Kam na wellness do Slovinska – Toto jsou nejlepší wellness hotely a pobyty

Slovinsko může nabídnout mnoho krás a zajímavých míst. Má moře, velehory i lázeňská města a přitom leží docela blízko. Není tedy divu, že láká spoustu našinců na dovolenou nebo delší výlet. Pokud se sem chystáte vypravit a máte zálusk především na odpočinkový pobyt s wellness prožitky, tento žebříček je pro vás jako dělaný. Najdete v něm totiž hned deset tipů na nejlepší wellness hotely ve Slovinsku. U moře, v horách, mezi vinicemi – zkrátka kdekoli, kam vás to táhne.

Kam na wellness do Slovinska?

1. Rikli Balance Hotel, Bled

📌 Adresa: Cankarjeva cesta 4, 4260 Bled, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 610 km | z Brna: cca 530 km

Rikli Balance Hotel, Bled

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Rikli Balance najdete ve slovinském městě Bled, jen cca sto metrů od stejnojmenného jezera, které patří mezi vůbec nejvýznamnější turistické destinace celé země. Město Bled je zaslíbené lázeňství a moderní hotel Rikli Balance zaštítěný řetězcem Sava jde této tradici vstříc. Přímo se odkazuje na jednu ze zdejších historických osobností – významného léčitele Arnolda Rikliho, který u jezera Bled před více než 200 lety působil.

Hotel nabízí ubytování v různorodých a vždy velmi stylově zařízených pokojích s velmi výrazným charakterem. Fantastickou záležitostí je zdejší wellness. V hotelu najdete venkovní i vnitřní termální bazény, vířivky a další zařízení. Venkovní části lehce stíněné rozlehlými pergolami navíc nabízejí krásné výhledy až na jezero. Nechybí sauny s panoramatickými okny a dokonce je zde i lázeňský park.

Rikli Balance Hotel, Bled

Wellness v hotelu Rikli Balance patří k vyhlášeným v rámci celého regionu a rozhodně zaujme i náročnější zájemce. Skvělá lokalita a příjemné prostředí hotelu jsou bonusové hodnoty, které jistě oceníte.

2. Hotel Livada Prestige, Moravske Toplice

📌 Adresa: Kranjčeva ulica 12, 9226 Moravske Toplice, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 555 km | z Brna: cca 350 km

Hotel Livada Prestige, Moravske Toplice

Více fotografií na Booking.com

Navzdory matoucímu názvu lokality se stále nacházíme ve Slovinsku. Moravske Toplice jsou domovem termálního vodního parku a lázeňského resortu – nepochybně jednoho z největších a nejvýznamnějších v celém Slovinsku. Kromě množství termálních bazénů, vodních atrakcí, wellness vybavení a dalších zajímavých míst je součástí resortu i několik hotelů.

Nejvyhlášenějším a nejluxusnějším je pětihvězdičkový hotel Livada Prestige. Ten nabízí hostům nejen exkluzivní přístup do termálních lázní, ale má i vlastní bazény s termální vodou, wellness zázemí anebo třeba i golfové hřiště přímo před branami, na kterém si navíc můžete golf dopřát celoročně. Těšit se můžete i na špičkovou gastronomii a další perfektní služby. Hotel je svou kvalitou na světové úrovni a rovněž spadá pod nejvýznamnější slovinský hotelový řetězec Sava.

Hotel Livada Prestige, Moravske Toplice

Ubytovat se můžete v různých variantách vždy výborně zařízených pokojů. Jsou zde i pokoje s vlastním wellness vybavením. Využít můžete taky velmi atraktivní pobytové balíčky.

3. Hotel Thermana Park Laško

📌 Adresa: Zdraviliška cesta 6, 3270 Laško, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 645 km | z Brna: cca 450 km

Hotel Thermana Park Laško

Více fotografií na Booking.com

Máte rádi neobvyklé, originální, rozlehlé a skvěle umístěné hotely s prvotřídním vybavením? Hotel Thermana, který se rozkládá přímo na břehu řeky Savinja u města Laško, by měl vaše nároky hravě uspokojit. Jde o velký hotelový komplex, který se pyšní skvělou nábřežní polohou s kulisami zalesněných kopců v pozadí, z nichž vykukuje místní dominanta v podobě kostela sv. Michala. Prostředí je zde tedy opravdu parádní a dojmu velkoleposti a exkluzivity nahrává fakt, že k branám hotelu vede přes řeku vlastní most.

Hotel Thermana však nejvíce oslní, až když do něj vstoupíte a můžete prozkoumat všechno jeho vybavení. Je úžasně moderní a stylový s příklonem k sofistikovanému luxusu. Největší chloubou hotelu je vlastní termální aquapark, jehož větší část se skrývá pod majestátní skleněnou kopulí, ale nabízí i venkovní bazény, terasy a prostory, kde si za pěkného počasí můžete užít fantastické výhledy.

