Eger

Termální lázně Maďarsko – Eger leží 120 km od Budapeště a jsou považovány za jedny z nejhezčích lázní, zejména díky historii, které tu najdete opravdu požehnaně. První zmínky o termálních pramenech se datují již od roku 1488. Vždyť původní lázně tu vystavěli Turci, na rozvoji města se ovšem podíleli kolonisté z Francie a Itálie. Jak je vidět, Egeru pestrost a rozmanitost různých kultur rozhodně nechybí.

Díky přírodnímu bohatství a termálním pramenům s obsahem hořčíku a vápníku jsou dnes termální lázně Eger vyhledávaným cílem mnoha turistů. Léčí se zde nemoci chronického pocení, poruchy pohybového ústrojí a revmatismus. Lázně Eger je možné najít na ploše více jak 5,3 ha.

Město Eger

Historickými památkami se to tu jen hemží. I přesto, že nás zajímají především místní termální lázně Eger, jmenujme alespoň pár památek, které by se vám při poznávání tohoto 60 tisícového města mohli hodit. Nejdominantnější památkou je hrad Eger. Ten má za sebou spoustu útoků nepřátel z Turecka, přesto stále stojí. Za zmínku stojí jistě také bazilika a dva Proboštské paláce. Vzpomínkou na tureckou nadvládu zde obstarává minaret a pravé turecké lázně. Ještě hezčí pohled se vám naskytne pokud vyrazíte do města ve večerních hodinách, všechny památky jsou totiž osvětleny a váš zážitek bude mnohem zajímavější.

Areál termálních lázních Eger

V areálu termálních lázní Eger nalezneme celkem 7 bazénů. Hlavní termální bazén s teplotou vody 37°C je částečně otevřený a částečně krytý. Podle potřeby jsou podél bazénu rozmístěny sedáky. Hloubka je 80 cm. Druhým bazénem je plavecký bazén s 8 dráhami, teplotou vody 26°C a hloubkou 225 cm. Pro děti je zde připraven vodní hrad, jehož atrakce si vaše děti zamilují. Hloubka se pozvolna zvyšuje od 30 cm do maximální výšky 130 cm.

Tzv. velký bazén je v provozu po celou sezónu. Teplota vody dosahuje 28°C a zajímavostí je termální pramen tryskající přímo do nitra bazénu. Hloubka vody se zde pohybuje mezi 1 a 2,2 metry.

Bazén plný zážitků ocení znovu zejména ti nejmenší. Najdou tu až 27 různých atrakcí, které mohou vyzkoušet. Hloubka vody je max. 1,3 metru. Když už jsme u dětí nezapomeňme zmínit také dětský bazén.

Posledním z nabízených bazénů je léčivý bazén s teplotou vody 28°C jehož prostory naplňuje pramen Turecké koupele.

Lázně byli v roce 2013 rekonstruovány, a tak se můžete těšit na ještě více atrakcí a kvalitních služeb.

Pozor, neplést si lázně Eger s poblíž ležícími lázněmi Egerszálok, kde najdete najdete jedinečné solné hory a lázně se 17ti bazény.

Zajímavé služby

Termální lázně Eger – Maďarsko nabízejí kompletní lázeňské služby včetně masáží a zdravotních léčebných programů.

Otevírací doba

  • Pondělí až středa + neděle: 9:00 – 19:00
  • Čtvrtek až sobota: 9:00 – 21:00

Ceník vstupného pro rok 2016

  • Vstupné pro dospělé: cca 165,-Kč
  • Vstupné pro studenty, důchodce a děti od 4 let: cca 140,-Kč
  • Děti do 4 let: zdarma

Upozorňujeme, že ceny jsou bez záruky a mohou se po příjezdu na místo lišit.

Ubytování Eger

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *