Tipy na vinný sklípek s wellness a ubytováním

Pobyty u vinných sklípků zejména na jižní Moravě jsou stále populárnější kratochvílí. Spojení dobrého vína, krásného prostředí vinařských obcí a městeček, jedinečné, živoucí a autentické kultury a malebné až uklidňující krajiny – to je něco, co stojí za to si tu a tam dopřát. A pokud se k tomu připojí ještě pěkný wellness, je dílo dokonáno a dotaženo k dokonalosti. Kde však najít kombinaci toho všeho?

Na to vám odpoví náš dnešní žebříček. Vybrali jsme pro vás desatero tipů na nejlepší vinné sklípky s wellness na jižní Moravě. A můžete si být jistí, že se máte na co těšit. Teď už si jen vybrat to správné místo – a že to v tak těžké konkurenci nebude snadné, to je téměř jisté.

Vinařské pobyty – kam na víkend do vinného sklípku s wellness?

1. Hotel Volarik, Mikulov – luxusní hotel s vinným sklepem

📌 Adresa: 22. dubna 1000/28, 692 01 Mikulov na Moravě

Hotel Volarik, Mikulov

Pokud máte vysoké nároky a očekáváte od ubytování perfektní luxus, komfort a překrásné prostředí, pak si to můžete rovnou směle nasměrovat do Mikulova, přímo pod zdejší úžasný zámek, kde se nachází i hotel Volarik. Ten vás přivítá ve čtyřhvězdičkovém stylu. Hotel je velmi moderní a nesmírně elegantní zvenčí i zevnitř. Designově je skutečně dotažený k dokonalosti a do posledního detailu. Venku najdete soukromou zahradu, která je fantastickou oázou klidu s biotopem, terasami, dřevěnými můstky, chodníčky a skalkami.

Hotel Volarik, Mikulov

V hotelu je špičková restaurace Crop, která nabízí vysokou gastronomii, ale je tu i lobby bar & snack nebo letní bar na zahradě. Vybrat si můžete z několika typů pokojů, ale všechny jsou báječné a perfektně zařízené. Nabízejí výhled na jezírko či na zámek. A pak je tu samozřejmě wellness centrum.

Nepochybně jedno z nejlepších v Mikulově a možná i širokém okolí. Součástí je například sky wellness, tedy wellness pod širým nebem a hvězdami s výhledem na Mikulov, zámek a Svatý kopeček. Využít zde můžete finskou i parní saunu, soukromou panoramatickou vířivku či bazén. Hotel Volarik nabízí taky dřevěnou kelo saunu, masáže, vinné lázně a mnoho dalšího. Vína si ovšem můžete pochopitelně dopřát, co hrdlo ráčí, i „vnitřně“.

Přímo v hotelu se nachází vinný sklep. Podává se tu zejména víno značky Volarik, které patří mezi to nejlepší, co můžete na jižní Moravě ochutnat.

2. Penzion V Pohádce, Velké Pavlovice

📌 Adresa: Zelnice 58, 691 06 Velké Pavlovice

Penzion V Pohádce, Velké Pavlovice

Velké Pavlovice patří mezi vůbec nejvýznamnější vinařská centra jižní Moravy a celého Česka. Ostatně podle tohoto docela malého městečka s třemi tisíci obyvateli se jmenuje i jedna z celkově čtyř moravských vinařských oblastí – a to dokonce rovnou ta největší. Aspoň pokud jde o celkovou plochu vinic. Takže pokud míříte za vínem, lepší místo budete hledat jen těžko. Velké Pavlovice navíc nabízejí přesně tu autentickou vinařskou kulturu a malebnou krajinu, kterou očekáváte.

Penzion V Pohádce, Velké Pavlovice

Pokud se chcete ubytovat v příjemném prostředí, kde budete mít přístup nejen ke spoustě vína z vinného sklípku, ale třeba i k wellness službám, rozhodně stojí za úvahu Penzion s příznačným názvem V Pohádce. Právě tak se zde budete jistě cítit.

Penzion je útulný, nabízí ubytování v menších apartmánech, které ale mají dobré vybavení, včetně malého kuchyňského koutku. Ideální místo pro rodinnou dovolenou, jak napovídá i sám název. Ale o rodiče bude taky velmi dobře postaráno. Zdejší wellness je velmi stylový, v příjemném prostředí. Najdete zde finskou či infra saunu, vířivku, vyhřívaná lehátka či zážitkovou sprchu nebo ochlazovací vědro.

3. Vinařství U Kapličky, Zaječí

📌 Adresa: Vinařská 484, 691 05 Zaječí

Vinařství U Kapličky, Zaječí

Vinařská obec Zaječí leží na severním okraji Pálavy, jen cca kilometr od nádrží Nové Mlýny. Překrásná příroda i kultura tohoto malebného kraje si vás dokonale získají. A když k tomu přidáte trochu vína, vše se bude zdát ještě mnohem krásnější. Skvělé víno i úžasné prostředí pro dovolenou nabídne vinařství U Kapličky, které disponuje vlastními vinicemi, sklípky, ale i penzionem.

Celý, poměrně velký, areál leží až za obcí, pouze v obklopení vinic a okouzlujících panoramat. Areál tvoří stylové, historické budovy. Skrývá se zde na 132 pokojů a apartmánů, ale i skvělá restaurace, rozlehlý music club s mnoha bary a vynikající, opravdu velké wellness centrum. Toto místo je tedy skvělou volbou třeba i pro divočejší dovolenou s partou přátel. Je zde i různé sportovní vyžití, včetně střelby, kurtů, fit centra atd.

Vinařství U Kapličky, Zaječí

V rámci wellness centra se můžete těšit na vířivku, špičkové masáže, soukromé hydromasážní vany, finskou, parní (aroma) nebo bio saunu. Srdcem wellness centra je velký, členitý bazén a těšit se můžete i na vodní bar.

V areálu se nachází hned 3 vinné sklepy. Slouží k ochutnávkám, degustacím ale také třeba firemním akcím.

4. Wine Wellness Hotel Amande, Hustopeče

📌 Adresa: Husova 8, 693 01 Hustopeče u Brna

Wine Wellness Hotel Amande, Hustopeče

Spousta skvělého vína, unikátní mandloňový sad, krásné vinařské městečko. Takové jsou Hustopeče, v jejichž centru se skrývá i jedinečný hotel Amande, který vás přivítá v příjemném prostředí a nabídne spoustu zajímavých možností. V hotelu se můžete ubytovat v pokojích, ale i plně vybavených apartmánech. Je zde skvělá moderní restaurace, ale taky pivnice. To kdybyste si chtěli trochu odpočinout od vína.

Wine Wellness Hotel Amande, Hustopeče

Naopak ve zcela vinném duchu se nese zdejší wellness. Pořídit si zde totiž můžete jedinečnou kosmetiku z vinné révy. Kromě toho je zde saunový svět s rovnou čtyřmi saunami. Solnou, parní, bylinkovou a samozřejmě finskou. Vyzkoušet můžete i Kneippův chodník a odpočinete si v příjemné relaxační místnosti. Dopřávat si můžete nejrůznější masáže, koupele, zábaly nebo peelingy. Velmi pěkné místo. Hotel navíc často pořádá různé tematické akce nebo nabízí výhodné pobytové balíčky.

Můj tip: Dovolená pod Pálavou ve Wine Wellness Hotel Amande: bohatá polopenze a sleva na wellness procedury

5. Hotel Kraví Hora, Bořetice

📌 Adresa: Bořetice 510, 691 08 Bořetice

Hotel Kraví Hora, Bořetice

Barvami hýřící a nepřehlédnutelný hotel Kraví Hora najdete v Bořeticích u Velkých Pavlovic. Hotel leží až za obcí v obklopení vinic, takže se můžete těšit na mimořádný klid a příjemné, přírodní prostředí. V kombinaci s krásnou zahradou s biotopem a blízkým jezírkem, jde o ideální místo pro odpočinkovou dovolenou ve znamení vína. Vína a wellness. Ten je zde pochopitelně taky. Nabízí finskou saunu, solnou parní lázeň, tepidarium s vyhřívanými lehátky, vířivku i další vybavení.

Hotel Kraví Hora, Bořetice

Samozřejmostí je vinný sklep, který je opravdu parádní a pojme až 90 hostů. Vhodný je tedy třeba i pro velké oslavy nebo firemní akce. V areálu je i moderní restaurace, víceúčelové hřiště, půjčovna kol a další možnosti. Výhodou jsou i nejrůznější možnosti ubytování. Areál celkem tvoří tři hotely ve velmi odlišném stylu.

6. PREMIUM Wellness & Wine Hotel, Znojmo

📌 Adresa: Pražská 2133/100, 669 02 Znojmo 2

PREMIUM Wellness & Wine Hotel, Znojmo

Přímo ve Znojmě, největším městě „vinařského světa“ jižní Moravy, najdete exkluzivní čtyřhvězdičkový hotel Premium, který osloví i náročnější hosty. Hotel je zařízený ve velmi moderním, elegantním stylu. Celkem je zde 76 perfektně vybavených, designových pokojů, jsou zde i dvoupokoje či pokoje typu „suite“ pro více osob.

V hotelu je prvotřídní restaurace nabízející vysokou gastronomii. Možná vás ale více zaujme opravdu nádherný vinný sklep U Krále Jana, kde vám čas od času zahraje i cimbálovka nebo vám kuchař ugriluje přímo před vámi ve sklípku.

PREMIUM Wellness & Wine Hotel, Znojmo

A další chloubou hotelu je nepochybně wellness centrum. Těšit se můžete na velký krytý bazén a parádní bar. Je zde saunový svět s finskou či infra saunou. Užít si můžete wellness a lázeňské rituály, masáže i další procedury. Nechybí ani vířivka a pohodlné relaxační prostory.

7. Apartmány Sklepy Mařatice, Uherské Hradiště

📌 Adresa: Vinohradská 260, 686 05 Uherské Hradiště 5-Mařatice

Apartmány Sklepy Mařatice, Uherské Hradiště

Ze Znojma se přesuneme na rázovité Slovácko, přímo do fantastických Sklepů Mařatice v Uherském Hradišti. Zdejší sklepení jsou opravdu rozsáhlé a pozoruhodné. Skrývá se v nich několik vinných sklípků a sklepů, ale taky sklepní archiv, sál předků či dokonce sklepní rotunda. Otevřeno mají každý víkend.

Apartmány Sklepy Mařatice, Uherské Hradiště

Nad těmito sklepy vyrostl i penzion, který nabízí možnost komfortního ubytování v sedmi apartmánech. Tyto apartmány jsou krásně a stylově zařízené a skýtají skvělé výhledy. Je zde i parádní venkovní bazén s vířivkou, kde si můžete za příjemných letních dní dopřávat relax se sklenkou vína a výtečným občerstvením, jehož se vám v penzionu pochopitelně taky dostane. Slovácko je koneckonců velmi pohostinný kraj.

8. Prosecco Residence Marko, Valtice

📌 Adresa: Úvaly 9, 691 42 Valtice

Prosecco Residence Marko, Valtice

Okouzlující obec Valtice proslavená zámkem a známým parkovým areálem, o nějž se dělí s blízkou obcí Lednice, patří mezi další důležitá vinařská centra jižní Moravy. Pokud sem vyrazíte za vínem a krásami stvořenými přírodou i člověkem, výborné ubytování vám poskytne například hotel Marco Prosecco Residence.

Jde o noblesní hotel, který skrývá pokoje i apartmány, často s pěknou terasou. Součástí hotelu je kvalitní restaurace, ale i wellness centrum s velkým bazénem, vířivkou, komfortními lehátky anebo hned čtyřmi saunami – dvěma finskými, parní a infra saunou. Je zde i Kneippův chodník či ochlazovací bazén a bar.

Prosecco Residence Marko, Valtice

Jak samotný název napovídá, nalévá se tu především bublinkaté prosecco. A zde ochutnáte opravdu tu nejkvalitnější nabídku italských lahví. Pokud vás bublinky nelákají, mají zde slušnou zásobu vína i rumů. Ostatně součástí areálu je 100 let starý vinný sklípek s neopakovatelnou atmosférou.

Můj tip: Lednicko-valtický areál: pobyt s wellness a bazénem v Prosecco Residence Marko, vinotékou a prosekárnou

9. Hotel GALATEA, Kosmonosy

📌 Adresa: Pod koupalištěm 881, 293 06 Kosmonosy

Hotel GALATEA, Kosmonosy

Pokud si chcete užít vskutku „províněnou“ a vínem provoněnou dovolenou, neváhejte, sbalte kufry a vyrazte do Kosmonos u Mladé Boleslavi (cca 35 minut z Prahy). Přímo do hotelu Galatea, který je zároveň jedinečnou galerií vín. Ve zdejších archivech můžete ochutnat až 72 druhů vín od 18 vinařů. Je zde i vinný sklípek s vinárnou až pro 55 hostů. Na dobré jídlo pak můžete zamířit do zdejší restaurace. A pokud vás všechny tyto požitky trochu zmůžou, zastavte se ve wellness centru.

To nabízí kosmetické služby, masáže a další procedury. Prohřát se můžete v sauně nebo vířivce. Nechybí ani poradenské služby v oblasti zdraví a kosmetiky. Ideální možností je pro návštěvu hotelu využít některý z pobytových a degustačních/wellness balíčků.