Hotel Thermana Park Laško

Samozřejmostí je bohaté wellness a spa centrum s vířivkami, saunami a rozsáhlými službami. Nechybí několik kaváren, bister a restaurací či fitness centrum. Tento hotel je opravdu báječné místo prakticky v každém ohledu.

Náš tip: Slovinsko: Luxus v Hotelu Thermana Park Laško ****+ propojeném s termálními lázněmi + polopenze a děti zdarma

4. Hotel Histrion, Portorož

📌 Adresa: Obala 2b, 6320 Portorož, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 775 km | z Brna: cca 630 km

Hotel Histrion, Portorož

Více fotografií na Booking.com

Slovinsko se s mořem stýká jen na velmi úzkém pruhu pobřeží. Přesto se sem vešla celá řada krásných přístavních měst a oblíbených destinací s turistickými letovisky. Mezi nejpopulárnější z těchto letovisek patří Portorož u historického města Piran. Portorož platí za spíše luxusnější letovisko a zdobí ho krásné promenády i noblesní hotely. Místo má navíc do značné míry lázeňský charakter a těží i z přítomnosti parádních pláží, které patří k největším a nejlepším ve Slovinsku.

Pokud byste si zde chtěli udělat dovolenou a hledali kvalitní hotel, který nabídne nejen komfort, ale i bohaté služby a vybavení, pak neuděláte chybu, když zvolíte hotel Histrion. Tvoří poměrně nepřehlédnutelnou dominantu malého a prakticky soukromého mysu jižně od historického centra Piranu. Navíc se pyšní unikátní polohou, od moře ho nedělí víc než doslova pár metrů.

Hotel Histrion, Portorož

Tento čtyřhvězdičkový hotel má vlastní vnitřní a venkovní bazény či tobogán v rámci vlastního mořského parku Termaris, ba dokonce zde najdete i loděnici. Samozřejmostí jsou skvěle vybavené pokoje a v neposlední řadě se můžete těšit na wellness centrum se saunami, vířivkami a širokou nabídkou skvělých služeb. Histrion patří mezi nejlépe umístěné a celkově špičkové přímořské slovinské hotely.

5. Bohinj ECO Hotel & Wellness, Bohinjska Bistrica

📌 Adresa: Triglavska cesta 17, 4264 Bohinjska Bistrica, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 630 km | z Brna: cca 550 km

Bohinj ECO Hotel & Wellness, Bohinjska Bistrica

Více fotografií na Booking.com

Horské jezero Bohinj v Triglavském národním parku patří nepochybně mezi největší krásy a přírodní klenoty Slovinska. A rozhodně je zde spousta míst a možností pro dokonalou dovolenou, ať už vás lákají vodní nebo spíše naopak zimní sporty, turistiky či pouhý odpočinek nebo cokoli jiného.

Skvělý mix nejrůznějších výhod a možností nabízí právě moderní hotel ECO, který leží v Bohinjske Bistrici několik km od jezera. Výhodou hotelu je jeho poloha přímo u bohinjského aquaparku, s nímž je spojen vytápěnou chodbou. Hoteloví hosté do něj navíc mají exkluzivní přístup.

Bohinj ECO Hotel & Wellness, Bohinjska Bistrica

Kromě přítomnosti aquaparku má hotel i své vlastní wellness centrum s bazénem s panoramatickým výhledem na hory, ale i s finskou či parní saunou, odpočinkovou terasou či nabídkou masáží a dalších wellness procedur. Hotel je vyhlášený i skvělou gastronomií a celkově jde o velmi kvalitní a oblíbené ubytovací zařízení i pro náročnější hosty.

Můj tip: Aktivní pobyt plný relaxu: 4* hotel ECO Hotel & Wellness s aquaparkem v srdci Julských Alp pro dva

6. Grand Hotel Portorož

📌 Adresa: Obala 33, 6320 Portorož, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 825 km | z Brna: cca 630 km

Grand Hotel Portorož

Více fotografií na Booking.com

Zpět k moři do Portorože! Pokud se na dovolené zde chcete „uhnízdit“ v luxusním čtyřhvězdičkovém (superior) hotelu ležícím blízko moře a pláže, skvělou volbou může být Grand Hotel Portorož. Těšit se můžete na elegantně zařízené a prostorné interiéry i pokoje a vynikající vybavení.

Vynikající záležitostí jsou zdejší soukromé termální lázně. Ano, jen kousíček od moře se můžete uvolnit v bazénech a vířivkách s termální vodou anebo se opalovat na soukromé terase či pláži. Občerstvit se pak můžete v kavárně ve stylovém proskleném atriu s pianem anebo si zajít na pořádný oběd do vynikající hotelové restaurace Salina.

Grand Hotel Portorož

Díky své výšce nabízí hotel (samozřejmě zejména z pokojů ve vyšších patrech) taky překrásné výhledy na moře a na město.

