Léčivé a zážitkové termální lázně Kehida Termal, Maďarsko

Maďarské termální lázně mají dlouhou tradici. Termální prameny v Maďarsku objevili již starověcí Římané. Jedny takové se nacházejí ve městě Kehidakustany. Jak si stojí termální lázně Kehida Termal v porovnání s konkurencí?

Lázně Kehidakustany leží ve stejnojmenné obci ve východní části Maďarska. V samotné obci žije přibližně 1200 obyvatel. Díky tomu poskytuje areál Kehida Termal dostatek klidu pro ozdravný pobyt i dovolenou rodin s dětmi.

termální lázně Kehida Termal - 03
termální lázně Kehida Termal – 03

O lázních Kehida Termal

Maďarské termální lázně leží pro české turisty ve strategické poloze. Přesto je ale řidiči míjí – jen pár kilometrů odsud se nacházejí známější a navštěvovanější termální lázně Hevíz. Lázeňský areál v obci Kehidakustany o rozloze 2400 m2 s vlastním hotelem ale překvapí svou pohostinností.

Jen pár minut jízdy se nachází oblíbené jezero Balaton. Místo je vhodné jak pro ozdravné pobyty, tak aktivní dovolenou spojenou s cykloturistikou. V samotném městě toho ale příliš nenajdete – mezi největší dominanty patří zámek Deák-kúria s přidruženým muzeem a zřícenina hradu.

Jak daleko je to do Kehida Termal?

Lázně Kehidaskustany jsou dostupné zejména pro návštěvníky z východu a středu České republiky. Jestliže cestujete ze západních Čech, vyplatí se spíše dlouhodobý pobyt v Maďarsku nebo návštěva lázní v okolí Karlových Varů.

Praha 467 km
Brno 304 km
Plzeň 491 km
Ostrava 408 km
České Budějovice 359 km
termální lázně Kehida Termal - 06
termální lázně Kehida Termal – 06

Složení vody v Kehida Termal

Certifikovaná hydrogen-uhličitá voda s 3,3 mg/l sulfidické síry vyvěrá z pramene o teplotě 49 °C. Během svého putování voda vychladne na příjemných 32–36 °C a používá se přímo v termálních bazénech.

Lázně Kehidakustany na rozdíl od jiných neobsahují stopy radonu. Pobyt v termální vodě tak není škodlivý pro děti a těhotné ženy.

Léčivá voda se nachází v několika venkovních i vnitřních bazénech. Relaxaci ve vodě doplňují tiché místnosti s lehátky. V nich vyvěrá i léčivá voda určená pro pitnou kúru.

Vlastnosti vody v Kehida Termal

pH 6,8
Teplota u zdroje 49 °C
Draslík 7,90 mg/l
Sodík 35 mg/l
Vápník 80,3 mg/l
Hořčík 30,5 mg/l
Sulfát iont 46 mg/l
Sulfid iont 3,2 mg/l
Volná kyselina uhličitá 118 mg/l
Kyselina křemičitá 37 mg/l
termální lázně Kehida Termal - 01
termální lázně Kehida Termal – 01

Co se léčí v lázních Kehida Termal?

Složení vody a léčivé účinky lázní prospívají pohybovému systému a také při doléčování po operacích. Pozitivně působí lázně Kehidakustany na nervový systém – klid a pohoda ve wellness centru a saunách doplní energii do dalších dní.

Voda z Kehida Termal pozitivně působí i při pitných kúrách. Jejich protizánětlivý účinek má vliv na střevní mikroflóru.

Léčebné prostory v Kehida Termal jsou oddělené od zábavního areálu. Klienti tak mají dostatek klidu pro relaxační a klidný pobyt. Ve wellness zóně se nacházejí tiché místnosti bez přístupu dětí, ve kterých najdete i pítka pro pitnou kúru.

Kompletní indikace koupelí v lázních:

 • kožní nemoci,
 • snížení vysokého krevního tlaku,
 • revmatické potíže,
 • onemocnění pohybového aparátu a regenerace chrupavky,
 • neurologické problémy způsobené vyčerpáním a stresem,
 • degenerativní osteoartritidní změny,
 • potíže malých kloubů,
 • Bechtěrevova nemoc,
 • revma a revmatismus měkkých tkání,
 • osteoporóza.

Termální voda v lázních Kehidakustany neobsahuje radon. Pobyt v ní je proto vhodný i pro těhotné ženy – přesto se ale doporučuje konzultace s ošetřujícím lékařem. Léčba v lázních se nedoporučuje lidem s těmito onemocněními:

 • zhoubné nádory,
 • některá onemocnění srdce,
 • akutní zánětlivá onemocnění,
 • leukémie a další povrchy krvetvorby,
 • astma provázené záchvaty,
 • nedostatečná činnost ledvin a ledvinové kameny,
 • nauzea s rychlým nástupem,
 • hypertyreóza (zvýšená činnost štítné žlázy),
 • nadměrný úbytek nebo nadbytek tělesné hmotnosti.
termální lázně Kehida Termal - 04
termální lázně Kehida Termal – 04

Bazény v Kehida Termal

V areálu Kehida Termal se nachází osm venkovních a šest vnitřních bazénů. Na rozdíl od jiných lázní v Maďarsku nepočítejte s nadměrně teplou vodou. Většina bazénů je ohřívaná na přibližně 25 °C. Nad 30 °C se dostanou pouze termální bazény s léčivou vodou.

Venkovní bazény v Kehida Termal

Součástí venkovního areálu je bazénový bar s alkoholickými i nealkoholickými nápoji. Kolem baru se nacházejí stoličky, takže si svůj oblíbený drink vychutnáte přímo ve vodě. V některých bazénech se nacházejí i vodní atrakce jako sprchy nebo převracející se vědra s vodou.

Dětské brouzdaliště 26–30 °C
Zážitkový bazén 23–28 °C
Bazén s vlnobitím 22–24 °C
Sedací bazén s léčivou vodou 34–36 °C
Studený plavecký bazén 21–26 °C
Teplý plavecký bazén 28–32 °C
Velký sedací bazén s léčivou vodou 34–36 °C
Krytý sedací bazén s léčivou vodou 34–36 °C

Vnitřní bazény v Kehida Termal

Lázně Kehidakustany a jejich vnitřní bazény jsou v provozu po celý rok. To ale nutně neznamená, že každý bazén je otevřený během celého roku. Pokud míříte za konkrétní atrakcí, ověřte si dostupnost na webu termálních lázní.

Třípatrový areál zábavního vodního parku obsahuje také tobogány a další atrakce. Nejdelší skluzavka měří neuvěřitelných 94 metrů a zaujme především zvukovými a světelnými efekty. Pro maminky s kojenci se zde nachází relaxační pokoj s přebalovacím pultem a hračkami.

Zážitkový bazén 28–30 °C
Ostrůvek s vířivkou 34–36 °C
Dětský bazén s tobogánem 30–32 °C
Divoká řeka a skákací bazén 28–30 °C
Léčebný kruhový bazén 34–36 °C
Rohový bazén s podvodní atrakcí 34–36 °C
termální lázně Kehida Termal - 02
termální lázně Kehida Termal – 02

Wellness a sauny

Co by to bylo za vodní park bez wellness a saunového světa? V Kehida Termal nechybí Saunová oáza s finskými saunami, parní lázní, Kneippovým chodníkem a relaxačními místnostmi. Milovníci saunování ocení také pravidelné saunové ceremoniály.

Až vás omrzí saunování, objednejte se na masáž ke zkušeným fyzioterapeutkám. Masáž olejem z hroznových jadérek nebo relaxační levandulová masáž vás uvolní a příjemně si u ní odpočinete.

Do wellness zóny a Saunového světa mají přístup pouze lidé starší 15 let s červeným náramkem. Před odpočinkovým areálem se nacházejí turnikety, které vás pustí po přiložení náramku s hodinkovým čipem. Vstup do wellness a saunového světa pořídíte v rámci běžného vstupného.

termální lázně Kehida Termal - 05
termální lázně Kehida Termal – 05

Ceník a vstupné

Vstupné pro dospělé a mladistvé starší 15 let se dělí do třech kategorií:

 • zelená zóna – vstup do zážitkových lázní a na koupaliště,
 • bílá zóna – vstup do zážitkových lázní, na koupaliště a do léčebných lázní,
 • červená zóna – vstup do zážitkových lázní, na koupaliště, do léčebných lázní a Saunové oázy

Ceník odlišuje vstupné v sezóně a předsezóně. Nepočítejte ale s tím, že sezóna je pouze v letních měsících. Provozovatel sem řadí i Vánoce, státní svátky a další významná data. Kdy platí sezónní a mimosezónní vstupné najdete na webových stránkách.

Vstupné v Kehida Termal od 15 do 65 let

Předsezóna Sezóna
Zelená zóna
3 hodiny 3700 Ft 4500 Ft
Celodenní vstup 4950 Ft 5900 Ft
3 hodin před koncem 3200 Ft 3850 Ft
Bílá zóna
3 hodiny 4250 Ft 4900 Ft
Celodenní vstup 5600 Ft 6500 Ft
3 hodin před koncem 3700 Ft 4250 Ft
Červená zóna
3 hodiny 5900 Ft 7100 Ft
Celodenní vstup 7900 Ft 9500 Ft
3 hodin před koncem 5100 Ft 6150 Ft

Podobně jako jiné aquaparky v Maďarsku, tak i lázně Kehidakustany poskytují slevy pro seniory. Seniorní slevu na vstupné uplatníte při doložení věku identifikačním dokladem.

Seniorní vstupné v Kehida Termal

Předsezóna Sezóna
Zelená zóna
3 hodiny 3100 Ft 3800 Ft
Celodenní vstup 4150 Ft 5000 Ft
3 hodin před koncem 2750 Ft 3250 Ft
Bílá zóna
3 hodiny 3600 Ft 4150 Ft
Celodenní vstup 4900 Ft 5550 Ft
3 hodin před koncem 3150 Ft 3600 Ft
Červená zóna
3 hodiny 5000 Ft 6000 Ft
Celodenní vstup 6700 Ft 8050 Ft
3 hodin před koncem 4350 Ft 5200 Ft

Ceník vstupného vychází vstříc také rodinám s dětmi. Pro ně je připravené speciální vstupné rozdělené podle přístupu dospělých návštěvníků. Vstupné plati pro dva dospělé a dvě děti. Pokud se nevejdete do rodinného vstupného, oceníte i speciální ceník pro děti od 6 do 14 let.

Rodinné vstupné v Kehida Termal

Předsezóna Sezóna
Zelená + zelená zóna 12 650 Ft 15 100 Ft
Bílá + zelená zóna 13 950 Ft 16 300 Ft
Červená + zelená zóna 18 550 Ft 22 300 Ft

Otevírací doba

Otevírací doba lázní Kehida Termal je stejná po celý rok. Liší se ovšem otevírací doba jednotlivých úseků. Dostupnost konkrétních bazénů uvádí lázně Kehidakustany uvádějí na webových stránkách.

Kehida Termal a zážitkové lázně 9:00–20:00
Saunová oáza 9:00–20:00
Terapie a wellness 9:30–17:30
Fitness 9:30–17:30

Lázně Kehidakustany a možnosti ubytování

Resort Kehida Termal nabízí tři varianty vlastního ubytování. Díky tomu si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak páry toužící po klidné dovolené.

 • Kehida Termál Hotel **** – hlavní část ubytování se nachází ve společné budově s lázněmi a hosté mají přístup do bazénů přímo z pokoje. Ceny ubytování zahrnuje neomezené vstupné do lázní v plném rozsahu. V ceně mají hosté také snídaně a večeře s bohatým bufetovým výběrem.
 • Dům Hertelendy – odlehlejší část skrývá ubytování plné klidu a relaxace. Areál se hodí k pořádání rodinných oslav, firemních akcí a školení. K Domu Hertelendy patří uzavřené parkoviště se závorou. Spolu s ubytováním získají hosté i neomezený přístup do všech částí lázní Kehida Termal.
 • Zážitková vesnice Kehida – optimální varianta pro rodiny s dětmi zahrnuje ubytování v apartmánových domcích nacházejících se 100 až 200 metrů od koupaliště. 15 apartmánových domků má dvě ložnice a koupelny a disponuje stejně kvalitnímu službami jako hotel. Neomezený vstup do všech částí lázní je v ceně.

V případě ubytování v Kehida Termal počítejte s vyššími cenami. Týden mimo sezónu pro dva vychází na necelých 23 000 Kč. AirBnb ubytování ve městě naleznete jen zřídka a tak ubytování přímo v lázních představuje jedinou vhodnou variantu.

Recenze a zkušenosti hostů

Lázně Kehidakustany na internetu sbírají vysoká hodnocení. Hosté oceňují zejména vysokou kvalitu služeb v zábavních a vodním parku.

O něco hůře je na tom hotel. Někteří hosté si stěžují na hluk pod okny z důvodu nočního zásobování. Počítejte také s pomalejší Wi-Fi.

Recenze hostů mluví také o záměnách pokojů či odlišných pokojích, než si hosté objednali. Tuto zkušenost ovšem nedokážeme potvrdit, ani vyvrátit.

termální lázně Kehida Termal - 07
termální lázně Kehida Termal – 07

Pohoda a relax v lázních Kehida Termal

Maďarské termální lázně Kehida Termal jsou příjemná varianta oproti tradičním koupalištím v západním Maďarsku. Autem se sem dostanete za pár hodin a díky příjemné atmosféře a bohaté wellness zóně zapomenete na starosti všedních dní.

Lázně Kehidakustany jsou vhodné pro romantické pobyty i rodiny s dětmi. Veřejné a relaxační části jsou od sebe oddělené a vzájemně se neruší. Díky tomu si zde přijdou na své milovníci wellness i aktivní dovolené.

Fotogalerie

Zdroj fotografií: www.kehidatermal.hu/cs/