Kam za nejlepším wellness na Slovensko? TOP 15 wellness hotelů pod vrcholky Vysokých Tater

Vydejme se společně do kraje nejnižších Evropských velehor. Vysoké Tatry, Malá Fatra a další místa představují slovenské přírodní dědictví. Vše korunuje wellness Slovensko, které se nachází téměř na každém kroku. Jaké wellness hotely na Slovensku patří k těm nejlepším?

1. Grand Hotel Kempinski, Vysoké Tatry

📌 Kúpeľná 6, 059 85 Vysoké Tatry-Štrbské Pleso, Slovensko
🔔 Nejlepší wellness hotel na Slovensku

Grand Hotel Kempinski, Vysoké Tatry

Více fotografií na Booking.com

Moderní Grand Hotel Kempinski vám ukáže dechberoucí výhledy na Štrbské pleso a Vysoké Tatry. Klidný hotel se nachází uprostřed turistické oblasti – o kvalitní služby tu proto není nouze. Prim hotelu ale hraje luxusně vybavené wellness centrum.

Zion Spa Luxury zahrnuje čtyři léčebné místnosti na lázeňské procedury, kde se kombinují lokální a světové ozdravné postupy. To vše doplňuje kapka luxusu, která vás uvede do stavu slastné blaženosti. Součástí wellness centra je také vybavená posilovna s plaveckým bazénem.

Hotelové pokoje směřují do údolí a vévodí jim luxusní manželské apartmá. Plně vybavený pokoj s kruhovou manželskou postelí se rozléhá na úctyhodných 82 m2 a na jeho terase najdete vířivou whirlpool koupel a útulné posezení.

V útrobách resortu Kempinski se skrývá pět hotelových restaurací. Prémiová Grand Restaurant se zaměřuje na nouvelle cuisine – inovativní techniky a odlehčenou kuchyni, kterou doplňuje dechberoucí vizuální prezentace tradičních slovenských pokrmů.

2. Hotel Lomnica, Vysoké Tatry

📌 Tatranská Lomnica 92, 062 01 Vysoké Tatry-Tatranská Lomnica, Slovensko
🔔 Skvěle hodnocený wellness hotel ve Vysokých Tatrách

Hotel Lomnica, Vysoké Tatry

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel sídlí pod Lomnickým štítem v klidném turistickém městě Tatranská Lomnica. Budova hotelu je inspirována císařskou architekturou a odkazy na Rakousko-Uhersko najdete na pokojích i menu v restauraci.

Wellness centrum se otevírá každý mezi 8:00 a 21:00 a kromě bazénu nabízí protiproud, venkovní vířivku a finskou saunu. Lákavé je tatranské tepidárium, kde načerpáte sílu do dalších dní pomocí inhalační terapie tatranských bylin.

Vedle historických císařských pokojů vás hotel ubytuje i na minimalistických moderních pokojích. Oba dva typy pokojů jsou vzdušné a prostorné, což platí zejména o apartmánu Marie Terezie. V něm se nacházejí dokonce dvě ložnice, venkovní vířivka a prostorná terasa.

Rakousko-Uhersko připomíná také restaurace Franz Josef. Śéfkuchař se inspiroval tamější kuchyní a pokrmy umně kombinuje s vybranými víny. Pokud nevíte, kam na wellness pobyt na Slovensku spojený s gurmánským zážitkem, vydejte se do Hotelu Lomnica.

3. Wellness Hotel Chopok, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

📌 Demänovská Dolina 20, 031 01 Demänovská Dolina, Slovensko
🔔 Skvěle hodnocený wellness hotel v Nízkých Tatrách

Wellness Hotel Chopok, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

Více fotografií na Booking.com

Téměř na samotě se nachází Wellness Hotel Chopok. Demänovská Dolina sice patří k nejnavštěvovanějším místům na Slovensku, hotel se ale ukrývá v klidné lokalitě pohoří Nízkých Tater.

Samotné ubytování se zaměřuje na rodiny s dětmi. Tomu odpovídá i vybavení ve wellness centru. Nechybí zde dětský bazén a atrakce pro děti. Pokud si chcete užít chvilku od dětí, hotel vám nabídne i oddychové animační programy.

Pro hosty toužící po klidu je tu wellness program Praslička. Do této části wellness Slovensko se nedostanou děti mladší šestnácti let a hosté tak ocení ticho k relaxování. Po dovádění v bazénu nebo sauně nezapomeňte na návštěvu restaurace, které vládne šéfkuchař Ivan Klčovský.

