Aquapark Tropical Islands u Berlína (Tropické ostrovy v Německu)

Tropical Islands u Berlína sídlí na bývalém letišti Brand-Briesen v Halbe. Obří vodní a tropický areál láká více než milion návštěvníků ročně. Na frontách se to ale nepodepsalo. Pokud něco aquapark Tropical Islands charakterizuje, je to největší, nejlepší a nejvelkolepější.

Malá obec Halbe ještě před několika desítkami let ničím nevynikala. Dnes sem míří návštěvníci z celého světa. Bohužel pro její obyvatele ale nepřijíždějí za historií obce, ale za atrakcemi největšího aquaparku v Evropě.

Tropické ostrovy Německo

Největší aquapark v Evropě – Tropical Islands u Berlína – vás přenese do Jižního Pacifiku. Areál zaměstnává přibližně 600 zaměstnanců a denně hostí přes 8000 návštěvníků. Zároveň je to držitel titulu nejnavštěvovanější krytý aquapark na světě.

Tropické ostrovy Německo se rozkládají na 66 000 metrech čtverečních, na kterých se vyskytuje tropická džungle s pravými palmami, živá exotická zvířata, umělé vlnobití a celá řada vodních atrakcí. V kryté části celoročně panuje teplota 26 °C s vlhkostí kolem 60 %.

Kromě vodních atrakcí zde najdete množství barů a kiosků, restaurace, umělou lagunu s pískem a imitaci tropické vesnice. Na své si zde přijde zkrátka každý a tropické ostrovy Německo jsou díky tomu ideální atrakce pro celou rodinu.

Tropical Islands Berlín - 09
Tropical Islands Berlín

Kde leží aquapark Tropical Islands?

Z Prahy se dostanete do Tropical Islands u Berlína za přibližně 3 hodiny a 15 minut a urazit budete muset necelých 300 km směrem na Drážďany a Berlín.

Areál Tropical Islands u Berlína

Obří areál Tropických ostrovů v Německu se rozděluje do několika tematických oblastí. Každá z nich má vlastní specifickou atmosféru a většina z nich je volně průchozích pro všechny návštěvníky.

  • Tropická vesnice s kopiemi tradičních domorodých staveb z oblasti Thajska, Bornea, Samoy a Bali.
  • Deštný prales ve kterém se nachází přes 600 druhů rostlin ve více než 50 tisících exemplářů a to včetně několika vzácných druhů.
  • Tropické moře na ploše 4400 metrů čtverečních navržené do podoby korálového ostrova s 200 metrů dlouhou písečnou pláží.
  • Laguna Bali s rozlohou 1200 metrů čtverečních, proudovým kanálem, vířivkami a dvěma tobogány.
  • Venkovní areál Amazonia s bazény, sportovišti a obří plochou na opalování.

Většina areálu Tropical Islands u Berlína je volně přístupný všem návštěvníkům. Jedinou výjimkou je saunový svět a wellness část, do které hosté potřebují speciální vstupné. To lze zakoupit zvlášť, nebo přikoupit k hlavní vstupence do bazénové a tropické části.

Tropical Islands Berlín - 06

Bazény v Tropical Islands

Tropické ostrovy Německo na rozdíl od jiných aquaparků nemají oddělené bazény. Na místo toho se v tematických částech nacházejí obří vodní plochy s vodními atrakcemi. Všechny bazény jsou navržené ve stylu tichomořských domorodých vesnic a nabízejí unikátní atmosféru.

Amazonie

Venkovní areál Amazonie se rozléhá na 35 tisících metrů čtverečních a nachází se zde nespočet vodních atrakcí. Zároveň zde najdete dostatek místa na opalování – pláž pojme přes dva tisíce lehátek.

Mezi největší lákadla patří Divoká řeka. Ta se nese v duchu nej – jedná se o nejdelší divokou řeku v Evropě. Adrenalin zažijete na více než 250 metrů dlouhém kanále, ve kterém sjíždíte dolů.

O ochlazení se starají dva bazény s vodními atrakcemi. Přímo ve vodě se skrývají sprchy masírující krční páteř, jacuzzi postele, masážní trysky a další. Rodiny s dětmi si užijí také vlnobití, bublinkové koupele a vodopád.

Tropical Islands Berlín - 03

Vodní světy

Přes 200 metrů dlouhá písčitá pláž dominuje vnitřnímu areálu. Největší volně stojící hala na světě vás zaujme svou velikostí. Je natolik vysoká, že se zde konají balonové lety a vešla by se sem Socha Svobody i Eiffelova věž.

Teplota vody dosahuje příjemných 28 °C. V případě dobrého počasí se lze opalovat i vevnitř. Doporučuje se tedy pečlivé namazání opalovacím krémem. Děti si užijí zábavu v části Südsee a lodi Moanna plné prolézaček a vodních atrakcí pro děti.

Tropický deštný prales

Největší krytý deštný prales na světě v Tropical Islands u Berlína hostí přes 600 druhů rostlin ve více než 50 tisících exemplářích. Mangrovové bažiny navíc překypují živými zvířaty – potkáte se zde se želvami, plameňáky a nechybí ani říční ryby.

Hned u břehu pláže se nachází motýlí dům Kupu kupu. Křišťálově čistá voda evokuje pobřeží v okolí korálových útesů. Nachází se zde bary a kiosky s osvěžujícími nápoji, které si hosté vychutnají ve stínu pod palmami.

Tropical Islands Berlín - 05

Tropická vesnice

Jen pár kroků od deštného prales se skrývá autentická tropická vesnice vystavěná ve stylu domorodých vesnic v Borneu. Bazén se zde sice nenachází, návštěvníci si ale vychutnají jedinečnou atmosféru vesnic tichomořských států, do kterých se jinak nedostanou.

Tobogány v Tropical Islands u Berlína

Jakkoliv bohatou atmosféru a množství vodních atrakcí Tropické ostrovy Německo poskytují, příliš mnoho tobogánů se zde nenachází. Jedinou možností je 27 metrů vysoká věž s pěti tobogány od těch pomalých skluzavek až po prudké tobogány pro dva.

Děti si užijí širokou rodinou skluzavku, na které se pohodlně sveze celá rodina. Pro milovníky adrenalinu tu je Double Racer pro dva. Atrakce se otevřela v roce 2023 a funguje jako závod. Nachází se zde dokonce i tabule s průběžnými časy a pozicemi obou závodníků.

Nejdelší skluzavka je přes 200 metrů dlouhá a ústí do vnitřní části. Pro děti je zde pomalejší tobogán Crazy River. V něm si jezdci razí cestu dolů ve velkých pneumatikách.

Tropical Islands Berlín - 04

Sauny a wellness

Ve správném tropickém ráji nechybí sauna a wellness část. Aquapark Tropical Islands samozřejmě nešetřil ani v tomto ohledu. Relaxační část se rozléhá na 10 tisících metrech čtverečních a tvoří tak největší saunový svět v Evropě.

Architektura místa vychází z chrámů v Kambodži, Malajsii, Austrálii. Prostory jsou dobře izolované a do oázy klidu se návštěvníci dostanou hned při vstupu. Potřebují ovšem speciální vstupenku, kterou zakoupí buď zvlášť, nebo jako součást vstupného do Tropical Islands u Berlína.

Ve wellness a relaxační části se nachází solná jeskyně, sauna Campur Campur s přírodními kosmetickými procedurami a bylinná potní chýše. Procedury vycházejí z tradice tichomořských domorodců a používají autentické bylinky a oleje.

Vedle sauny si návštěvníci užijí také ledovou fontánu, zážitkové sprchy a whirlpool koupele. Za příplatek je možnost zajištění masáží a dalších lázeňských procedur. Nechybí ani klasická tropická sauna.

Tropical Islands Berlín - 07

Vstupné a ceník Tropical Island (Tropické ostrovy)

Ačkoliv se aquapark Tropical Islands nachází v oblasti s jedněmi z nejnižších platů v Německu, ceník vstupného tuto skutečnost příliš neodráží. Pro celou rodinu vyjde vstupné na celý den mimo akční cenu přibližně na 5000 Kč.

Cena vstupného reflektuje dny, ve které návštěvníci park navštíví. Během pracovních dnů je vstupné o pár eur levnější, nejde ale o markantní rozdíl. Ceník vstupného je taktéž rozdělený podle místa nákupu – online nebo fyzicky na pokladně.

Ceník vstupného online

Vstupné na celý den Pondělí–pátek Víkendy, prázdniny, státní svátky
Dospělí 47,90 EUR 49,90 EUR
Děti (4 až 11 let) 37,90 EUR 38,90 EUR
Zlevněné vstupné 39,90 EUR 40,90 EUR
Děti do 3 let zdarma zdarma
Přechod z Tropického světa do Sauna & Spa části + 14 EUR + 14 EUR
Zlevněné vstupné pro přechod z Tropického světa do Sauna & Spa části + 8 EUR + 8 EUR
Přechod z Tropického světa do Fitness clubu (od 16 let) + 5 EUR + 5 EUR

Zlevněné vstupné platí pro děti od 12 let s identifikačním průkazem, studenty se studentskou kartou, dobrovolníky s příslušným oprávněním a seniory nad 65 let. Běžné rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti vyjde na 212 € – obvykle ho ale lze sehnat v sezónních akčních cenách až o polovinu levněji.

