Aquapark AquaPalace Praha, Čestlice – otevírací doba, vstupenky, recenze a fotky

Stověžatá Praha nabízí v každém ročním období spoustu příležitostí pro sport, zábavu, adrenalinové kratochvíle i relaxaci a odpočinek. A existují i místa, kde lze tohle vše najít v koncentrované formě. Jedním z takových je bezesporu i AquaPalace. Jde o největší pražský aquapark a jeden z největších vodních parků u nás i ve střední Evropě.

Pokud ho ještě neznáte nebo jste ho dosud neměli příležitost navštívit, ale chtěli byste, jistě vám přijde vhod náš dnešní článek. V něm se na aquapark AquaPalace Praha podíváme velmi důkladně. Řekneme vám, kde ho najdete a jak se do něj pohodlně dostat, kde se ubytovat či najíst a jaké atrakce, bazény a služby na vás čekají.

Kde najdete aquapark AquaPalace?

Aquapark AquaPalace najdete v Čestlicích na ulici Pražská 137. Čestlice leží jihovýchodně od Prahy, cca 30 minut autem z centra. Čestlice leží u dálnice D1, takže je nelze minout. U aquaparku je k dispozici parkoviště s kapacitou 600 parkovacích míst. Cena činí 100 Kč/den.

Je AquaPalace největší vodní park v ČR i celé střední Evropě?

Snad každý velký aquapark i zábavní park o sobě prohlašuje, že je největší široko daleko. A dělá to samozřejmě i AquaPalace Praha. Na mnoha místech se dozvíte informaci o tom, že jde o největší aquapark v ČR, ba dokonce i ve střední Evropě. Lze tato tvrzení něčím podložit?

Z dostupných zdrojů víme, že rozloha AquaPalace činí necelých 11 000 metrů čtverečních (tedy 1,1 ha), přičemž jde o rozlohu vodního světa i wellness saunového světa dohromady. Celý komplex včetně hotelu, parkovišť apod. pak zabírá plochu minimálně kolem 50 000 metrů čtverečních (5 ha). Jde tedy o velmi rozlehlý zábavní a rekreační komplex, který navíc nabízí veškeré služby, včetně restaurací, barů, ubytování a nejrůznější nejen vodní zábavy (např. rozlehlý minigolf).

Aquapalace Praha - 02
Aquapalace Praha – 02

V rámci naší země může tomuto aquaparku pravděpodobně konkurovat jen Aqualand Moravia na Pálavě. Pokud jde o rozlohu, tak je výrazně větší – jen samotný vnitřní a vnější park zabírá plochu kolem 7 hektarů (nepočítaje např. parkoviště apod.).

A co třeba vybavení a kapacita? AquaPalace Praha může v jednu chvíli hostit až 3000 návštěvníků (oproti tomu Aqualand Moravia až 8000). I co do počtu tobogánů, skluzavek a bazénů bude zřejmě na prvním místě Aqualand Moravia. A to jsme se nedostali např. k německým aquaparkům.

Samozřejmě existují různá kritéria, podle nichž by mohl být vítězem právě AquaPalace – záleží na šikovném úhlu pohledu. V každém případě a zcela objektivně je však možné AquaPalace označit za největší a nejlépe vybavený aquapark minimálně v celých Čechách, kde skutečně nemá konkurenci. Pro obyvatele Středočeského kraje je AquaPalace nesporně nejlepším a nejbližším vodním světem. A jsou zde i jiná nej.

Aquapalace Praha - 07
Aquapalace Praha – 07

Tři paláce

AquaPalace Praha nabízí rozlehlý, především vnitřní vodní svět o rozloze přes 9000 metrů čtverečních. Tvoří ho tři samostatné zóny – tzv. paláce. Jde o Palác dobrodružství, který nabídne neskutečnou koncentraci zábavy, atrakcí a vzrušení. Dále je zde Palác pokladů, který skrývá zábavu především pro děti v dobrodružném, pirátském duchu. A nakonec se můžete vypravit do Paláce relaxu. Jak název napovídá, tato část už má poklidnější atmosféru. Na jaké konkrétní prvky, atrakce a možnosti se v jednotlivých zónách těšit?

