Nejlepší a největší aquaparky na světě – TOP 10+1

Nedávno jsme se v jednom z našich článků věnovali největším a nejlepším evropským aquaparkům. Nyní proto přišel logicky čas, podívat se i na špičkové aquaparky mimo starý kontinent. Vybrali jsme pro vás 10+1 nejlepších aquaparků na světě. V našem žebříčku se podíváte do Asie, Afriky, Arábie i Severní a Jižní Ameriky. A vězte, že se máte opravdu na co těšit.

Nejlepší vodní parky na světě (mimo Evropu)

1. Yas Waterworld, Abu Dhabi, Spojené Arabské Emiráty

📌 Adresa: Yas Island – Abu Dhabi – Spojené arabské emiráty
📌 Otevírací doba: denně 10:00 až 18:00

Yas Waterworld, Abu Dhabi
Yas Waterworld, Abu Dhabi

Bohatstvím bující Arabské Emiráty se v posledních letech stávají jedním z nejatraktivnějších turistických cílů. Vedle slavného a zářivého Dubaje je zde samozřejmě ještě hlavní město Abú Dhabí, které se s ním může ve všech ohledech měřit. A to i pokud jde o aquaparky. Ten v Abú Dhabí, na ostrově Yas, je dokonce mnohdy hodnocený jako ještě lepší, zábavnější a velkolepější než ten v Dubaji.

Park se, jak bylo řečeno, nachází na ostrůvku Yas odděleném od pevniny jen úzkým kanálem. Ostrov je doslova rájem zábavy. Kromě aquaparku je zde například Ferrari World a zábavní parky Warner Bros či Fun Works. Samotný aquapark rozlohou dvakrát neoslní – rozkládá se na ploše sotva 15 hektarů, čímž nemůže největším světovým vodním světům konkurovat. Na druhou stranu propracovaností a koncentrovaností zábavy a kvalitou i velkolepostí atrakcí patří rozhodně mezi světovou TOP třídu.

Vodní park se tematicky přiklání ke kultuře a historii své země a „příběh“ parku je inspirován pohádkou o mladé dívce hledající perlu prosperity pro svou chudou a piráty souženou vesnici. Dominantou parku je umělá hora, kterou jako chapadla chobotnice svazují spletence tobogánů a skluzavek. Je zde i vodopád, na jehož vrcholku se leskne zmíněná perla, která je i v logu parku.

Prostředí parku je velmi detailně zpracované, jsou zde umělé útesy, prales, hradby i arabský palác anebo kulisy chudé vesničky. Atrakcí je zde celkem přes 45. Nechybí obrovské surfařské trenažéry, gigantický Tornado Water Coaster (vodní trychtýř), spletité a dlouhé tobogány či super rychlé skluzavky. Je zde i 5D kino, dětský vodní hrad, divoká řeka, velký bazén s vlnobitím a mnoho další zábavy. Dokonce se můžete doopravdy sami potopit do hlubin a pokusit se získat onu ikonickou perlu. Tento vodní park nabízí skvělé zážitky na světové úrovni.

2. Aquaventure (Aquaventure Waterpark at Atlantis Dubai), Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

📌 Adresa: Atlantis The Palm – Crescent Rd – Dubai – Spojené arabské emiráty
📌 Otevírací doba: denně 08:45 až 17:30

Když už jsme Dubaj v předchozím bodě zmínili, neměli bychom to jen tak nechat vyznít do prázdna. Dubajský Aquaventure Waterpark si ostatně pozici v našem žebříčku jistě zaslouží. Jde o jeden z nejlepších vodních parků na středním východě a možná i na světě. Tento aquapark najdete na vnějším okruhu slavného ostrova Palm Jumeirah, který je stylizovaný do podoby košatého stromu či palmy.

Celý ostrov je neuvěřitelný projekt dokonale demonstrující bohatství Emirátů. Park je součástí luxusního resortu Atlantis, ve kterém najdete i jeden z nejlepších hotelů na světě. Specialitou je i zdejší jednokolejka, která nabízí projížďku s výhledy na celý úchvatný ostrov.

Hned vedle hotelu a nástupiště jednokolejky se pak rozkládá samotný vodní park. Tento park je unikátní už tím, že jeho součástí je skoro kilometr dlouhá skutečná přímořská pláž. S rozlohou přes 22 hektarů jde již o opravdu obrovský vodní park. Na této ploše najdete přes stovku tobogánů a dalších atrakcí. Je zde například i přes 2 km dlouhá umělá řeka a prostředí imitující prales je neuvěřitelně bohaté a propracované. Jde skutečně o pompézní až megalomanskou záležitost.

Dominantou je obří tobogánový „zikkurat“. Park nabízí některé z největších a nejdivočejších skluzavek na světě. Za zmínku stojí aspoň extrémní Poseidon Revenge či žraločím akváriem vedoucí Shark Attack.

3. Waterbom, Bali, Indonésie

📌 Adresa: Jl. Kartika Plaza, Tuban, Kec. Kuta, Kabupaten Badung, Bali 80361, Indonésie
📌 Otevírací doba: denně 9:00 až 18:00

Indonéský ostrov Bali je pro mnohé ztělesněním exotiky. Pokud se vypravíte na tento ostrov a do hlavního města Denpasar (resp. do sousedního města Kuta), můžete zavítat i do jednoho z nejlepších vodních parků v jižní Asii a možná i na světě. Nutno říct, že aquapark Waterbom není vůbec velký, ba s rozlohou ani ne 5 hektarů spíše malý. Určitě si nezískal svůj věhlas ani polohou. Leží uprostřed docela obyčejné až ošklivé, typické indonéské městské zástavby. Přesto si vysloužil celou plejádu ocenění a je mimořádně populární. Jak to?

Samotné prostředí parku je opravdu parádní. Ukrytý je v husté, autentické džungli. Tou se vine například umělá řeka a taky spousta tobogánů. Včetně tobogánu The Constrictor – jednoho z nejdelších v celé Indonésii a možná širokém okolním regionu. Klikatí se pralesem jako zelený had v délce 250 metrů. A je tu toho samozřejmě mnohem víc. Waterbom je prostě bomba.

4. Atlantis Aquaventure Water Park, Bahamy

📌 Adresa: One Casino Drive, Suite 42, Paradise Island, Bahamy
📌 Otevírací doba: denně 9:00 až 21:00 (PÁ + SO: 9:00 až 20:00)

Pokud je vám tento název již trochu povědomý, vězte, že to není chyba ani náhoda. Park Atlantis Aquaventure totiž nenajdete jen v Dubaji, ale i na Bahamách – v exotickém Karibiku. I tentokrát je vodní park součástí ultra exkluzivního resortu s obrovitánským hotelem. Ten se navíc svému dubajskému protějšku dost podobá. Ano, hádáte správě. Stejný majitel.

A co zdejší vodní park? S 25 hektary se dubajskému kolegovi víc než jen rovná. Jde o opravdu titánský park, v jehož bazénech a umělých řekách leží či teče skoro 1 miliarda litrů vody. Srdcem parku je Power Tower. Věž se skluzavkami a lezeckou stěnou. Další dominantou je mayský chrám s tobogány – a i tentokrát se dočkáte tobogánu projíždějícího mezi nádržemi se žraloky.

5. Aquatica Orlando, Florida, USA

📌 Adresa: 5800 Water Play Way, Orlando, FL 32821, Spojené státy
📌 Otevírací doba: denně 10:30 až 17:00 (SO + NE: 10:00 až 17:00)

V USA se pochopitelně dá najít spousta velkých a velkolepých vodních parků. Jedny z nejlepších najdete na Floridě, což je oblíbená přímořská, dovolenková destinace nejen samotných obyvatel USA. Zřejmě nejznámějším městem Floridy je Miami. My se však vypravíme do vnitrozemského Orlanda, které je rovněž oblíbeným centrem zábavy a je zde několik významných zábavních parků.