Speciální vstupné platí při návštěvě Tropical Islands a saunové a wellness části. Zde je rozdíl patrnější a vstupné se tak vyplatí více. To platí také při vícedenní návštěvě, kdy si návštěvníci užijí všechny atrakce Tropical Islands u Berlína.

Vstupné do Tropical Islands a Sauna & Spa části

Vstupné na celý den do Tropického světa a Sauna & Spa části Pondělí–pátek Víkendy, prázdniny, státní svátky
Dospělí 57,90 EUR 59,90 EUR
Děti (4 až 11 let) 43,90 EUR 44,90 EUR
Zlevněné vstupné 45,90 EUR 46,90 EUR
Děti do 3 let zdarma zdarma

Otevírací doba Tropical Islands

Aquapark Tropical Islands je otevřený po celý rok kromě Štědrého dne 24. prosince. Pro hosty s noclehem ve zdejším ubytování je přístupný 24 hodin denně. Běžní návštěvníci se musí spokojit s otevírací dobou od 8:00 do 23:00.

Liší se ovšem otevírací doba atrakcí. Návštěvníkům mířícím za konkrétní atrakcí doporučujeme sledovat speciální rozvrh zde, na kterých jsou zaznamenané plánované výluky či nečekané úpravy otevírací doby.

Možnosti ubytování v Tropical Islands u Berlína

Tropical Islands u Berlína nabízí několik typů ubytování:

  • Vlastní hotel s pokoji Comfort, Premium a Designer, nebo rodinnými apartmá se nachází přímo v areálu tropického ostrova. Cena pro rodinu na noc vyjde přibližně na 10 000 Kč podle sezóny.
  • Glampingové stany jsou moderní možnost ubytování, ve které si nocležníci užijí atmosféru tropického ostrova v noci. Stany jsou moderně vybavené s kvalitními matracemi a vlastním sociálním zařízením.
  • Kemp pro stany, karavany a obytné přívěsy se nachází v areálu Tropical Islands. Šest hektarů velká louka poskytuje prostor pro 92 ubytovacích jednotek. Kemp má vlastní obchod, bistro, griloviště a sportoviště.
  • Depandance domky jsou optimální variantou ubytování pro celou rodinu. Vlastní terasa s grilem poskytuje dostatek klidu a hosté si užijí oázu plnou klidu a pohody.

Tropical Islands Berlín - 02

Zájezdy do Tropical Islands Berlín

Z České republiky můžete zakoupit autobusové zájezdy přímo do aquaparku i se vstupenkou. Vyráží se většinou brzy ráno (kolem 6 hodiny), do aquaparku dorazíte kolem 10 hodiny. Čeká vás celý den zábavy. V podvečer nasednete na autobus a vyrážíte směr ČR. Příjezd je ve večerních hodinách, kolem 22:00.

Takový zájezd můžete ve slevě zakoupit třeba na portálu Slevomat.cz

Historie Tropical Islands u Berlína

Aquapark Tropical Islands se nachází na pozemku někdejšího letiště. To v roce 1938 postavila německá vláda pro potřeby Luftwaffe. Po druhé světové válce zde Rudá armáda přistavěla další letové dráhy a prostor využívala jako vojenskou základnu.

V roce 1992 se letiště s halou Aerium navrátilo německé vládě, která ho prodala společnosti Cargolifter AC. Ta halu s rozměry 360 metrů na délku, 210 metrů na šířku a 107 metrů na výšku pořizovala s úmyslem vyvinout obří vzducholoď CL160. Ta se ale nikdy nedostala dál než na papírové plány.

Rok 2002 znamenal krach společnosti Cargolifter AC. Obří areál ovšem zaujal malajskou společnost Tanjong. Ta odkoupila areál za 17,5 milionu eur s bohatou podporou spolkové země Braniborsko.

Oficiální prodej areálu proběhl 11. června 2003 a následně události nabraly rychlý spád. Malajská společnost získala 2. února 2004 stavební povolení k výstavbě aquaparku a na konci téhož roku proběhlo oficiální otevření. To vše v největší volně stojící hale na světě.

Park-offerings-Tropical-Island

Užijte si největší vnitřní tropický prales na světě

Recenze a zkušenosti hostů hodnotí Tropical Islands u Berlína jen samými superlativy. Největší, nejlepší a s tím nejvstřícnějším přístupem k hostům. Je třeba ovšem počítat s vyššími cenami a tím, že sem míří tisíce lidí denně.

Tropické ostrovy Německo jsou skvělé místo na jednodenní výlet i delší dovolenou. Park se navíc nachází jen pár kilometrů od Berlína, který je plný dalších atrakcí.

Fotogalerie

Zdroje fotografií: booking.com, slevomat.cz, tropical-islands.de

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *