech je slaná voda a mají teplotu 30-35°C. Jsou zde dva větší tobogány, vodní dělo či divoká řeka. Možná vás ale více zaujme wellness a spa část se stylovými saunami, masážemi i dalšími procedurami. Tyto lázně potěší i na německé poměry příznivými cenami. Vstup zahrnující vodní svět i sauny stojí 36 Eur pro dospělého na celý den.

Hodnocení aquaparku: 4,1 z 5 od více jak 6 319 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: 20 až 36 eur / dospělá osoba
Adresa: Strandallee 143, 23683 Scharbeutz, Německo
Ubytování přímo v aquaparku: ANO v pětihvězdičkovém Hotel Gran BelVeder přímo na pláži se skleněným koridorem přímo do lázní.