Kde si v ČR zaplavat v bazénu se slanou („mořskou“) vodou?

Slaná voda a ovzduší prosycené solí má velmi příznivé účinky na organismus a zdraví. I to je jeden z důvodů, proč lidé tak rádi jezdí k moři. Pokud se však letos k moři nechystáte, a přesto byste chtěli využívat benefity mořského klimatu, můžete vyrazit do některého rekreačních zařízení nabízejících bazény se slanou vodou v ČR. Kde najdete ty nejlepší místa?

Tipy na ubytování s bazénem s „mořskou“ vodou

1. Falkensteiner Spa Resort v Mariánských lázních

Falkensteiner Spa Resort v Mariánských lázních

Lázeňský a wellness hotel Falkensteiner patří mezi nejluxusnější hotely v Mariánských lázních. Leží v klidné části města cca 1 km od kolonády Maxima Gorkého a nachází se v mimořádně elegantní secesní lázeňské budově. Nabízí 162 luxusně zařízených pokojů a suit, které jedinečným, designovým způsobem spojují moderní a tradiční styl.

Hotel má taky vlastní rozlehlé wellness a spa centrum, jehož součástí jsou 4 bazény včetně vyhřívaného venkovního bazénu a 4 sauny či fitness centrum. Hotel disponuje svou klinikou Medical Center s lékaři a terapeuty i vlastním minerálním pramenem Alexandra.

Falkensteiner Spa Resort v Mariánských lázních

V tomto hotelu si můžete dopřát ty nejlepší lázeňské, ozdravné i kosmetické služby, terapie a procedury. Uvolnit se pak můžete právě v jedinečném slaném bazénu, který na vás zapůsobí autentickým mořským klimatem. Skvělá volba pro léčbu dýchacích cest a prevenci infekcí.

Náš tip: Luxusní 5* hotel v Mariánkách: snídaně či polopenze, neomezeně sauny a bazény a koupel

2. OREA Resort Panorama v Moravském krasu

OREA Resort Panorama v Moravském krasu

Řetězec hotelů Orea u nás provozuje exkluzivních hotelů a lázeňských, wellness zařízení. Značka Orea je zárukou opravdu špičkové kvality. Mnohé z hotelů této sítě patří k vůbec nejlepším wellness hotelům v ČR.

Pokud zamíříte objevovat krásy Moravského krasu, jako jsou zdejší jeskyně či propast Macocha, skvělou volbou pro ubytování na vysoké úrovni může být právě zdejší Orea Resort Panorama. Jde o 4hvězdičkový rekreační resort, který nabízí skvělé zázemí i pro děti, takže může být perfektní volbou pro rodinnou dovolenou.

OREA Resort Panorama v Moravském krasu

Hotel nabízí spoustu atrakcí pro děti včetně hřišť, animačních programů a venkovního bazénu se slanou vodou a s malým tobogánem. Pro rodiče je zde posilovna a skvělé wellness centrum s dalšími bazény. Opět se slanou mořskou vodou. Nechybí saunový svět s finskou i parní saunou, vířivka a leccos dalšího. Perfektní volba pro dokonalou dovolenou v přírodě spojenou s utužováním zdraví.

Zlevněný pobyt: Pobyt v Moravském krasu: hotel ideální pro rodiny, polopenze, minizoo a bazén

3. Wellness hotel Horal na Valašsku

Wellness hotel Horal na Valašsku

Hotel a wellness resort Horal ve Velkých Karlovicích je chloubou Valašska a Beskyd. Jde o jeden z nejznámějších a nejoceňovanějších hotelů v tomto regionu. Součástí wellness centra jsou tři kryté bazény v prosklené hale nabízející nádherné výhledy na okolní zalesněné hory. Voda pochází přímo ze zdejšího vrtu a jde o lehce minerální vodu s příznivými účinky především na pokožku.

Wellness hotel Horal na Valašsku

Účinky vody v bazénech je však výrazně umocněna přidáváním mořské soli pocházející z Chorvatska. Každý den jí bazény v Horalu „spolykají“ na 70 kg. Díky tomu zdejší klima dobře simuluje klima přímořské, které je známé blahodárnými účinky zejména na pokožku a dýchací ústrojí.

Horal má taky skvělý saunový svět, je zde velké fitness centrum a nabídka spa a wellness služeb, terapií a procedur v čele s masážemi. Hotel Horal může být skvělým cílem pro rodinnou, ale i romantickou dovolenou v krásné krajině.

