TOP 11: Nejlepší aquaparky na Slovensku (blízko hranic, s ubytováním)

Slovenské aquaparky ročně lákají tisíce turistů z celé Evropy. Nejen oblíbená Tatralandia, ale také další patří do nejlepší desítky. V dnešním článku vám představíme nejlepší aquaparky na Slovensku. Turné po slovenských koupalištích začíná!

1. Tatralandia

tatralandia-001

📌 Vzdálenost z Prahy cca 500 km

Tatralandie na Slovensku vyrostla poměrně nedávno. Brzy se ale zařadila mezi nejnavštěvovanější aquaparky ve Střední Evropě. V areálu termálního koupaliště se nachází 10 bazénů, 6 tobogánů, tropický ráj, restaurace a další atrakce.

Největší aquapark na Slovensku má otevřeno celoročně a užijete si zde spoustu zábavy. Mezi největší atrakce patří možnost surfování v divokých vlnách. Pod dohledem zkušeného instruktora se postavíte na surfové prkno a užijete si spoustu zábavy.

Vnitřní prostory Tatralandie tvoří tropický ráj. I když venku mrzne, jako když praští, moderní technologie přetvářejí studený vzduch do klimatu jako na dovolené u moře. Děti si zde užijí vodní atrakce a dospělí na ně dohlédnou z pohodlných lehátek.

Při návštěvě Tatralandie si vyčleňte alespoň jeden den na poznávání krás okolní přírody. Areál se nachází na úpatí Tater, nedaleko Malé a Velké Fatry i Chočských vrchů. O nocleh se postarají přímo v areálu aquaparku, kde se ubytujete ve stylových horských chatkách.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 14 929 návštěvníků
Adresa: Ráztocká 21, 031 05 Liptovský Mikuláš, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Přímo v aquaparku se můžete ubytovat v Holiday Village Tatralandia nebo můžete zvolit ubytování v okolí Liptova.

2. Bešeňová

Bešeňová aquapark

📌 Vzdálenost z Prahy cca 485 km

Mezi nejlepší aquaparky na Slovensku nelze nezařadit Bešeňovou. Moderní areál nedaleko Liptova se nachází kousek za hranicemi a patří také mezi aquaparky na Slovensku blízko hranic.

Aquapark Bešeňová čerpá vodu z geotermálních pramenů v hloubce 1897 metrů. Voda o teplotě 60,5 °C prospívá pohybovému a dýchacímu ústrojí. Některé zdroje mluví také o pozitivních účincích na psychiku a při léčbě urologických problémů.

Areál se skládá z vnitřní a vnější části. Stejně jako Tatralandie, tak i Bešeňová tvoří komplexní městečko, ve kterém najdete ubytování, možnosti občerstvení a v neposlední řadě také vodní radovánky.

O zábavu postarají celoroční i sezónní bazény. Nejvíce atrakcí je otevřených během léta. V tu dobu si užijete atrakce jako překážková vodní dráha, raftování a potápění v bazénech se slanou i sladkou vodou.

Hodnocení aquaparku: 4,5 z 5 od více jak 11 154 návštěvníků
Adresa: Bešeňová 136, 034 83 Bešeňová, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Aquapark nabízí oficiálně 3 možnosti ubytování přímo v areálu: 3* hotel Bešeňová, nový hotel Akvamarín a luxusní ubytování v Galeria Thermal Bešeňová.

3. Aquapark Meander Thermal&Ski Resort

Meander Thermal&Ski Resort
Meander Thermal&Ski Resort, zdroj: meanderoravice.sk

📌 Vzdálenost z Prahy cca 520 km

Termální lázně na Slovensku uprostřed přírody – i tak o sobě mluví termální a zimní resort Meander. Turisticky hojně navštěvovaný prostor vznikl v roce 2004 a je součástí Meander Ostravice. V jednom areálu najdete aquapark, sjezdovky i bike park.

Nás ale zajímá koupaliště. Na rozloze 1545 m2 se nachází 9 koupališť s tobogány a dalšími atrakcemi. Už od pohledu je přitom jasné, že Aquapark Meander se zaměřuje na rodiny s dětmi.

To ale neznamená, že si ho neužijí dospělí. Venkovní bazény se nezavírají ani v zimě a voda s teplotou 38 °C zprostředkuje jedinečný zážitek z koupání v zimě. Děti si užijí atrakce v podobě vodních hřibů, chrličů a dětský koutek.