Nejdelší tobogán a mnoho dalších atrakcí

Milujete aquaparky nadupané doslova až po strop (a ještě výše) atrakcemi? Divokými sjezdy, adrenalinovými tobogány, prudkými řekami a zuřivými trychtýři? Pak budete v AquaPalace jako v sedmém nebi. Pokud jde o kvalitu vybavení, tento aquapark je naprostá špička. Je zde mnoho tobogánů, jejichž celková délka dosahuje 860 metrů. To je skoro kilometr zběsilého vodního ježdění. A co víc? Čtvrt kilometru z toho připadá na jeden dvoudílný tobogán.

Divoká řeka

Tento více než 250metrový tobogán tvoří vnitřní část – divoká řeka Canyon – o délce 160 metrů. Canyon nabízí různé stupně náročnosti jízdy, podle toho, kolik vody se propustí do jejího koryta. Je zde i průhledná část, která vám umožní pohled pod sebe. Na konci této části je odpočinková rotunda, kde se můžete připravit na druhou část jízdy.

Aquapalace Praha - 03(1)
Aquapalace Praha – 03(1)

Tou je venkovní divoká řeka, která se parádně klikatí mezi zelení a má délku 110 metrů. Zákruty a proudy jsou zde opravdu zrádné a divoké. Obě části divoké řeky nabídnou parádní zážitek a vhodné jsou i pro děti starší 8 let.

Crazy Tube

Tento adrenalinový tobogán je další velkou chloubou aquaparku AquaPalace Praha. Kroutí se v délce víc než úctyhodných 138 metrů a sjíždět ho můžete na gumách pro jednu i dvě nebo tři osoby. Užít si tak můžete společný zážitek s dětmi nebo přáteli. Cestou vás oslní světelné efekty, občas vás skluzavka protáhne i rovnými a rychlými úseky. Crazy Tube je vhodný pro všechny od 6 let.

Kamikadze

Jak název napovídá, další tobogán se nese ve znamení rychlosti. Je jistě jedním z nejstrmějších a nejdivočejších v celém aquaparku a podobně jako Crazy Tube ho najdete ve vnitřní části – tedy v Paláci dobrodružství. Kamikadze má 43 metrů a nabízí i měření času, takže můžete soupeřit o nejlepší čas. Vhodný je od 10 let.

Aquapalace Praha - 04
Aquapalace Praha – 04

Bodyslide

Spirálovitý žlutý tobogán Bodyslide má 103 metrů a opět se připravte na pořádnou rychlost a divočinu. I proto je zřejmě tobogán vhodný až od 10 let.

Magic Tube – unikátní VR tobogán

Tento tobogán je opravdu jedinečný zážitek. Nabízí totiž kombinaci adrenalinového, úžasných 145 m dlouhého, vodního sjezdu a virtuální reality. Na cestu si nasadíte speciální brýle a můžete zažít průlet například vesmírem nebo se proletět po nebi. Tobogán je v Paláci dobrodružství a je vhodný pro osoby od 12 let.

Spacebowl

Z trochu jiného soudku než tobogány je tento trychtýřovitý twister. Pořádně se v něm proletíte několikrát kolem dokola jako ve vodním víru, aby vás nakonec vyplivl do hlubin dopadového bazénu. Zkuste překonat rekord a udržet se v trychtýři co nejvíce kol.

Vlnobití

Co by to bylo za aquapark bez pořádného vlnobití? V AquaPalace si můžete mořské vlny užít ve vnitřním bazénu v Paláci pokladů. A to přímo v bazénu, který nabídne i stylovou umělou písčitou pláž a atraktivní kulisy v podobě útesů či chobotnice. Na vlnobití můžete naskočit každou půlhodinu.