4. Hotel Karlštejn & SPA s výhledem na hrad

Hotel Karlštejn & SPA s výhledem na hrad

Hotel přímo v podhradí nejznámějšího a nejvíce fotogenického českého hradu (tedy po tom pražském) s exkluzivním a neopakovatelným výhledem na tuto monumentální historickou památku – takový je Hotel Karlštejn.

Tento čtyřhvězdičkový hotel se pyšní opravdu fantastickým prostředím. Je součástí historického podhradí a zároveň vplouvá do hlubin lesů. Díky své poloze na svahu skýtá panoramata, která musejí dojmout i nejnáročnější milovníky přírody a historie.

Hotel Karlštejn & SPA s výhledem na hrad

Součástí hotelu je venkovní vyhřívaný bazén ponořený v lese. V tomto bazénu je voda o teplotě 30°C, která je obohacená o mořskou sůl. U bazénu jsou luxusní lehátka a taky vířivka. Dát si zde můžete i víno, šampaňské a drobné pohoštění. Skvělé místo pro romantiku v těch nejpůvabnějších kulisách.

Hotel nabízí ubytování v dvoulůžkových pokojích, ale taky čtyřlůžkových plně vybavených apartmánech. Skvělé místo pro dovolenou ve dvou i s rodinou. Zvláště pokud máte rádi nejen odpočinek, ale i výlety.

5. Amenity Hotel & Resort na Lipně

Amenity Hotel & Resort na Lipně

Amenity je další prestižní řetězec vynikajících wellness a spa hotelů. Jeden z resortů tohoto řetězce najdete v exkluzivní lokalitě u nádrže Lipno na prahu Šumavy. Resort leží v klidné oblasti přímo na březích nádrže, nabízí rozlehlé prosluněné terasy, loděnici i pláže. Je zde taky restaurace, letní venkovní restaurace i bar a gril s pizzerií. Nechybí dětský koutek ani venkovní hřiště. Součástí resortu je pak dokonce i celá rozlehlá sportovní aréna s bowlingem, hernou, kurty pro badminton, squash a prostory pro další sporty.

Amenity Hotel & Resort na Lipně

Velkou chloubou resortu je pak samozřejmě taky wellness centrum s nádhernými výhledy na přehradu a přírodní okolí. Wellness nabízí vířivky, několik saun, kneippův chodník i nabídku masáží a dalších procedur. Velmi oblíbený je i 20m dlouhý vnitřní bazén se slanou vodou. Bazén slouží pouze hostům resortu a do 13,00 hodin je pro ně přístupný zdarma.

6. Hotel Na Farmě Choťovice

Hotel Na Farmě Choťovice

Farma produkující špičkové hovězí, telecí a vepřové maso, skvělá restaurace, hotel i wellness centrum. To vše nabízí areál Na Farmě v Choťovicích ležící jen kousek od břehů Žehuňského rybníka na řece Cidlina.

Hotel nabízí ubytování ve 20 pokojích, které jsou zařízené v minimalistickém, moderním duchu a nabízejí komfort odpovídající tříhvězdičkové úrovni. V restauraci si můžete pochutnat na specialitách přímo z místního masa i dalších lahůdkách a wellness centrum nabízí velmi pěkné vybavení v čele s 10m bazénem se slanou vodou. Kromě toho si můžete pohovět ve vířivce s teplotou vody až 38°C anebo ve finské sauně. Nechybí ani solární louka, kde můžete nachytat trochu vitamínu D.

Na Farmě je místo vhodné i pro děti. Najdete zde například trampolíny, houpačky a další vybavení či mini zoo s domácími zvířátky.

7. Spa hotel Iris v Karlových Varech

Spa hotel Iris v Karlových Varech

Tento karlovarský lázeňský a wellness hotel leží v nádherné lokalitě na ulici Sadová kousek od Sadové kolonády na okraji města. Spa hotel Iris se těší vynikajícímu hodnocení a díky čtyřhvězdičkovému luxusu a elegantnímu prostředí dokáže nadchnout i velmi náročné hosty.

Hotelové prostory jsou nedávno zrekonstruované, kromě pokojů a apartmánů, kde se můžete komfortně ubytovat, či skvělé restaurace, baru a klubu jsou součástí hotelu i léčebné a lázeňské kliniky nabízející různé formy procedur, léčebných programů a terapií. A nechybí ani wellness centrum.