Ostatně i Aquatica je de facto součástí širšího komplexu, do kterého patří i parky SeaWorld a DiscoveryCove. Společně tvoří fascinující vodní svět, který nezahrnuje jen klasické atrakce, ale taky mořská zoo, delfinária atd. Jen samotný park Aquatica má na 24 hektarů rozlohy, takže jde o jeden z největších na světě. A výbavou v ničem nezaostává. Těšit se můžete na neskutečné skluzavky a tobogány i další zábavu. Rozhodně nezapomenutelný zážitek.

6. Disney’s Typhoon Lagoon (Disney’s Typhoon Lagoon Water Park), Florida, USA

📌 Adresa: Lake Buena Vista, FL 32830, Spojené státy

Důkazem, že floridské Orlando je skutečnou světovou Mekkou aquaparků, je i jeho další želízko v ohni v podobě vodního světa Disney’s Typhoon Lagoon, který je součástí Walt Disney World Resort známějšího prostě jako Disney World – hlavní „konkurent“ kalifornského Disneylandu. Ano, právě monstrózní Disney World je zřejmě hlavním důvodem, proč do Orlanda každoročně míří desítky milionů turistů. A můžete si být jistí, že i vodní park, který k tomuto gigantickému zábavnímu parku náleží, patří ke světové špičce.

Součástí park je jeden z největších bazénů s vlnobitím na světě, rekordní 15metrový gejzír, umělá hora Mount Mayday, vodopády, skluzavky, tobogány, surfovací bazény a řeky. Těšit se můžete i na jeskyni, žraločí útes a mnoho dalších atrakcí. Pozoruhodné je i téma parku, zpodobňující krajinu tropického ráje po řádění tajfunu. Prostředí je opravdu neskutečné.

7. Beach Park, Fortaleza, Brazílie

📌 Adresa: Rua Porto das Dunas, 2734 – Porto das Dunas, Aquiraz – CE, 61700-000, Brazílie
📌 Otevírací doba: denně 10:00 až 23:00 (středa: zavřeno)

Beach Park Fortaleza, Brazílie
Beach Park Fortaleza, Brazílie

Zase přeskočíme o kontinent dále – nebo takříkajíc „níže“, protože se vydáme na jih. Do Brazílie. Konkrétně k třímilionové metropoli Fortaleza, na jejímž okraji najdete jeden z nejoblíbenějších, největších a nejlépe hodnocených jihoamerických aquaparků. Tento aquapark byl dokonce v jistém žebříčku vyhlášen jako druhý nejlepší na celém světě. Park přiléhá k okouzlující a rozlehlé pláži v Porto das Dunas a jeho plocha činí cca 17 hektarů. Lokalita je tedy vynikající.

Beach Park je součástí robustního resortu s ubytováním v luxusním hotelu či apartmánech. Jsou zde i rozsáhlá sportoviště, wellness a další vybavení. Samotný vodní svět proslul tobogánem Insano – jde o nejvyšší a patrně nejděsivější skluzavku na světě. Do vody se takřka volným pádem zřítíte z výšky přes 40 metrů. Samozřejmě je zde však atrakcí mnohem a mnohem víc.

8. Sunway Lagoon, Malajsie

📌 Adresa: 3, Jalan PJS 11/11, Bandar Sunway, 47500 Subang Jaya, Selangor, Malajsie
📌 Otevírací doba: denně 10:00 až 23:00 (úterý: zavřeno)

Sunway Lagoon, Malajsie
Sunway Lagoon, Malajsie

Už jsme v našem žebříčku navštívili indonéský aquapark na Bali, tak proč si neodskočit ještě do sousední Malajsie. Park Sunway Lagoon najdete přímo v metropoli Kuala Lumpur. Podobně jako aquapark Waterbom na Bali je i obklíčený hustou městskou zástavbou. Všude okolo něj se tyčí hradba mrakodrapů. Na rozdíl od Waterbom je však Sunway Lagoon obrovský. Má na 36 hektarů, čímž by se mohl stát největším v našem žebříčku. Nicméně jde o rozlohu celého zábavního parku, jehož součástí je kromě vodního světa i tematický zábavní park, zoo, extrémní park a další zóny.

