TOP 8: Hotel s aquaparkem v Bulharsku – tyto jsou nejoblíbenější

Bulharsko zůstává jednou z nejoblíbenějších přímořských destinací českých turistů už po mnoho dekád. Většina našinců míří především do jednoho ze dvou největších letovisek. Jižnější Slunečné pobřeží je mezi Čechy oblíbenější, jde o větší, rušnější, více megalomanské a atrakcemi nadupané letovisko s opravdu obrovskými plážemi.

Severnější Zlaté písky u Varny nabízejí příjemnější, zelenější krajinu a jsou méně vytížené s čistším mořem. Samozřejmě je však v Bulharsku více míst, kde se dá zakotvit na přímořské dovolené. Pokud však kromě moře oceníte i divokou vodní zábavu na různých atrakcích, jako jsou tobogány či skluzavky, pak možná na dovolené oceníte i blízkost aquaparku – anebo rovnou jeho přítomnost u hotelu. Dnes se proto podíváme na TOP 8 nejlepších hotelů s aquaparkem v Bulharsku. Který si vyberete?

Nejlepší hotely s aquaparkem v Bulharsku

1. Hotel Aqua Nevis Club & Aquapark

„Hotel s největším vlastním aquaparkem v Bulharsku“

📌 Adresa: E87, 8240 Стария възел, Burgas, Bulharsko

Hotel Aqua Nevis Club & Aquapark

Více fotografií na Fischer.cz

Slunečné pobřeží severně od Nesebaru patří mezi vůbec nejznámější a nejoblíbenější bulharské a černomořské turistické destinace. Leží zde rozlehlé a rušné letovisko, jehož výstavba začala už v na konci padesátých let minulého století podél mimořádně krásné, dlouhé a široké písčité pláže. Pláž Sunny Beach je v mnoha částech široká i sto a více metrů a nabízí výhled na ničím nerušené širé moře. Pokud si přivstanete, můžete si z pláže užívat nádherný východ slunce.

Letovisko Slunečné pobřeží skrývá stovky hotelů a resortů. Mnohé z nich jsou na velmi vysoké, úrovni a nabízejí výborný, evropský standard služeb. Jedním z nich je i Hotel Aqua Nevis Club, který se honosí zaslouženými čtyřmi hvězdičkami, nabízí komfortní ubytování v čistých, skvěle vybavených a moderně zařízených pokojích, jichž je zde celkem 222. Součástí resortu je i lobby a snack bar, nechybí restaurace a několik obchodů. Zdaleka největší chloubou hotelu je však aquapark.

Hotel Aqua Nevis Club & Aquapark

Tento aquapark je poměrně megalomanský. Rozhodně se nemusíte obávat, že jde o pár malých skluzavek a jeden stísněný bazén. Naopak, atrakcí je zde hned na 30 a patří mezi ně dlouhé a divoké skluzavky, spletité tobogány, ale třeba i umělá řeka, která se kroutí celým aquaparkem.

Bazénů je zde mnoho, velkých i malých a značně členitých. Nechybí ani vodní prolézačkový a skluzavkový hrad pro menší děti. Ostatně právě děti budou zajisté nejvděčnějšími a nejnadšenějšími hosty tohoto hotelu s úžasným aquaparkem, ale taky například s velkou vnitřní hernou, animačními programy a jinými možnostmi.

Jistou nevýhodou je, že tento hotel s největším aquaparkem na celém Slunečním pobřeží leží poněkud dále (necelý kilometr) od pláže.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 1056 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 804 návštěvníků

2. Hotel Sol Nessebar Palace

📌 Adresa: Boulevard Aurelia 7 c, 8230 Aureliya, Nessebar, Bulharsko

Hotel Sol Nessebar Palace

Více fotografií na Cedok.cz

Město Nesebar je centrem turistického dění a jedním z nejmalebnějších přímořských měst v Bulharsku. Zajímavé je už svou polohou – historické jádro leží na ostrově spojeném s pevninou jen velmi uzoučkým pásem země. Kolem Nesebaru leží mnoho velevýznamných letovisek. Severně od něj je to Slunečné pobřeží s pláží Sunny Beach. Hotel Sol Nessebar Palace však leží jižně v oblíbené nesebarské zátoce.

I zde se můžete těšit na krásné pláže. Sice ne tak široké jako Sunny Beach, ale zato poněkud útulnější i díky bujné zeleni hájů, které je obklopují. Hotel Sol Nessebar Palace leží cca 50 m od pobřeží u pláže Rich Beach, která je nejširší v této oblasti. Jde o rozlehlý a špičkový hotel, který přiléhá ke gigantickému komplexu Sol Nessebar Bay & Mare Resort. Jde o pětihvězdičkový hotel, jenž vás přivítá mimořádným komfortem a skvělým vybavením.

Hotel Sol Nessebar Palace

Hotel nabízí několik barů a restaurací a nechybí ani bazénový bar. Jsou zde obchody se suvenýry, kadeřnictví a kosmetický salon, wellness & spa centrum, dětské hřiště či miniklub včetně animačních programů… a samozřejmě si můžete užít i spoustu vodní zábavy ve vnitřních i venkovních bazénech. U sousedního hotelu Sol Nessebar Mare je pak i menší aquapark, který mohou hosté celého komplexu navštěvovat zdarma. Aquapark nabízí skluzavky i tobogány a děti z něj jistě budou nadšené, stejně jako dospělí milovníci vodní zábavy.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 597 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 1700 návštěvníků

3. Hotel Aqua Paradise Resort

Hotel ležící u největšího bulharského aquaparku. Vstup pro hosty hotelu je zdarma.

📌 Adresa: 8238 Ravda, Bulharsko

Hotel Aqua Paradise Resort

Více fotografií na Blue-style.cz

Opět se nacházíme jižně od centra města Nesebar. Hotel Aqua Paradise Resort patří k největším a nejluxusnějším komplexům v této lokalitě. Zajímavý je už jeho architektonický koncept. Z ptačí perspektivy vypadají jednotlivé budovy jako hvězdice uzavřená v půlkruhu. Co je však ještě zajímavější – přímo před hotelem leží rozlehlý nesebarský aquapark. Hosté hotelu pak mají možnost exkluzivního bezplatného vstupu. A vězte, že je na co se těšit.

Aquapark nabízí úžasných 60 atrakcí a rozkládá se na ploše 55 000 metrů čtverečních. Kromě řízných skluzavek a divokých tobogánů o celkové délce přes 2,5 km je zde například i surfovací simulátor, tsunami vlna, dětská hřiště a prolézačky a mnoho dalšího. Jde o jeden z nejlepších a nejlépe vybavených aquaparků v celém Bulharsku.

Hotel Aqua Paradise Resort

Samotný hotel pak nabízí například amfiteátr, kde se každý den i večer pořádají nejrůznější show, rozlehlá sportoviště, vlastní bazény, velký dětský klub i hernu, bowling, několik restaurací, wellness a spa a mnoho dalšího.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 436 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1140 návštěvníků

4. Hotel DIT Evrika Beach Club

📌 Adresa: PP3C+PX, 8240 Slanchev Bryag, Sunny Beach, Bulharsko

Hotel DIT Evrika Beach Club

Více fotografií na Cedok.cz

Vracíme se na Sluneční pobřeží. Hotel DIT Evrika Beach Club leží přímo u legendární pláže Sunny Beach, a to v místě, kde je široká i přes 80 metrů. Resort zde má soukromý plážový bar, který můžete využít v rámci all inclusive programu – a samozřejmě taky lehátka se slunečníky.

Hotel nabízí několik výborných restaurací, bar i snack bar a bazénový bar, ale taky kavárnu, obchůdky, amfiteátr se zábavními programy a leccos dalšího. Nechybí wellness a fitness centrum, dětská herna včetně možnosti animačních programů, řada sportovišť včetně tenisových kurtů či lukostřelecké střelnice a dětského hřiště. Užít si můžete i diskotéku.

Hotel DIT Evrika Beach Club

Samostatnou zmínku pak nepochybně zasluhuje aquapark, který je přímo součástí hotelových bazénů. Je zde dětský vodní hrad se skluzavkami a prolézačkami. Dále kulisa opravdového hradu s tobogány a taky umělá skála. I když nejde o příliš velký aquapark, prostředí je opravdu pěkné a atrakcí je zde dost. Zejména menší děti budou jistě nadšené.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,2 z 10 (velmi dobré) od více jak 2000+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 2956 návštěvníků

5. Hotel Wave Resort

📌 Adresa: Camping area, Aheloy, 8217 Pomorie, Bulharsko

Hotel Wave Resort

Více fotografií na Cedok.cz

Máte rádi klid, soukromí a dost prostoru? Pak vás jistě zaujme tento pozoruhodný resort, který najdete daleko od ruchu letovisek. Leží takřka opuštěně uprostřed volné krajiny, přímo na pláži mezi městy Pomorie a Nesebar. Pláž je zde sice užší než například na Slunečním pobřeží, ale o to krásnější a budete ji mít jen pro sebe.

A pokud by vám moře nestačilo, Hotel Wave Resort nabízí opravdu mimořádně rozlehlý vodní svět. Ten tvoří především velké množství nejrůznějších, členitých, velkých i malých bazénů. Jsou zde však i atrakce jako tobogány, skluzavky, vodní prolézací dětský hrad a tak dále.

Hotel Wave Resort

Díky své odlehlé poloze může tento resort využít opravdu štědrý prostor, a tak vše působí velkoryse a rozhodně se nemusíte obávat dojmu stísněnosti. Jen kousek od hotelu leží známé Pomorie Saltpans – bahenní a solné bazény a nádrže. V některých z nich je možné dopřát si i blahodárné koupele. Tyto přírodní lázně jsou další fantastický bonus pro hosty resortu.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 1261 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2308 návštěvníků

6. Laguna Park & Aqua Club

📌 Adresa: 8240 Slanchev Bryag, Sunny Beach, Bulharsko

Laguna Park & Aqua Club

Více fotografií na Fischer.cz

Laguna Park & Aqua Club je další hotel na Slunečném pobřeží, který může hostům nabídnout mimo jiné i benefit v podobě vlastního aquaparku. Co do rozlohy jde o spíše skromnější aquapark, který se nachází u bazénů před hotelovými budovami. Těšit se však můžete na velmi pěkné tobogány a skluzavky, které zaujmou nejen děti. A je zde i atraktivní pirátská loď a nechybí brouzdaliště pro nejmenší děti. Hotel leží cca 300 m od pláže Sunny Beach.

Laguna Park & Aqua Club

Ubytování je možné v dvoulůžkových pokojích, ale taky větších studiích či apartmánech. Hotel nabízí i dvě restaurace, lobby bar, snack bar a bazénový bar. Je zde i wellness & spa centrum a dětský klub, nechybí fitness centrum a další sportoviště. Tento pěkně vybavený resort může být skvělou volbou pro příjemnou rodinnou dovolenou.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,3 z 10 (velmi dobré) od více jak 279 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,3 z 5 (velmi dobré) od více jak 988 návštěvníků

7. GRIFID CLUB HOTEL BOLERO

📌 Adresa: GRIFID Hotel Bolero, Golden Sands, 9000, 9000 Varna, Bulharsko

GRIFID CLUB HOTEL BOLERO

Více fotografií na Blue-style.cz

Přišel čas navštívit i další slavnou a vyhlášenou bulharskou turistickou lokalitu – totiž legendární Zlaté písky, které leží severně od přístavního města Varna. Podobně jako v případě Slunečního pobřeží jsou i zde největší chloubou nesmírně široké a dlouhé pláže. Zlaté písky navíc nabízejí kopcovitější a zelenější, lesnatější terén, takže mohou být i v tomto směru potěchou pro oko a příjemným místem pro dovolenou. Hotelů, lunaparků i aquaparků je zde opět dost a dost. Jedním z nich je i Grifid Club Hotel Bolero.

GRIFID CLUB HOTEL BOLERO

Tento pěkný, luxusnější a rozlehlý hotel nabízí hostům i skvělou výhodu v podobě vlastního aquaparku. Ten je atraktivně členitý, jeho součástí je kromě řady tobogánů a skluzavek i dětské hřiště s prolézačkami a další atrakce. Nejde o velký aquapark, spíše komorní, menší hotelový aquapark, který však bude zejména menším dětem jistě víc než stačit ke štěstí. Hotel leží cca 100 m od pláže a skrývá i několik restaurací, dětský klub a další vybavení.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,5 z 10 (skvělé) od více jak 459 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 134 návštěvníků

8. Hotel LTI Dolce Vita Sunshine Resort

📌 Adresa: 9007 Golden Sands, Varna, Bulharsko

Hotel LTI Dolce Vita Sunshine Resort

Více fotografií na Čedok.cz

Zůstáváme v letovisku Zlaté písky. Dalším zdejším hotelem, který se pyšní i vlastním aquaparkem je Hotel LTI Dolce Vita Sunshine Resort. Jde o rozlehlý a luxusní hotelový komplex s téměř 300 pokoji ležící v příjemném, konejšivém obětí zeleně. Hotel nabízí skvělé vybavení včetně tří restaurací, několika barů a kavárny, ale taky wellness a fitness centra.

Hotel LTI Dolce Vita Sunshine Resort

Aquapark, který k hotelu náleží, opět není nijak gigantický, ale pro rodinnou dovolenou s menšími dětmi může být skvělou volbou. Nechybí zde tobogány, skluzavky ani větší bazény vhodné i pro kondiční plavání.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,3 z 10 (skvělé) od více jak 1570+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,2 z 5 (velmi dobré) od více jak 1539 návštěvníků

Zajímá vás téma, hotely u moře s aquaparkem? Podívejte se na naši další inspiraci: