Nejlepší wellness v Maďarsku, aneb kam za TOP wellness hotely

Kam v Maďarsku za nejlepšími wellness pobyty? Kde se ubytovat, pokud chcete mít tyto služby co nejvíce po ruce – ideálně přímo v hotelu? Na tyto otázky vám odpoví náš dnešní žebříček. Podíváme se v něm právě na nejlepší wellness v Maďarsku. Konkrétně na dvanáct nejzajímavějších, luxusních hotelů, kde si můžete dopřát dokonalé rozmazlování.

TOP wellness hotely v Maďarsku

1. Spirit Hotel Thermal Spa, Sárvár

📌 Adresa: 9600 Sárvár, Vadkert krt. 5., Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 480 km

Spirit Hotel Thermal Spa, Sárvár

Více fotografií na Booking.com

Sárvár je známé lázeňské město, které leží v zelení pokrytých rovinách západního Maďarska. Pro našince jde o jedny z nejbližších maďarských termálních lázní. Rozlehlé lázně v tomto malém městě nabízejí na 5000 m2 vodní plochy. Zdejší voda s vysokým obsahem sodíků má pozitivní účinky na pohybový aparát, ale léčí se zde třeba i kožní či gynekologické obtíže.

V lázních jsou i atrakce a okolo krásný park. Možností ubytování je v Sárváru a okolí spousta, ale pokud se budete chtít ubytovat ve „velkém stylu“, v prvotřídním hotelu s ještě lepším wellness centrem, skvělou volbou může být Spirit Hotel Thermal Spa.

Spirit Hotel Thermal Spa, Sárvár

Tento vynikající čtyřhvězdičkový hotel leží na okraji Sárváru v bezprostřední blízkosti lázní. Přímo k němu přiléhají rozlehlé vodní nádrže. Hotel má však i vlastní bazény.

Je to zejména luxusní venkovní bazén s postelovými lehátky s nebesy. Nechybí ani 25metrový plavecký bazén, termální bazény a zážitkový bazén a další. Kromě toho je zde na hned devět saun, turecké lázně a další skvělé vybavení.

Dopřát si můžete nejrůznější wellness, lázeňské i ozdravné procedury, služby a rituály. Spirit Hotel jsou zkrátka i zcela svébytné, plnohodnotné lázně v mimořádně luxusním duchu. Kvalita ubytování a dalších služeb samozřejmě v ničem nezaostává. Perfektní volba pro náročné zájemce.

2. Aquaworld Resort Budapest, Budapešť

📌 Adresa: Budapest, Íves út 16, 1044 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 550 km

Aquaworld Resort Budapest, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Aquaworld je špičkový moderní aquapark, který najdete přímo v hlavním městě Maďarska, Budapešti. Tento vodní park je rozlehlý a skvěle vybavený. Jsou zde vnitřní i venkovní bazény, úchvatná výzdoba ve stylu předkolumbovské Ameriky, na 11 tobogánů, ale i orientální lázně a brilantní wellness centrum.

Součástí širšího resortu je pak i vynikající hotel. Skrývá na 309 pokojů a apartmánů, tři restaurace a exkluzivní vlastní wellness. Jde o čtyřhvězdičkový hotel, který je navíc přímo spojený s areálem aquaparku, takže hosté mají možnost přímého vstupu.

Aquaworld Resort Budapest, Budapešť

Hotel je skvělý i pro rodiny s dětmi, je zde dětský klub a rozlehlá herna. Zmíněné wellness centrum se nese v orientálním duchu, samozřejmostí jsou sauny, bazény i další vybavení včetně fit centra nebo kurtů na squash. Wellness centrum se ostatně rozkládá na třech patrech. Těšit se můžete na jedinečné zážitky.

3. Minaro Hotel Tokaj – MGallery, Tokaj

📌 Adresa: Tokaj, Csurgó völgy út, 3910 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 750 km

Minaro Hotel Tokaj - MGallery, Tokaj

Více fotografií na Booking.com

Tokaj je slavná vinařská oblast na východě Maďarska, jejímž srdcem je stejnojmenné město. Tato vinařská lokalita je dokonce zapsána na seznam UNESCO. Ostatně pojem tokajské víno je univerzálně známý. Tento krásný kraj je jako stvořený pro odpočinkovou dovolenou při sklence (nebo více sklenkách) vína a s parádním wellness.

Minaro Hotel Tokaj - MGallery, Tokaj

Tuto kombinaci můžete ve vší parádě najít v hotelu Minaro Hotel Tokaj MGallery. V nádherném přírodním prostředí kulturní krajiny se rozkládá hotel, který vás přivítá v pětihvězdičkovém, prestižním stylu. Překrásné výhledy, jedinečný luxus, skvělá kuchyně a samozřejmě… wellness. Krytý bazén, venkovní vířivka, stylové prostředí, saunový svět, solná kabina a výborné masáže i jiné služby. To vše vás zde čeká.

4. Lotus Therme Hotel & Spa, Hevíz

📌 Adresa: Hévíz, Lótuszvirág u. 1, 8380 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 500 km

Lotus Therme Hotel & Spa, Hevíz

Více fotografií na Booking.com

Hevíz je další maďarské lázeňské město proslavené nejen termálními prameny, ale i největším evropským termálním jezerem. Lázně jsou přitom vybudované přímo na něm, což působí atraktivně i unikátně. Město samotné pak navíc leží v oblasti, kterou asi nikomu není třeba představovat. Totiž u jezera Balaton, konkrétněji kousek od jeho severních břehů. Tato kombinace činí z Hevízu ideální destinaci pro pohodovou, osvěžující a ozdravnou dovolenou.

Takovou dovolenou se vším všudy se můžete dočkat v pětihvězdičkovém hotelu Lotus Therme Hotel & Spa. Jak název napovídá, jde o lázeňský hotel, takže se můžete těšit na perfektní lázeňské a wellness vybavení a služby. Je zde vodní svět se čtyřmi bazény, vnitřními i vnějšími.

Lotus Therme Hotel & Spa, Hevíz

Termální bazén má přitom teplotu až 39°C! Samozřejmě nechybí vířivky, saunový svět s finskou, parní, aroma, infra či světelnou saunou. Je zde taky laconium, Kneippův chodník a další vybavení. Dopřát si můžete saunové a lázeňské rituály, masáže, kosmetické i lékařské služby. Zkrátka jedinečná paráda.

Náš tip na pobyt: Hévíz: Luxus v Lotus Therme Hotel & Spa ***** s termálním wellness, saunovým světem a polopenzí + děti zdarma

5. Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa, Sárvár

📌 Adresa: Sárvár, Vadkert krt. 4, 9600 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 430 km

Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa, Sárvár

Více fotografií na Booking.com

Vraťme se ještě do Sárváru, lázeňského města blízko rakouských a slovenských hranic. Samozřejmě je zde řada skvělých hotelů, ale za zmínku stojí ještě minimálně hotel Park Inn. Už jen proto, že jde o čtyřhvězdičkový hotel. Ale taky proto, že patří do známého řetězce Radisson, který je jistě určitou zárukou vysoké kvality.

Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa, Sárvár

Hotel Park Inn má pak ještě jednu speciální výhodu. Do známých termálních lázní Sárvár odsud totiž vede přímá, vytápěná chodba, takže hosté mají k dispozici exkluzivní vstup do lázní, které nabízejí přes pět tisíc metrů čtverečních vodních ploch. V hotelu samotném najdete perfektně vybavené, moderní pokoje, noblesní restauraci La Caraffa, bar i další vybavení, které vám zpříjemní pobyt zde.

Náš tip na pobyt: TOP pobyt 2024 v areálu lázní: Park Inn by Radisson Sárvár ****+ s termálními bazény a all inclusive + animace

6. Andrássy Kúria & Spa, Tarcal

📌 Adresa: Tarcal, Fő u. 94, 3915 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 740 km

Andrássy Kúria & Spa, Tarcal

Více fotografií na Booking.com

Další hotel v našem žebříčku se nachází u obce Tarcal v již zmíněné slavné a na seznamu UNESCO zapsané vinařské oblasti Tokaj. Tato lokalita zaujme skvělým vínem, malebnou krajinou, výtečnou gastronomií i svébytnou kulturou. Hotel Andrássy Kúria & Spa může být skvělým zázemím pro její poznávání. A i sám o sobě nabízí vynikající prožitky. Zejména takové, které se nesou ve wellness a lázeňském duchu.

Andrássy Kúria & Spa, Tarcal

Tento luxusní hotel skrývá rozlehlé wellness centrum, jehož součástí jsou i umělé jeskyně s unikátními lázněmi. Je zde i klasický bazén, sauna, vířivka a další vybavení. Užít si můžete masáže i další služby. Pochvalu si zaslouží i opravdu krásné, vkusné a velmi stylově zařízené pokoje.

7. LUA Resort, Balatonfüred

📌 Adresa: Balatonfüred, Anna stny. 5, 8230 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 500 km

LUA Resort, Balatonfüred

Více fotografií na Booking.com

LUA resort je luxusní, pětihvězdičkový resort, který se rozléhá přímo a doslova na břehu Balatonu ve městě Balatonfüred. Areál zaujme nejen exkluzivní polohou, ale i krásnou, moderní architekturou, která vás okouzlí zvenčí i zevnitř. Dokonalá noblesa a luxus čiší z každého koutku prostoru tohoto hotelu, jehož velkou chloubou je i nebesky úžasné wellness a lázeňské centrum.

LUA Resort, Balatonfüred

Rozlehlé bazény, vířivky, sauny a další vybavení na ploše víc než tisíc metrů čtverečních, navíc v opravdu fascinujícím prostředí. Zde si opravdu přijdou na své i nejnáročnější návštěvníci. Perfektní místo pro romantiku i odpočinek.

8. Hotel Helikon, Keszthely

📌 Adresa: Keszthely, Mikus Gyula sétány 5, 8360 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 530 km

Hotel Helikon, Keszthely

Více fotografií na Booking.com

Na pobřeží Balatonu samozřejmě není o špičkové hotely a skvěle vybavené resorty nouze. Příkladem budiž i hotel Helikon v městě Keszthely na jihu jezera. I tento čtyřhvězdičkový hotel nabízí exkluzivní přístup do jezera, k jehož břehům přímo přiléhá. Kromě toho je však sám o sobě skvěle vybavený a skrývá jedno z nejlepších wellness & spa center v širém okolí (a že je zde pořádná konkurence).

Hotel Helikon, Keszthely

Srdcem lázní je impozantní átrium, které pokrývá velký bazén, prostor pro lehátka, ale i vířivka. V lázních najdete i sauny a další skvělé vybavení, včetně např. fitness centra. Samozřejmostí jsou wellness a lázeňské služby, masáže, kosmetické i jiné procedury. Výborná volba.

Náš tip: Pobyt na břehu Balatonu v Hotelu Helikon **** s polopenzí a neomezeným wellness s bazénem, vířivkami a saunami

9. Park Inn By Radisson Zalakaros Hotel & Spa, Zalakaros

📌 Adresa: Zalakaros, Üdülő sor 1, 8749 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 560 km

Park Inn By Radisson Zalakaros Hotel & Spa, Zalakaros

Více fotografií na Travelking.cz

Připadá vám název hotelu povědomý? To bude tím, že jde již o druhý Park Inn hotel z řetězce Radisson v našem žebříčku. Tentokrát se však nacházíme u města Zalakaros jižně od Balatonu. Toto město je turisticky mimořádně populární především díky rozlehlému komplexu termálních lázní a aquaparku. Jde o jedny z největších a nejnavštěvovanějších maďarských lázní. Pokud to do nich chcete mít blízko, hotel Park Inn je nejen skvělou, ale i luxusní volbou.

Park Inn By Radisson Zalakaros Hotel & Spa, Zalakaros

A když říkáme, že to budete mít do lázní blízko, myslím tím opravdu blízko! Podobně jako v případě sárvárského Park Innu totiž na hosty čeká exkluzivní vstup přímou chodbou.

10. Ensana Thermal Margaret Island Health Spa Hotel, Budapešť

📌 Adresa: Budapešť, 1007 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 530 km

Ensana Thermal Margaret Island Health Spa Hotel, Budapešť

Více fotografií na Travelking.cz

Markétin ostrov (Margitsziget) v Budapešti na Dunaji nabízí na malém prostoru spoustu zajímavých věcí. Je zde množství historických památek, divadlo pod otevřeným nebem, rozlehlé lázně a koupaliště, zoo, sportovní centrum… a taky skvělý hotel Ensana Thermal Margaret Island. Jak název napovídá, jde o wellness a lázeňský hotel – a to navíc v opravdu velkém stylu. Co zde najdete?

Ensana Thermal Margaret Island Health Spa Hotel, Budapešť

Například krytý i venkovní bazén, dva termální bazény či rekreační bazén, vířivku, Kneippův chodník, solárium, slunečnou terasu, 12 masážních místností a přes 30 dalších léčebných oddělení s koupelemi, zábaly, solnou jeskyní, kosmetickými službami a dalším vybavením, dvě finské sauny, parní, aroma a infra sauna, lékařské a kosmetické kliniky. A to zdaleka není vše. Ensana je tedy skutečně špičkově zařízený spa hotel vhodný i pro náročné hosty.

11. Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection, Budapešť

📌 Adresa: Budapest, Hercegprímás u. 5, 1051 Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 530 km

Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection

Více fotografií na Booking.com

I tento hotel se nachází přímo v Budapešti, rovnou v jejím nejryzejším srdci. Navíc jde o extra luxusní pětihvězdičkový hotel, který vás přivítá opravdu famózním prostředím. Bezesporu jde o jeden z vůbec nejlepších hotelů v maďarské metropoli. Pokud si potrpíte na dokonalý a bezchybný luxus, budete rozhodně na nejlepší možné adrese.

Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection

Dominantou hotelu, který se rozkládá v historické budově, je obří atrium, ale taky střešní terasy s neskutečnými výhledy na město. Přímo v hotelu jsou taky prvotřídní, prestižní lázně a wellness. Hosté mají vstup zdarma a mohou se těšit např. na 35metrový bazén, vířivky, sauny, fitness centrum a mnoho dalšího. Opravdu báječné místo pro romantickou dovolenou nebo dokonalý odpočinek.

12. Hunguest Saliris, Eger

📌 Adresa: 3394 Egerszalók, Forrás út 6., Maďarsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 680 km

Saliris Resort - Spa Conference Hotel

Více fotografií na Booking.com

Jako třešničku na dortu pro vás máme fascinující resort Hunguest Saliris, který leží o obce Egerszalók. Nepochybně jde o jeden z nejpozoruhodnějších hotelů v širokém okolí. Přímo u hotelu se rozkládá slavné kalciovo-sodné návrší. Zdejší krajina je opravdu úžasná a rozhodně stojí za prozkoumání.

Saliris Resort - Spa Conference Hotel

Hotel je mimořádně rozlehlý a nabízí obrovské vlastní lázně a wellness na ploše skoro dva tisíce km čtverečních. Jsou zde venkovní i vnitřní termální bazény, vířivky, sauny, vodní atrakce, zkrátka vše, co si lze přát. Skvělá volba i pro rodinnou dovolenou.