4. Hotel Galeria Thermal Bešeňová

📌 Bešeňová 136, 034 83 Bešeňová, Slovensko
🔔 Wellness hotel přímo v termálních lázních

Hotel Galeria Thermal Bešeňová

Více fotografií na Booking.com

Přímo na březích vodní nádrže Bešeňová se rozléhá Hotel Galerie. O svoje hosty se zde starají doslova královsky. Přímo na recepci dostanete welcome drink a po ubytování získáte neomezený přístup do privátní wellness zóny s obsluhou a také termálních lázní Bešeňová. Tak pojďme na prohlídku.

Privátní wellness na Slovensku není příliš rozšířený. To ale neplatí o Hotelu Galeria. Vedle vodního parku s geotermální vodou se zde nachází i privátní zóna. Zde se dočkáte božského klidu s vašimi nejbližšími.

Nejlepší přístup do privátního wellness mají hosté bydlící v apartmá Thermal Exclusive. Ti se do wellness dostanou přímo z vlastního pokoje. Všechny pokoje jsou vybavené v tradičním slovenském stylu a v apartmánech najdete i soukromou vířivku.

Zlatý hřeb ubytování tvoří restaurace Panorama. Šéfkuchař Dávid Filický zde se svým týmem připravuje speciality mezinárodní kuchyně. Při vaření upřednostňuje moderní holistický přístup – kombinuje zdravou kuchyni a vegetariánské pokrmy společně s masem od místních farmářů.

5. Hotel Björnson Jasná & Björnson Tree Houses

📌 Demänovská dolina 77 Demänovská Dolina, 031 01 Demänovská Dolina, Slovensko
🔔 Pravděpodobně nejkrásnější wellness na Slovensku podle naší redakce

Hotel Björnson Jasná & Björnson Tree Houses

Více fotografií na Booking.com

Wellness hotel Björnson se schovává uprostřed lesa. Díky tomu ale tento resort představuje klidné ubytování na Slovensku s dechberoucími výhledy na horu Chopok. Součástí hotelu je půjčovna kol, na kterých se vypravíte na průzkum bohaté sítě cyklotras.

Místní wellness centrum nabízí finskou a parní saunu. Horské svahy si užijete také z venkovních kádí s horkou vodou. Ačkoliv se jedná o wellness na Slovensku pro veřejnost, hoteloví hosté mají do centra vstup zdarma a při rezervacích je personál upřednostní.

Hlavní chata ubytování je zařízena v horském stylu. Největší lákadlo ale představuji tree houses. Soukromé apartmány se nacházejí mimo hotel a hned po probuzení vám učarují opulentními výhledy na Slovenské velehory.

Speciální způsob ubytování představuje místní hostel. V něm nejčastěji bydlí mladí lidé a sportovci. Ti zde najdou dostatečné zázemí na pohodlný odpočinek po celém dni stráveném v přírodě. Ke všem typům ubytování získáte neomezený vstup do exteriérového wellness.

6. Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Vysoké Tatry

📌 Tatranská Lomnica 8, 059 60 Vysoké Tatry-Tatranská Lomnica, Slovensko
🔔 Luxusní wellness hotel ve Vysokých Tatrách

Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Vysoké Tatry

Více fotografií na Booking.com

Hotel odkazující na české hlavní město stojí pod Tatrami už od roku 1905. Historická budova v secesním stylu zaujme svou odlišností od typické slovenské architektury. Součástí služeb je parkování u hotelu, úschovna lyží a Mini Ski Bus, který vás doveze na sjezdovku.

Součást wellness služeb je Grand Mountain Spa. Místní lázeňská tradice využívá léčivé účinky tatranské přírody. Koncept založený na benefitech jehličnanů, kosodřevin a léčivých bylin vás dokonale zregeneruje i po tom nejnáročnějším dni.

Hotelové restauraci velí šéfkuchař Gabriel Piešťanský. Ten se spoléhá především na svoji hotelovou zahrádku. Většinu bylin si pěstuje sám se svým kolektivem. Suroviny, které nepocházejí z jeho rukou, kupuje od slovenských farmářů.

7. Grand Hotel Permon

📌 Podbanské 1486, 032 42 Pribylina, Slovensko
🔔 Vynikající recenze od návštěvníků

Více fotografií na Invia.cz

Na hranicích Prešovského a Žilinského kraje se nachází Grand Hotel Permon. Celý objekt prošel v roce 2008 náročnou rekonstrukcí za účelem modernizace. Dnes ho vyhledávají nároční hosté, kteří hledají klid v místním wellness.

Relaxační centrum Permon’s Paradise představuje to nejlepší, co vám wellness Slovensko nabídne. V pěti částech najdete sauny, vodní ráj s rozlohou 1000 m2, dětský bazén s klouzačkou i ošetření pleti kosmetikou značky Sothys.

Po příjemně stráveném dni oceníte komfort na pokojích. Ať už se jedná o malý jednolůžkový pokoj nebo suite pro celé rodiny, nezapomíná se zde na pohodlí. Moderní dřevěné pokoje jsou dobře odhlučněné a s ubytováním získáte i možnost ranního plavání bez nehotelových návštěvníků.

8. Hotel Pošta, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

📌 Demänovská Dolina 72, 031 01 Demänovská Dolina, Slovensko
🔔 Moderní wellness hotel pro dva

Hotel Pošta, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

Více fotografií na Booking.com

Historická budova hotelu se nachází v prostorách bývalé pošty. Nový majitel ale zdejší prostory oživil a vytvořil zde moderní hotel inspirovaný krásou Vysokých Tater. Hotel Pošta díky tomu patří mezi nejhezčí wellness hotely na Slovensku.

Nabídka relaxační služeb zahrnuje boutique wellness. Hlavní roli zde hraje útulno a design. Za vnitřní masážní bazén a saunu sice zaplatíte nad rámec ubytování – k relaxačním službám vám ale hotel poskytne čerstvé ovoce a vodu zdarma.

Stejně nápaditá jako celý hotel je také Restaurace Pošta. V ní vaří šéfkuchař Michal Konrád, který na svém menu preferuje suroviny od lokálních výrobců a zaměřuje se na maximální vychucené pokrmy. Prostoru restaurace vévodí velký krb, který podtrhuje horskou atmosféru ubytování.

9. Hotel Tři Studničky, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

📌 Demänovská Dolina 5, 031 01 Demänovská Dolina, Slovensko
🔔 Romantický hotel na Slovensku včetně privátního wellness

Hotel Tři Studničky, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

Více fotografií na Booking.com

Boutique hotel Tři Studničky se nachází uprostřed turistického centra. Díky tomu to mají zdejší hosté co by kamenem dohodil na sjezdovky. V ceně pobytu navíc získají skipas do středisek Jasná, Vysoké Tatry a vstup do vodních parků v Liptově.

Vody si ale užijí dostatek i v hotelu Tři Studničky. Butikové wellness představuje ideální možnost na romantické chvíle strávené ve dvou. K relaxaci vybízí první horská pláž v Tatrách. Tři Studničky také nabízí privátní wellness na Slovensku, ke kterému hosté dostanou lahev prosecca v ceně.

Pokud toužíte po umocnění romantické atmosféry z privátního wellness, zarezervujte si největší VIP apartmán. Na pokoji v horském stylu najdete designový nábytek, hřejivý krb a společně si odpočinete v horké vaně.

Hotelová restaurace potěší vaše chuťové pohárky. Tým kuchařů zde připravuje nejlepší pastu, pirohy a noky široko daleko. Ochutnejte výtečné houbové krémy z darů místních lesů. Milovníci masa ocení širokou nabídku zvěřiny na menu á la carte.

10. Kontakt Wellness Hotel, Stará Lesná

📌 Stará Lesná 180, 059 52 Stará Lesná, Slovensko
🔔 Wellness hotel se specializací na regeneraci dýchacích cest (ideální například po COVIDu)

Kontakt Wellness Hotel, Stará Lesná

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Kontakt umožňuje relaxační pobyty i rodinnou dovolenou. Součástí hotelu je také prostorný konferenční sál. Všichni ale brzy po ubytování zamíří do wellness Vitálny svet, ve kterém se nachází tepidárium a místnost Duša vody sloužící na regeneraci dýchacích cest.

Hotel u Tatranské Lomnice se zaměřuje na dýchací terapie. Při potížích s dýchacími cestami proto navštivte mentolovou inhalaci a tatranskou saunu. Po nich se příjemně uvolníte na jacuzzi baru, kde spojíte gurmánský zážitek s pobytem v teplé vodě.

11. Village resort Hanuliak, Belá

📌 Oslobodenia 1071/118, 013 05 Belá, Slovensko
🔔 Skvělý wellness resort pro rodiny s dětmi

Village resort Hanuliak, Belá

Více fotografií na Booking.com

Přímo uprostřed Národního parku Malá Fatra se nachází resort Hanuliak. Díky svojí bohaté nabídce služeb patří mezi nejlepší wellness hotely na Slovensku a ročně obslouží tisíce hostů. Areál hotelu se rozléhá na úctyhodných 3530 m2, díky čemuž patří mezi oblíbená místa ke svatbě.

