Termální lázně Gino Paradise Bešeňová

V malé slovenské obci Bešeňová u Ružomberoku se nachází perla mezi slovenskými termálními lázněmi a akvaparky. Lázně a aquapark Bešeňová ročně přilákají tisíce turistů, kteří sem jezdí za vodními radovánkami. Jak to vypadá za branami obřích termálních lázní?

Termální lázně Slovensko – Bešeňová leží v krásném prostředí řeky Váh v dolní části Liptovské Kotliny poblíž Chočských Vrchů na břehu jezera Liptovská Mara a vodní nádrže Bešeňová. Díky tomu zde vyvěrají prameny o teplotě až 60 °C se zvýšeným obsahem minerálních látek. Na své si zde tak přijdou všechny věkové i zájmové skupiny.

Z České Republiky se do termálního parku dostanete za necelých 7 hodin cesty autem. Díky termálním pramenům a krásné přírodě se stala tato lokalita jedním z nejnavštěvovanějších míst na Slovensku. Z areálu termálních lázní Bešeňová je možné sledovat Nízké Tatry, vaše relaxace bude mnohem zajímavější. Název termálních lázní zní Gino Paradise Bešeňová.

Bešeňová aquapark

Kde se nachází lázně Bešeňová?

Co léčí lázně Bešeňová?

Minerální prameny vyvěrající nedaleko lázní obsahují velké množství léčivých látek. Voda obohacená o vápník, hořčík, sodík, draslík a železo má pozitivní účinky na lidský organismus a pomáhá při léčbě a regeneraci pohybového aparátu.

Tím ovšem léčivé účinky nekončí. Termální koupaliště Bešeňová navštěvují pacienti s urologickými a gynekologickými problémy. Díky blahodárným účinkům si je také oblíbily ženy díky účinkům na regeneraci pleti.

Tři centra pro naprostou pohodu a relax

Lázně a aquapark Bešeňová je rozděleno na tři části. Největší část zabírá aquapark se zábavními atrakcemi, termálními bazény, tobogány a stravovacím zařízením. Právě sem míří většina návštěvníků.

Druhou část tvoří Vitální svět. Zde se shlukují hosté toužící po posílení imunitního systému, zbavení stresu a nastolení psychické rovnováhy a klidu v duši. Nachází se zde inhalační terapie, římské koupele, sauny, masáže a mnoho dalšího.

Poslední částí je Relax centrum zaměřující se na relax i zdravý pohyb. Kromě solárií a světelných terapií probíhají v Relax centru i lekce fitness či aerobiku.

Termální účinky zdejších pramenů dokládá voda zabarvená dohněda. To není známka znečištění, naopak se jedná o důkaz přítomnosti velkého množství minerálních látek. Takto zbarvené bazény jsou vhodné k relaxaci a léčivému pobytu.

Bazény a areál lázní

Pojďme se společně podívat do největší zábavní části lázní Bešeňová na Slovensku. Na enormní ploše se nachází 17 bazénů určených k relaxování, vodním radovánkám i kondičnímu plavání.

Vedle bazénů si v Gino Paradise Bešeňová užijete i vodní reakce. Děti si vyhrají s vodními kanóny, hračkami do vody a rodiče je pozorují z bezpečné vzdálenosti z lehátek v relaxační zóně.

Termální bazény

Hlavní atrakcí v aquaparku Bešeňová jsou termální bazény. Nachází se zde celkem 4 bazény s minerální vodou. Voda dosahuje teploty až 40 °C. Za nás určitě stojí za vyzkoušení rekreační bazén s číší, která chrlí vodu a masíruje záda, zatímco sedíte na podvodních sedátkách

Termální bazény

Teplota Hloubka Dostupnost
Relaxační bazén 36 až 40 °C 1,3 metru Celoročně
Relaxační bazén s vodním barem 30 až 36 °C 1,1 metru Celoročně
Rekreační bazén 28 až 30 °C 1,1 metru Celoročně
Rekreační bazén s číší 36 až 40 °C 0,9 metru Celoročně

Celoroční bazény

V bazénech provozovaných po celý rok se nachází pouze průzračně čistá voda bez minerálních prvků. Děti si užívají v dětském bazénu s fontánou a dospělí ocení i bazén s umělým vlnobitím, na jehož konci se nachází vodní lezecká stěna.

Celoroční bazény v Gino Resort Bešeňová
Teplota Hloubka Dostupnost
Rekreační bazén 26 až 30 °C 1,3 metru Celoročně
Relaxační bazén 36 až 38 °C 1 metr Celoročně
Fontána 30 až 34 °C 0,2 metru Celoročně
Bazén s vlnami 28 až 30 °C 0 až 1,8 metru Celoročně
Dětský bazén 33 °C 0,3 metru Celoročně

Letní bazény

Termální lázně Bešeňová, Slovensko, svým hostům nejčastěji nabídnou radovánky v letních bazénech. Ty se nacházejí v exteriérech a fungují pouze v určitých měsících. Pro děti se nabízí vodní sopka a brouzdaliště, pro relaxování je skvělý protiproud v divoké řece.

Letní bazény v Gino Resort Bešeňová
Teplota Hloubka Dostupnost
Relaxační bazén MARA 34 až 38 °C 1,1 metru Letní sezóna
Raftování 30 až 34 °C 1,1 metru Letní sezóna
Bublina 35 až 38 °C 0,4 až 1,2 metru Letní sezóna
Vodní sopka 35 až 38 °C 0,4 metru Letní sezóna
Dětský bazén 30 až 34 °C 0,45 metru Letní sezóna
Plavecký bazén 22 až 36 °C 1,6 metru Letní sezóna
Divoká řeka 24 až 28 °C 1,1 metru Letní sezóna
Dopadový bazén 24 až 28 °C 1,1 metru Letní sezóna

Tobogány

Kromě vodních ploch si v Bešeňové užijete i adrenalin na tobogánech a skluzavkách. Těch zde najdete několik a jsou rozdělené podle náročnosti. Tobogány jsou pod dozorem a dostupné od 120 nebo 140 centimetrů.

V aquaparku Bešeňová se nachází 13 tobogánů. Nejdelší z nich měří 212 metrů a poskytne několikaminutovou adrenalinovou jízdu. Specialitou je antikorový Stříbrný tobogán, který se nachází v relaxační zóně. Příjemnou jízdu s výhledem tak máte na dosah ruky.

Vodní zorbing pro mladé
Vodní zorbing pro mladé

Zóna Atrium

Součástí areálu Gino Paradise Bešeňová je speciální zóna Atrium. Příjemné relaxační centrum je prosvětlené a v zimních měsících prohřeje zmrzlé svaly a kosti. Součástí Atria je Stříbrný tobogán a relaxační bazény.

Wellness & Spa v lázních Bešeňová

Prostor pro uvolnění vám zprostředkuje saunový program Harmónia. V saunovém světě zaměřeném na holistickou terapii se pravidelně konají seance vedené zkušenými saunovými mistry.

Wellness & spa zóna je první svého druhu na Slovensku. Holistické terapie propojují čtyři smysly života a poskytují dokonalý relax pro duši, tělo a mysl. Kromě saunových rituálů zde najdete masáže a další terapie.

Zóna je bezplavková.

Ceník – termály Bešeňová

Termální lázně Bešeňová jsou specifické dvěma ceníky. V letní sezóně zaplatíte o něco více než mimo sezónu, která v roce 2022 začíná 5. září.

Pokud plánujete cestu do termálních lázní Bešeňová, naplánujte si ji dopředu. Speciální rezervační systém vám při rezervaci alespoň dva dny předem nabídne zajímavé slevy.

Podzimní ceník termálních lázní Bešeňová

  Dítě Junior, senior, student, ZTP Dospělý
1 den, rezervace 0 až 1 dní dopředu 23 € 26 € 29 €
1 den, rezervace 2 a více dní dopředu 21 € 24 € 27 €

Vstupenky zakoupíte i na pokladnách. Stejně jako za vstupenky online zaplatí studenti a děti o něco méně než dospělí návštěvníci. To ocení zejména celé rodiny, které patří mezi časté návštěvníky lázní Bešeňová.

Speciální ceník zahrnuje také zvýhodněné vstupné při vstupu po čtvrté hodině odpolední. Vstup na čtyři nebo pět hodin vás vyjde v průměru o padesát korun levněji.

Vstupné do termálních lázních Bešeňová na pokladnách

  Dítě Junior, senior, student, ZTP Dospělý
Celodenní 25 € 28 € 32 €
Vstup po 16:00 23 € 26 € 29 €

Ceník vstupného do bazénu bohužel nezahrnuje saunové světy. Za ty si buď musíte připlatit zvlášť, nebo si kupte speciální vstupné s bazény a saunováním. Nejvýhodnější vstupné vás dostane do celého areálu kromě zóny s léčebnými terapiemi.

  Dítě Junior, senior, student, ZTP Dospělý
1 den, rezervace 0 až 1 dní dopředu 33 € 42 € 45 €
1 den, rezervace 2 a více dní dopředu 31 € 40 € 43 €
Vstupné na pokladně
Doplatek za sauny 10 € 16 € 16 €

Masáže, terapie a další procedury si dopřejí i běžní návštěvníci. Opět si ale připlatí. Pokud si chcete užít aquapark Bešeňová v plné parádě, připravte si svoje peněženky.

Masáže a procedury stojí od 15 do 30 € podle jejich délky a náročnosti. V nabídce najdete masáže celého těla, reflexní masáž chodidel či cílené masáže šíje nebo nohou.

Nově vybudovaný teplý čirý bazén
Nově vybudovaný teplý čirý bazén

Otevírací doba – lázně Bešeňová

V podzimní sezóně se vám lázně Bešeňová otevřou od neděle do čtvrtka v době 10:00 až 20:00. O víkendech a svátcích si lázně užijete o hodinu déle – od 10:00 do 21:00.

Pokud navštívíte termální lázně Bešeňová během letní sezóny, otevírací doba aquaparku je od 9:00 do 21:00 každý den. V poslední roce letní sezóna trvala od 23. 6. do 4. 9. 2022.

Během podzimní a zimní sezóny jsou některé atrakce nedostupné. Týká se to především těch, které se návštěvníkům otevírají v letní sezóně a najdete je v interiéru. Tyto atrakce jsou dostupné pouze za příznivého počasí.

Pokud si chcete ověřit dostupnost bazénů, tobogánů a dalších atrakcích, sledujte aktivity termálních lázní Bešeňová online. Jednou z možností je webkamera mířící na hlavní atrakce aquaparku.

Ubytování v lázních Bešeňová

V areálu Gino Paradise Bešeňová najdete tři luxusní hotely. Všichni hoteloví hosté mají kompletní přístup do všech otevřených bazénů a na vodní atrakce.

Galeria Thermal Bešeňová****

V luxusním hotelu vás uvítají welcome drinkem a nabídnou nejlepší dostupné ubytování. Čtyřhvězdičkový hotel ocení rodiny s dětmi i hosté toužící po vlastním klidu. Součástí hotelu je privátní wellness zóna určená pouze hotelovým hostům.

Ukázat volné termíny

Hotel Bešeňová****

Přímo v areálu aquaparku Bešeňová se nachází další čtyřhvězdičkový hotel. Svým zaměřením se hodí spíše pro firemní akce, konference a kongresy. Hosté získávají neomezený vstup do termálů s přednostním vstupem o 15 minut dříve.

Ukázat volné termíny

Hotel Akvamarín Bešeňová****

V moderním ubytovacím komplexu taktéž oceněném čtyřmi hvězdičkami najdete saunový dóm Harmónia. Součástí komplexu je privátní venkovní bazén pouze pro hotelové hosty. Jedná se o nejnovější hotel v termálech.

Ukázat volné termíny

Samotná Bešeňová není velké městečko, ale na hlavní ulici vedoucí k samotným lázním naleznete řadu penzionů a hotýlků, které vás rády ubytují. Nevýhodou je fakt, že si budete muset kupovat lístky do termálů samostatně. Výše nabízené hotely spadají pod samotné lázně a zahrnují většinou i neomezný vstup do lázní. Mezi nejlépe hodnocené hotely a penziony v Bešeňové patří:

Recenze a zkušenosti zákazníků

Těžko byste na internetu hledali termální lázně s pozitivnějším hodnocením. Lidé si na lázních Bešeňová cení především velikosti komplexu a možnosti aktivního vyžití i klidného relaxu.

I přesto termální lázně Bešeňová trpí běžnými problémy lázeňských resortů. Při ubytování někdy vázne komunikace a personál si někdy nepředá informace. Počítejte také s velkým množstvím lidí v hlavní sezóně. Lázně Bešeňová jsou jedny z nejnavštěvovanějších na Slovensku.

Relax i zábava v Gino Paradise Bešeňová

Ačkoliv ceník lázní Bešeňová nepatří k nejnižším, za utracené peníze dostanete neobyčejný zážitek. V lázních najdete aktivní vyžití v plaveckých bazénech, uklidnění v saunách a nechybí ani termální koupaliště s teplou vodou.

Ráz skutečných termálních lázní navíc dodává zabarvená minerální voda. Za ní se do lázní sjíždí hosté z celé střední Evropy. Termální lázně Bešeňová jsou skutečným dovolenkovým rájem a místem relaxace v krásném prostředí na hranicích Národního parku Velká Fatra.

Vnitřní část Bešeňové
Vnitřní část Bešeňové

Gino Paradise Bešeňová je ideálním místem pro načerpání nových sil. Výlety do okolí jsou nedílnou součástí této lokality. Oblíbená je především vodní nádrž Liptovská MARA a stejnojmenné archeologické naleziště nebo města s krásnými centry Liptovský Mikuláš (10 km) a Ružomberok (17 km), obec Lúčky, dolina Liptovská Mara a samozřejmě hory v okolí, především Nízké a Vysoké Tatry, Chočské Vrchy či Velká Fatra.

Pár kilometrů od termálních lázní Bešeňová se nachází také Aquapark Tatralandia.

Fotogalerie z lázní Bešeňová

Zdroj fotografií: besenova.com a vlastní archív

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 comments