Nejlepší aquaparky v Evropě – TOP 16 vodních světů

Kam za nejlepším koupáním a nezkrotnou vodní zábavou doma i v zahraničí (především tedy v zahraničí)? V dnešním speciálním článku pro vás máme žebříček nejlepších aquaparků v Evropě – a věřte, že se máte na co těšit.

1. Siam Park, Tenerife, Španělsko – největší aquapark v Evropě

📌 Adresa: Av. Siam, s/n, 38660 Costa Adeje, Santa Cruz de Tenerife, Španělsko

Siam Park, Tenerife
Siam Park, Tenerife

Kanárské ostrovy jsou pro našince obvykle už samy o sobě dostatečně exotické a atraktivní. Pokud však budete na jednom z nich, konkrétně tedy na Tenerife, můžete si pobyt ještě trochu více okořenit exotikou a zábavou. A to návštěvou zdejšího vyhlášeného aquaparku Siam Park.

Tento park leží na jihu ostrova u města Costa Adeje. Od moře leží asi 200 m a z druhé strany ho střeží vysoké štíty hor zdejšího národního parku Teide čnějící do výše i 3700 m. n. m. Samotný park je zajímavý už svým konceptem. Nese se totiž v duchu daleké asijské, resp. thajské, kultury. Jak ostatně napovídá samotný název.

Tento park se rozkládá na ploše přes 18 hektarů, je tedy poměrně velký. Budoval se mezi lety 2004 až 2008 a náklady na stavbu se vyšplhaly na 52 milionů EUR. Je zde na 25 budov v thajském stylu, čímž je park největším „thajským skanzenem“ na světě. Většinu lidí však zřejmě více okouzlí zdejší úžasné vodní atrakce, přestože samotné prostředí je jistě zajímavé.

Za všechny lze jmenovat obrovskou „línou řeku“ Mai Thai. Největší atrakci tohoto typu na světě. Fascinující dominantou je rozhodně taky Lost City – tobogánové město protkané bezpočtem skluzavek a více než 120 herními prvky. A je tu toho ještě mnohem víc… však sami uvidíte.

Vstupné: od 1000 Kč za osobu

2. Rulantica (součástí Europa Park), Rust, Německo

📌 Adresa: Roland-Mack-Ring 1, 77977 Rust, Německo

Město Rust leží na nejzazším západu Německa, přímo u hranic s Francií. Mohlo by se zdát, že není zvláštní důvod, proč jezdit tak daleko, abyste toto město navštívili, ale nelze být dále od pravdy. Toto město je totiž rájem zábavy. S trochou nadsázky bychom ho mohli označit za „nejzábavnější město Evropy“. Leží zde totiž gigantický zábavní park Europa park, který je možná největším parkem v Německu a snad i v Evropě.

Aby toho nebylo málo, o kus dále se rozkládá i vynikající aquapark. Opět světová třída. Nese název Rulantica a je převážně vnitřní – ideální pro návštěvu mimo sezónu. Je zde 14 tematických oblastí, které však zastřešuje společné „skandinávské“ téma. Najdete zde několik desítky skluzavek, tobogánů a dalších atrakcí. Zážitek na celý život zaručen – zvláště ve spojení s návštěvou Europa parku.

Vstupné: od 1100 Kč za osobu

3. Therme Erding, Erding, Německo

📌 Adresa: Thermenallee 1-5, 85435 Erding, Německo

Termály Erding u Mnichova
Termály Erding u Mnichova

Tentokrát si můžete nejen pořádně zařádit s dětmi či přáteli, ale taky se ohřát. Stačí si udělat výlet do Mnichova. A pak malou odbočku do blízkého města Erding, ve kterém leží parádní termální aquapark Erding. Na tomto místě je prostor pro nespoutanou zábavu, ale i odpočinek, regeneraci a ozdravení těla i mysli.

Areál tvoří rozlehlé vnitřní i venkovní prostory a vodní park se nese na tropické vlně. V zábavní části najdete k 30 tobogánům a skluzavkám a bezpočet dalších atrakcí. Jsou zde tropické lázně, vynikající wellness se spoustou saun a dalšího vybavení. Zkrátka máte se opravdu na co těšit.