Za návštěvu stojí i relaxační a wellness část areálu. Zde najdete bohatý saunový svět a možnosti masáží. Během těchto terapií si odpočinete třeba po výletu na hranicích Slovenska s Polskem.

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 4 980 návštěvníků
Adresa: Oravice 109, 027 44 Tvrdošín-Oravice, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Ubytovat se můžete přímo v areálu MEANDER THERMAL & SKI REZORT ORAVICE

4. Aquapark Senec

📌 Vzdálenost z Prahy cca 365 km

Stále nevíte, kam do aquaparku na Slovensko? Vsaďte na jistotu a vydejte se jen pár kilometrů za hlavní město Bratislava. Senecký aquapark už přivítal několik generací hostů.

Aquapark Senec si nepleťte se Slnečnými jezery! Jedná se o stejnou obec, ale o dva různé vstupy. A rozdíly spočívají především v nabídce zábavních aktivit.

Atrakce, tobogány a zážitkové bazény najdete v seneckém aquaparku na každém kroku. Výlet si navíc užijete i v zimě. Některé z celoročních bazénů mají dostatečně teplou vodu na to, abyste se do nich ponořili i v mrazivém počasí.

Pobyt v Senci si oblíbily rodiny s dětmi. Enormní množství atrakcí řadí Senec mezi největší aquapark na Slovensku a vám na jeho prozkoumání nebude stačit pouze jeden den. Počítejte ale s velkým množstvím návštěvníků a všudypřítomných dětí.

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 3 243 návštěvníků
Adresa: Slnečné jazerá – sever, 903 01 Senec, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Ubytování přímo v areálu aquapark nenabízí, ubytovat se můžete v okolí v některém z apartmánů, hotelů či penzionů.

5. Termálne kúpalisko Podhájska

Termální koupaliště Podhájská - bazény

📌 Vzdálenost z Prahy cca 465 km

Když termály, tak Podhájská. Tímto mottem se ještě před několika lety řídily zástupy turistů z České republiky, které mířily za blahodárnými účinky slovenských termálních pramenů. A že jich Podhájská má… Někteří srovnávají kvalitu vody s tou z Mrtvého moře.

Koupaliště vzniklo už v roce 1973, kdy soukromá společnost dělala geotermální vrty v místním podloží. Vodu původně plánovali využít k vytápění skleníků agropodniků. Po několika rozborech ale věci nabraly zcela jiný spád.

Dnes tvoří centrum Aquamarín turistickou atrakci pro desítky tisíc návštěvníků ročně. Areál v Podhájské pojme až 5500 osob a rozléhá se na ploše 12 hektarů. Jiní hosté vám tak nohy určitě nepošlapou a klid najdou i milovníci soukromí.

Sportovní i rekreační vyžití objevíte v 5 vnitřních a 6 venkovních bazénech. Dejte si ale pozor na jejich otevírací dobu. Ne všechny bazény jsou otevřené po celý týden, a proto si otevírací dobu oblíbeného bazénu před návštěvou ověřte.

Náš tip: Podhájská: Pobyt v Penzionu Podhájčanka se snídaněmi a vstupem do termálního wellness Aquamarín s bazény

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 7 348 návštěvníků
Adresa: Podhájska 493, 941 48 Podhájska, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Aquapark nenabízí ubytování, ubytovat se však můžete v jeho okolí.

6. Termální koupaliště Thermal Corvinus Veľký Meder

Velký Meder

📌 Vzdálenost z Prahy cca 400 km

Koupaliště Thermal Corvinus se nachází v zajímavé lokalitě uprostřed Velkého Mederu. Na první pohled neatraktivní místo skrývá bohatou historii a množství lokálních atrakcí, které si užijete vedle koupání v aquaparku.

Nás ale zajímají nejlepší aquaparky na Slovensku, mezi které se Veľký Meder po právu řadí. V areálu najdete neuvěřitelných 18 bazénů, z nichž přibližně polovina se na zimu vypouští. Vedle toho si užijete i množství masáží, pedikúru, manikúru a další wellness procedury.

Mezi velká lákadla patří i saunový svět. Tomu vládnou solné komory i finské sauny. Celý areál Veľkého Mederu se zaměřuje spíše na dospělou klientelu, která si užijete klid a relaxaci. To ale neznamená, že se místo nehodí k dovolené s dětmi.

Do termálních bazénů se čerpá voda ze dvou pramenů s teplotou 57 až 72 °C. Minerální složení vody účinkuje na pohybové ústrojí a zajišťuje v bazénech oddych a relax pro všechny věkové kategorie.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 4 980 návštěvníků
Adresa: Promenádna 595/1, 932 01 Veľký Meder, Slovensko
Ubytování v aquaparku: 80m od termálů se nachází 3* Hotel Thermal Varga a 3* Hotel Aqua.

7. AquaCity Poprad

Aquacity Poprad

📌 Vzdálenost z Prahy cca 555 km

Jestliže se Veľký Meder zaměřuje na dospělou klientelu, tak AquaCity Poprad představuje obrovský vodní svět pro celou rodinu. Tomu odpovídá i složení atrakcí a bazénů. Vládnou jim dva plavecké bazény doplněné atrakcemi pro děti a dospělé.

Mezi velká lákadla patří 8 tobogánů, z nichž dva jsou otevřené po celý rok. V nabídce adrenalinových atrakcí najdete poklidné rodinné skluzavky i tobogány s volným pádem.

Součástí velkého areálu je Fun Park. Jedná se o nafukovací pirátský park pro děti. Nejmenším návštěvníkům AquaCity Poprad připravuje i speciální animační programy a v jeho nabídce se nachází i možnost pořádání dětských oslav.

AquaCity Poprad je zajímavý i technologickým zázemím. Do střediska se přivádí voda o teplotě 49 °C, která ve výměnících odevzdá svoje teplo a vytápí další budovy a zbytek střediska. Voda následně prochází dezinfekcí bez příměsi chemie a využívá se v bazénech.

Hodnocení aquaparku: 4 z 5 od více jak 8 445 návštěvníků
Adresa: Športová 1397/1, 058 01 Poprad-Spišská Sobota, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Ubytovat se můžete přímo v aquaparku. 4* rodinný Hotel AquaCity Seasons, 4* Hotel AquaCity Mountain View, 3* Hotel Aquacity Riverside.

8. Vadas Thermal Resort Štúrovo

Areál Vadaš Štúrovo
Areál Vadaš Štúrovo

📌 Vzdálenost z Prahy cca 500 km

Na jižní hranicích s Maďarskem najdete další vodní svět, který patří mezi nejlepší aquaparky na Slovensku. Součástí jeho areálu je čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Thermal, který zde vyrostl pro nejnáročnější klientelu.

Místní wellness centrum má blahodárné a relaxační účinky. Při procedurách si užijete exkluzivní výhled na maďarskou ostřihomskou baziliku nacházející se na dohled. To samé platí o vířivce a saunovém světě, jejichž okna míří do panenské přírody.

Na své si přijdou i milovníci vodních hrátek. Vadas Thermal Štůrovo sice není největší aquapark na Slovensku, představuje ovšem ideální kombinaci maďarské termální vody a slovenské pohostinnosti.

Na koupaliště se nachází 9 vodních ploch včetně bazénu s nudistickou pláží. Součástí je velký krytý plavecké bazén určený sportovcům. Velký tobogánový park se šesti skluzavkami je bohužel přístupný jen v letní sezóně od června do konce srpna.

Hodnocení aquaparku: 4,5 z 5 od více jak 9 881 návštěvníků
Adresa: Pri Vadaši 2584/2, 943 01 Štúrovo, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Ubytovat v areálu aquaparku se můžete ve 3* Wellness Hotel Thermal

9. THERMAL PARK VRBOV

Thermal Park Vrbov
Thermal Park Vrbov

📌 Vzdálenost z Prahy cca 565 km

Termální koupaliště ve středu Slovenska se nachází na dohled od vrcholků Vysokých Tater. Jeho geotermální voda obsahuje minerální látky důležité pro lidský organismus a do areálu pramení s poměrně nízkou teplotou 26 až 28 °C.

Thermal Park Vrbov od ostatních aquaparků vyniká možností nočního koupání. Jeho součástí je také ubytování přímo v areálu se širokými možnostmi stravování. Pro děti jsou připravené animační programy a další atrakce, díky kterým si užijí pobyt spolu s rodiči.

Areál Thermal parku Vrbov je pohostinný a najdete v něm dostatek stínu. Architekti zde šikovně skloubili přírodu a moderní koupaliště. V areálu najdete 8 vnitřních i venkovních bazénů se dvěma tobogány.

Brány koupaliště ve Vrbově se otevírají každý rok. Personál připravuje pro návštěvníky speciální eventy a akce během letní sezóny i tematické akce během Vánoc či Velikonoc.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 5 042 návštěvníků
Adresa: Vrbov 299, 059 72 Vrbov, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Na oficiálních stránkách aquaparku lze nalézt ubytování v bungalovech

10. Thermalpark Dunajská Streda

Aquapark Dunajská Streda
Aquapark Dunajská Streda

📌 Vzdálenost z Prahy cca 380 km

Jen pár kilometrů od slovenského hlavního města Bratislava leží Dunajská Streda. Zdejší Thermalpark ukrývá 10 vnitřních a vnějších bazénů a speciální atrakce pro děti. Termální koupaliště Dunajská Streda je navržené ve stylu římských lázní a připomíná například nedaleké lázně v Budapešti.

Termální voda v Dunajské Stredě využívá minerály z hloubky 1600 metrů. Kvůli teplotě 57 °C se voda před použitím uměle ochlazuje. Kombinace 14 minerálních látek přispívá k léčení pohybové soustavy, onemocnění kloubů a zmírnění poúrazových stavů.

Za zmínku stojí i wellness centrum. Najdete zde masážní centra – vyniká ale vysokou kvalitou služeb v oblastech saunování. Jestliže patříte k milovníkům saunových rituálů a regenerace, Thermalpark Dunajská Streda rychle zařadíte mezi nejlepší aquaparky na Slovensku.

Na rozdíl od jiných koupališť zmíníme i gastronomické služby a restaurace v areálu. Na rozdíl od jiných neservírují nudné párky v rohlíku. Zaměřují se na regionální slovenskou kuchyni včetně teplých a studených nápojů a lákavých dezertů.

Hodnocení aquaparku: 4,5 z 5 od více jak 5 492 návštěvníků
Adresa: Gabčíkovská cesta 237/38, 929 01 Dunajská Streda, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Ubytovat v areálu aquaparku se můžete ve 3* hotelu Hotel Thermalpark, součástí je také penzion Thermapak, který ale nyní prochází rekonstrukcí. Využít můžete také autokemp.

11. THERMAL PARK NOVOLANDIA, Rapovce

📌 Vzdálenost z Prahy cca 520 km

Poslední termální koupaliště určitě nepatří mezi aquaparky na Slovensku blízko hranic. Malá obec Rapovce totiž leží nedaleko Rimavské Soboty a cesta z jedné z českých metropolí vám potrvá několik hodin.

Stejně tak není Thermal Park Novolandie největší aquapark na Slovensku. V jeho útrobách jsou pouze čtyři bazény s tobogány. Více toho svým návštěvníkům nenabídne.

Proč o něm tedy píšeme? Jedná se totiž o nejlepší aquapark na Slovensku pro rodiny s dětmi. Na rozdíl od velkých koupališť se zde nekoupe hlava na hlavě a ve frontách čekáte maximálně několik minut.

I přesto si v Novolandii užijete vodní radovánky i wellness služby. Místní voda navíc zlepšuje vitální funkci vnitřních orgánů, kůže a svalstva.

Kam do aquaparku na Slovensko? S námi máte jasno!

Doporučili jsme ty nejlepší aquaparky na Slovensku. Ať už patříte mezi milovníky intimního pobytu nebo vás lákají obří koupaliště s desítkami atrakcí, na Slovensku si s přehledem vyberete vašeho favorita.

To vše doplňují unikátní výhledy na slovenské velehory. Většina koupališť a aquaparků navíc čerpá termální vodu z místních minerálních pramenů. Díky ní představují aquaparky na Slovensku nejen relaxaci a vodní radovánky, ale také ozdravný pobyt na osvěžení těla i duše.

Hodnocení aquaparku: 4,2 z 5 od více jak 1 005 návštěvníků
Adresa: Samota 269/1, 985 31 Rapovce, Slovensko
Ubytování v aquaparku: Přímo v aquaparku se nelze ubytovat