Aquapalace Praha - 11
Aquapalace Praha – 11

Pirátská loď

V Paláci pokladů najdete i parádní maketu pirátské lodi, která nabízí i vodní děla, prolézačky a dalekohledy, taky různé skrýše, zákoutí a další zábavné prvky. Jak už jste asi pochopili, tyto legrácky jsou určeny především dětským pirátům.

VR Avatar Zone

Další hrátky s virtuální realitou můžete zažít i v Paláci pokladů. Zde si můžete s pomocí VR brýlí vyzkoušet třeba procházku po mořském dně.

Pomalá řeka

Pokud si budete chtít po všech adrenalinových zážitcích trochu odpočinout, vypravte se do Paláce relaxu. Zde se můžete nechat unášet třeba na vlnách pomalé řeky, která si líně plyne zákrutami – a to navíc v celkové délce neuvěřitelných 450 metrů! Řeka sice začíná v Paláci relaxu, ale postupně vás „protáhne“ všemi ostatními zónami – a podíváte se i ven.

A je toho víc

Náš výčet samozřejmě není kompletní. Vybrali jsme jen některé z nejzajímavějších atrakcí. AquaPalace toho však skrývá mnohem víc. Jsou zde i další tobogány a skluzavky, větší i menší. Nechybí zábava či brouzdaliště pro nejmenší děti a leccos dalšího.

Kde si užít klid a péči?

Vodní parky by neměly být jen o nespoutané zábavě. Občas si potřebujeme i odpočinout, nabrat síly nebo si dopřát i trochu romantiky a rozmazlování. AquaPalace na tyto potřeby rozhodně nezapomíná. Naopak je v tomto směru vybaven opravdu velkolepě.

Aquapalace Praha - 13
Aquapalace Praha – 13

Začít můžeme třeba u zóny Palác relaxu, který je ještě součástí vodního světa, ale už se trochu nese na vlnách wellness. Kromě již popsané velmi dlouhé pomalé řeky zde najdete třeba vlnolam, kde se můžete pohupovat na vlnách a tím ovlivňovat jejich výšku a sílu. Ještě více mohou zaujmout kaskádové vířivky. Jde o stylový soubor tří kruhových, terasových vířivek, v nichž se můžete uvolnit ve vodě o teplotě 37°C.

Saunový svět

Na svůj saunový svět může být AquaPalace Praha právem náležitě pyšný. Jde totiž o naprosto úžasné místo. Tento svět se rozkládá na ploše 1750 metrů čtverečních a zahrnuje neuvěřitelných 18 saun všeho druhu.

Aquapalace Praha - 08
Aquapalace Praha – 08

Je zde například Zemní baňa – podzemní sauna koncipovaná jako tzv. polozemnice (tedy dávné slovanské obydlí). Teplota zde dosahuje až 95°C při zcela minimální vlhkosti kolem 10 %.

Opravdu úchvatná je i Srubová sauna ve stylové dřevostavbě z laponské borovice. I zde teplota dosahuje až 95°C s jen o něco malinko vyšší vlhkostí kolem 15 až 20 %.

Za zmínku pak jistě stojí třeba i Zenová sauna v asijském stylu s meditativní hudbou. Nabídne příjemných až 75°C a minimální vlhkost jen kolem 5 až 10 %. Samozřejmě můžete navštívit i osvědčenou Finskou saunu (až 85°C, 15 až 20 % vlhkosti), ale taky třeba Březovou saunu či Vulkán saunu. A nechybí zde ani další vyhřívací zařízení – například biosauna, solná sauna, bylinná sauna, parní lázeň či tepidarium a lakonium, kde můžete odpočívat při příjemných, již poněkud nižších teplotách.

Zóna nabízí i caldarium, je zde několik vířivek – vnitřních i vnějších. Taky nádherná a dokonale upravená japonská zahrada vhodná pro meditativní odpočinek, vnitřní japonská odpočívárna, relaxační místnost s venkovní terasou, dopřát si můžete i muzikoterapii anebo vyzkoušet různé saunové ceremoniály.

Aquapalace Praha - 09
Aquapalace Praha – 09

Wellness jako v pohádce

AquaPalace nabízí i wellness & spa služby na vpravdě královské úrovni. Dopřát si můžete víc než deset druhů masáží, uvolňující a regenerující tělové rituály, ozdravné tělové zábaly, kosmetická ošetření, estetické i lázeňské procedury či solárium.

Pronajmout si můžete taky privátní wellness – jsou zde tři prostory. Malá spa zóna vhodná i pro romantiku, velká privátní spa až pro 6 osob anebo turecké lázně hammam pro dvě osoby. V každé zóně je k dispozici vířivka i sauna. Rozhodně zajímavé je i dětské spa centrum s čokoládovými masážemi a dalšími službami.

Aquapalace Praha - 12
Aquapalace Praha – 12

V AquaPalace je i rozlehlé fitness centrum, které dokonce disponuje vlastním saunovým světem se 14 saunami. A rozhodně bychom neměli zapomínat ani na Balneo & Medical – tedy léčebné a fyzioterapeutické centrum, kde se léčí především problémy s pohybovým aparátem, ortopedické potíže, neurologická onemocnění, poúrazové a pooperační stavy apod.

Kde se najíst?

AquaPalace je nejenom světem bazénů, atrakcí či saun, ale taky restaurací a barů. Dohromady jich zde najdete na deset. Najíst se můžete v Puzzle Restaurant, na grilovanou lahůdku skočit do Athena Baru, kávu či zákusek nabídne Cafe Clara, Paradise Cafe nebo třeba Costa Cafe,  něco ledově dobrého si vychutnáte v Algida Ice Baru.

Ale je zde i Pool Bar s míchanými nápoji, které si můžete dát během koupání. Po saunování se můžete osvěžit v Sauna Baru. Nechybí ani venkovní bazénový Coral Bar nebo Fitness Bar, který zajistí hydrataci při výkonu.

Kde se ubytovat? V hotel AquaPalace Praha

Aquapalace Praha hotel
Aquapalace Praha hotel, rezervaci pokoje provedete ZDE

Důležitou součástí resortu AquaPalace je i stejnojmenný čtyřhvězdičkový hotel. Zde můžete najít ubytování v jednom z 231 luxusních pokojů. Hotel disponuje i několika vlastními restauracemi a bary a je opravdu parádní.

Jako hosté máte samozřejmě neomezný vstup do aquaparku (bez saunového světa) již v ceně ubytování. Můžete tedy jít přímo z pokoje v županu do bazénů.

Sehnat lze i různé pobytové balíčky, například:

  • Esennce.cz – Rodinný pobyt v Aquapalace Čestlice se snídaní, vstupy do aquaparku i saunového světa (2 dny, 1 noc, dvě osoby + 2 děti do 14,99 let)
  • Spa.cz – široká nabíka tématických pobytů, jako např.: Romantika & Wellness pro dva, All you need is love, Rodinný balíček na 5 nocí s polopenzí
  • Čedok.cz – hotel si můžete rezervovat také přes cestovní kancelář Čedok
  • Booking.com – online rezervace ubytování

Otevírací doba AquaPalace

Vodní svět je ve všední dny otevřen od 10:00 do 20:00. O víkendech od 9:00 do 22:00.

Saunový svět otevírá své dveře od pondělí do pátku od 10:00 do 23:00, o víkendu od 9:00 do 23:00.

Spa a wellness zóna má otevřeno denně od 9:00 do 21:00.

Cena vstupného AquaPalace

Celodenní vstupenka do vodního světa stojí 1049 Kč pro dospělého, 799 Kč pro dítě a 949 Kč pro studenty a seniory. Rodinné vstupné lze pořídit za 2599 Kč.

Shrnutí a hodnocení recenze

AquaPalace Praha je obrovský vodní a zábavní park se skvělým wellness a spa a špičkovými atrakcemi pro celou rodinu. I když nejde o levnou záležitost, návštěvy určitě nebudete litovat a celý den si parádně užijete.

Aquapalace Praha fotky

Zdroj fotografií: Aquapalace.cz, Booking.com

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *