Představujeme: Termální bazén a saunový svět u Prahy v hotelu SEN, Senohraby

Kam vyrazit na dokonalý wellness pobyt, aby to nebylo příliš daleko od Prahy? Odpovědí může nepochybně být hotel Sen u Prahy a jeho wellness s termálním bazénem a saunovým světem. Těšit se můžete na mimořádně vysokou úroveň služeb v nádherném prostředí. V dnešním článku vám prozradíme, na co vše se můžete ve wellness a saunovém světě v hotelu Sen u Prahy těšit.

Kde najdete hotel Sen?

Hotel Sen, ve kterém se nachází wellness centrum s vynikajícím saunovým světem Infinit Sen, leží v srdci takzvaného Ladova kraje. Jde o mikroregion vzdálený cca 25 km jihovýchodně od centra Prahy. Svůj název dostal podle slavného malíře Josefa Lady, který se narodil a vyrůstal ve zdejší obci Hrusice. Jeho malebný rodný kraj plný lesů, kopců, hradních zřícenin a půvabných vesniček či zákoutí mu sloužil jako inspirace po celý život. I vy zde můžete nasát inspiraci a jedinečnou atmosféru tohoto místa, kterému nelze upřít jistý genius loci.

Hotel najdete na okraji zdejší obce Senohraby. Ta nabízí spoustu příležitostí pro výlety za přírodními i kulturními památkami. Například jen necelý kilometr od hotelu se v nádherných kopcích a lesích nachází zřícenina hradu Ježov. Z hradu samotného toho sice moc nezbylo, ale zdejší krajina sama o sobě rozhodně stojí za prozkoumání.

Ladův kraj ale nabízí mnohem víc možností. Je zde mnoho krásných naučných stezek, jako je stezka kocoura Mikeše, Vodnické vycházky či Krásné vyhlídky. Rozhodně stojí za to podívat se do Ladových rodných Hrusic (cca 3 km dlouhá procházka či projížďka na kole od hotelu) a porovnat jejich současnou podobu s tou na Ladových obrazech. Možná budete příjemně překvapení tím, že si víska stále zachovává velký kus svého někdejšího kouzla a autenticity – za což vděčí především návsi s kostelem sv. Václava. A dalších úžasných míst bychom mohli jmenovat ještě mnoho.

Chateau hotel v moderním stylu

Wellness Hotel SEN - 01
Wellness Hotel SEN – 01

Když uvidíte hotel Sen poprvé, zřejmě vás napadne, že vypadá jako zámek z pohádky. Architektonicky jde o okouzlující a stylovou stavbu, která bere dech. Ale nenechte se mýlit – je totiž poměrně mladého data. Vznikla teprve v 90. letech minulého století. Nedávno se navíc dočkala rozsáhlé rekonstrukce.

Interiéry hotelu, ale i samotného wellness centra, se nesou ve velmi elegantním, moderním duchu. Designové zpracování s důrazem na detail a styl je cítit na každém kroku. Nadšeni budou i nároční hosté, kteří si potrpí na vkus a vysokou úroveň prostředí. Některé pokoje se však svým zařízením přiklánějí spíše ke klasické noblese. V každém případě je tento hotel chateau hotelem, jak má být. A to navzdory tomu, že za sebou nemá dlouhou historii.

Wellness centrum

Wellness Hotel SEN - 11
Wellness Hotel SEN – 11

Velkým lákadlem hotelu Sen není jen zajímavá architektura a design či 4hvězdičkový luxus, ale taky – nebo možná především – naprosto vynikající wellness centrum s fantastickým saunovým světem.

Wellness centrum Infinit Sen leží před zdmi samotného „zámku“ v nádherně upravených, moderních zahradách. Patrný je zde detailismus a důraz na použití přírodních materiálů, zejména dřeva. Mnohá místa a sauny přitom se dřevem pracují zcela unikátním způsobem. Zdejší wellness je tudíž mimořádnou potěchou už pro oči, když objevujete jednotlivá zákoutí.

Saunový svět

Saunový svět Wellness Hotel SEN
Saunový svět Wellness Hotel SEN

Důležitou součástí wellness centra Infinit Sen je saunový svět, který patří nepochybně k nejlepším v širokém okolí a minimálně z designového hlediska možná k nejpěkněji zařízeným v celé zemi. Ale ani bohatostí výbavy nezaostává. Je zde celkem 8 druhů saun, takže tento saunový svět může směle konkurovat wellness zónám velkých aquaparků či lázní. A v jakých saunách se můžete ohřát?

Panoramatická finská sauna

Tato suchá sauna nabízí moderní interiér ve světlém dřevě a otevřený výhled na půvabné umělé ochlazovací jezírko před ní. Teplota v sauně se pohybuje mezi 85 až 95°C a vlhkost zde dosahuje nejvýše pěti procent. Dřevěné obložení dodává příjemné přírodní aroma.

Sadová sauna

Sauna zaujme velmi zajímavým stropem tvořeným různobarevnými zavěšenými dřevěnými dýhami, které se pohybují a rozehrávají stínohru, čímž mají evokovat listí a plody v korunách stromů. Odtud taky název sauny. Pletené stěny zas mohou připomenout koše na ovoce a atmosféru doplňují ovocné esence. V sauně je 70 až 80°C a vlhkost je mezi 40 až 50 %.

Medová sauna

Okouzlující dřevěný interiér této sauny je inspirován tekoucím medem a včelími plástvemi. Teplota zde dosahuje 80 až 90°C při vlhkosti kolem 10 až 20 %. Sauna využívá parní nárazy a působí blahodárně na dýchací systém, ale i na pohybový aparát a podporuje detoxikaci organismu.

Bylinná sauna

Další krásná designová sauna vytvořená ze dřevin kontrastních barev. V sauně jsou kamna s výparníky plnými bylinek, z nichž se vlivem horka uvolňují konejšivé a léčivé esence. V sauně se prohřejete při teplotě až 90°C při mírné vlhkosti mezi 20 až 30 %.

Malý dóm

Rozlehlá ceremoniální sauna, která pojme až 60 osob. Zajímavá je středovým umístěním kamen. Právě zde si můžete užít vynikající saunové rituály, o kterých se ještě později zmíníme. Teplota v sauně se drží v rozmezí 80 až 95°C.

Wellness Hotel SEN - 08
Wellness Hotel SEN – 08

Solná sauna

Další designový unikát. Sauna s „kostkovými“ stěnami. Jde o suchou saunu s teplotou 70 až 80°C a vlhkostí 5 až 10 %. Zdejší klima je prosyceno himalájskou solí, která působí blahodárně především na dýchací cesty, ale i pokožku a psychiku.

Tepidarium

Velmi elegantní tepidarium s mírnou, odpočinkovou teplotou mezi 35 až 45°C poskytne hlubokou relaxaci – a to i díky světelné terapii, která je sama o sobě jedinečným zážitkem.

Velký dóm

A to nejlepší nakonec! Velký dóm je největší saunou hotelu Sen a pravděpodobně jednou z největších široko daleko. Kapacita činí až 150 osob. Tato sauna slouží pro saunové ceremoniály a show, ale pořádají se zde i soutěže v saunování – včetně např. mistrovství ČR v saunových ceremoniálech Saunafest.

Ochlazování

A kde se po výhni, kterou si užijete v sauně, zchladit? Venku v zahradách saunového světa na vás čeká krásné koupací jezírko s křišťálově čistou vodou o teplotě od 0 až po 18°C (podle počasí). Využít však můžete i ochlazovny se skalním ledovým pramenem a ochlazovacími bazénky.

Wellness Hotel SEN - 04
Wellness Hotel SEN – 04

Saunové rituály

Už jste se někdy účastnili saunových rituálů a ceremoniálů? Pokud ne, vřele vám doporučujeme to napravit. Je to úžasný zážitek. Tím spíše v podání profesionálů v saunovém světě Infinit Sen.

Tato představení trvají zpravidla 10 až 15 minut a přímo v sauně je provádí zkušený saunový mistr. Pracuje s vonnými esencemi, polévá kamna a ovívá účastníky ručníkem za účelem lepšího prohřátí organismu. Ceremoniálů však existuje více druhu – od velmi klidných a relaxačních až po dynamické a „divočejší“.

V Infinit Sen si můžete tyto rituály užít 16 až více než 20krát denně s odstupem půl hodiny až hodiny – a to o víkendech i ve všední dny. Jde o velmi povznášející zážitek.

Termální bazén hotelu Sen

Wellness Hotel SEN - 06
Wellness Hotel SEN – 06

Wellness Sen nabízí nejen úžasné sauny, ale taky velký venkovní termální bazén s vodou o teplotě 33 až 37°C. Tento bazén je v provozu i v zimě a disponuje masážními prvky. Do bazénu si můžete jít odpočinout i s drinkem.

