Therme Wien – nejznámější termální lázně ve Vídni

Vídeň je nádherná evropská metropole a můžeme se těšit z toho, že pro obyvatele naší země je docela blízko. Zvláště pro Moravany a Jihočechy. Toto „císařské“ město přitom může být zajímavé nejen pro milovníky historie, skvělé gastronomie či kultury, ale taky pro fanoušky vodní zábavy či odpočinku v termálních lázních.

Vídeň sice není takovou lázeňskou Mekkou jako třeba Budapešť, ale rozhodně zde najdete řadu vynikajících míst k relaxaci a koupání. Mezi nejvýznamnější rozhodně patří termální lázně Therme Wien. V dnešním článku se podíváme velmi podrobně právě na tyto lázně.

Poradíme vám, jak se sem nejsnáze dostat, jaké zážitky, vybavení či služby na vás čekají nebo kde se najíst a občerstvit. Therme Wien v Rakousku patří rozhodně mezi velmi kvalitní, příjemné a zajímavé lázně a při návštěvě Vídně stojí za to si na ně najít aspoň trochu času.

Kde leží Therme Wien?

Jak jste asi pochopili už z názvu nebo nejpozději z úvodu, termály Therme Wien najdete v hlavním městě Rakouska, ve Vídni. A kde přesně? Tyto lázně leží v odlehlejší části města, na jeho jihovýchodním okraji u městské části Oberlaa v 10. obvodu Favoriten. Lázně přímo přiléhají k rozlehlému a velmi pěknému městskému parku – Kurpark Oberlaa.

Park perfektně dotváří atmosféru a prostředí lázní. Najdete v něm množství vodních nádrží, včetně rozlehlého ústředního jezírka Schwanensee. Je zde taky japonská zahrada, ideální pro meditaci a uvolnění. Venkovní výstava uměleckých skulptur a spousta dalších zajímavých míst. Park jistě stojí za procházku, zejména pokud v lázních budete trávit více času.

Doprava a parkování

Lázně samotné leží na ulici Kurbadstrasse. Od historického centra Vídně jsou vzdáleny přes 7 km, ale dostupnost je vynikající. Nejjednodušší a nejrychlejší je cesta metrem – linkou U1 přímo z centra. Cesta trvá cca 15 minut (ze Stephanplatz).

Na místo lze dojet i autobusem, což vám umožní vidět více ze samotného města. Pokud jedete autem, doporučujeme využít přímo kryté parkoviště v lázních. V okolní čtvrti je parkování problematické a jsou zde přísná omezení. V lázních je parkoviště o kapacitě 600 aut a stání pro hosty stojí 5 Eur na 3,5 hodiny (každá další 1 Euro nebo 7,50 Eur na celý den).

Moderní, rozlehlé lázně a wellness v srdci Evropy

Therme Wien ve Vidni - 09

Therme Wien jsou moderní a velmi pěkně vybavené lázně. Navíc jde o opravdu velké lázně, přinejmenším na poměry městských lázní. Rozkládají se na ploše 75 000 m2 (7,5 ha) a jen vodní plochy zabírají na 4000 m2, což je opravdu hodně vody. Saunový svět má 3000 m2, dále je zde na 6000 m2 léčebných, lázeňských zařízení a obrovské fitcentrum. V lázních najdete neuvěřitelných 26 bazénů a 25 saun! Čeká zde i na 2500 odpočinkových, komfortních lehátek a spousta dalšího vybavení pro sport, relaxaci i zábavu. Denně se v lázních „protočí“ přes 3000 návštěvníků.

Tyto mimořádně velké lázně byly přitom otevřeny teprve v roce 2010. Jsou poměrně nové, velmi dobře udržované, čisté. Využívají horké sirné prameny, z nichž první byl odhalen už v roce 1934. Už rok po svém otevření získaly tyto lázně ocenění „Nejlepší termální lázně“ v prestižní anketě European Health & Spa Awards 2011.

Zóny Therme Wien

Lázně mají velmi zajímavé architektonické řešení. Záměr byl takový, že jednotlivé sektory budou jako kameny na horském potůčku, který tvoří celek lázní. Proto jsou i jednotlivé zóny pojmenovány jako v souladu s tímto záměrem. Je zde:

 • Saunový kámen
 • Kámen klidu
 • Kámen dobrodružství
 • Krásný kámen

Dále jsou zde zóny Relax! Lounge a venkovní Relax! Gardenlounge. Pro sportovce je zde již zmíněné Therme Wien Fitness a o zdraví pečují v rozlehlé Therme Wien Med zóně. Největší je centrální lázeňská zóna a venkovní Four Seasons Garden.

Therme Wien ve Vidni - 08

Bazény

Jak bylo řečeno, Therme Wien skrývají bazénů a vodních ploch opravdu obrovské množství a vyrovnat se mohou i největším středoevropským aquaparkům a lázním.

V lázeňské zóně 1 najdete termální bazén (36°C) a jen o něco chladnější cvičební bazén či vířivku (36°C). V lázeňské zóně 2 je termální bazén o teplotě 34°C. Zóna Kámen klidu nabízí úžasný jeskynní bazén s umělým vodopádem, jacuzzi nebo bazén ticha – všude je voda o teplotě 36°C.

Zóna Kámen dobrodružství skrývá šestici bazénů. Všechny mají teplotu 34°C a je mezi nimi až 4 m hluboký potápěčský bazén s třístupňovým skokanským můstkem, vnitřní a venkovní bazén, a vnitřní a venkovní dětský/kojenecký bazén. V Zahradě čtyř období můžete relaxovat pod širým nebem u vřídelního či dvou termálních bazénů, ty mají teplotu 34 až 36°C. Osvěžit se či sportovat můžete v chladnějším bazénu o teplotě 24 až 28°C, který má 25 metrů. A tento výčet samozřejmě ještě není kompletní.

Therme Wien ve Vidni - 02

Sauny Therme Wien

Saunový svět Therme Wien je výjimečně bohatý na množství saun a nabízí i velmi příjemné prostředí. Je zde finská sauna, bio sauna, parní kabiny a další druhy saun. Těšit se můžete i na krásnou venkovní saunovou zahradu, občerstvit se můžete v bistru, smyslové vjemy a krevní oběh můžete stimulovat na Kneippově chodníku anebo se můžete jen tak nechat nadnášet proudy ve vířivce.

Zábava

Ačkoli jsou Therme Wien zaměřeny především na relaxaci, odpočinek, uzdravení a regeneraci, můžete sem směle vyrazit i s dětmi, které se rovněž zabaví. Nejde sice o žádný bombastický aquapark s desítkami atrakcí, ale kromě spousty bazénů jsou zde i čtyři skluzavky a tobogány nebo divoká řeka, již zmíněné skokanské můstky s různou výškou, bazény pro kojence a batolata a další zajímavé možnosti.

Therme Wien ve Vidni - 04

Wellness a Spa

Právě v lázeňském a wellness vybavení, zařízení a službách je největší síla lázní Therme Wien. Dopřát si zde můžete například celou škálu masáží a procedur, mezi nimi…

 • Švédské masáže
 • Reflexologické masáže
 • Lymfodrenáže
 • Těhotenské masáže
 • Sportovní masáže
 • Lávové kameny
 • Peelingy
 • Antistresové masáže
 • A mnoho dalšího

Kromě toho jsou zde rozsáhlá zdravotnická centra, která se věnují rehabilitaci a léčbě pohybového aparátu, plicních onemocnění, revmatu atd. Therme Wien jsou tedy plnohodnotné lázně se vším všudy. Nabídka lázeňských a zdravotních, ale i kosmetických a wellness služeb je komplexní, rozmanitá a na špičkové, evropské úrovni.

Therme Wien ve Vidni - 05

Sport

V lázních se můžete věnovat i kurzům plavání či vodní gymnastiky, jsou zde profi trenéři pro silové a kondiční fitness tréninky, využít můžete výživové poradenství, skupinová školení a mnoho dalších služeb.

Občerstvení

V lázních je spousta míst, kde se dá dobře najíst i napít. Je zde velká lázeňská restaurace, ale taky krásný letní bar na venkovní terase, klidný fitness lounge, taky kavárna či saunové bistro.

Therme Wien ve Vidni - 10

Ubytování v Therme Wien ve Vídni

Samotné lázně nenabízejí své ubytování. Protože se však nacházejí v širším centru Vídně, o ubytování tu není nouze.

Díky snadné dostupnosti i přímo z centra Vídně (metrem či MHD) si můžete zajistit ubytování téměř kdekoliv. A jaké ubytování doporučujeme?

Zobrazte si nejlevnější hotely a apartmány ve Vídni podle vzdálenosti od lázní Therme Wien na portálu Booking.com.

Ceník vstupného do Therme Wien

Základní vstupné do lázní na 3 hodiny stojí 28 Eur pro dospělého, na celý den pak 37 Eur.

Pro děti je vstupné 18,50 a 22,10 Eur. Každé pondělí však můžete pro jedno dítě (na dospělého) získat vstup zdarma.

Za vstup do saun je příplatek 12 Eur a kromě toho lázně nabízejí celou řadu dalších možných kombinací, příplatkových služeb a balíčků. Pořídit můžete i dárkové poukazy a udělat s nimi radost někomu na Vánoce nebo třeba narozeniny.

Otevírací doba Therme Wien

 • Lázně jsou otevřeny denně od 9:00 do 22:00
 • Masáže pak od 9:30 do 20:00

Therme Wien ve Vidni - 01

Zhodnocení

Lázně Therme Wien jsou rozhodně příjemnou a rozlehlou moderní oázou klidu v dobré lokalitě na okraji Vídně. Nejde o zrovna levné lázně, i ceny v restauracích jsou vyšší, ale vzhledem k poloze a vybavenosti lázní to lze očekávat. Lázně mohou být ve vytíženější časy a období poměrně plné, ale přesto se na tak velké ploše i značné množství lidí solidně rozptýlí.

Lázně je třeba pochválit za čistotu a udržovanost. Ideální jsou především k relaxaci a ozdravným pobytům. Méně atraktivní budou pro rodiny s dětmi a pro zájemce o vodní zábavu. V tomhle směru Therme Wien mnoho nenabízejí.

Fotky

Zdroj fotografií a informací: Thermewien.at, Youtube.com