Nejlepší hotely v Turecku s aquaparkem

Za vodními radovánkami a atrakcemi do Turecka? A třeba i s celou rodinou? Samozřejmě, proč ne. Mnoho resortů zejména v oblasti turecké riviéry na jihu země nabízí vybavení v podobě vlastních aquaparků, které jsou hostům stále k dispozici. Některé jsou menší, jiné se prakticky mohou rovnat velkým samostatným evropským aquaparkům nebo i zábavním parkům. Kam tedy vyrazit? V našem žebříčku najdete výběr nejlepších hotelů v Turecku s aquaparkem.

Nejlepší hotely v Turecku s tobogány a aquaparkem

1. MAXX ROYAL BELEK GOLF RESORT

📌 Adresa: Belek Mah. İskele Cad. Maxx Royal Blok No: 21/14 İç Kapı No:, 07505 Serik/Antalya, Turecko

MAXX ROYAL BELEK GOLF RESORT

Více fotografií na Cedok.cz

Tento úžasný a vpravdě supermoderní resort nabízí na více než 1 milionu metrů čtverečních prostor pro dokonalou dovolenou. Resort se rozkládá mezi městy Antalya a Manavgat, tedy v srdci turecké riviéry na jižním pobřeží země – u sluncem vyhřátého Středozemního moře. Nejbližším městem je mimořádně malebný, okouzlující Belek. Je to město čisté, moderní a přívětivé. Plné širokých, prosvětlených a dlážděných tříd, obchůdků, restaurací a kaváren. V centru je okouzlující náměstí s umělými skalami. Belek má spíše podobu luxusního letoviska urbanistického charakteru.

Samotný resort Maxx Royal Belek leží cca 1 km od centra. Přímo u mořského pobřeží. Hotelová pláž je široká až 50 metrů a posetá luxusními lehátky, které se rozkládají i na svěžích, travnatých plochách. Luxusní hlavní hotelová budova má tvar půlměsíce a na 8 patrech skrývá skoro 430 pokojů. Před budovou leží rozlehlý, členitý bazén s umělými ostrůvky. Na šířku má bazén přes 120 metrů. Je zde i spousta dalších bazénů a možnost ubytování v zahradních vilkách.

Součástí resortu je dále na 6 restaurací a 14 barů, ale i cukrárna či obchodní pasáž. A pak je tu samozřejmě i aquapark, který se rozkládá za hlavní budovou. Ten nabízí spleť velkého množství skluzavek i tobogánů a několik vlastních bazénů. Nechybí zde dekorace v podobě hradeb a bazén s prolézačkami a skluzavkami pro menší děti. Aquapark je skvěle vybavený, srovnatelný se samostatnými aquaparky na evropské úrovni.

Milovníci golfu pak budou jistě u vytržení z rozlehlého golfového hřiště přímo u hotelu. Stravování v hotelu je formou programu ultra all inclusive čili s nejvyšší péčí a servisem. V hotelu je i wellness a turecké lázně. Zkrátka záležitost i pro nejnáročnější zájemce.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 5 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 11276 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,8 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 4018 návštěvníků

2. Royal Wings

📌 Adresa: LARA TURİZM MERKEZİ, 07230 Aksu/Antalya, Turecko

Royal Wings

Více fotografií na Blue-style.cz

I tento hotelový resort se nachází v jádru turecké riviéry mezi krásnými městy Antalya a Manavgat. Od centra větší a bližší Antalye je vzdálen ani ne 10 km, takže může být skvělým zázemím i pro ty, kteří chtějí poznat toto město a vyrážet do něj častěji. Tomu napomůže i autobusová zastávka přímo u hotelu. Ten leží ve velmi klidné, čisté a upravené oblasti vyhrazené prakticky čistě pro luxusní resorty. Rozhodně vám zde však nebude nic chybět.

Resort je rozlehlý, táhne se v délce cca půl kilometru a přímo přiléhá k pláži. Ta má šířku až neuvěřitelných 70 metrů a potěší pozvolným vstupem do moře ideálním pro děti. Samozřejmě je pokryta komfortními lehátky s baldachýny. V resortu je pět restaurací, mnoho barů, kavárna, cukrárna, obchody. Nechybí herna, animační programy pro děti, ale i dospělé a ultra all inclusive program.