Masáže a další wellness procedury a služby

Wellness centrum Infinit Sen samozřejmě není jen o saunování nebo odpočinku v termálním bazénu, ale taky o skvělých procedurách. Vyzkoušet můžete především spoustu úžasných masáží. Ty nejkratší trvají 20 minut, nejdelší si užijete po dobu 80 nebo až 110 minut.

V nabídce jsou aromaterapeutické masáže s léčivými esenciálními oleji či antistresové masáže, které vám pomohou uvolnit se a zbavit svou mysl stresu a úzkosti. A pak je tu speciální Infinit masáž, kdy se terapie zaměřuje individuálně na vaše problémové partie. Vybrat si však můžete i těhotenskou či baňkovou masáž, masáž horkými kameny, ale taky procedury, jako je medová detoxikace, havajská lomi lomi nebo rituál Snový dotek, který se nese v ovocných tónech.

Wellness Hotel SEN - 05
Wellness Hotel SEN – 05

Relaxační zóny a občerstvení

Kde si pořádně odpočinout po skvělé masáži a sauně? Wellness Infinit Sen skrývá dvě vnitřní odpočinkové zóny s lehátky i houpacími lehátky. Interiéry jsou opravdu příjemné a krásně upravené. Za pěkného počasí se pak můžete uvelebit přímo venku v zahradě mezi saunami a u ochlazovacího jezírka. A pokud dostanete žízeň nebo vám trochu vyhládne, čekají na vás dva fresh bary. Dát si můžete skvělé drinky, ale je zde i široká nabídka lehkých jídel i dezertů.

Wellness Hotel SEN - 09
Wellness Hotel SEN – 09

Kde se ubytovat?

Jasnou volbou je samotný hotel Sen, zvláště pokud máte vysoké nároky na komfort a luxus a chcete strávit dovolenou ve stylovém prostředí s exkluzivním vstupem do wellness.

Hotel má 61 pokojů a nechybějí ani dvě luxusní apartmá pro nejnáročnější hosty. Ti ostatní mohou zvolit z variant pokojů Deluxe či Deluxe Plus. Pro rodiny s dětmi jsou pak ideální volbou rodinné pokoje a Junior suite. Pro méně náročné návštěvníky se nabízí možnost ubytování v tříhvězdičkových pokojích Standard v oddělené budově.

Můj tip: Senohraby u Prahy: Relax v luxusním Hotelu Sen **** se vstupem do wellness se 7 druhy saun, polopenzí a sektem

Moderní pokoje hotelu SEN, Senohraby
Moderní pokoje hotelu SEN, Senohraby – rezervace pokoje zde

Pobytové balíčky

Pokud uvažujete o pobytu ve wellness hotelu Sen, rozhodně se vyplatí využít některý z pobytových balíčků, které nabízejí nejen samotné ubytování. V jejich rámci totiž získáte i vstup do wellness (často neomezené využití) či další služby a výhody – včetně možnosti stravování ve zdejší špičkové restauraci.

Otevírací doba wellness v hotelu SEN

  • Wellness: 10:00–22:00
  • Masáže: 10:00–22:00

Ceník wellness v hotelu SEN

  • Po–Pá 10:00–15:00; 120 min za 440 Kč; 180 min za 560 Kč
  • Po–Čt 15:00–22:00; 120 min za 500 Kč; 180 min za 630 Kč
  • Pátek 15:00–22:00 + sobota, neděle a svátky; 120 min za 590 Kč; 180 min za 735 Kč

Toto jsou základní ceny. Ušetřit můžete pokud máte Infinit kartu. Zlevněné vstupné mají zároveň STUDENTI, SENIOŘI A ZTP a to pondělí až pátek od 10:00 do 15:00.

Masáže začínají od 890 Kč.

Celkové hodnocení recenze

Wellness Hotel SEN - 02
Wellness Hotel SEN – 02

Hotel Sen a jeho wellness Infinit nabízí rozhodně výjimečnou úroveň kvality vybavení i služeb. Nádherné prostředí je jednou z hlavních výhod, ale v nikoli jedinou. Osm druhů saun, termální bazén, skvostné masáže či saunové rituály, ubytování v chateau stylu, vynikající gastronomie. Co si přát víc? Z tohoto místa budou jistě nadšeni i nároční návštěvníci.

Náš tip: Podívejte se na další možnosti kam vyrazit v Praze na wellness.

Fotky wellness hotelu SEN, Senohraby (saunový svět i termální bazén)

Zdroje fotografií: hotelsen.cz, booking.com, sen.infinit.cz