Aquapark Tatralandia, Slovensko – info, vstupné, otevírací doba, ubytování

Největší slovenský aquapark Tatralandia pojme v létě 5000 a v zimě 1000 návštěvníků. Na rozloze čtrnácti hektarů se od roku 2003 rozléhá koupaliště Tatralandia, za kterým ročně míří tisíce návštěvníků i z České republiky.

Aquapark Tatralandia Slovensko se nachází v jedné z nejoblíbenějších a zároveň nejnavštěvovanějších lokalit na Slovensku, poblíž mnoha termálních pramenů a města Liptovský Mikuláš. Tatralandia je vzdálena od centra Liptovského Mikuláše pouhé 2 až 3 kilometry a leží v obci Liptovský Trnovec. V okolí aquaparku Tatralandia můžete obdivovat hory, na druhé straně zase vodní nádrž Liptovskou MARU. O přírodní bohatství tu rozhodně není nouze, navíc relaxace v krásné scenérii Tater je opravdu výjimečná.

Aquapark Tatralandia patří k vůbec největším vodním atrakcím na Slovensku. Nabídka služeb a možností je monstrózní. Jmenujme pouze ve zkratce více jak 22 tobogánů, 11 bazénů, ostrov Pirátů z Karibiku, wellness paradise či jedinečný komplex Tatra-therm-vital.

tatralandia-001

Kde se nachází aquapark Tatralandia?

Bazény a tobogány v areálu koupaliště Tatralandia

V největším slovenském aquaparku najdete přes 20 letních a celoročních bazénů. Ty doplňuje enormní množství tobogánů a atrakcí pro děti. V bazénech si zaplavete ve slané i sladké vodě. Aquapark Tatralandia v sobě skrývá dokonce i bazény s termální vodou.

Bazény Tatralandia
Bazény Tatralandia

Celoroční bazény

Celoroční bazény se slanou i sladkou vodou se nacházejí pod prosklenou střechou Tatralandie i venku. Pod střechou získáte iluzi tropického ostrova i přesto, že venku řádí nevlídné počasí.

Slaná voda v bazénech White Lagoon a Bubble Pool má antiseptické účinky. Kromě toho aktivuje regenerační a revitalizační proces a zvyšuje koncentraci železa v krvi. Teplota vody v bazénech dosahuje příjemných 34 °C a ve vodě nechybí masážní trysky a odpočinkové lavice.

Interiéry koupaliště Tatralandia nabízejí i dětské atrakce. Bazén Tropical Pool se nachází ve stínu pirátské lodě a samozřejmě zde nechybí masážní lavice a vzduchové gejzíry. To pravé podvodní dobrodružství zprostředkuje šnorchlovací bazén, kde prozkoumáte tajemství života pod hladinou.

Celoroční bazény v aquaparku Tatralandia:

Rozloha Hloubka Teplota Typ Voda
White Lagoon 128 m2 110 cm 34 °C Vnitřní Slaná
Bubble Pool 146 m2 110 cm 34 °C Vnitřní Slaná
Paradise Pool 149 m2 110 cm 34–36 °C Vnitřní Sladká
Tropical Pool 159 m2 110 cm 34–36 °C Vnitřní Sladká
Thermal Pool 433,8 m2 110 cm 36 °C a 40 °C Venkovní Termální
Niagara Pool 399,6 m2 110 cm 30 °C Venkovní Termální
Snorkeling Pool 42 m2 120 cm 34–36 °C Vnitřní Sladká
Ocean Pool 202 m2 120 cm 32 °C Vnitřní Sladká
Dětský pirátský bazén 90,5 m2 30 cm 32 °C Vnitřní Sladká
Tower Pool 65,32 m2 30 cm 28 °C Vnitřní Sladká
Tatralandia, vnitřní prostory
Tatralandia, vnitřní prostory

Letní bazény

To pravé vodní dobrodružství aquapark Tatralandia svým návštěvníkům nabídne v létě. Rozloha těch největších letních bazénů přesahuje 300 m2. Celkem zde najdete 13 vodních ploch – my si představíme ty největší.

Mezi nejoblíbenější patří Pool 21 Attractions. V bazénu se slanou vodou objevíte dětské klouzačky, houpačky, umělý déšť i vzduchové gejzíry. Nejmenší návštěvníci ocení mělký bazén Amazonia. Brouzdališti vévodí tropický hrad s palmami a nechybí ani lehátka pro rodiče.

Součástí dokonalého aquaparku je i sportovní plavecký bazén. Bójkami oddělené 25 metrů dlouhé dráhy poskytují dostatek prostoru i pro větší množství plavců.