Royal Wings hotel

Aquapark se pak rozkládá za hotelovou budovou a je fascinující. Je zde několik bazénů a nespočet skluzavek, tobogánů a prolézaček pro malé i větší a velké návštěvníky. Dokonce zde nechybí ani kolotoče. Zkrátka paráda. Ostatně jde o exkluzivní pětihvězdičkový resort, takže se můžete těšit jen na ten nejlepší servis, služby a vybavení.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 2936 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 1906 návštěvníků

3. The Land of Legends Kingdom Hotel

📌 Adresa: Kadriye Mahallesi Atatürk Caddesi No:1, 07506 Serik/Antalya, Turecko

The Land of Legends Kingdom Hotel

Více fotografií na Invia.cz

Tento famózní resort není jen tak obyčejný hotel, dokonce to není ani obyčejný luxusní hotel. Je to místo jako z jiného světa. A to konkrétně ze světa pohádek. Asi tedy nepřekvapí, že dovolená zde bude splněným snem hlavně pro děti, ale zajisté i pro mnohé hravé dospělé, kteří se stále rádi nechávají unést fantazií.

Resort The Land of Legends Kingdom Hotel je úžasný živý lunapark a aquapark. Dokonce i ubytování je stylizováno do pohádkové podoby. Pokoje jsou podle toho rozmanitě vyzdobeny i vybaveny. Nutno říct, že tento resort, lunapark a aquapark v jednom je mimořádně gigantický. Dokonce rozdělený do tematických částí. Jsou zde i obrovské umělé hory, rozlehlá „jezera“, monumentální tobogánové věže, paláce a nespočet dalších atrakcí. Toto místo je zkrátka top třída a exkluzivní záležitost, která naprosto odzbrojí i nejnáročnější návštěvníky.

Samozřejmostí je i špičkové zázemí v podobě restaurací, barů, obchodů a tak dále. Nechybí fitness, wellness, bowling, golfové hřiště hned u hotelu a další vybavení a možnosti. Snad jedinou nevýhodou je, že resort leží poněkud dále od pláže – skoro 1 km. Na druhou stranu nabízí tolik možností, že vám na pláž možná ani nezbyde čas.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 5 z 5 (fantastické) od více jak 5612 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 28665 návštěvníků

4. Hotel Aqua Fantasy Resort

📌 Adresa: Pamucak, Oteller Bölgesi, 35920 Selçuk/İzmir, Turecko

Hotel Aqua Fantasy Resort

Více fotografií na Cedok.cz

Tento resort se nese v podobném ražení jako předchozí. S tím rozdílem, že je celkově o něco menší, klidnější, umírněnější a taky v průměru levnější. Výhodou je, že leží blíže k moři a může zaujmout návštěvníky, kteří až tak neholdují úplně monstrózním a megalomanským lunaparkům a vezmou zavděk i místem podobně skvěle vybaveným, ale s poklidnější atmosférou.

Resort nabízí rozlehlý aquapark s množstvím bazénů, tobogánů, skluzavek a jiných atrakcí, vodních i „suchých“. Samozřejmostí jsou umělé pláže s lehátky, prolézací hrady, různorodé sportovní vyžití apod. Vskutku pohádkové místo, u kterého lze opět předpokládat, že z něj budou v sedmém nebi hlavně děti.

Resort leží na pobřeží Egejského moře, na západě Turecka asi 40 km jižně od města Izmir. S téměř 600 pokoji patří tento hotelový komplex k opravdu obrovským, v roce 2020 navíc prošel renovací, takže se můžete těšit na čisté, moderní prostředí. Spousty restaurací, barů a kaváren či obchodů mohou být lákadlem zase pro dospělé. Opravdu vynikající, pětihvězdičková záležitost.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 3889 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (fantastické) od více jak 5145 návštěvníků

5. Selectum Luxury Resort Belek

📌 Adresa: Kadriye, Belek Mahallesi Taşlıburun cad, Taşlıburun Mevki 14/2, 07506 Serik/Antalya, Turecko

Selectum Luxury Resort Belek

Více fotografií na Fischer.cz

Tento noblesní moderní resort vám jistě ihned učaruje čistým, vzdušným a stylovým prostředím. Najdete ho opět v nejoblíbenější části turecké riviéry mezi Antalyí a Manavgatem. Venkovní prostory hotelu nabízejí několik bazénů obklopených lehátky s baldachýny a palmami. Potěší i bezprostřední blízkost široké pláže.