Wellness Slovensko v resortu Hanuliak v sobě skrývá bazénový a saunový svět. Přímo z bazénu dostanete výhled na přírodu Malé Fatry. Bazén navíc dosahuje příjemné teploty 30 °C a vířivka dokonce 37 °C.

12. Wellness hotel Diplomat, Rajecké Teplice

📌 1. mája 14, 013 13 Rajecké Teplice, Slovensko
🔔 20 m designový bazén o teplotě 30 do 32 °C

Wellness hotel Diplomat, Rajecké Teplice

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel poskytuje služby pro celou rodinu. Najdete zde dětský koutek, venkovní šachy a děti do šesti let mají ubytování zdarma. Součástí wellness je bazén ve stylu římských lázní a několik saun a jacuzzi koupelí.

Mezi nejluxusnější možnost ubytování patří VIP apartmán s rozlohou 75 m2. Skrývají se zde dvě ložnice, obývák a vše, co vyžaduje náročná klientela. Pokud uvažujete, kam na wellness pobyt na Slovensku, vyrazte do Rajeckých Teplic.

Náš tip: Wellness Hotel Diplomat**** v Rajeckých Teplicích s polopenzí, bazénem a saunami neomezeně

13. KASKADY HOTEL & SPA RESORT, Sliač

📌 Letecká 19, 962 31 Sliač-Sielnica, Slovensko
🔔 Skvělý hotel pro letní wellness dovolenou s termálními bazény

KASKADY HOTEL & SPA RESORT, Sliač

Více fotografií na Booking.com

Hotel vznik v roce 2005 a od té doby se vyhoupl mezi 10 % nejlepších hotelů na světě. Nachází se přímo v srdci Slovenska a jeho součástí je půjčovna sportovních potřeb, plážové hřiště a tenisové kurty.

Páteř wellness služeb tvoří termální bazény s vodou o teplotě 32,3 °C. Vápenato-hořečnatá a síronavo-hydrouhličitá voda má blahodárné účinky a dokonale vás zregeneruje. Neméně příjemný je pobyt v saunovém světe.

Mezi hlavní lákadla ovšem patří privátní wellness na Slovensku, tedy v hotelu Kaskady. Prostor je určený pro šest osob, nejvíce si ho ale užijete v soukromí s partnerem.

14. Wellness Hotel Grand Jasná, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

📌 Demänovská Dolina 71, 031 01 Demänovská Dolina, Slovensko
🔔 Oblíbený wellness hotel pro rodiny s dětmi

Wellness Hotel Grand Jasná, Demänovská Dolina, Nízke Tatry

Více fotografií na Booking.com

Přemýšlíte, kam na wellness pobyt na Slovensku, a hledáte hotel zaměřený na děti? Wellness Hotel Grand Jasná získal cenu Kids Friendly Hotel a k nejmenším hostům se chová stejně jako k těm nejváženějším.

Dětem se zde dostává stejné pozornosti jako dospělým. Wellness centrum nabízí množství atrakcí pro děti. Hotelová restaurace automaticky servíruje dětské příbory a na á la carte menu najdete bohatou nabídku dětských pokrmů.

15. Hotel FIS***, Štrbské Pleso

📌 K Vodopádom 4028/26, 059 85 Vysoké Tatry-Štrbské Pleso, Slovensko
🔔 Wellness na Štrbském Plese pro aktivní dovolenkáře

Hotel FIS***, Štrbské Pleso

Více fotografií na Booking.com

Tříhvězdičkový horský hotel na Štrbském Plese vyhledávají především sportovci a hosté toužící po aktivní dovolené. Ve výšce 1346 metrů nad mořem okusíte čerstvý horský vzduch, který má skvělé regenerační schopnosti.

Stejně jako hotel je v horském stylu i wellness. Fitness centrum obsahuje profesionální vybavení a posilovací stroje. Součástí hotelu je sportovní hala a služby hotelu zahrnují i sportovní masáže. Hotelová kuchyně navíc upraví pokrmy na míru speciálním jídelníčkům sportovních klubů.

Nevybrali jste si? Nechte se inspirovat dalšími wellness hotely a zobrazte si nabídku tématických wellness pobytů na Slovensku na portálu našeho partnera.

>> Zobrazit aktuální nabídku