Wellness Pec pod Sněžkou – 9 tipů na nejlepší wellness hotely a pobyty

Pec pod Sněžkou je malebná obec v centru Krkonoš pod nejvyšší horou České republiky. Přestože ve městě bydlí 1000 obyvatel, sjíždějí se sem milovníci zimních sportů z celé České republiky, kterým hotelové resorty a wellness v Peci pod Sněžkou vycházejí vstříc.

Pec pod Sněžkou je jako stvořená pro zimní sporty. Menší část města se jmenuje Velká Úpa a patří do SkiResortu Černá hora – Pec. V centru Velké Úpy se nachází lanovka, která vás vyveze na oblíbené Portášky. Zabalte si kufry. Wellness hotely v Peci pod Sněžkou už čekají!

Tipy na nejlepší wellness hotely v Peci pod Sněžkou

1. Grand Hotel Hradec

📌 Pec pod Sněžkou 137, 542 21 Pec pod Sněžkou

Grand Hotel Hradec

Více fotografií na Booking.com

Kde se nachází luxusní ubytování a privátní wellness v Peci pod Sněžkou? Dost možná je to jeden z největších resortů Grand Hotel Hradec. Přírodně laděný interiér hotelu v sobě skrývá saunu, biosaunu a privátní wellness centrum.

68 luxusních pokojů vás přivítá kombinací vkusu, elegance a pohodlí. To nejlepší z Grand Hotelu Hradec představuje Sněžka Royal Penthouse. Dvoupatrový pokoj se 155m2  terasou a třemi koupelnami patří k tomu nejlepšímu v celých Krkonoších.

Stejně skvělá je také hotelová restaurace Meat & Meet. Ta se zaměřuje především na milovníky masa, na své si ale přijdou i vegetariáni. Na menu najdete chutě moderní české kuchyně, kterým dominují stařená masa pocházejí z vlastní ekofarmy Annovice.

Grand Hotel Hradec nabízí také možnost uspořádání konferencí nebo školení až pro 180 osob. Při ubytování v Grand Hotelu Hradec účastníky oslníte výhledem na horské svahy a také pohodlím, které jim dopřeje profesionální personál.

2. Aparthotel Svatý Vavřinec

📌 Pec pod Sněžkou 355, 542 21 Pec pod Sněžkou

Aparthotel Svatý Vavřinec

Více fotografií na Booking.com

Tradiční hotel nabízí wellness v Peci pod Sněžkou pro veřejnost i pro hotelové hosty. Pokud složíte hlavy v jeho komfortně vybavených pokojích, získáte přístup do wellness centra zdarma. Naprosté soukromí si pak dopřejete v privátním wellness za 990 Kč na hodinu pro dvě osoby.

Součástí wellness Aparthotelu Svatý Vavřinec je bohatě vybavené relaxační centrum. Lyžováním unavené svaly uvolníte ve vířivce, finské sauně i bio sauně s terapií. Nechybí ani odpočívárna s vlněnými dekami a společný bar.

Ubytování ve Svatém Vavřinci je rozdělené do čtyřech stylů:

  • Glamour – zaměřený na jednoduchost a čistotu,
  • Skandinávie – lehký a vzdušný design doplněný o severské dekory,
  • Moderna – doplněný o jednoduché linie, funkční a ryze praktický,
  • Krkonošský – tradiční regionální prvky a dekorace v moderním interiéru.

V hotelu se ubytujete do různých typů pokojů od malých dvoulůžkových studií až po čtyřložnicový apartmán pro osm lidí s vlastní finskou saunou a vířivkou. Nabídka hotelu obsahuje i speciální zvýhodněné balíčky určené pro zvláštní příležitosti.

Velkým lákadem je také hotelová restaurace, kterou vede šéfkuchař Petr Smetana. Ten se svým týmem připravuje výběr nejlepších mas na speciálním grilu, která opékají na mangrovníkovém dřevu. Novinkou je venkovní Apres-Ski bar uzpůsobený pro posezení v létě i v zimě.

3. Hotel Pecr Well

📌 Pec pod Sněžkou 344, 542 21 Pec pod Sněžkou

Hotel Pecr Well

Více fotografií na Booking.com

Moderní ubytování, lázně a restaurace se nacházejí přímo v centru Pece pod Sněžkou a svým názvem odkazují na místní historii. Jedna z legend o původu jména Pec pod Sněžkou pochází právě ze slova Pecr – zkráceně označující dialektický výraz pro Medvědí důl.

Pokud váháte, kam na wellness v Peci pod Sněžkou, hotel Pecr Well vám umožní relax ve venkovních vířivkách, solné sauně anebo Kneippových lázních. Nechybí ani privátní wellness s kapacitou do 4 osob.

