Termální lázně Gino Paradise Bešeňová

Termální lázně Slovensko – Bešeňová leží v krásném prostředí řeky Váh v dolní části Liptovské Kotliny poblíž Chočských Vrchů. Z České Republiky se do termálního parku dostanete za necelých 7 hodin cesty autem. Díky termálním pramenům a krásné přírodě se stala tato lokalita jedním z nejnavštěvovanějších míst na Slovensku. Z areálu termálních lázní Bešeňová je možné sledovat Nízké Tatry, vaše relaxace bude mnohem zajímavější. Název termálních lázní zní Gino Paradise Bešeňová.

[symple_spacing size=“40px“]
[symple_button class=“large“ color=“green“ url=“https://www.spamagazin.cz/exit/besenova“ title=“Získejte pobyt v Bešeňové se slevou až 50%“ target=“blank“ border_radius=““]Získejte pobyt v Bešeňové se slevou až 50%[/symple_button]
[symple_divider style=“fadein“ margin_top=“15px“ margin_bottom=“35px“]

Termální pramen vyvěrá z hloubky 1987 metrů o teplotě 60,5 °C. Do Gino Paradise Bešeňová se jezdí léčit především problémy s pohybovým ústrojím, urologické, ženské a kosmetické potíže.

Gino Paradise Bešeňová je ideálním místem pro načerpání nových sil. Výlety do okolí jsou nedílnou součástí této lokality. Oblíbená je především vodní nádrž Liptovská MARA a stejnojmenné archeologické naleziště nebo města s krásnými centry Liptovský Mikuláš (10 km) a Ružomberok (17 km), obec Lúčky, dolina Liptovská Mara a samozřejmě hory v okolí, především Nízké a Vysoké Tatry, Chočské Vrchy či Velká Fatra.

Pár kilometrů od termálních lázní Bešeňová se nachází také nově vybudovaný Aquapark Tatralandia.

Pocity z osobní návštěvy lázní Gino Paradise Bešeňová

Gino Paradise Bešeňová jsem měl možnost navštívit v roce 2012 a tak bych rád připojil své zkušenosti. Vzhledem k tomu, že na Slovensku chtějí téměř za vše platit, byl jsem celkem překvapen, že parkování v blízkosti termálních lázní je ZDARMA a je ho dostatek!! Poté již probíhali nezbytné kroky, nákup lístků (BUSINESS) a převlékárny. Ty jsou rozdělené na pánské a dámské oddělení. Trochu mě vadilo množství převlékacích kabin, kterých je dle mého názoru nedostatek. Spousta pánů se tak převléká u svých kabinek, aniž by čekala na uvolnění převlékárny. Pro někoho to může být nepříjemné.

Celý areál termálních lázní Bešenová je parádní. Co oceňuji je výhled na nedaleké Tatry přímo z termálních, ale i klasických bazénů. Chodníčky, posekaná tráva, spousta bazénů, teplá voda a spousta místa v ní.

Velkým zklamáním pro mě bylo stravování. Je tu hned několik bufetů, nejspíše jsem si vybral ten špatný. Zvolil jsem Fast Food nad nímž je umístěn Relax Bar. Za 5,3 euro dostanete opravdu malou porci a připadáte si jak v závodní jídelně. Když už platíte vstup, očekával bych lepší služby. Naopak nejspíše kvalitní jídlo seženete uprostřed areálu v Grill restauraci. Fronta mě bohužel donutila jít jinam. Nachází se zde také restaurace BABU, ve které si za 12 euro (oběd) či 17 euro (večeře) zaplatíte vstup a můžete jíst a pít co vám hrdlo ráčí. Restaurace totiž nabízí švédské stolování all inclusive. Po prvních zkušenostech vím, že jsem měl využít služby této restaurace nebo restaurace Grill, která dle fronty byla nejspíše nejkvalitnější a cenově nejdostupnější.

Co se týče celkového dojmu, rozhodně můžu lázně Bešeňová doporučit. Připomínají mi kvalitní termální lázně v Maďarsku. Doporučuji pobyt zpříjemnit výletem do okolí, především Tatry jsou nádherné. Osobně jsem navštívil Popradské pleso, které bylo fascinující.

[symple_spacing size=“40px“]
[symple_button class=“large“ color=“green“ url=“https://www.spamagazin.cz/exit/besenova“ title=“Získejte pobyt v Bešeňové se slevou až 50%“ target=“blank“ border_radius=““]Získejte pobyt v Bešeňové se slevou až 50%[/symple_button]
[symple_divider style=“fadein“ margin_top=“15px“ margin_bottom=“35px“]

Fotogalerie z lázní Bešeňová

Fotografie z vlastního archívu při poslední návštěvě termálních lázní Bešeňová.

Areál termálních lázní Bešeňová

Celý areál lázní Gino Paradise Bešeňová je rozdělen do tří základních oblastí. Prvním z nich je venkovní část, druhá oblast je vnitřní část a třetí oblastí je tzv. Wellness & SPA.

Venkovní část

Venkovní areál Bešeňové je největší a zároveň nejvyužívanější plochou areálu. Najdeme tu hned 13 bazénů jejichž teplota se pohybuje od 26 do 39 °C.

Termální bazény jsou otevřeny od roku 1993, během roku 2006 a 2007 prošli nákladnou rekonstrukcí. V Bešeňové najdeme celkem 8 termální bazénů s vyvěrající vodou o teplotě 60,5 °C. Jejich zajímavostí je barva a zápach. Většina bazénů nabízí možnost podvodních sedadel, masážních trysek a dalších vodních atrakcí. Ve dvou bazénech je možné si zaplavat, hloubka se pohybuje kolem 165 cm. U neplaveckých bazénů je hloubka vody 100 – 120 cm. 7 z 8 termálních koupališť Bešeňová je otevřeno po celý rok, tedy i v zimních měsících.