Faktem je, že si zde užijete neskutečné dávky zábavy – ať už vodní či jiného druhu. Pokud budete v Kuala Lumpur, tento zábavní a vodní svět se rozhodně vyplatí navštívit.

9. Wild Wadi Water Park (Wild Wadi Waterpark Jumeirah), Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

📌 Adresa: Jumeirah St – opp. Burj Al Arab – Umm Suqeim – Umm Suqeim 3 – Dubai – Spojené arabské emiráty
📌 Otevírací doba: denně 10:00 až 18:00

Wild Wadi Water Park, Dubaj, SAE
Wild Wadi Water Park, Dubaj, SAE

Jako dobří holubi se vracíme do Dubaje. Určitě jste si nemysleli, že aquapark v resortu Atlantis je v tomto městě jediný! Další, který patří nesporně ke světové špičce, je Wild Wadi Water Park, který vlastně leží velmi blízko palmového ostrova Jumeirah, ale již na pevnině. Oproti parku v Atlantis je menší, ale opět senzační.

Samozřejmostí jsou tobogány a skluzavky, simulátor surfování na obřích vlnách, bazén s vlnobitím, řeka a leccos dalšího. Mezi největší esa patří skluzavka Jumeirah Sceirah, která je zřejmě nejrychlejší a nejvyšší minimálně na středním východě. Rozhodně se zde tedy nudit nebudete a i tento parádní vodní park stojí za návštěvu, pokud si budete chtít při návštěvě Dubaje užít pořádnou porci nezkrotné vodní zábavy.

10. Pickalbatros Jungle Aqua Park Resort – Neverland, Hurghada, Egypt

📌 Adresa: Al Ismaileya, Hurghada, Red Sea Governorate 1961510, Egypt

Pickalbatros Jungle Aqua Park Resort - Neverland
Pickalbatros Jungle Aqua Park Resort – Neverland

Tento předposlední vodní park našeho žebříčku je součástí hotelového resortu Albatros Resort a patří k nejrozlehlejším a nejoblíbenějším nejen v Hurghadě, ale možná i celém Egyptě. Ostatně tento park opravdu má co nabídnout. Je zde na 32 bazénů a jen vodní plocha dosahuje plochy přes 3,5 hektarů. Celý park pak cca k 20 hektarům.

Užít si můžete odpočinek na velké umělé pláži, svézt se na jedné z 35 skluzavek či tobogánů či na umělé řece. Je zde bazén s vlnobitím, obrovský komplex vodních hradů, průlezek a skluzavek pro děti a spousta dalších atrakcí a možností. Pokud budete hosty resortu, můžete si navíc aquapark užívat kdykoli. Zejména děti si tak mohou užít dovolenou snů.

11. Volcano Bay (Universal’s Volcano Bay), Orlando, Florida

📌 Adresa: 6000 Universal Blvd, Orlando, FL 32819, Spojené státy
📌 Otevírací doba: ČT, PÁ, SO a NE: 10:00 až 17:00

Volcano Bay, Orlando, Florida
Volcano Bay, Orlando, Florida

Jako bonus pro vás máme ještě jednu návštěvu floridského Orlanda. Ano, je tu toho prostě opravdu hodně! Jak jsme už řekli, Orlando je světový ráj vodní i jiné zábavy, který jen těžko hledá konkurenci. Posledním vodním parkem, který by byl hřích nezmínit, je Volcano Bay. Název dostal podle obří umělé sopky Krakatau, která je jeho dominantou. Tato monstrózní sopka má 61 metrů a po jejím úbočí stékají umělé vodopády. Ze sopky vede i nejvyšší severoamerická skluzavka Ko’okiri Body Plunge (38 m).

Park nabízí další spoustu tobogánů a skluzavek všeho druhu, bazén s vlnobitím, řeku, vodní pevnost i relaxační bazény a další možnosti. Jde o poměrně velmi mladý park otevřený teprve v roce 2017. Od té doby ho však každoročně navštíví na jeden a tři čtvrtě milionu lidí. Opravdu vynikající zážitek.