Vstupné: od 1200 Kč za osobu

4. Zoomarine Algarve, Algarve, Portugalsko

📌 Adresa: N125 KM 65, 8201-864 Guia, Portugalsko

Zoomarine Amusement Park
Zoomarine Amusement Park

Portugalsko je země s nádechem exotiky a dobrodružství – z jihoevropských přímořských zemí patří k těm méně turisticky prozkoumaným. Portugalsko nabízí bezpočet krás a zajímavých míst. A nechybí zde ani parádní aquaparky. Jedním z nejlepších je bezesporu Zoomarine Algarve u města Albufeira. Rozkládá se na ploše 18 hektarů, takže rozhodně nejde o malý park.

Součástí parku jsou různé tematické oddíly a areály. Název Zoomarine není náhodný. Park funguje i trochu jako zoo se zvířaty jako delfíny, lachtani, papoušci a další. Je zde množství tobogánů, taky divoká řeka, která zase potěší milovníky dinosaurů (na rozdíl od zvířat naštěstí neživých). Atraktivní je taky pirátská zátoka s lodí a vystoupeními. Dočkáte se však i malého lunaparku a dalších zajímavých míst.

Vstupné: od 660 Kč za osobu

5. Suntago Water World, Polsko – jeden z největších aquaparků v Evropě

📌 Adresa: Nowy Świat 1, 96-300 Wręcza, Polsko

Suntago Water World, Polsko
Suntago Water World, Polsko

Suntago Water World má pro našince jednu výhodu. Leží hned v sousedním Polsku mezi městy Lodž a Varšava. Jde o poměrně velmi nový aquapark vystavěný mezi lety 2017 až 2019. Voda v bazénech pochází z 2 km hlubokého vrtu a celý areál má rozlohu přes 20 hektarů, což z něj činí zřejmě jeden z největších aquaparků v Evropě.

V zábavní části se nachází stovky palem a celý park je stylizován do tropické podoby. Je zde přes 32 tobogánů a skluzavek, mezi nimi i 316 m dlouhý tobogán, který je největší ve střední Evropě. Těšit se můžete i na línou řeku, bazén s vlnobitím, velký wellness se saunovým světem, termální bazény a mnoho dalšího.

Vstupné: od 880 Kč (do všech tří zón)

6. Aqualand Corfu Water Park, Korfu, Řecko

📌 Adresa: Agios Ioannis 491 00, Řecko

Aqualand Corfu Water Park, Korfu, Řecko
Aqualand Corfu Water Park, Korfu, Řecko

Ostrov Korfu rozhodně patří mezi nejoblíbenější řecké ostrovní destinace a je to nádherná perla iónského moře. Ale možná byste zde nečekali opravdu famózní aquapark na světové úrovni. Jen považte… Aqualand Corfu skrývá přes 50 tobogánů a skluzavek, je zde víc než 350 metrů dlouhá líná řeka, obrovský bazén s vlnobitím, pirátský ostrov a mnoho dalších atrakcí.

Aqualand Corfu je velký a skvěle vybavený – to je jisté. Pokud budete na rodinné dovolené na tomto ostrově, určitě dětem (i sobě) uděláte velkou radost, pokud si do tohoto parádního aquaparku zaskočíte.

Vstupné: od 856 Kč za osobu

7. Aquapalace Praha, Česká Republika

📌 Adresa: Pražská 138, 251 01 Čestlice-Říčany u Prahy

Aquapalace Praha Čestlice
Aquapalace Praha Čestlice

Je třeba vůbec představovat Aquapalace Praha, jeden ze dvou našich největších aquaparků? Snad to ve zkratce přece jen neuškodí. Tento vodní park se rozkládá v pražských Čestlicích a úrovní vybavenosti či kvalitou naprosto snese srovnání s kterýmkoli jiným špičkovým parkem v tomto žebříčku i na světě. Co se týče rozlohy, ta činí cca 1 ha pro samotnou zábavní parkovou část. Celý areál se saunovým světem, fitness centrem, hotelem, restauracemi a dalším zázemím a vybavením je ještě výrazně větší.

V aquaparku najdete na 12 tobogánů a 9 skluzavek a je zde i nejdelší český (250 m) tobogán či neuvěřitelná, skoro půl km dlouhá, divoká řeka. Tento vodní park je bezesporu úžasným místem a velkou výhodou je, že do něj nemusíme jet daleko za hranice. Stačí si udělat výlet do hlavního města.