Spa hotel Iris v Karlových Varech

Velmi elegantní interiéry skrývají solnou jeskyni, finskou i parní saunu, ale taky bazén se slanou vodou s mořskou solí, která působí protizánětlivě, blahodárně na dýchací ústrojí i pokožku. V bazénu je i protiproud, takže si můžete pořádně zaplavat. Iris patří mezi oblíbené a osvědčené karlovarské hotely s velmi komplexními a kvalitními službami a pobyt zde se vám jistě bude líbit.

Tématický pobyt: 4* hotel jen 2 minuty od kolonády: jídlo, neomezený wellness i procedury

8. Hotel Jezerka nedaleko přehrady Seč

Hotel Jezerka nedaleko přehrady Seč

Vodní nádrž Seč v Železných horách patří mezi oblíbené rekreační oblasti. Míří sem především milovníci vodních sportů, jako je paddleboarding, wakeboarding apod., ale i pěkné přírody, která nádrž obklopuje. Hotelů, penzionů i jiných možností ubytování je u Seče opravdu spousta.

Zmínku v našem žebříčku si však zaslouží především hotel Jezerka, který nejenže nabízí 4hvězdičkovou úroveň ubytování v moderních prostorách, ale je zde i 12metrový krytý bazén se slanou vodou s mořskou solí. Do bazénu mohou návštěvníci z řad veřejnosti i hosté hotelu, kteří mají v rámci pobytu 1 hodinu denně zdarma.

Hotel Jezerka nedaleko přehrady Seč

Hotel má i wellness centrum s velkým saunovým světem zahrnujícím finské, bio, tropické, infra i jiné druhy saun, ale taky turecké či solné lázně, tepidarium, vířivky, bazén s protiproudem a další vybavení uvnitř i venku. Jde tedy o opravdu skvěle vybavené a kvalitní wellness centrum.

9. Pension U Hradu Šternberk

Pension U Hradu Šternberk

Další velmi příjemné ubytování v „podhradí“. Tentokrát ve městě Šternberk na Moravě, jen kousek od zdejšího krásného hradu ze 13. století, který je dodnes velmi impozantní stavbou a turisticky oblíbenou památkou.

Penzion nabízí velmi pěkné, moderní až designové prostředí. Jeho součástí je vyhlášená, špičková restaurace s moderní gastronomií. Hostům však slouží taky venkovní 10metrový bazén, který je navíc naplněný vodou s mořskou solí pro lepší účinky na organismus.

Pension U Hradu Šternberk

Penzion U Hradu je skvělým místem pro poklidný, odpočinkový pobyt spojený s dobrým jídlem a pitím.

10. Hotel Jiřinka na Dolní Moravě

Hotel Jiřinka na Dolní Moravě

Hotel Jiřinka je velmi příjemný hotel v krásné přírodě v podhůří Králického Sněžníku. Má charakter moderního horského penzionu a nabízí vybavení a zázemí pro sport, zábavu i relaxaci.

Venku před hotelem se rozkládá větší bazén se slanou vodou s mořskou solí. Je zde taky opravdu krásně zpracované a vybavené dětské hřiště s dřevěnými prolézačkami a opičími drahami, lanovkou i dalšími prvky. Pro děti je připravena taky vnitřní herna a nadšené budou jistě i ze zoo koutku s kozami.

Hotel Jiřinka na Dolní Moravě

Hotel nabízí taky multifunkční sportoviště s kurty na volejbal, fotbal, tenis i další sporty. Odpočinek si pak můžete užít ve zdejší wellness zóně s finskou saunou, vířivkou a příjemnou odpočívárnou. A pozor! V hotelu se skrývá dokonce i vinný sklípek.

Hotel Jiřinka může být ideálním místem pro aktivní i klidnou dovolenou s dětmi, kde si na své přijdou nejen děti, ale i rodiče.

11. Hotel U Královny Elišky v Hradci Králové

Hotel U Královny Elišky v Hradci Králové

Přímo v historickém centru Hradce Králové najdete příjemný městský hotel U Královny Elišky. Zařízený je v tradičnějším stylu, ale skrývá i překvapení v podobě wellness centra s 8metrovým bazénem, jehož voda je navíc obohacena o mořskou sůl.

Hotel U Královny Elišky v Hradci Králové

Bazén disponuje i protiproudem, který vám umožní si i kondičně zaplavat. Kromě bazénu je součástí wellness centra i finská sauna. Vstup pro hosty je do bazénu i sauny neomezeně zdarma. Hotel nabízí i restauraci s terasou a taky vinárnu. Ideální je například pro romantický víkendový pobyt.