Resort je zaměřený na rodiny s dětmi a tomu taky odpovídá vybavení. Jsou zde dětské bazénky i aquapark s většími skluzavkami a tobogány či složitými vodními prolézačkami. Vybavení je na výborné úrovni a piniový háj kolem aquaparku a dětských bazénů skýtá dostatek stínu pro příjemnější a bezpečnější radovánky.

Hotel má na 320 pokojů, je zde 5 restaurací, 10 barů, cukrárny, kavárny, taky herna a služby péče o děti, animační programy, kino, dětský klub, wellness, posilovna a mnoho dalších možností – sportovních, odpočinkových i zábavních. Opět jde o 5hvězdičkový resort i pro náročné zájemce. Pro rodinnou dovolenou dokonalé místo.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 5 z 5 (fantastické) od více jak 3853 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 6054 návštěvníků

6. Rixos Premium Tekirova

📌 Adresa: Şehit Er Hasan Yılmaz Cad. No:20, 07000 Kemer/Antalya, Turecko

Rixos Premium Tekirova

Více fotografií na Invia.cz

Jižně od Antalye u města Kemer můžete najít tento parádní resort, který potěší oko spoustou zeleně. Ta se rozkládá nejen v samotném resortu, ale i na zalesněném vrcholku či v sadech okolo. Prostředí je tedy velmi příjemné, vlídné, spíše poklidnější. K hotelu náleží krásná a velmi dlouhá pláž ohraničená skalnatým výběžkem.

Panorama hor se rýsuje i všude okolo, pokud se zrovna neoddáváte opojnému pohledu na širé a dokonale moře díky oblázkovo-písčité pláži. Resort tedy potěší i návštěvníky, pro které je důležité zajímavé a krásné přírodní prostředí a okolí.

Resort samotný je velmi rozlehlý, nabízí ubytování v hotelu i vilkách. Celkem nabízí skoro 800 pokojů. Je zde na 8 restaurací a 9 barů, obchody i jiná zařízení. Nechybí posilovna a samozřejmě je zde i aquapark, jinak by hotel neměl v našem žebříčku co dělat. Aquapark skrývá na 6 bazénů a 15 skluzavek či tobogánů – vybavený je tedy víc než dobře. Děti i dospělí si zde užijí spoustu zábavy. Rozhodně další vynikající místo pro rodinnou dovolenou.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 5623 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 4861 návštěvníků

7. Granada Luxury Belek

📌 Adresa: Belek, Cumhuriyet Cd. No:7/102, 07506 Serik/Antalya, Turecko

Granada Luxury Belek

Více fotografií na Fischer.cz

Další resort v duchu lunaparku a zábavného aquaparku. Nespočet tobogánů, skluzavek, kolotočů, ale i hrady a zámky, prolézačky, vodní i suchá hřiště, tematické atrakce, umělé řeky a pláže, spousta bazénů. Taky wellness a lázně se saunovým světem, fit centrum a tak dále. Tento fantastický resort se může stát cílem pro dovolenou snů. Zvláště pokud se chystáte na rodinnou dovolenou.

Hotel je enormně rozlehlý, skrývá téměř 900 pokojů. Je zde množství barů a restaurací či obchodní pasáž. Stravování přitom probíhá formou ultra all inclusive. Těšit se můžete i na bohatý program. Animační programy pro děti i dospělé, diskotéka, večerní show a festivaly, karaoke, kino,… podobně bohaté je i sportovní zázemí a vybavení.

Nevýhodou je zde však větší vzdálenost od pláže. Ta už se blíží ke 2 km, takže hotel opravdu nemusí být zcela ideální, pokud chcete mezi pláží a ubytováním často „přebíhat“. Resort však nabízí dost vyžití na to, aby vám pláž vlastně ani nechyběla a zejména děti v něm jistě budou chtít strávit většinu času.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 6086 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (fantastické) od více jak 9062 návštěvníků

8. VONRESORT ELITE

📌 Adresa: Merkez Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi No: 13/1, 07620 Manavgat/Antalya, Turecko

VONRESORT ELITE

Více fotografií na Fischer.cz

Tento příjemný resort najdete blízko Manavgatu a zaujmout může rozlehlými zahradami se spoustou pestrobarevných vilek utopených mezi zelení. Ubytování je však samozřejmě možné nejen ve vilkách v rámci této „prázdninové vesničky“, ale i hotelových budovách. Součástí resortu je 5 restaurací a 7 barů, taky cukrárna či kavárna, fitness, wellness se saunami, tureckými lázněmi a vířivkou, diskotéka, dětský klub a herna, bowling, obchody či různé sportovní zázemí a vybavení.

Hlavním lákadlem je však bezesporu aquapark. Nabízí množství skluzavek, ale i menší množství tobogánů kolem několika členitých bazénů. Rozhodně nejde o největší ani nejvybavenější aquapark v rámci našeho žebříčku, ale dozajista potěší děti i dospělé.

VONRESORT ELITE

Resort přiléhá k pláži, takže na vás čeká i exkluzivní vstup do moře a pohodlí lehátek s baldachýny. Pláž je zde mimořádně široká, místy až 90 metrů. Vstup do vody je dostatečně pozvolný i pro děti. Rozhodně jde o pěkný resort na velmi příjemném místě vhodný i pro rodinnou dovolenou.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 146 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 215 návštěvníků

9. Delphin BE Grand Resort

📌 Adresa: Güzeloba, Yaşar Sobutay Bulvarı No:38, 07112 Muratpaşa/Antalya, Turecko

Delphin BE Grand Resort

Více fotografií na Cedok.cz

Opravdu rozlehlý a skvěle vybavený aquapark skrývá Delphin BE Grand Resort, který se nachází na východním kraji Antalye. Do centra je to odtud necelých 10 km, takže můžete poznat i toto město. Další nespornou výhodou je, že resort leží přímo u mořské pláže. Resort působí na první pohled jako velkolepý pohádkový palác. Je opravdu rozlehlý a k dispozici je zde množství restaurací, barů, kavárna, cukrárna, obchody, ale třeba i kadeřnictví, diskotéka, animační programy a mnoho dalšího.

Součástí resortu je kromě aquaparku nadupaného tobogány, skluzavkami i dalšími atrakcemi rovněž několik sportovních hřišť včetně fotbalového. Po sportu si můžete dopřát oddych v tureckých lázních.

Hotel je pak zvláště bohatý na opravdu rozlehlé bazény. Největší má plných 4000 m2! Celkově vzato brilantní volba pro dokonalou dovolenou – zejména s dětmi.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 2986 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 4371 návštěvníků

10. Haydarpasha Palace

📌 Adresa: Ještědská 279, 460 08 Liberec

Haydarpasha Palace

Více fotografií na Eximtours.cz

Další resort, jehož hlavní hotelová budova se nese ve stylu impozantního zámku obklopeného hájem pomerančovníků. Resort leží mezi Manavgatem a městem Alanya – tedy opět v oblíbené lokalitě turecké riviéry. I tentokrát se můžete těšit na několik restaurací a barů s různorodou kuchyní a nabídkou. Navštívit můžete salon krásy, nakoupit v obchodní pasáži. Je zde několik bazénů, fit centrum, wellness a spa i spousta sportovních příležitostí.

Pláž je hned u resortu, avšak oddělená silnicí, která k pláži hned přiléhá, což je trochu méně šikovné a estetické. Rovněž zdejší aquapark patří spíše mezi ty malé. I přesto je vybavený docela příjemně a zejména pro menší děti a méně náročné návštěvníky bude jistě dostačující. Stravování v hotelu probíhá formou all inclusive.

🔔 Hodnocení na TripAdvisor: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 2902 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 4644 návštěvníků