Vstupné: od 1050 Kč za osobu

8. Tropical Islands, Krausnick, Německo

📌 Adresa: Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick-Groß Wasserburg, Německo

Tropical Islands Berlín

Pokud jde o skvostné, atraktivní a dech beroucí stylizované prostředí, tento aquapark je žhavým esem našeho žebříčku. Jak název napovídá, nese se ve stylu tropického ostrova a prostředí je zpracované opravdu překrásně, detailně, precizně… dočista zapomenete, že se nacházíte v „chladném“ Německu, asi 50 km jižně od Berlína u obce Krausnick.

Park Tropical Islands u Berlína je převážně vnitřní, skrývá se po gigantickou kopulí, jejíž konstrukce by někdy v dávné minulosti jistě patřila mezi divy světa. A divit se bezesporu budete i dnes. Tento „hangár“ je 360 m dlouhý a plných 107 m vysoký! Součástí tropického světa uvnitř je tropická vesnice, útesy, džungle, pláže, „moře“, laguny a hromada tobogánů, skluzavek a dalších atrakcí. Aby to nebylo málo, aquapark nabízí i venkovní část, kde je například divoká řeka. Rozhodně jde o jeden z nejlepších vodních parků v Evropě.

Náš tip: Vodní ráj Tropical Islands: autobusová doprava a vstupenka pro děti i dospělé

Vstupné: od 1171 Kč za osobu

9. Tiki Pool, Wassenaar, Nizozemsko

📌 Adresa: Duinrell 1, 2242 JP Wassenaar, Nizozemsko

Tiki Pool, Wassenaar, Nizozemsko
Tiki Pool, Wassenaar, Nizozemsko

Nizozemský aquapark Tiki Pool u města Wassenaar nabízí mimořádně koncentrovanou vodní zábavu pro všechny věkové kategorie. Jde zde na 21 tobogánů a skluzavek o celkové délce přes 1,5 km. Vodní park tvoří vnější i vnitřní prostory.

Důležité je zmínit, že tento aquapark je pouze součástí rozlehlejšího zábavního areálu Duinrell s lunaparkem a mnoha atrakcemi a taky obrovským kempem s nejrůznějšími možnostmi ubytování. Tento areál dělí od moře několik km písečných a travnatých dun a za nimi se nachází jedna z největších a nejhezčích nizozemských pláží, Strand Wassenaarseslag.

Vstupné: od 26,5 euro za osobu

10. Sealanya Dolphinpark Seapark, Alanya/Antalya, Turecko

📌 Adresa: Türkler, Fuğla Mah, Akdeniz Blv, 07407 Alanya/Antalya, Turecko

Turecká riviéra je pro mnohé splněným snem o dokonalé dovolené. V obřích destinacích, jako je Alanya najdou turisté a cestovatelé vše, po čem jejich srdce zatouží. Hotely a resorty jako z pohádek tisíce a jedné noci, myriády restaurací, atrakcí, zábavních parků, skvostné pláže i přírodu. Ve výčtu pochopitelně nemusí chybět ani aquaparky. Některé hotely mají dokonce vlastní, ale je zde i dost veřejně přístupných. Jedním z nejzajímavějších je pak Sealanya Dolphinpark Seapark.

Už z názvu je patrné, že půjde nejen o aquapark, ale i mořský svět a delfinárium v jednom. Tento park se nachází bezprostředně u mořského břehu a těšit se můžete na úžasné delfíní show. Nechybí zde však ani tobogány, pirátská loď a další atrakce – to vše s nádherným výhledem na skutečné moře. Opravdu pěkné místo pro celou rodinu.

Vstupné: od 60 euro za osobu

11. Aquapark Istralandia, Istrie, Chorvatsko

📌 Adresa: Ul. Ronki 1, 52474, Nova Vas, Chorvatsko

Aquapark Istralandia, Istrie, Chorvatsko
Aquapark Istralandia, Istrie, Chorvatsko

V srdci chorvatské Istrie najdete nečekaný klenot v podobě rozlehlého venkovního aquaparku, který se skrývá v lůně rozlehlých lesů několik km od moře. Park je poměrně nový, otevřen byl teprve v roce 2014 a zabírá plochu přes 8 hektarů. Je zde na 20 tobogánů a skluzavek o celkové délce kolem 1200 m a obrovský bazén s umělým vlnobitím, který má 2500 m2.

Tento pěkný aquapark ve velmi příjemném prostředí patří k nejlepším v Chorvatsku i jižní Evropě. Zajisté skvělá odbočka a zábavně strávený den na dovolené v Istrii.

Vstupné: od 880 Kč za osobu

12. Marineland Catalunya, Barcelona, Španělsko

📌 Adresa: Ctra. Malgrat, 08389 Palafolls, Barcelona, Španělsko

Marineland Catalunya, Barcelona, Španělsko
Marineland Catalunya, Barcelona, Španělsko

Asi sto km severně po pobřeží od božské Barcelony u městečka Palafolls můžete najít parádní aquapark Marineland Catalunya. Je to však nejen vodní park, ale i vyhlášené delfinárium. Na ploše cca 4 hektary najdete velký bazén s umělým vlnobitím, divoké sjezdy a dlouhé tobogány i prostor pro odpočinek a relaxaci. Největším hitem jsou však zdejší delfíni… nenechte si je ujít!

Vstupné: od 810 Kč za osobu

13. Caribe Bay, Lido di Jesolo, Itálie

📌 Adresa: Via Michelangelo Buonarroti, 15/A, 30016 Lido di Jesolo VE, Itálie

V severoitalském městě a známém letovisku Lido di Jesolo, které leží jen kousek od Benátek, můžete najít rovněž velmi zdařilý a atraktivní aquapark s přiléhavým názvem Caribe Bay. V rámci jižní Evropy patří Caribe Bay s rozlohou přes 8 hektarů k velmi velkým aquaparkům. Ale není jen velký, nýbrž i opravdu skvěle vybavený a nádherně zpracovaný – a to, celkem očekávatelně, v karibském a pirátském stylu.

Tento aquapark je opakovaně vyhlašován jako nejlepší v Itálii. Najdete zde nádherné členité laguny, pláž, vlnobití, na 30 tobogánů a dalších atrakcí, pirátskou loď, lanový park a mnoho a mnoho další zábavy. Tento park můžeme jednoznačně doporučit, a pokud budete v severní Itálii, neměli byste si ho nechat ujít.

14. Energylandia, Zator, Polsko

📌 Adresa: aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator, Polsko

Energylandia, Zator, Polsko
Energylandia, Zator, Polsko

U nenápadného městečka Zátor poblíž Osvětimi se nachází megalomanský zábavní park evropského, ba celosvětového formátu. Energylandia snese už na první pohled srovnání s Disneylandem i jinými ikonickými parky. Nachází se zde 18 horských drah – tedy nejvíce v Evropě. A že to jsou naprosto brutální dráhy, o tom se snadno přesvědčíte.

Ale náš žebříček není o zábavních parcích, nýbrž o parcích vodních. I ten je součástí tohoto 50hektarového komplexu. A není rozhodně nijak malý. Tvoří ho především venkovní plochy a najdete zde desítky vodních atrakcí. Přesto jeho sláva trochu bledne ve srovnání s okolní říší zábavy.

Náš tip: Vstupné do Energylandie: 1 nebo 2 dny v největším zábavním parku v Polsku

Vstupné: od 939 Kč za osobu

15. Dalmaland, Biograd na Moru, Chorvatsko

📌 Adresa: X Jankolovački 9, 23210, Biograd na Moru, Chorvatsko

Dalmaland, Biograd na Moru, Chorvatsko
Dalmaland, Biograd na Moru, Chorvatsko

Aquapark s dinosauřím světem, pirátským světem, lunaparkem a hromadou tobogánů a dalších vodních atrakcí pro dospělé i děti? Ano, to vše nabízí Dalmaland u chorvatského letoviska a města Biograd na Moru. Aquapark je opět součástí širšího zábavního parku, takže si zde můžete užít zábavu nejrůznějšího druhu, nejen vodní.

Vstupné: od 587 Kč za osobu

16. Djurs Sommerland, Nimtofte, Dánsko

📌 Adresa: Battrupholtvej 3, 8581 Nimtofte, Dánsko

Posledním želízkem v ohni našeho žebříčku je dánský pak Djurs Sommerland nacházející se u města Nimtofte v severním Dánsku. I tentokrát jde ovšem o velký a komplexní zábavní park, jehož součástí jsou horské dráhy, dinosauří park, pirátský svět, vikingský svět a další tematické části. Vodní svět je pouze jednou z nich, ale atrakcí nabízí i tak dost – včetně hromady tobogánů, divoké řeky, vlnobití a tak dále. V kontextu zbytku parku jde rozhodně o zajímavé místo, a pokud budete v Dánsku, doporučujeme kromě slavného Legolandu navštívit i tento parádní zábavní park.