Bazény s čirou vodou byli nově otevřeny v roce 2008. Celkem zde najdeme 5 bazénů, jejichž voda je stejně jako v termálních bazénech teplá, ale čistá. Nejvyužívanějším bazénem je 600 metrů čtverečních velký bazén MARA, který nabízí zábavu a relaxaci v jednom. Oblíbená je taktéž divoká řeka, kde se můžete nechat nést proudem vody. Pro zájemce o plávání je tu k dispozici olympijský plavecký bazén se 6ti dráhami na ploše 336 metrů čtverečních. Nechybí ani několik tobogánů, a možnost závodit na 3 dráhovém malém tobogánu. Pro děti je v termálních lázních Bešeňová připraven dětský bazén.

Novinkou posledních let je otevření adrenalinovo-zábavné části lázní s 30 metrů vysokou tobogánovou věží na které najdeme celkem 6 tobogánů s celkovou délkou 1 kilometr a zároveň primátem nejdelšího tobogánu na Slovensku. Mimo jiného se zde nachází také bazén s uměle vytvořeným vlnobitím, dětské vodní prolézačky, hrady, vodními děly a klouzačkami.

Vnitřní část

Vnitřní část byla otevřena v roce 2006 a nabízí hned několik atrakcí. Mezi ty nejvyužívanější patří dva ohřívané bazény s čirou vodou a teplotou vody 27 a 39 °C. Do vnitřního plaveckého bazénu ústí také vnitřní tobogán. Bazény jsou otevřeny po celý rok. Pro děti je zde připraven dětský bazén. V atriu vnitřní části Bešeňové jsou pro vás připraveny dvě vířivky. Dle vlastní zkušenosti musím ovšem říci, že jejich velikost není zrovna ideální a dostat se přes obrovský zájem do vířivky zabere trochu času. Přesto je vidět, že vnitřní část je nová a nepříliš využívaná.

Wellness & SPA

Wellness & SPA Bešeňová nabízí velké množství atrakcí především pro vitalitu, relaxaci, odpočinek a zregenerování těla. Můžete využít hned několik možností mezi nimiž je například protistresová bylinková inhalace o teplotě 25 °C – 30 °C. Pro alergiky a prokrvení pokožky je dobré využít solnou inhalaci, která nabízí slaný vzduch stejně jako kdybychom se nacházeli přímo na pláži u moře. Zajímavé může být také využití mentolové inhalace vhodné pro dýchací cesty. Atrakcí je zde opravdu velké množství a tak už pouze jmenujme: Vyhřívané zlaté křeslo z 24-karátového zlata, pitný režim zabezpečuje pramenitá voda, mýdlová turecká masáž, příjemné ochlazení zajistí studená pára, masáže naopak hydromasážní sprcha, studená vodní smršť, finská sauna, tepidárium, hydromasážní bazén a další atrakce.

Relax centrum

Jak sám název napovídá, v této části areálu Bešeňové jde především o relaxaci a odpočinek unaveného těla. Čekají tu na vás masáže různých druhů, zábaly, fitness, solárium, lávové kameny, cvičení či můžete udělat něco pro svoji krásu v oddělení manikúra a pedikúra.

Otevírací doba

  • Denně od 10:00 do 21:00
  • Bazény jsou otevřeny do 20:45, přičemž 15 minut vám zbývá na převlečení a opuštění areálu termálních lázní.
  • Restaurace jsou otevřeny do 21:00 v některých případech do 22:00.

Ceník vstupného Bešeňová pro rok 2016

Ceny jsou rozděleny do těchto základních kategorií.

  • THERMAL PACKET – venkovní bazény + antikorové vnitřní bazény s čirou vodou + vířivky v bazénové hale
  • SEA & FUN PACKET – THERMAL PACKET + vstup do věže s tobogány a bazénem s umělými vlnami
  • WELLNESS & SPA – Komplex saun, platí se pouze k základnímu vstupu a stojí 14 eur pro dospělou osobu
  • THERMAL PACKET – 1 den: dospělí: 19 eur, senior 60+ + junior 12 – 18: 17 eur, dítě od 6 do 12 let: 13 eur, dítě od 3 do 6 let: 10 eur
  • SEA & FUN PACKET – 1 den: dospělí: 23 eur, senior 60+ + junior 12 – 18: 21 eur, dítě od 6 do 12 let: 17 eur, dítě od 3 do 6 let: 14 eur

Je možné také využít různé akce. Děti se počítají od 3 do 6ti let a od 6ti do 12 let, důchodci od 60 let. Tyto ceny mohou být po příjezdu na místo odlišné, bohužel není v našich silách stále ceny sledovat a aktualizovat. Budeme ovšem rádi, pokud nás na změnu upozorníte.

Bešeňová – ubytování, hotely

Bešeňová žije lázeňstvím a proto se nemusíte o ubytování příliš strachovat. Je ho tu dostatek. Přinášíme vám seznam oblíbených hotelů ležících v přímém spojení se samotnými lázněmi. Některá ubytování ležící přímo u areálu mají dokonce privátní vstup do lázní Bešeňová.

[symple_spacing size=“40px“]
[symple_button class=“large“ color=“green“ url=“https://www.spamagazin.cz/exit/besenova“ title=“Získejte pobyt v Bešeňové se slevou až 50%“ target=“blank“ border_radius=““]Získejte pobyt v Bešeňové se slevou až 50%[/symple_button]
[symple_divider style=“fadein“ margin_top=“15px“ margin_bottom=“35px“]

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 comment