Nejlepší wellness glamping s vířivkou, saunou či kádí (TOP 10)

Nový trend glampingu má rozhodně něco do sebe. Kombinuje v sobě blízkost přírodě a atmosféru tradičního kempování nebo i trampingu s komfortem až luxusem klasických hotelů. Některé glampingy přitom nabízejí nejen prostou střechu nad hlavou, ale i další vybavení a možnosti – například v podobě wellness zařízení. Nejčastěji jde o venkovní suchou saunu a koupací káď či vířivku. V dnešním článku pro vás máme deset tipů právě na nejlepší wellness glamping. A máte se rozhodně na co těšit. Vybrali jsme samá krásná zákoutí ideální zejména pro romantiku, ale třeba i pobyty s přáteli nebo s dětmi.

Glamping s vířivkou či saunou – nejlepší wellness glamping

1. Golden Valley Glamping – vyhřátý koupací sud a finská sauna

📌 Adresa: Čelina 1, 262 03 Borotice-Nový Knín

Golden Valley Glamping

Více fotografií na Booking.com

Překrásná příroda „Zlatého údolí“ u Vltavy mezi Novým Knínem a Sedlčany láká spoustu dobrodruhů, turistů a výletníků. V těchto místech se již od středověku těžilo zlato, dnes se zde můžete těšit především úžasným klidem a fantastickými výhledy – a pokud byste se chtěli zdržet víc než jeden den, můžete zde složit hlavu v Golden Valley Glampingu.

Ovšem toto ubytování zaujme spíše náročné zájemce. Jde o jedinečnou osadu ve stylovém i luxusním glampingovém duchu, navíc s bonusem v podobě wellness vybavení pod širým nebem. Je zde dřevěná káď, ve které si můžete dopřát horkou lázeň. Nechybí finská sauna umístěná neméně stylově v obřím sudu. Taky je zde altán s posezením, grilem a pecí na pizzu. Ubytování samotné je zajištěno v rekonstruované maringotce v rustikálním stylu. Vše je dřevěné a okouzlující, jednoduché, ale komfortní a útulné.

Tenhle glamping je zkrátka opravdu pěkná záležitost, navíc s výhodou skvělé lokality a umístění přímo v lůně přírody. Těšit se můžete na naprostý klid, soukromí a konejšivou náruč lesa.

2. Treehouse Stvořidla – cedrový koupací sud

📌 Adresa: 582 91 Světlá nad Sázavou

Treehouse Stvořidla

Více fotografií na Booking.com

Nocování v domě na stromě. Dětský sen mnoha z nás, který se však nyní může stát realitou (alespoň na pár nocí) třeba díky originálnímu glampingu Treehouse Stvořidla. Krásné prostředí Vysočiny v lesích a kopcích u řeky Sázavy rozhodně přidá zážitku na síle a nezapomenutelnosti.

Stromový dům je opravdu skvěle a autenticky zpracovaný. Navenek působí hrubě a neotesaně jako sídlo Tarzana. Při bližším pohledu však nabízí skvělý, designový komfort. Treehouse má velkou terasu s posezením a úžasným výhledem. Součástí ubytování je i cedrová koupací káď pro horké koupele. V domku samotném je i kuchyňka s vinotékou. Nic vám zde nebude chybět.

Stromový domek může hostit až čtyři lidi. Představuje perfektní volbu pro romantickou dovolenou s nádechem dobrodružství a wellness prožitků. Stejně tak atraktivní však může být pro rodiny s dětmi, které budou jistě nadšené. Každé ráno vás navíc čeká bohatý snídaňový koš zavěšený na laně.

3. Glamping Čihadlo – litinový čan a bio sauna

📌 Adresa: Třebihošť 27, 544 01 Třebihošť

Glamping Čihadlo

Více fotografií na Esennce.cz

Glampingové jurty jsou i u nás docela populární záležitost, a tak nějaké tipy na tento styl ubytování nemůže v našem žebříčku pochopitelně chybět. Jako první jsme si vyhlédli jurtu v glampingu Čihadlo, která nejenže vypadá opravdu parádně, ale nabízí i atraktivní vybavení a prostředí.

Malebná kopcovitá krajina kolem Třebihošti u Dvora Králové nad Labem v Krkonošském podhůří představuje skvělé místo pro poklidnou, odpočinkovou anebo i aktivnější dovolenou spojenou s výlety, pěší nebo cyklo turistikou. Glamping Čihadlo se vám může stát výborným zázemím.

Jurta je komfortně a krásně, stylově vybavená. Venkovní pergola nabízí úžasně útulné posezení s krbem a venkovní kuchyní. Nechybí zde však ani bio sauna nebo horká bylinná lázeň v litinovém čanu.

Jedná se o tradiční koupací nádobu z oblasti Karpat, pod kterým se topí a voda zahřívá a se směsí bylin, které pro vás budou připraveny má silný pozitivní vliv především na vaši psychiku. Vůní bylin je celé tohle místo dokonale prosyceno – na zdejší zahrádce jich roste až 30 druhů a můžete si je natrhat třeba do čaje nebo jídla. Čeká vás v každém případě velmi voňavá a okouzlující dovolená.

4. Wellness Fishing – koupací sud a finská sauna

📌 Adresa: 377 01 Velký Ratmírov-Jindřichův Hradec 1

Wellness Fishing

Více fotografií na Slevomat.cz

Jihočeská krajina má zvláštní, jedinečné kouzlo a spousta lidí sem proto míří za dovolenou. Zážitek ze zdejší přírody můžete ještě umocnit, pokud jí budete co nejblíže. Takovou možnost vám nabízí například glamping Wellness Fishing, který najdete pár km od Jindřichova Hradce.

Zajímavý je tím, že jde o velmi rustikální a autenticky zařízenou chaloupku, navíc postavenou na vodě. Exteriéry i interiéry jsou z masivního, surově opracovaného dřeva. Chaloupka má terasu s posezením vybíhající přímo do rybníka. Uvnitř pak najdete kuchyňku, jídelní stůl a posezení z „pařezů“ i dvě ložničky. Malé, ale o to útulnější. Chaloupka nabídne přístřeší až 4 osobám. A co víc? Těšit se můžete na wellness vybavení.

Za chaloupkou se nachází velká koupací káď s horkou koupelí a taky finská sauna. Nechybí ani venkovní gril. Velmi pěkná záležitost pro pohodovou dovolenou v lůně přírody.

5. Tiny House Martinka – sauna s prosklenou stěnou a ochlazovací káď

📌 Adresa: Světlík, 382 16

Tiny House Martinka

Více fotografií na Booking.com

Okolí přehrady Lipno láká na zimní i letní dovolené. O nejrůznější možnosti ubytování zde rozhodně není nouze, ale tento glamping si v našem žebříčku zaslouží své místo. Ve své skromnosti je totiž velmi atraktivní. Jde o malinký domeček o výměře 16 m2 (rekonstruovaný obytný vůz či maringotka) s teráskou umístěný ve volné krajině, na kraji lesa s výhledem na louky a zalesněné kopce.

Interiéry i exteriéry jsou čistě dřevěné. V domečku je kuchyňka, koupelna i pohodlné velké lůžko. Nic velkolepého, ale přesto to skvěle funguje. Tím spíš, že venku najdete i další „bonusové“ vybavení v podobě finské sauny a dřevěné kádě s ochlazovací koupelí. Nechybí zde ani gril. Místo je ideální pro rozjímání či romantiku a odpočinek s wellness zážitky. Návštěvy tohoto místa určitě nebudete litovat.

6. Glamping Meleček – wellness v sudové sauně a horkém sudu, možnost masáží

📌 Adresa: Meleček 41M, Opava, 747 41

Glamping Meleček

Více fotografií na Slevomat.cz

Kopcovitá krajina Vítkovské vrchoviny kolem řeky Moravice nabízí spoustu krás, stezek či cyklostezek a míst k prozkoumání. Užít si zde však můžete i relaxační, poklidnou dovolenou a načerpat síly. K takovým účelům může poskytnout ideální zázemí třeba glamping Meleček u Žimrovic.

Jde o glampingovou stanovou kopuli, což je v současnosti jeden z nejosvědčenějších glampingových „formátů“ v našich zeměpisných šířkách. Bydlet budete v soukromí, obklopeni smrkovým lesem poblíž potůčku Meleček a jen pár desítek kroků od samotné Moravice.

Stan je perfektně vybavený, nabízí manželskou postel i další lůžko v patře. Nechybí koupelna a kuchyňka. Venku pak na vás čeká dřevěná káď s horkou koupelí anebo sudová finská sauna. Obě můžete využívat samozřejmě dle libosti a ještě si můžete objednat i parádní masáž navíc.

7. Casita Colombia – Glamping v Brdech s venkovní saunou

📌 Adresa: Vysoká u Příbramě 3, Vysoká, 262 42

Casita Colombia

Více fotografií na Booking.com

Tento další zajímavý glamping najdete v lesnaté krajině poblíž Brd a je součástí ekologické farmy Casita Colombia. V samotném ubytování však budete mít úplné soukromí, protože leží stranou. Bydlení je zajištěno v rekonstruovaném lodním kontejneru. Dnes byste ovšem původ domečku díky krásnému dřevěnému obložení a stylovému interiéru nejspíš nepoznali.

Domeček má prostornou terasu s posezením a hned vedle něj je i krásná finská sauna s vlastní vnitřní odpočívárnou s výhledem. Nechybí zde ani ochlazovací káď a sprcha. Uvnitř domečku na vás pro změnu čeká pěkně vybavený minibar. Zkrátka příjemné místo například pro pohodový víkend v krásné krajině.

8. Yary Yurt – venkovní koupací sud a sauna

📌 Adresa: Všeruby 37

Yary Yurt

Více fotografií na Booking.com

Další glampingová jurta v našem žebříčku se nachází u Všerubského rybníka jen kousek od hranic s Německem na jihozápadě Čech. V tradiční kulturní rybníkářské krajině najdete prostor pro relaxaci, procházky a užívání přítomného okamžiku. Yary Yurt vám přitom poskytne nejen střechu nad hlavou, ale i další možnosti, jak si pobyt zde lépe užít.

Jurta samotná nabízí plné vybavení včetně koupelny s vířívkou a kuchyňky s minibarem, ale třeba i prostorného gauče, křesla či krbu. Venku je velká dřevěná terasa s posezením a jídelním stolem. Těšit se můžete i na venkovní finskou saunu nebo soukromý bazén. Glamping je tedy víc než výborně vybavený a hostit může až 4 osoby. Vyrazit tedy můžete jak za romantikou, tak třeba na rodinnou dovolenou nebo pobyt s přáteli.

9. Glamping Jedlová – zakarpatsý čan (velký litinový koupací kotel)

📌 Adresa: Horní Podluží

Glamping Jedlová

Více fotografií na Slevomat.cz

Další klasická glampingová stanová kopule, tentokrát v opravdu krásném přírodním zátiší u rybníka v Horním Podluží v Lužických horách. Kopule je ukrytá v březovém a vrbovém porostu břehu a má velkou terasu vybíhající až nad hladinu. Uvnitř kopule najdete velkou postel i další lůžka v patře. Je zde taky koupelna a kuchyňka.

Na opravdu mimořádně útulné a parádní terase se pak skrývá gril, ale taky unikátní zakarpatská lázeň Čan ve velkém litinovém kotli. Přímo v rybníčku pod terasou si můžete ulovit i něco k večeři a samozřejmě stojí za to rozhlédnout se i po okolí – do lesů, kopců a strání. Na rozhledny i zříceniny hradů. V rámci ubytování si můžete dokonce zarezervovat třeba i elektrickou koloběžku, pokud zrovna neholdujete náročným výšlapům.

10. Glamping Salaš – vyhřívaný koupací sud a venkovní sauna

📌 Adresa: Batouchovice, Rudíkov

Glamping Salaš

Více fotografií na Booking.com

Vyznavači opravdu skalního minimalismu, těšte se! Tento glamping v kopcích u obce Batouchovice mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí bude pro vás jako dělaný. Název Tiny House totiž v tomto případě není vůbec nadsazený. Opravdu jde o docela malinký domeček, spíše kabinku, ve volné přírodě Českomoravské vrchoviny.

Navzdory opravdu minimálním rozměrům se však do dřevěného Tiny House vešla komfortní postel a taky koupelna, ba i kuchyňka. No není to skvělé? A venku před domečkem je toho ještě víc. Například teráska s posezením, ale taky koupací dřevěná káď anebo i suchá sauna. Tiny House může být skvělou volbou pro klidnou romantiku v soukromém a útulném prostředí. Rozhodně si zde můžete parádně odpočinout.