7. Wellness hotel Sotelia, Podčetrtek

📌 Adresa: Zdraviliška cesta 24, 3254 Podčetrtek, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 635 km | z Brna: cca 440 km

Wellness hotel Sotelia, Podčetrtek

Více fotografií na Booking.com

Na nejzazším východě Slovinska se v lesnatých kopcích u hranic s Chorvatskem skrývá malebná víska Podčetrtek, u které se rozkládá jeden z největších, nejlépe vybavených a nejmodernějších lázeňských termálních resortů v celém Slovinsku. Jde o termály Olimia, které tvoří soubor wellness a spa komplexů, aquapark Aqualuna, ale taky několik hotelů či kemp a další ubytovací možnosti.

Wellness hotel Sotelia, Podčetrtek

Pokud si potrpíte na vysokou úroveň luxusu, stylu a komfortu, tak pro vás může být skvělou volbou hotel Sotelia, který leží na kraji lesa a osloví už zajímavou architekturou, díky níž nenápadně splývá s přírodním okolím. Jde o 4hvězdičkový superior hotel, jehož součástí jsou jedny ze zdejších lázní Spa Armonia. Zde se můžete především oddat nejšpičkovějším kosmetickým, lázeňským a wellness procedurám. Hosté však mohou mít i zvýhodněný vstup do dalších wellness zařízení resortu.

8. Grand Hotel Primus – Terme Ptuj

📌 Adresa: Pot v Toplice 9, 2251 Ptuj, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 610 km | z Brna: cca 415 km

Grand Hotel Primus - Terme Ptuj

Více fotografií na Booking.com

Město Ptuj leží v rovinaté části Slovinska zasvěcené především vínu, ale taky lázním. Rozkládá se zde i velmi známé slovinské jezero (resp. nádrž) Ptuj, která leží jižně od historického středu města. Obklopuje jej příjemná, kulturní krajina ideální třeba i pro cykloturistiku. Velkým lákadlem pro turisty jsou však zdejší rozlehlé termální lázně s aquaparkem, které leží při břehu řeky Drávy a nabízejí i pěkné výhledy na ptujský hrad.

Grand Hotel Primus - Terme Ptuj

Pokud byste chtěli v Ptuji a lázních strávit delší čas, výbornou volbou pro ubytování bude Grand Hotel Primus, který leží přímo u termálů. Hosté hotelu do něj mají exkluzivní přístup. I samotný hotel však skrývá vlastní rozlehlý termální venkovní i vnitřní bazén a taky vynikající wellness a spa Valens Augusta v antickém stylu. Sauny, masáže, privátní zóny – nechybí zde nic. Hotel nabízí i několik restaurací a barů i další možnosti.

9. Radenci Spa Resort

📌 Adresa: Zdraviliško naselje 12, 9252 Radenci, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 545 km | z Brna: cca 350 km

Radenci Spa Resort

Více fotografií na Booking.com

Radenci je známá lázeňská obec ležící ve východním Slovinsku na řece Mura. Radenci Spa Resort pak tvoří komplex hotelů Radin a Izvir, které nabízejí velmi bohaté wellness a lázeňské zázemí. Těšit se můžete na termální i masážní bazény a vířivky, sauny a široký výběr procedur i terapií.

Radenci Spa Resort

Rozhodně si zde můžete užít skvělou lázeňskou či wellness dovolenou, a pokud máte rádi víno či výlety na kole, bude se vám zde líbit ještě víc. Tento kraj je totiž takovou slovinskou obdobou jižní Moravy. V hotelu i mimo něj se pak můžete těšit i na velmi příjemné gastronomické zážitky.

10. Rimske Terme Spa & Business, Rimske Toplice

📌 Adresa: Toplice 10, 3272 Rimske Toplice, Slovinsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 655 km | z Brna: cca 455 km

Rimske Terme Spa & Business, Rimske Toplice

Více fotografií na Booking.com

U města Rimske Toplice leží jeden z nejluxusnějších a nejoblíbenějších termálních resortů ve Slovinsku. Jde o Rimske Terme, které nabízejí nádherné, stylové zařízení ve velkolepém a noblesním antickém stylu. V lázních najdete venkovní i vnitřní bazény, sauny a vířivky i možnost dopřát si plné spektrum lázeňských služeb, procedur, wellness požitků a podobně.

Rimske Terme Spa & Business, Rimske Toplice

Ubytování je zde možné ve více hotelech. Jedním z nich je příjemný 4hvězdičkový menší hotel Terme Spa & Business v klasickém lázeňském stylu. Samozřejmostí je výhodný přístup do lázní, ale i krásně zařízené pokoje a skvělá restaurace. Z pobytu v lázních Rimske Terme budete jistě nadšeni.

Můj tip: Blahodárný pobyt ve slovinských lázních Rimski Terme: hotel s polopenzí i plnou penzí a neomezeným wellness