Termály a koupaliště Terma Bukovina

Termály a koupaliště Terma Bukovina lákají hosty na dechberoucí výhledy. Přímo z bazénů se otevírají panoramata Vysokých Tater, Pienin a polského pohoří Beskidy Sadecki. Termy Bukowina jsou součástí resortu Bukovina, což slibuje příjemný zážitek.

Terma Bukovina

Kde se nachází termály Terma Bukovina

Termály se nachází v malé polské obci s názvem Tatranská Bukovina v Malopolském Vojvodství a to jen pár kilometrů od slovenských hranic.

Do Bukoviny se hosté nejlépe dostanou autem. Areál se nachází v polské části Vysokých Tater, je třeba počítat s delší cestou. Z nejbližší Ostravy to mají hosté 208 kilometrů daleko, z Brna je to 338 km a z Prahy dokonce 518 km.

Voda v Termy Bukovina

Termály a koupaliště Terma Bukovina se pyšní vlastní vodou se zdraví blahodárnými účinky. Vodu čerpají z hloubky 2,4 kilometrů a vrt je na hoře Wysoki Wierch. Bohatá termální voda obsahuje 28 minerálů a ohřívá ji magma z hloubky až 3780 metrů.

Právě v hloubce 2400 metrů pod zemským povrchem se ve vodě nachází nejvíce minerálů. Voda obsahuje vápník, hořčík, sodík, síranové anionty a sloučeniny hydrogenuhličitanů. V menším množství se vyskytují také síra, chrom a draslík.

Wysoki Wierch je mimo jiné hojně navštěvovaným místem a doporučujeme jeho návštěvu. Otevírají se z něj dechberoucí pohledy do okolní krajiny. Při dobrém počasí turisté shlédnou na Vysoké Tatry, Pieniny a další pohoří.

Bazény a tobogány

Co do počtu bazénů se Termy Bukowina řadí spíše k menším termálním koupalištím. Vnitřní část zahrnuje pět samostatných bazénů a stejný počet najdou hosté resortu také ve venkovní části areálu.

Vnitřní bazény v Termy Bukowina

Díky členitému interiéru termálního koupaliště Bukowina si návštěvníci jednotlivých bazénů užijí dostatek soukromí. Pro děti zde nechybějí zábavné atrakce, vnitřní skluzavka a dětský koutek. Dospělí ocení volný přístup do restaurace a kavárny.

Voda ve vnitřních bazénech je příjemně teplá. Bohužel se zde nenachází sportovní plavecký bazén. Areál tak slouží především pro rekreaci, což dokládají i dvě na sobě nezávislé jacuzzi koupele.

Terma Bukovina

Bazén Teplota Hloubka Typ bazénu
Bulgotnik 30–36 °C 1,3 m Bazén s hydromasáží
Bonior Basisty 30–32 °C 1,35 m Relaxační bazén
Bystry Potok 30–36 °C 0,4 a 0,9 m Divoká řeka
Moczydełko 30–36 °C 0,4 m Dětské brouzdaliště
Zostawnica 30–36 °C 1,3 m Přechod do vnější části

Venkovní bazény v Terma Bukovina

Venkovní část se skládá z pěti pěti bazénů a dvou tobogánů. V exteriérech se nachází také venkovní gril a bazénový bar. Pro návštěvníky resortu nechybí lehátka a dostatečně velká plocha k opalování.

Do venkovní části se hosté dostanou suchou nohou nebo vodou díky průchozímu terminálu ve vnitřní části. Podotýkáme, že areál s venkovními bazény je v podzimních a zimních měsících uzavřený z důvodu bezpečnosti.

Terma Bukovina

Bazén Teplota Hloubka Typ bazénu
Niebieska Dolina 30–38 °C 1,35 m Bazén s hydromasáží
Cepersko Płań 30 °C 1,5 m Plavecký bazén
Jaskinia nad Porońcem 30–36 °C 1,3 m Zábavní bazén
Corny Staw 30–32 °C 1,2 m Dojezdové jezírko
Letnie Moczydełko 30–32 °C 0,4 m Dětské brouzdaliště

Tobogány

Nabídka tobogánů je stejně jako v případě té bazénové relativně střídmá. Celoročně je otevřený pouze jeden vnitřní tobogán – za to ale s impozantní délkou. Zakrytá část tobogánu ovšem vede i venkovní částí.

Dva vnější tobogány jsou určené pro velké i malé návštěvníky. Na rozdíl od jiných termálních koupališť se zde ale nenacházejí adrenalinové tobogány či skluzavky pro jízdu více lidí najednou.

 • Wartko Ruła – vnitřní skluzavka s délkou více než 100 metrů
 • Krynconka – venkovní 53 metrů dlouhý tobogán
 • Łostry Śwung – prudká skluzavka s délkou 15 metrů
Terma Bukovina - tobogány
Terma Bukovina – tobogány

Saunové centrum Terma Bukovina

Bohaté služby mají termály a koupaliště Terma Bukovina v rámci relaxačních služeb. Do saunového centra sice návštěvníci potřebují zvláštní vstupenku (což není nic neobvyklého), případně pak kombinovaný lístek pro návštěvu koupaliště i saunaria. Návštěva za to ale stojí.

Sauny v Termy Bukowina vycházejí z antické saunové tradice a inspirovaly se také klasickým severským saunováním. Hlavní pilíř tvoří tři sauny:

 • Sauna pro horaly s vysokou teplotou až 110 °C
 • Suchá sauna s teplotou 100 °C
 • Finská sauna s teplotou 90 °C

Pro návštěvníky, kteří ze zdravotních nebo jiných důvodů neholdují saunování, jsou připravené parní lázně. Teplota 40–55 °C umožňuje každodenní návštěvu a stoprocentní vlhkost zmírňuje revmatické potíže, ošetří dýchací cesty a pročistí průdušky.

Terma Bukovina
Terma Bukovina

Skvělý zážitek a příjemné klima poskytuje také infračervená kabina. Pobyt v místnosti prohřeje kůži až do hloubky 4,5 centimetrů a blahodárně působí na lidskou psychiku. Kabina využívá infračervenou energii, kdy až 80 % proniká přímo do těla.

S místy pro prohřátí těla souvisí také ochlazení a odpočinek. I těch mají termály a koupaliště Terma Bukovina dostatek. Nechybí ochlazovací jezírka, ale také automaty s ledovými kostkami. Pro následné relaxování jsou dostupné odpočinkové místnosti.

Spa & wellness

Co by to bylo za koupaliště a termály bez wellness části? Do spa & wellness sektoru je třeba zvláštní rezervace. Ačkoliv jsou masáže a další procedury součástí resortu, jedná se o oddělený provoz s vlastní administrativou.

Recenze a zkušenosti návštěvníků termálů Bukovina oceňuje především signature masáž. Na výběr je toho ale mnohem více:

 • klasická masáž,
 • relaxační aroma masáž,
 • masáž nohou,
 • masáž s kokosovým olejem.

Při procedurách používají fyzioterapeuti a další pracovní kvalitní kosmetiku. Nejen díky tomu si návštěvníci užijí pobyt v pohodlí, teple a klidu během toho, co je jim ošetřováno tělo a regenerována mysl.

Terma Bukovina - SPA a wellness
Terma Bukovina – SPA a wellness

Ceník a vstupné v Terma Bukowina

Stejně jako jiná termální koupaliště a bazény poskytuje resort Bukovina několik variant vstupného. Specialitou je krátké 45minutové vstupné s doplácením každé minuty nad rámec zaplaceného pobytu.

Ceník 45minutového vstupného

  45 minut Každá další minuta
Dospělí 30 PLN 0,35 PLN
Děti do 13 let 20 PLN 0,26 PLN
Senioři nad 60 let 20 PLN 0,29 PLN

V ceníku samozřejmě nechybí ani hodinové a celodenní vstupné. Jak z ceníku ovšem vyplývá, hodinové vstupné se příliš nevyplatí. Levněji vyjde buď kombinace 45minutového nebo přímo celodenní vstupné, které je nejvýhodnější.

Ceník hodinového a celodenního vstupného

  1 hodina Celý den
Dospělí 79 PLN 99 PLN
Děti do 13 let 57 PLN 69 PLN
Senioři nad 60 let 63 PLN 79 PLN

Jelikož se resort zaměřuje na rodiny s dětmi, ceník zahrnuje také rodinné vstupné. Zde je přístup termálů Bukowina poměrně divoký, více možností ale poskytuje dostatek variant pro optimalizaci vstupného tak, aby návštěvníky vyšlo co nejvýhodněji.

Ceník rodinného vstupného

Rodinný balíček 4 hodiny
2 dospělí a 1 dítě do 13 let 179 PLN
2 dospělí a 2 děti do 13 let 199 PLN
2 dospělí a 3 děti do 13 let 229 PLN
Další dítě nad 100 cm 57 PLN
Další dítě mezi 14–18 lety 79 PLN

Studentské vstupné hosté v ceníku nenajdou. Příjemné ovšem je, že děti do výšky 100 cm mají vstupné zdarma nehledě na věk. Příjemné je také zvýhodněná cena vstupenky pro seniory již od 60 let. Jako doklad věku stačí průkaz totožnosti.

Stejně jako jinde, tak i vstupné na termály a koupaliště Terma Bukovina nezahrnuje vstup do saunového centra. To lze zakoupit buď výhodněji v rámci kompletního balíčku, nebo zvlášť za 20 PLN na 45 minut. V ceně vstupenky je prostěradlo nebo osuška.

Terma Bukovina

Otevírací doba Terma Bukovina

O otevírací době se toho na webových stránkách potenciální hosté příliš nedoví. Termály a koupaliště Terma Bukovina má otevřeno každý den od 9:00 do 22:00. Poslední vstupenky na 45 minut prodávají až do devíti večer, bazény a atrakce se vyklízejí od 21:45.

Součástí každého termálního koupaliště je také plán odstávek jednotlivých atrakcí. O nich Termy Bukowina informují na svých webových stránkách. Otevírací dobu během státních svátků, Vánoc a dalších příležitostí doporučujeme pro jistotu ověřit na webových stránkách termálů.

Na rozdíl od jiných termálů je otevírací doba poměrně benevolentní. To se ale týká pouze jarních a letních měsíců. Na podzim a v zimě se velká část atrakcí a koupališť uzavře z důvodu nevhodného počasí a zůstane pouze malá část termálů.

Terma Bukovina

Možnosti ubytování v Terma Bukowina

Vzhledem k tomu, že termály a koupaliště Terma Bukovina jsou součástí stejnojmenného areálu, možnosti ubytování jsou poměrně benevolentní. Vzhledem k lokalitě se rodinné i soukromé hotely nacházejí také v blízkosti resortu.

Hotel BUKOVINA
Hotel BUKOVINA se nachází přímo v areálu. V rámci pobytu máte neomezený vstup. Rezervaci můžete provést například ZDE.
 • Hotel Bukovina – resortový hotel zaměřený na rodiny s dětmi. Hosté se dostanou z hotelu přímo do termálů. Čtyřhvězdičkový hotel v horském stylu poskytuje pokoje s balkonem a pokud návštěvníci oželí omezený zimní provoz termálů, užijí si zde hlavně zimní pobyty. Náš tip: 4* hotel a neomezený vstup do bazénů a saun, program pro děti i jídlo na Slevomat.cz
 • Hotel Harnaś – hotel pro páry se nachází přibližně 20 minut chůze a 5 minut jízdy autem od resortu a termálů. V roce 2016 byl kompletně zrekonstruovaný – dnes nabízí pokoje se světlým interiérem a balkonem s výhledem na pohoří.
 • Pensjonat Orlik – ubytování penzionového typu se hodí pro rodiny s dětmi. Pension ovšem nabízí nadstandardní služby. Nachází se přibližně 20 minut chůze od Terma Bukowina, díky jeho poloze nedaleko lesa je to ale optimální základní stanice pro horské procházky.

Vedle tří a čtyřhvězdičkových ubytování se v obci nachází i možnosti ubytování prostřednictvím AirBnb. Sdílené ubytování v Polsku s sebou ovšem nese cejch nepříliš pozitivní recenzí a zkušenosti návštěvníků jsou velmi rozporuplné. Doporučujeme proto obezřetnost nebo volit spíše platformu Booking.com.

Terma Bukovina

Recenze a zkušenosti návštěvníků

Co o Termy Bukowina říkají recenze návštěvníků? Podíváme-li se na ty pozitivní, chválí především skvělé koupání a bazény s různou teplotou vody. Příjemná je také nabídka vnitřního i venkovního bufetu, kde návštěvníci seženou dobré jídlo za nízké ceny z lokálních surovin.

Pozitivní zkušenosti návštěvníků se týkají také ubytování v hotelu. Zde hosté vychvalují snídaně včetně nápojů a jedním dechem upozorňují na to, že nápoje k večeři nejsou součástí polopenze a hradí se zvlášť.

Podíváme-li se na druhý konec spektra, uvidíme negativní recenze týkající se přeplněného areálu a nepřehledného areálu. Někteří návštěvníci si také stěžují na dusnou atmosféru ve vnitřní části areálu.

Terma Bukowina zaujmou rodiny s dětmi

Cesta do polských Tater a pobyt ve vysoké nadmořské výšce osvěží tělo a mysl. Díky poloze termálního koupaliště Bukovina je pobyt zde vhodný nejen pro relax u vody, ale také pro cykloturistiku a procházky po zdejších kopcích.

Termály a koupaliště Terma Bukovina jsou skvělou příležitostí na netypickou dovolenou v krásné přírodě. Je třeba ovšem počítat s neduhy menšího areálu a to jsou delší fronty a občas přeplněné areály. Přesto ale věříme, že rodiny s dětmi si pobyt užijí plnými doušky.

Náš tip: Relax v polských termálech: 4* hotel Bukovina a neomezený vstup do bazénů a saun, program pro děti i jídlo na Slevomat.cz

Fotogalerie Terma Bukovina

Zdroj fotografií: https://www.termybukovina.pl