Letní bazény v Aquapark Tatralandia:

Rozloha Hloubka Teplota
Pool 21 Attractions 312,5 m2 110 cm 28–32 °C
Amazonia 300 m2 30 cm 30–33 °C
Plavecký bazén 312,5 m2 140 cm 24–26 °C
Raftaria Pool 380 m2 110 cm

Tobogány

Milovníci adrenalinu a rychlé jízdy najdou v areálu koupaliště Tatralandia celkem 22 tobogánů. Po celý rok je otevřeno 6 z nich. Zbytek se nachází na letních koupalištích, a proto si je užijete pouze v hlavní sezóně.

Nejdelší tobogány měří přes 100 metrů. Venkovní areál tobogánů a klouzaček navíc připomíná spíše pouťové atrakce. Mezi návštěvníky jsou nejoblíbenější U-rampy a raftové klouzačky pro více osob. Tobogán Kamikadze vám navíc zprostředkuje zážitek volného pádu z výšky čtyř poschodí.

VIDEO Tatralandia

Karibik Kid’s Island

Aquapark Tatralandia je zábava pro celou rodinu, nejmenší členy nevyjímaje. Dvoupatrový dětský ostrov Kid’s Island v sobě skrývá plaveckou část se skluzavkami, vodními pistolemi a dalšími atrakcemi.

V horním patře si odpočinete na pohodlných lehátkách. Nechybí zde ani zábavní část s dětským koutkem. Maminky oceňují i příruční kuchyňku s přebalovacím koutkem, kde mají soukromí na péči o jejich ratolesti.

Tropical Paradise Tatralandia

Kromě bazénů stojí za zmínku i vypiplaný interiér a tropický ráj. V tropickém ráji se vzduch ohřívá na příjemných 30 °C. Pro děti tu je pirátská loď, palmy a moře zábavy. Dospělí návštěvníci ocení vodní Barbados bar s osvěžujícími alko i nealko nápoji.

Slaná voda v některých bazénech přímo vyzývá k thalasso terapii. Účinky mořské vody zregenerují vaši kůži a tělu prospívají vyšším množstvím železa a dalších zdraví prospěšných látek.

Nejnáročnější návštěvníci ocení VIP Tropical Paradise. Za vstup do VIP zóny si ale připlatíte. Odmění se vám ale pohodlnými lehátky, oddychem a dokonalým soukromým a romantickým zátiším pro dva. Ke každému pronájmu dvojlehátka navíc získáte láhev prosecca zdarma.

Surf Waves Tatralandia

Tropickým ostrovem výčet atrakcí nekončí. Koupaliště Tatralandia umožňuje pronájem simulátoru surfování a divokých vln. Za poplatek 13 € na 30 minut se vám věnuje školený instruktor, který vám vysvětlí principy surfování na břiše i ve stoje.

Surfovací simulátor Tatralandia vám zprostředkuje jedinečný zážitek. Dráhy na surfování reálně simulují vlny na otevřeném moři. Rovnoměrný proud vody dosahuje rychlosti až 70 km/h, a proto si ho užijí i zkušení surfaři.

Ceník vstupného

Podobně jako jiné akvaparky, tak i koupaliště Tatralandie umožňuje nákup vstupného dopředu. Nákup vstupenek online zajistí slevu až 5 €. Ceník navíc rozlišuje i s jakým předstihem si vstupné koupíte. Pokud výlet na do Tatralandie plánujete dopředu, pořiďte si ho dopředu přes internet.

Speciální nabídky vstupného získají školní zájezdy a vícečlenné skupiny. Těm poskytuje aquapark Tatralandia speciální ceník, který zahrnuje i výhodné menu v tropické restauraci Paradiso.

Zvýhodněné vstupné získávají také děti, senioři a další skupiny. Skupina dítě zahrnuje osoby do věku 12 let. Děti do 6 let mají dokonce vstupné zdarma. Juniorskou slevu uplatní osoby mezi 12 a 18 lety. Pro studentskou slevu předložte při vstupu platný studentský průkaz ISIC nebo ITIC.

Vstupné do aquaparku Tatralandia:

Bazén + tobogány Rezervace Dítě Junior, senior, ZTP, student Dospělý
Rezervace on-line
1 den 0–1 den dopředu 23 € 26 € 29 €
1 den 2 a více dní dopředu 21 € 24 € 27 €
Nákup na pokladně
1 den 25 € 28 € 32 €
3 hodiny 23 € 26 € 29 €

Součástí koupaliště Tatralandia je také saunový svět. Vstup do sauny ale běžné vstupné nezahrnuje. Za tři hodiny pobytu v profesionálních saunách zaplatí dospělý 16 € (děti 10 €, studenti, senioři a ZTP 16 €).

Kompletní ceník na koupaliště Tatralandia včetně doplňkových služeb a speciálních pobytových balíčků najdete zde.

Otevírací doba

Brány koupaliště Tatralandia se otevírají každý den včetně svátků. Nejdelší otevírací dobu má logicky samotné koupaliště, otevírací doba doplňkových služeb se liší. To samé platí také o restauracích a bufetech, které jsou součástí areálu.

Otevírací doba (platná pro podzim 2022):

Neděle až čtvrtek 10:00–20:00
Pátek, sobota, svátky 10:00–21:00

Speciální otevírací doba se týká surfingového simulátoru. Ten je ve všedních dnech otevřený stejně jako aquapark Tatralandia. V sobotu, v neděli a ve svátky je jeho otevírací doba kratší.

Otevírací doba surfového simulátoru Surf Waves:

Neděle až čtvrtek 10:00–20:00
Pátek, sobota, svátky 13:00–19:00

Připomínáme, že otevírací doba některých koupališť a služeb se mohou lišit. Aktuální otevírací doby a vytíženost jednotlivých atrakcí najdete zde.

Tatralandia parkování

Před samotným aquaparkem Tatralandia se nachází bezplatné obrovské parkoviště.

Nabídka ubytování

Aquapark Tatralandia nabízí vlastní ubytování v areálu koupaliště. Hotel Holiday Village Tatralandia vás dostane přímo do centra dění. V ubytovacích chatkách máte všechno na dosah a společně s ubytováním automaticky získáváte vstupné do Tatralandie v ceně.

Další ubytování najdete přímo v Liptovském Mikuláši. Levnější způsob bydlení vám zprostředkuje Timeout City Hostel. Za 1500 Kč za noc pro dva lidi si užijete kontinentální snídani a na hostel nadstandardní služby.

Pro náročnou klientelu tu je čtyřhvězdičkový Hotel Demänova****. Resort se nachází 8 km od Tatralandie a jeho součástí je luxusní hotelová restaurace a místo na parkování. Součástí ubytování na hotelu je navíc wellness centrum s vířivkou.

Pokud jste si nevybrali, můžete se podívat také na nabídku tématických pobytů na Liptově.

Recenze a zkušenosti návštěvníků

Pokud se vypravíte na koupaliště Tatralandia v letní sezóně, obrňte se nervy. To hlásá většina negativních recenzí. Dlouhé fronty, pomalé odbavování a hlava na hlavě představují velkou kaňku na jinak luxusním zábavním aquaparku.

Nás překvapila absence přednostních vstupů pro návštěvníky, kteří si vstupné koupili on-line. Poměrně vysoká je také cena za občerstvení v restauracích, ale na to jsme u podobných zábavních středisek už zvyklí.

I přes vady na kráse představuje koupaliště Tatralandia jedinečný zážitek, který jinde ve střední Evropě nenajdete. Co ztrácí Tatralandia na rychlosti, dohání na ochotě obsluhy. Návštěvníci pozitivně hodnotí i čisté prostředí, které v podobným areálech nebývá standardem.

Liptovský Mikuláš – perla v Žilinském kraji

Koupaliště Tatralandia představuje největší lákadlo. Za zmínku ale stojí i nedaleké městečko Liptovský Mikuláš. Jakmile vás vodní radovánky omrzí, určitě se do tohoto okresního města vypravte.

Město získalo svůj název po nejstarší budově ve městě. Kostel svatého Mikuláše zde vyrostl na počátku 13. století a patří k nejstarším budovám v regionu. Za zmínku stojí historické centrum a okolí náměstí Osvoboditelů, které přímo vybízí k líným letním procházkám.

S Liptovským Mikulášem se pojí kus slovenské historie. V roce 1713 zde byli popraveni známí zbojníci Juraj Jánošík a Tomáš Uhorčík. Svoji historii město ale spjalo i s Českou republikou. Ve 20. století měla v Liptovském Mikuláši sesterskou společnost zlínská firma Baťa, která zde vyráběla gumové zboží.

Shrnutí

Méně trpěliví návštěvníci si návštěvu koupaliště Tatralandia naplánují mimo sezónu. Během léta se připravte na velké množství návštěvníků. Ostatně samotný akvapark jich zvládne odbaví přes 5000 denně.

Aquapark Tatralandia je jedinečnou možností, jak si užít tropický ráj na úpatí Vysokých Tater. Doporučujeme spojení návštěvy aquaparku a výletu do okolí Liptovského Mikuláše, například do nedaleké Demänovské ledové jeskyně.

V blízkém okolí se nachází termální koupaliště Bešeňová.

Fotografie z aquaparku Tatralandia

Fotografie z vlastního archívu. Aquapark Tatralandia byl focen z hlavní silnice a z parkoviště.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *