Termální lázně propojené s hotelem: TOP hotely a ubytování přímo v termálech

Uvažujete o lázeňské dovolené v termálech a chtěli byste mít z hotelu přímý přístup k bazénům i do wellness centra a saun? Mnohé skvělé středoevropské lázně možnost exkluzivního, přímého přístupu nabízejí. Připravili jsme pro vás článek, ve kterém najdete plnou náruč tipů na nejlepší termální lázně propojené s hotelem v Maďarsku, Rakousku, na Slovensku i v ČR.

Hotely propojené s lázněmi v Maďarsku

1. Park Inn by Radisson Hotel and Spa Zalakaros

Park Inn by Radisson Hotel and Spa Zalakaros

Termální lázně a vodní park Zalakaros se nachází ve stejnojmenném městečku ležícím jen kousek jižně od jezera Balaton, které jistě není třeba představovat. Na ploše cca 12 hektarů najdete množství bazénů se vzácnou a léčivou termální vodou, ale i přes šedesát atrakcí pro děti i dospělé. Vodní park se rozkládá ve venkovních i vnitřních prostorách. Jsou zde tobogány, bazény s vlnobitím, líná řeka a leccos dalšího.

Hned vedle lázní pak leží hotel The Park Inn by Radisson. Spojení se známou a prestižní značkou Radisson naznačuje, že tento 4hvězdičkový hotel osloví i náročné hosty. S lázněmi je spojen vytápěnou chodbou. Sám hotel nabízí restauraci i bar a skvěle vybavené pokoje zařízené v moderním, minimalistickém stylu.

K dispozici je také možnost objednání pobytu s all inclusive stravováním.

Náš tip: Hotel Park Inn by Radisson **** přímo propojený s termálními lázněmi + all inclusive a dítě zdarma

2. Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Sárvár je příjemné lázeňské město, které leží v západním Maďarsku nedaleko hranic s Rakouskem. Zdejší termální lázně využívají léčivou vodu bohatou na sodík, která se používá například k léčbě potíží s pohybovým aparátem, ale i gynekologických obtíží či astmatu. Lázně v Sárváru jsou spíše menší, ale nabídnou pěkné prostředí a příjemnou atmosféru. Je zde i venkovní koupaliště a nechybí ani několik tobogánů a dalších atrakcí, takže ani děti se zde nudit nebudou, přestože nejde o zrovna bombastický aquapark.

Samozřejmě nechybí skvělé wellness centrum. Termální lázně jsou přímo spojené chodbou s hotelem Park Inn by Radisson. Ano, jde o tentýž řetězec jako v Zalakarosu. Hotely jsou téměř totožné a i tento nabízí 4hvězdičkovou kvalitu ubytování a all inclusive stravování v ceně pobytu.

Náš tip: TOP pobyt v areálu lázní – Park Inn by Radisson Sárvár ****+ s termálními bazény a all inclusive + animace

3. Portobello Wellness & Yacht Hotel Esztergom

Portobello Wellness & Yacht Hotel Esztergom

Portobello Wellness & Yacht Hotel je součástí ostřihomského termálního vodního parku, které leží ve městě mezi Dunajem a jeho ramenem. Jde o lázně s krytými i venkovními prostory, které nabízejí úžasný výhled na slavnou baziliku, dominantu města. V lázních je řada bazénů a několik atrakcí i wellness centrum, takže se zde zabaví celá rodina.

Hotel Portobello nabízí čtyřhvězdičkové ubytování a na lázeňskou část přímo navazuje. Hotel má i dětskou herničku a kvalitní restauraci. Největším lákadlem je však nepochybně exkluzivní vstup do lázní a wellness centra.

Náš tip: Ostřihom v Portobello Wellness Hotelu **** přímo propojeném se zážitkovými termálními lázněmi + polopenze

4. Kehida Termál Resort & Spa

Kehida Termál Resort & Spa

Čtyřhvězdičkový hotel Kehida je součástí léčivých a zážitkových lázní, které najdete v obci Kehidakustány kousek od Hevízu u Balatonu. Lázně nabídnou vnitřní i venkovní bazény a je zde i řada atrakcí včetně 96 metrů dlouhého tobogánu. Lázně jsou atraktivním cílem pro celé rodiny a blízkost Balatonu je nepochybně další výhodou.

Hosté hotelu mají přímý (hotel leží přímo v lázních) a taky bezplatný vstup do všech částí lázní – od bazénů až po wellness a saunový svět, ale i do dětské herny. Do lázní tak hosté hotelu chodí v županech a papučích. Hotel Kehida Termál Resort & Spa je poměrně klidný, stejně jako samotný lázně. Je čistě a kvalitně zařízený a velmi dobře hodnocený.

5. Hunguest Bük

Hunguest Bük

Západomaďarské město Bük je domovem známých lázní Bükfurdo, které leží stranou obce obklopené lázeňským letoviskem. Lázně jsou spíše klasického střihu, více zaměřené na klid a odpočinek či léčbu nejrůznějších chorob. Až na několik starších tobogánů je zde atrakcí spíše pomálu. Naopak oceníte rozlehlost a prostornost lázní, jejichž jednotlivé bazény jsou rozmístěny v zeleném, stinném parku. Díky tomu jsou lázně oblíbené zejména mezi seniory.

Hunguest je pravděpodobně největším hotelem v resortu a nabízí přímý přístup do lázeňské části. Jde o 4hvězdičkový hotel s 360 pokoji, velmi moderně a čistě zařízený, nedávno zrekonstruovaný. Je zde wellness i fitness, dětské koutky, restaurace a bary i další vybavení.

6. Thermal Hotel Mosonmagyarovar

Thermal Hotel Mosonmagyarovar

Lázně Flexum Thermal & Spa nejsou v ČR příliš známé. Jde však o velmi elegantní termální lázně, které mají až luxusní nádech. Přinejmenším na maďarské poměry jsou velmi pěkně, čistě a atraktivně zařízené a jsou zde i velké plavecké bazény. Pro dětí je zde vyžití poněkud méně. Jde spíše o drobnější atrakce v „dětské části“. Přesto je toto místo rozhodně vhodné i pro rodiny s dětmi.

Zdejší Thermal hotel nabízející přímý přístup do lázní se rovněž nese v noblesním duchu. Má i vlastní wellness centrum se solnou jeskyní, restauraci a další vybavení.

Náš tip: Thermal Hotel Mosonmagyaróvár *** přímo propojený s termály Flexum s neomezeným vstupem + wellness a polopenze

Hotely propojené s lázněmi na Slovensku

1. Hotel Galeria Thermal Bešeňová

Hotel Galeria Thermal Bešeňová

Termály Bešeňová patří mezi nejmodernější, největší a nejlépe vybavené termální aquaparky na Slovensku. Zajímavé jsou už svou polohou téměř na břehu vodní nádrže Bešeňová. Termály, které nabízejí velké množství bazénů, tobogánů i dalších atrakcí, špičkový wellness i další služby a možnosti, jsou součástí rekreačního komplexu s řadou hotelů i jiných ubytování.

Pokud máte vysoké nároky, volbou může být například 4hvězdičkový hotel Galeria, který má i vlastní, soukromé venkovní bazény, ale samozřejmě umožňuje i exkluzivní vstup do vodního parku. Tento hotel osloví nádhernou architekturou a prostředím a uchvátí i náročné hosty.

2. Hotel Akvamarín Bešeňová

Hotel Akvamarín Bešeňová

Zůstáváme ve výše představených termálech a aquaparku Bešeňová. Dalším luxusním hotelem v tomto lázeňském a rekreačním komplexu je hotel Akvamarín. Opět jde o hotel s přímým přístupem do vodního parku krytou vyhřívanou chodbou a s výhodami pro hosty. Do lázní chodíte z pokoje přímo v županu. Dočkáte se i soukromého termálního bazénu, ale taky barů či restaurací a skvělého zázemí pro děti. Akvamarín je nejrozlehlejší hotel ve středisku a skvěle se hodí pro hosty, kteří mají rádi bohaté vybavení a vše po ruce.

Ostatně, hotel jsme sami navštívili, tak si můžete přečíst naši recenzi zde.

3. Apartmány Termál, Dunajská Streda

Apartmány Termál, Dunajská Streda

Městečko Dunajská Streda na jihu Slovenska láká na skvělé a velmi známé termály a vodní svět, který nabízí zábavu a vyžití pro celou rodinu. Tento termální aquapark je velmi moderní a skvěle hodnocený. Potěší rozlehlými, zejména venkovními, prostory, kde najdete i přírodní jezero. Pokud máte rádi hodně místa, velké vodní plochy i parádní atrakce, Dunajská Streda může být výbornou volbou.

Velmi příjemné ubytování zde pak nabízejí apartmány Termál. Jde o tříhvězdičkové ubytování se skvělým poměrem ceny a kvality. Zařízení je nové a čisté a apartmány leží hned u lázní se kterými je spojuje propojovací chodba, která funguje jak v létě, tak v zimě.

Náš tip: Apartmány Termál *** přímo propojené s termálními lázněmi s celodenním vstupem + snídaně

4. Aphrodite Palace, Rajecké Teplice

Aphrodite Palace, Rajecké Teplice

Pokud si chcete užít lázeňskou dovolenou v antickém stylu, a navíc v lůně nádherné přírody, lázně v Rajeckých Teplicích jsou jasná volba. Tyto noblesní, exkluzivní lázně jsou ideální pro relaxační, ozdravnou a poklidnou dovolenou v luxusnějším duchu.

Skvělé ubytování pak nabídne například čtyřhvězdičkový lázeňský hotel Aphrodite Palace, který je chodbovým mostem spojený přímo s antickými lázněmi. Hotelové pokoje jsou vybaveny v klasickém, sofistikovaném a velmi dekorativním tónu. Podobně laděná je i zdejší restaurace.

Hotely propojené s lázněmi v Polsku

1. BUKOVINA Hotel

BUKOVINA Hotel

Termální lázně a aquapark Bukovina jsou jako stvořené pro báječnou horskou dovolenou s vodními radovánkami a odpočinkem. Lázně leží v nádherném přírodním prostředí polských Tater, jen kousek od hranic se Slovenskem. Nabízejí na 20 bazénů, řadu atrakcí, 8 saun a další vybavení. To vše s fantastickými výhledy na okolní hory a lesy.

Hotelový komplex Bukovina leží hned u lázní. Jde o zcela novou stavbu v alpském stylu s prostornými balkony či terasami u každého pokoje. Díky 4hvězdičkové úrovni je hotel vhodný i pro náročné hosty, kteří si potrpí na vysokou úroveň zařízení, komfort a luxus.

Náš tip: 4* hotel se snídaní či polopenzí, neomezený vstup do bazénů a saun, program pro děti

2. Hotel Gołębiewski Karpacz

Hotel Gołębiewski Karpacz

Z polských Tater se přesuneme na polskou stranu Krkonoš. Skvělá dostupnost z ČR však zdaleka není jedinou ani největší výhodou tohoto místa. Hotel Gołębiewski Karpacz je vpravdě gigantický hotelový komplex, ve kterém najdete opravdu vše. Od dokonale luxusních interiérů až po vlastní aquapark a termální lázně, samozřejmě včetně venkovních bazénů a fantastického wellness centra.

Hotel navíc leží jen cca 100 m od sjezdovek. Skvělé místo, kde vám nebude chybět naprosto nic a můžete si užít úžasnou dovolenou spojenou s koupáním, relaxací, turistikou, lyžováním i jinými aktivitami.

Náš tip: Dovolená v Karpaczi – hotel Gołębiewski Karpacz s aquaparkem, animační programy a polopenze

3. Hotel Bania Thermal & Ski

Hotel Bania Thermal & Ski

Další skvělé polské lázně, opět jako všechny předchozí umístěné v nádherném přírodním prostředí (konkrétně na úpatí polských Tater) a citlivě včleněné do krajiny. Pozoruhodná architektura, termální voda, mnoho venkovních i vnitřních bazénů, tobogány a další atrakce. Terma Bania nabízejí vše, po čem srdce touží a jde o jedny z nejoblíbenějších polských termálů.

Hned naproti aquaparku leží rozlehlý hotel Bania, který je s lázněmi spojený krytým přemostěním. Jde o čtyřhvězdičkový hotel v horském duchu s nádherně upraveným prostředím i okolím. Vskutku potěcha už pro oko – a co teprve zdejší vybavení a služby! Fantastická dovolená zaručena.

Náš tip: Relax v rodinném hotelu Bania Thermal & Ski v polských Tatrách: polopenze, termální bazény, wellness i zábava pro děti

Hotely propojené s lázněmi v ČR

1. Hotel Thermal, Karlovy Vary

Hotel Thermal, Karlovy Vary

4hvězdičkový hotel Thermal je jedním z výrazných, tradičních symbolů Karlových Varů. Známý je především díky ikonickému „střešnímu“ termálnímu bazénu. Ten se nedávno dočkal dlouho očekávané a velmi rozsáhlé rekonstrukce.

Kromě venkovního bazénu na vás čeká rozlehlé vnitřní wellness a lázeňské centrum s dalšími bazény a velkým saunovým světem. Komplex je přímo spojený s hotelem Thermal, který nabízí vynikající úroveň ubytování i služeb.

Hotely propojené s lázněmi v Rakousku

1. Aqua Dome 4 Sterne Superior Hotel & Tirol Therme Längenfeld

Aqua Dome 4 Sterne Superior Hotel & Tirol Therme Längenfeld

Alpské termální lázně Längenfeld jsou nepochybně jedny z nejstylovějších lázní ve střední Evropě. Těží především z úžasné polohy v tyrolském údolí mezi majestátními horskými štíty. Překrásné přírodní prostředí doplňuje velmi příjemná atmosféra samotných lázní. Ideální jsou především pro relaxaci a romantiku. Zdejší wellness & spa centrum je na naprosto špičkové úrovni.

Samozřejmě nezaostává ani kvalita ubytování. Zdejší 4hvězdičkový hotel Aqua Dome, který je přímo součástí lázní, nabízí ubytování v alpském duchu a těšit se můžete na maximální komfort. Na své si v tomto lázeňském komplexu přijdou i děti, přestože nejde o bohatě vybavený aquapark.

2. Therme Laa – Hotel & Silent Spa

Therme Laa - Hotel & Silent Spa

Lázně Therme Laa jsou mezi českými turisty velmi oblíbené, protože leží přímo na hranicích s ČR, naproti jihomoravského města Hevlín. Jde o pěkné, poměrně poklidné lázně s velmi pěknou atmosférou ideální spíše pro poklidný relax. Atrakcí zde mnoho není, ale děti si jistě užijí i samotnou vodní zábavu v bazénech.

Ubytování zde nabízí navazující Hotel & Silent Spa s exkluzivním wellness a spa centrem a vstupem přímo do lázní. Ubytovat se můžete v pokojích i komplexněji vybavených apartmánech. Je zde i vynikající restaurace.