10+ tipů, kam za nejlepším spa a wellness v Praze

Praha coby pulzující metropole nabízí mnoho tváří. Přeplněné ulice, turistické atrakce, shon,… ale jsou zde taky oázy klidu a odpočinku. A nemusí to být jen parky nebo pozapomenutá zákoutí. Praha totiž samozřejmě nabízí i obrovské možnosti v oblasti wellness. Ale kam za nejlepším wellness v Praze? To zjistíte v našem žebříčku. Našli jsme pro vás 13 míst, ve kterých si můžete dopřát relaxaci a regeneraci těla i ducha. Najdete mezi nimi klasická wellness studia, pivní lázně, saunová centra, ale třeba i malebné zámecké hotýlky. Stačí si vybrat, co je vašemu srdci nejbližší.

Nejlepší SPA a wellness centra v Praze podle naší redakce

1. NH Collection Carlo IV

NH Collection Carlo IV

Více fotografií na Booking.com

V historickém centru Prahy, na Senovážném náměstí, se ve sklepení novorenesanční rezidence nachází oáza klidu, ticha a relaxace. Carlo IV (čili Karel IV.) není žádný rozlehlý wellness komplex, ba právě naopak jde o komorní, atmosférický koutek. Přesto zde najdete 20metrový bazén, vířivku, posilovnu a další vybavení – samozřejmě nechybí možnost podstoupit a užít si nejrůznější wellness procedury. Masáže švédské, hloubkové či s lávovými kameny, aromaterapie, tělové peelingy, detoxikační procedury s himalájskou solí a mnoho dalšího.

Velmi příjemné místo pro relaxaci a regeneraci o samotě nebo s partnerem či partnerkou. Úrovní služeb budete zajisté nadšeni, ačkoli ceny nejsou zrovna nízké. To je ovšem dáno i samotným exkluzivním umístěním zařízení.

2. The Spa at Mandarin Oriental

The Spa at Mandarin Oriental

Více fotografií na Booking.com

V útrobách 5hvězdičkového hotelu Mandarin Oriental Prague se nachází luxusní wellness a spa centrum, jehož služby mohou využívat nejen ubytovaní hosté. Lázeňská část je umístěna v prostorách někdejší kaple, takže místo má neopakovatelnou atmosféru. Nachází se zde čajový salónek, malá posilovna a samozřejmě prostory, kde se provádějí nejrůznější lázeňské procedury špičkové úrovně.

Na co se těšit? Zkusit můžete intenzivní masáž celého těla, speciální regenerační komplet spojující kartáčování, peeling a bahenní masky, orientální masáž, lipový peeling, aromaterapii, galvanické čištění pleti, manikúru, pedikúru a mnoho dalšího. Wellness pořádá i různé speciální programy.

3. Beer and Wine Spa – Lázně Pramen Praha

Beer and Wine Spa - Lázně Pramen Praha

Více fotografií na Pivnispa.cz

Pivní lázně jsou poslední dobou módním hitem. Jejich nárůst je důkazem toho, že Češi milují pivo natolik, aby se v něm i rádi koupali. Své pivní lázně má i Praha, nacházejí se na ulici Dejvická v blízkosti Letenské pláně. Vyzkoušet zde můžete pivní koupele pro 1 až 4 osoby. Vyrazit tak můžete sami, s partnerem nebo i s přáteli.

Lázeň má teplotu až 38°C a odehrává se v poctivé 1000l kádi z modřínového nebo dubového dřeva. Pivní lázeň oceníte při kožních či kloubních potížích, ale i při stresu nebo vysokém tlaku. Zajímavou součástí programu je i relaxace v „seníku“ u krbu. Sklepní prostředí lázní je rozhodně velmi příjemné – a co víc… ve stejném zařízení nabízejí i speciální vinné koupele.

4. Aquapalace Praha

Aquapalace Praha

Více fotografií na Booking.com

Aquapalace Praha je vodní svět, aquapark a zábavní resort, který patří k největším a nejnavštěvovanějším v republice. Je tedy nabíledni, že zde nemůže chybět ani pořádný wellness. Wellness&Spa část sice není tak megalomanská jak byste možná od takového zábavního resortu čekali, ale nabídka procedur a služeb je vynikající.

Když připočtete i saunový svět, který zahrnuje nádhernou finskou saunu či římské lázně, a Balneo&Medical centrum s rehabilitačními a fyzioterapeutickými službami – je toho už opravdu hodně. Aquapalace Praha má tedy jednoznačně co nabídnout.

5. Wellness Hotel Step

Wellness Hotel Step

Více fotografií na Booking.com

Saunový svět s finskou, solnou, medovou, bylinkovou či ceremoniální saunou s krbem. 25 metrů dlouhý plavecký bazén. Klimatizované fitness centrum. Největší „indoor golf“ v ČR. Kurty či bowling. Luxusní masáže. Terapeutické a rehabilitační procedury. Programy na úbytek tuku a celulitidy.

To vše a ještě víc můžete využít, pokud se vypravíte do čtyřhvězdičkového pražského wellness hotelu Step na ulici Malletova, Praha 9. Vychutnat si zde můžete i vynikající kuchyni a dopřát si oddech, relaxaci a regeneraci všeho druhu.

6. Pivní Lázně Bernard Praha

Pivní Lázně Bernard Praha

Více fotografií na Esennce.cz

Pivo lze vnitřně přijímat zodpovědně. Při vnějším použití však zřejmě neškodí v jakémkoli množství. A proto se dá říct, že pivních lázní není nikdy dost. Další pivní lázně se přímo pojí s konkrétní pivní značkou, totiž Bernard.

V lázních si můžete užít samozřejmě především pivní koupele, ale třeba i neomezenou konzumaci piva Bernard. Takže i na vnitřní užití nakonec dojde. Díky žateckému chmelu a vysokému obsahu vitamínu B jsou pivní lázně výborné při kožních potížích, ale i stresu a psychickém vyčerpání nebo jiných problémech. Pivní lázně Bernard mají navíc v Praze hned několik poboček, takže si můžete vybrat tu nejbližší.

7. Spa KINGS COURT

Spa KINGS COURT

Více fotografií na Booking.com

Pražský hotel Kings Court, který najdete v samotném centru Prahy u Náměstí Republiky, nabízí špičkové služby v mnoha ohledech. Jedním z nich je i wellness. V této odpočinkové a regenerační zóně najdete relaxační bazén s protiproudem, parní a finskou saunu či vířivku. Můžete si taky užít nejrůznější procedury.

Omlazující či antistresová masáž, medová terapie, lávové kameny… výčet všech možností by byl dlouhý. Pokud se v hotelu Kings Court ubytujete, budete moci wellness prostory navštěvovat neomezeně zdarma nebo za zvýhodněnou cenu (dle typu apartmánů).

8. GRAND RELAX Spa & Wellness

Grand Relax je luxusní Spa&Wellness centrum, kde se vám dostane plné péče. Služby zahrnují nabídku několika desítek masáží evropského i orientálního typu. Nechybí např. lymfatická, antistresová, thajská, havajská, lávová, energetická, reiki či ajurvédská masáž. Využít můžete taky množství kosmetických procedur. Vyzkoušet se vyplatí i termální lázně s celou řadou významných minerálních vod. K největším lákadlům však zajisté patří pivní lázně. Kromě koupelí si lze vychutnat i neomezené množství piva Lobkowitz.

9. Saunový svět Saunia

Saunia je „značka“ saunových světů, která v ČR provozuje velké množství skvěle vybavených saunových center. Jen v Praze jich najdete 6 (Černý Most, Chodov, Harfa, Centrum Krakov, Galerie Butovice a Hostivař). Součástí jsou finské sauny, parní či solné sauny, bylinné sauny nebo i tropické sauny. Každá pobočka nabízí až šest typů saun a několik druhů ochlazovacích procedur. Například bazének nebo ledovou studnu, ochlazovací vědro, tunel s tryskami či mlhovou sprchu. Pokud jsou právě sauny vaší vášní, Saunia je destinací přesně pro vás.

10. Pure Spa v hotelu Le Palais

Pure Spa v hotelu Le Palais

Více fotografií na Booking.com

Hotel Le Palais s wellness centrem Pure Spa v Praze na ulici U Zvonářky je otevřen pro každého, kdo se chce poddat precizní péči a odpočinku. Prostředí hotelu je opravdu krásné zvenčí i zevnitř a wellness vybavení zahrnuje saunu, soukromou vířivku, solnou komoru či relaxační místnost.

Okusit můžete množství masáží, včetně párových masáží. V nabídce jsou i detoxikační zábaly nebo procedury pro regeneraci pleti. Ve fitness centru pak můžete protáhnout svaly. Skvělé místo pro relaxaci a obnovení psychické i fyzické pohody a vitality.

11. Volcano Spa Hotel

Volcano Spa Hotel

Více fotografií na Travelking.cz

Volcano Complex najdete v Jinonicích a jde o zajímavý resort zahrnující hotel, vynikající restauraci, ale taky speciální Health&Fitness zónu či Spa&Wellness centrum. Využít zde můžete služby osobního trenéra, služby kompletní diagnostiky a fitness centrum.

Z lázeňských a wellness služeb a vybavení lze jistě zmínit finskou, parní či infra saunu, vířivku, tepidarium s vyhřívanými lehátky, relaxační terasu, thajské masáže, kosmetické procedury a takto bychom mohli pokračovat dále. Centrum je velmi dobře vybavené, nabízí kvalitní služby a těší se výborným recenzím.

12. Alchymist Grand Hotel and Spa

Alchymist Grand Hotel and Spa

Více fotografií na Booking.com

Alchymist Grand Hotel and Spa představuje mimořádně stylové a luxusní místo pro pobyt a odpočinek. V apartmánech si budete připadat, jako byste se ocitli v ložnici Ludvíka IV. A navštívit můžete taky místní lázně a wellness. Ty se vydaly rovněž historickou cestou, ale zavedou vás do exotičtějších končin. Prostředí se nese ve stylu starověkého indonéského chrámu.

V tomto chrámu relaxace si můžete dopřát masáže (např. balinéskou, jávskou, Borneo, bambusovou, s lávovými kameny,…), tělová ošetření, speciální regenerační rituály, manikúru, pedikúru a je toho ještě mnohem víc. Návštěvy tohoto tropického zákoutí jistě nebudete litovat.

13. Chateau Mcely, tip kousek od Prahy

Chateau Mcely, tip kousek od Prahy

Více fotografií na Booking.com

Okouzlující zámeček Mcely skrývá ve svých útrobách nádherný hotýlek, ale taky wellness zařízení. Místo se nachází v obci Mcely – tedy o něco dále od Prahy, ale o to je zde krásněji. Zámeček obklopuje park a lesy a prostředí je opravdu úchvatné. Pro relaxaci a odpočinek jako stvořené. Interiéry jsou zařízeny v autentickém, historickém duchu. Vkusné, elegantní s neopakovatelnou atmosférou. To platí i pro samotnou lázeňskou část.

Ta je menší, ale krásná. Zvlášť příjemná je venkovní vířivka v krásném zákoutí zámečku. Užít si můžete masáže, aromaterapii i další procedury a nakoupit zde místní přírodní kosmetiku domácí výroby.