Resort Pecr se skládá z dvojice hotelů Well a Deep. Oba dva vás ubytují v malých pokojích i prostorném mezonetu. Každý pokoj disponuje vlastním parkovacím místem v kryté garáži a samostatnou kójí v lyžárně.

Restaurace hotelu Pecr připravuje menu z pokrmů české i mezinárodní kuchyně. Restaurace Pecr Deep vám zprostředkuje nezapomutelný gurmánský zážitek, jemuž dominuje tradiční pečené králičí stehno na víně. Milovníci světové kuchyně a streetfoodu ocení Burger House Pecr.

4. Bouda Máma wellness hotel

📌 Pec pod Sněžkou 124, 542 21 Pec pod Sněžkou

Relaxujte prostřednictvím všech smyslů v luxusním lázeňském centru Bouda Máma. Celé lázně prostupuje dominantní vůně dřeva, která vás pohltí a obejme útulnou horskou atmosférou. Po procedurách si odpočinete v lehátkové místnosti pod širým nebem.

Součástí lázeňského a wellness areálu je horský pramen sloužící k ochlazení těla i svlažení hrdla. To oceníte zejména při výstupu ze solné lázně, finské sauny nebo laconia. Wellness areál v hotelu Bouda Máma je pro hotelové hosty zdarma.

Nekuřácký hotel je uzpůsobený pro rodiny s dětmi, o čemž svědčí i vybavený dětský koutek. Pokud sháníte wellness hotely v Peci pod Sněžkou pro děti, Bouda Máma je pro vás jako stvořená. Vedle hotelu se nachází i stanoviště skibusu, které vás zdarma doveze na 2 km vzdálenou sjezdovku.

Bouda Máma se oproti ostatním wellness Pec pod Sněžkou vymezuje nejen zaměřením na děti. Na své si přijdou i dospělí. Hotel si vaří vlastní pivo Sněžka, které čepuje v místní pivnici a restauraci. V nich naplníte žaludky i pokrmy připravenými na otevřeném grilu.

5. Hotel Horizont

📌 Velká Pláň 141, 542 21 Pec pod Sněžkou

Hotel Horizont

Více fotografií na Booking.com

Další z wellness v Peci pod Sněžkou, uvítá rodiny s dětmi za což získalo certifikát BABY friendly a rodičům hotel nabízí možnost využití animačních programů. Zatímco si tak užíváte příjemné odpoledne na sjezdovce, o vaše ratolesti se postará školený personál.

Hotel Horizont nepatří mezi luxusní wellness. I tak si zde ale dokonale odpočinete. Wellness areál je dostupný všem hostům a zdarma se svlažíte v bazéně, prohřejete v sauně a zrelaxujete ve vířivce. Za poplatek si zahrajete bandminton, bowling nebo squash.

Čtyřhvězdičkové ubytování Hotel Horizont skýtá výhled na horské svahy a všech 135 pokojů je bohatě vybavených. Součástí resortu jsou i soukromé apartmány Firn, které pár minut chůze od hotelu. Na ubytování máte možnost čerpání FKSP příspěvků.

Za zmínku stojí i hotelová restaurace, kterou vede šéfkuchař Jan Švestka. Ten zdejší kuchařské žezlo podělil po svém otci a stejně jako on se zaměřuje na českou kuchyni. Z jejich nabídky vyzdvihujeme zejména jídla pro chlapy jako pečený bůček, žebra nebo loupanou plec.

6. Hotel Tetřeví Boudy

📌 Dolní Dvůr 308, Pec pod Sněžkou

Hotel Tetřeví Boudy

Více fotografií na Booking.com

Na místě, kde se v minulosti nacházela osada postavené německými starousedlíky, se dnes rozléhá Hotel Tetřeví Boudy. Ten v minulosti několikrát změnil majitele – ten současný v roce 2017 hotel kompletně zrekonstruoval a postavil zde luxusní wellness v Peci pod Sněžkou.

V něm se nachází velký bazén s rozlohou 12,5 × 6 metrů a vířivka s výhledem na kopec Žalý. Ubytování bohužel nezahrnuje vstup do wellness. Odpolední vstupné činí ale pouhých 200 Kč. Na svém si přijdou i hosté hledající privátní wellness v Peci pod Sněžkou. Součástí hotelu jsou dvě privátní finské sauny a jedna privátní infrasauna.

Hoteloví hosté dostávají na výběr z mnoha druhů pokojů a stejně nabité je i menu v restauraci. Pokoje jsou v moderním barevném provedení a v každém se nachází vlastní kuchyňka. Na výběr jsou malá studia i rodinný suite pro 5 osob s výhledem na hory.

O něco komplikovanější je příjezd na Tetřeví boudy. Hotel se nachází za hranicí Krkonošského národní parku, kam se za běžných okolností autem nedostanete. Jako povolenka vjezdu slouží voucher k ubytování. V zimě se až k hotelu nedostanete, za poplatek vás sem ale doveze rolba.

7. Pension Modřín

📌 Velká Úpa 124, 542 21 Pec pod Sněžkou

V městské části Velká Úpa, přímo pod sjezdovkou Portášky se nachází penzion Modřín. Ubytování přímo pod svahem skýtá jednu výhodu. Na jeden skipas se dostanete všude v rámci Skiresortu Černá hora – Pec pod Sněžkou – Velká Úpa.

Ubytování v hotelu Modřín oceníte i v létě. Na výběr máte z množství aktivit. Za návštěvu stojí Stezka Korunami stromů nebo návštěva nedalekých Jánských lázní. Wellness v penzionu funguje od 15 do 22 hodin a mezi největší atrakce patří venkovní sauny na dřevo.

Wellness Pec pod Sněžkou v penzionu Modřín nepatří mezi ta největší ve městě. Po dni stráveném na sjezdovce ale oceníte relax v lázeňské části hotelu a soukromí menšího ubytování. K dispozici máte finskou saunu, whirpool koupel i parní komoru s aroma terapií.

Všech čtrnáct pokojů a osm větších suite pokojů je perfektně vybavených. Prostory hotelu jsou nekuřácké a rodiče s dětmi zde najdou i dětský koutek. Hotel vám navíc zajistí nedaleké parkování zdarma. A už jsme říkali, že se penzion Modřín nachází přímo pod sjezdovkou Portášky?

8. Hotel Hvězda

📌 Pec pod Sněžkou 193, 542 21 Pec pod Sněžkou

Hotel Hvězda

Více fotografií na Booking.com

Patříte k milovníkům přírody a sháníte wellness hotel v Peci pod Sněžkou? Vyzkoušejte netradiční zážitek a spojte přírodu a relax v jednom. Prohřejte svaly v jedné ze dvou venkovních saun a následně skočte do Zeleného potoka, který funguje jako ochlazovací jezírko.

Hotel Hvězda nabízí celou řadu sportovního vyžití. Kromě sauny zde najdete i hřiště na beach volejbal a tenisové kurty. To vše v souznění s mottem hotelu: „Zprostředkování nezapomenutelného ubytování na horách, lokální kuchyně a venkovních saun.“

Dvou až šestilůžkové pokoje září čistotou a zkušenosti hostů říkají, že jsou taky velmi dobře odhlučněné. Na výběr máte též Apartmán u potoka s venkovní terasou a posezením pro čtyři osoby.

Restaurace Hotelu Hvězda nabízí pokrmy založené na krkonošské tradici. Na jídelníčku nechybí ryby, drůbež i zvěřina. Všechna jídla jsou navíc cenově dostupná. Po dobrém obědě navíc oceníte místní pivo Trautenberk, které se vaří v nedaleké Malé Úpě.

9. Pension Relax

📌 Velká Úpa 140, 542 21 Pec pod Sněžkou

Pension Relax

Více fotografií na Booking.com

Stylové ubytování a pension Relax se nachází ve Velké Úpě. Bohatě zdobený dřevěný penzion navazuje na horskou tradici a potěší všechny, kdo hledají privátní wellness v Peci pod Sněžkou.

V pensionu totiž nenajdete společné lázně, ale pouze privátní wellness s perličkovou a bublinkovou masáží a finskou saunou. Místní ubytování se tak hodí k relaxaci, ale i k nezapomenutelnému romantickému pobytu pro zamilované páry.

Pokoje jsou sice poměrně stroze vybavené, vše ale kompenzuje relativně nízká cena ubytování. I tak ale v pokojích najdete běžný standard jako LCD televizi. Na výběr máte ze dvoulůžkových a čtyřlůžkových pokojů s oddělenou ložnicí.

Nejlepší wellness hotely v Peci pod Sněžkou

Vybrali jste si ubytování a už víte, kam na wellness v Peci pod Sněžkou? S rezervací neotálejte. Pec pod Sněžkou je nejnavštěvovanější horské středisko v České republice. Za skvělým ubytováním, gastronomií a relaxací sem míří čeští, polští i němečtí hosté.

Nevybrali jste si? Zkuste si ještě prohlédnout nabídku tématických pobytů v ostatních městech.