Nejlepší aquaparky v Rakousku – TOP 10 vodních světů poblíž českých hranic

Míříte do Rakouska a dostali jste chuť na trochu vodních radovánek? V našem článku víc než dost inspirace na to, kam vyrazit. Připravili jsme pro vás žebříček 10 nejlepších aquaparků v Rakousku. Který z nich vyzkoušíte jako první?

Nejlepší vodní parky v Rakousku

1. Sonnentherme Lutzmannsburg – jeden z největších aquaparků v Rakousku

📌 Adresa: Thermengelände 1, 7361 Lutzmannsburg, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 440 km

Sonnentherme Lutzmannsburg
Sonnentherme Lutzmannsburg

Východní roviny Rakouska obecně nejsou tak zajímavé a turisticky přitažlivé jako hornatý střed a západ této země. Minimálně jedno velké lákadlo zde však je. A slovo „velké“ rozhodně není přehnané, protože se jedná o Neziderské jezero (Neusiedlersee), unikátní, rozlehlé stepní jezero svým charakterem podobné pro našince známějšímu maďarskému Balatonu. Ten je sice větší, ale Neziderské jezero stále patří mezi největší jezera Rakouska i střední Evropy a svou širostí připomíná moře.

Asi 15 km jižně od tohoto jezera se pak rozkládá velmi známý rekreační resort s aquaparkem Sonnentherme. Jde o jeden z nejlépe vybavených a nejzajímavějších aquaparků v Rakousku. Tvoří ho venkovní i vnitřní areál (vodní plocha má 3,000 m2), je zde mnoho spletitých tobogánů (celkem 18), největší z nich XXL Monster Ride má dokonce 270 metrů, což ho řadí mezi nejdelší tobogány střední Evropy. Jsou zde i rychlostní skluzavky, tobogán s virtuální realitou, dětský park s vodními i jinými atrakcemi.

Najdete zde celkem 24 vnitřních a venkovních bazénů.

Tento aquapark je velmi zajímavý tím, že vřele vítá i nejmenší děti. Dokonce i miminka. Pro ty je zde spousta zábavy. Samozřejmostí je brouzdaliště a různé malé skluzavky a herní prvky. Nechybí však ani dětská sauna a parní lázeň. Je zde plavecká akademie pro děti a mnoho dalších možností, programů a aktivit. Samozřejmě nechybí ani saunový svět a wellness pro rodiče.

Sonnentherme aquapark má i vlastní čtyřhvězdičkový hotel Sonnenpark (oceněný například certifikátem HolidayCheck Award), případně se můžete levněji ubytovat v chatkové osadě.

2. Aquapulco – die Piratenwelt

📌 Adresa: Promenade 1, 4701 Bad Schallerbach, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 290 km

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aquapulco (@aquapulco)

Hornorakouská obec Bad Schallerbach ležící cca 15 km od Lince nabízí nejen malebnou krajinu s výhledy na alpské hřebeny v dáli. Je zde i parádní tematický aquapark, který si zajisté zamilují děti i dospělí. Vždyť kdo by neměl rád piráty a kdo by se aspoň na chvíli rád nepřenesl do světa magického Karibiku v dobách, kdy zde vlny brázdily pirátské koráby?

pirátském aquaparku Aquapulco se můžete nechat unášet fantazií a užijete si dobrodružství i adrenalin. V sedmém nebi budou samozřejmě hlavně děti. Vyzkoušet s nimi můžete množství zážitkových tobogánů a skluzavek. Nejdelší skluzavka má 109 m, některé mají velmi ostrý sklon (Kamikaze,…) a čeká vás pořádně divoký sešup. Je zde dobrodružná pirátská zátoka, nechybí pirátská loď, vodní děla či unikátní dobrodružná stezka s lanovkami a visutými mosty. Pravidelně se zde konají i pirátské show.

Pro nejmenší děti je zde poklidnější dětská zátoka – je zde i termální bazén s 36° vodou. Aquapark nabízí i vzrušující 5D kino a spousty dalších krásných zážitků a atrakcí.

I tento aquapark má vlastní hotel. Nazývá se hotel Paradiso a jedná se o čtyřhvězdičkové ubytování s velmi dobrými recenzemi.

3. AREA 47 – Tirol

📌 Adresa: Ötztaler Achstr. 1, 6430 Ötztal Bahnhof, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 550 km

AREA 47 - Tirol
AREA 47 – Tirol

Máte rádi netradiční aquaparky? Třeba takové, které jsou úzce propojené s přírodou? Pak byste rozhodně neměli váhat navštívit tyrolský aquapark Area 47. Najdete ho u města Ötzal-Bahnhof asi 40 km východně od Innsbrucku. Tento unikátní aquapark byl vybudován přímo na řece Özaler Ache, u paty strmých hřebenů Tschirgant a Zwölferkopf, které se nad ním při svých více než 2300 metrech tyčí jako majestátní kamenní plavčíci. Areál aquaparku husté lesy a rozeklané skály, obtéká ho divoká řeka.

Asi tušíte, že prostředí tohoto aquaparku je naprosto jedinečné a okouzlující. Samotný aquapark nepatří mezi nejrozlehlejší, ale rozhodně je mimořádně stylový a pěkně zpracovaný a jsou zde atrakce, které osloví i (ne-li především) dospělé návštěvníky.

Areál je pouze venkovní, tvoří ho de facto jeden rozlehlý a členitý bazén. Najdete na něm vodní skokanský můstek, což je jakási dominanta tohoto aquaparku. Tato rampa má 17 m na výšku. Je zde taky obří skákací „blob“ – tedy nafukovací trampolína. Velmi zajímavá je vodní pontonová překážková dráha Splash Track. Nechybí ani klasický spletitý tobogán a další atrakce. Rozhodně si zde užijete spoustu zábavy.

K širšímu středisku Area 47 však náleží i celá škála „ne-vodních“ aktivit. Ta zahrnuje lanovky, bungee jumping, lezecké stěny, visuté mosty, možnost raftingu či dětského raftingu na divokých peřejích řeky a tak dále.

Ubytovat se můžete přímo v areálu v pěkných dřevěných apartmánech s parkováním zdarma. Volné termíny naleznete například zde. Další možnosti pak najdete v širším okolí od areálu.

4. KärntenTherme Warmbad-Villach

📌 Adresa: Kadischenallee 25, 9504 Villach, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 565 km

KärntenTherme Warmbad-Villach-2
KärntenTherme Warmbad-Villach-2

Kärnten Therme ve městě Villach na jihu Rakouska jsou spíše klasické městské lázně a vnitřní koupaliště, které však nabízí i menší množství atrakcí a zábavních prvků. Jde nicméně o lázně termální – jak název napovídá – navíc velmi pěkné a v příjemném prostředí.

Pokud jde o vodní zábavu, těšit se můžete na dva tobogány o délce 85 a 75 metrů. Je zde taky parádní divoká řeka, kterou si můžete sjet na raftu. Je zde několik bazénů, mezi nimi 25metrový sportovní bazén a několik termálních bazénů s hřejivou, uklidňující a uvolňující vodou o teplotě kolem 33°C. Nechybí ani malý bazének s herními prvky pro batolata a nejmenší děti.

Velmi příjemné je zdejší wellness centrum. Saunový svět skrývá celou řadu saun, včetně turecké lázně hamam, finské sauny, infra sauny atd. Vychutnat si můžete skvělé masáže i další wellness, spa či kosmetické procedury a služby. Nechybí zde rozlehlé fitcentrum.

K vodnímu světu náleží čtyřhvězdičkový hotel Thermenhotel Karawankenhof, který je s areálem přímo propojen a hosté mají volný vstup v ceně ubytování.

Náš tip: Kam na wellness do Rakouska

5. EurothermenResort Bad Schallerbach

📌 Adresa: Promenade 1, 4701 Bad Schallerbach, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 290 km

EurothermenResort Bad Schallerbach
EurothermenResort Bad Schallerbach

O několik příček výše jsme vás vzali na prohlídku pirátského vodního světa v podobě aquaparku s příznačným názvem Aquapulco v podhorské vesnici Bad Schallerbach v Horním Rakousku. Nyní se a stejné místo ještě vrátíme. Pirátský aquapark je totiž součástí širšího resortu Eurothermen Resort. Zatímco Aquapulco mohlo oslovit především děti, další části tohoto vodního termálního resortu naopak zaujmou spíše rodiče.

Ti se mohou těšit na mimořádně stylové a krásné prostředí termálních lázní se vším všudy. Stejně jako pirátský svět se v duchu exotiky nese i areál Tropicana, kde najdete úžasné termální lázně v prostředí palmového háje. Můžete si dopřávat tropické koktejly a vychutnat si odpočinek ve vyhřátých termálních bazénech a vířivkách. Nejteplejší z nich nabídne vodu o teplotě 36°C. Je zde i sirná jeskyně, korálová jeskyně, jód-selenové zdravotní koupele a další možnosti.

Famózní prostředí pak nabídne saunová „horská vesnička“. Na ploše víc než 4000 m2 zde najdete na 40 saun! Architektura vesničky je úžasná a dočkáte se i umělého horského jezera s krásnými výhledy. Ubytovat se můžete ve zdejším termálním hotelu Paradiso.

6. Loipersdorf Spa

📌 Adresa: Bad, Thermenstraße 152, 8282 Bad Loipersdorf, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 495 km

Therme Loipersdorf - vnitřní bazény
Therme Loipersdorf – vnitřní bazény

Jihovýchodní Rakousko vás přivítá malebnou krajinou a pohostinnou kulturou, a pokud popojedete asi 2 km jižně od městečka Bad Loipersdorf, navštívit zde můžete i velmi pěkné termální zážitkové lázně a aquapark. Tento vodní svět osloví svým velmi stylovým, vkusným a moderním zpracováním. Prostředí vypadá opravdu krásně. Areál nabízí vnitřní i venkovní prostory, jsou zde bazény a atrakce nejen pro děti, ale i dospělé.

Na co se můžete těšit? Například na čtyři parádní tobogány, bazén s vlnobitím, skokanskou věž, ale i dobrodružné prolézačky a lanovky, bazén s protiproudem, dětskou pláž, termální bazény a vířivky, ale třeba i prostředí zdobené umělými skalami a zelení, takže si budete připadat jako v tropickém ráji. Jsou zde i dětská hřiště, skákací hrad. Dospělí možná ocení víc krásné termální lázně a wellness.

Díky umístění v lůně přírody je prostředí lázní opravdu kouzelné. I ubytování v okolí je velice příjemné. Pokud máte rádi klid a pohodu, tyto lázně mohou být skvělou volbou pro dovolenou nebo aspoň výlet. Samotný aquapark pak nabízí ubytování přímo v hotelu Das Sonnreich – Thermenhotel Loipersdorf, který je od lázní/aquaparku vzdálen přibližně 300 metrů.

7. Sole-Felsen-Bad

📌 Adresa: Albrechtser Str. 10-12, 3950 Gmünd, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 185 km

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sole Felsen Welt (@solefelsenwelt)

Tyhle zajímavé lázně nabízejí hned několik výhod. V první řadě jsou velmi pěkné, nabízejí krásné, stylové prostředí. Za druhé, jak název napovídá, jsou to solné lázně. A za třetí… jsou velmi blízko. Leží ve městě Gmünd jen pár set metrů od českých hranic. Velmi dostupné budou především pro obyvatele Jihočeského kraje.

Chloubou těchto lázní je právě pět solankových léčivých bazénů, kde vás voda bude nádherně nadnášet a můžete dokonale zrelaxovat tělo i mysl. Součástí vnitřního areálu je i 25metrový plavecký bazén a nechybí zde ani dětské bazény či několik atrakcí a herních prvků. Například lezecká stěna či 65 m dlouhý tobogán nebo menší skluzavka pro malé děti. Ano, Sole-Felsen nepřetéká bombastickými atrakcemi. Je spíše místem pro klid, sport a trochu vodní zábavy pro celou rodinu.

Zajímavé je, že lázně leží u rybníka, ve kterém se v létě dá taky koupat. V neposlední řadě je zde velmi pěkně vybavené wellness centrum se saunami, tureckými lázněmi, masážemi a dalšími službami a možnostmi.

I v tomto aquaparku či chcete-li lázních se dá ubytovat přímo v areálu a to v hotelu Hotel Sole-Felsen-Bad. Hosté mají volný vstup do areálu, který je přístupný krytou chodbou přímo z hotelu. Hotel má vlastní parkoviště pro své hosty zdarma.

Náš tip: Podívejte se na nejlepší termální lázně v Rakousku

8. Erlebnis-Therme Amadé

📌 Adresa: Thermenplatz 1, 5541 Altenmarkt im Pongau, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 445 km

Erlebnis-Therme Amadé
Erlebnis-Therme Amadé

Erlebnis-Therme Amadé jsou velmi pěkný aquapark a lázně ležící ve městečku Altenmarkt im Pongau cca 30 km jižně od Salzburgu. Nejde o nějak extrémně rozlehlý areál, přesto zde najdete vše potřebné k vodním radovánkám, aktivitám a relaxaci.

Součástí areálu, který nabízí venkovní i vnitřní prostory, je velký sportovní krytý bazén se skokanskými můstky i lezeckou stěnou. V hlavní části areálu je několik bazénů včetně velkého bazénu s vlnobitím a relaxační částí. Nechybí dětský bazének se skluzavkou či propojený vnitřní/venkovní bazén. Těšit se můžete i na tři tobogány či bar a restauraci. Jsou zde i dva venkovní bazény.

Zvláštní pochvalu si zaslouží wellness centrum – především saunový svět. Saun je zde velké množství a mnohé jsou velmi pěkně zpracované, vybudované ze surového, přírodního dřeva. Jsou zde vířivky i odpočívárny a další vybavení. Celkově budete s návštěvou tohoto aquaparku zajisté spokojeni. Navíc leží v turisticky velmi oblíbené oblasti.

9. Therme Wien

📌 Adresa: Kurbadstraße 14, 1100 Wien, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 340 km

Therme Wien ve Vidni - 06

V našem žebříčku bychom zřejmě neměli zapomenout ani na Vídeň. I v této evropské metropoli se pochopitelně najde dost příležitostí ke koupání. Nás zaujaly příjemné lázně Therme Wien, které najdete na jižním okraji města u malebného parku Kurpark Oberlaa, který je se svou zelení a jezírky jako stvořený pro příjemnou procházku a odpočinek od hluku velkoměsta.

Therme Wien k parku těsně přiléhají a tvoří je venkovní i vnitřní areály. Bazénů je zde velké množství. Malých i velkých. Jen venku je jich přes deset. Lázně jsou rozděleny do různých tematických zón a užít si můžete i termální vodu, která v některých bazénech dosahuje teploty až 36°C. Je zde plavecký i potápěčský bazén, bazény dobrodružné, zábavné i relaxační, umělá jeskyně, vodopád, lezecká stěna, tobogány, skokanský můstek, vířivky i leccos dalšího. Samozřejmostí je wellness centrum s celou škálou saun i s krásnou odpočinkovou zahradou. Theme Wien vás svým prostředím i rozmanitostí a kvalitou služeb jistě potěší.

10. Therme Laa

📌 Adresa: Thermenpl. 3, 2136 Laa an der Thaya, Rakousko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 260 km

Therme Laa
Therme Laa

Zapomenout bychom neměli ani na Therme Laa. Jednak jde o lázně vyhlášené a krásné. Za druhé jsou to další lázně v těsné blízkosti našich hranic. Najdete je ve městečku Laa an der Thaya ani ne 1 km od hranic s jihem Moravy, blízko města Hevlín. Ze Znojma je to sem cca 20 km.

Therme Laa jsou mezi českými milovníky vody velmi populární. Bazény jsou naplněny léčivou termální vodou, která má pozitivní vliv na kardiovaskulární nemoci, problémy s pohybovým aparátem, onemocnění očí či neurologické obtíže. Kromě termálních, ozdravných a relaxačních bazénů je zde i solný či sportovní bazén a směrem k aquaparku tyto lázně posouvá i přítomnost několika atrakcí – včetně členitého tobogánu.

Perfektní je zdejší wellness se saunami, vířivkami a relaxačními zónami. Je zde i rodinná sauna vhodná i pro děti. Do těchto lázní se rozhodně nemusíte bát vyrazit s celou rodinou. Každý si zde najde to své.

Ubytovat se můžete navíc přímo v areálu. V hotelu Therme Laa – Hotel & Silent Spa budete mít v ceně volný vstup do aquaparku a lázní. Wellness centrum Silent Spa je za příplatek.