TOP 10: Hotely s aquaparkem v Egyptě – ideální pro děti

Egypt patří mezi českými turisty v posledních letech mezi vůbec nejoblíbenější destinace pro pohodovou až luxusní přímořskou dovolenou. Zejména destinace u Rudého moře, jako je Hurghada, Marsa Alam či Sharm El Sheikh nabízejí osvědčenou, vynikající úroveň ubytování v rozlehlých, luxusních resortech. Egypt se může pochlubit krásným mořem a ještě úchvatnějším podmořským světem.

Ale spousta lidí si ráda užívá i klid nebo zábavu u hotelových bazénů. Tím spíše jsou-li zde na dovolené s dětmi. A co může být na dovolené lepšího než mít aquapark takříkajíc „přímo pod okny“. Mnohé egyptské resorty tento luxus nabízejí. Které jsou ty nejlepší? Dnes pro vás máme deset tipů na vynikající hotely s aquaparkem v Egyptě. Stačí si vybrat, který vás nejvíce osloví. Ve výběru najdete resorty ležící ve všech třech výše uvedených nejvýznamnějších lokalitách. Stačí si vybrat.

Toto jsou nejlepší hotelové aquaparky v Egyptě

1. Jaz Makadi Aquaviva, Hurghada

📌 Adresa: Safaga Rd, Hurghada

Jaz Makadi Aquaviva, Hurghada

Více fotografií na Fischer.cz

Zátoka Makadi Bay patří k nejoblíbenějším turistickým letoviskům a lokalitám v okolí Hurghady a samozřejmě je zde obrovská spousta naprosto exkluzivních resortů a hotelů. Ty mají prakticky vždy k dispozici vlastní bazény, ale některé jdou dále a nabídnou i rozsáhlejší vodní světy nebo aquaparky. Někdy menší, jindy větší. Makadi Water World však přinejmenším v rámci Makadi Bay, ale možná i celé Hurghady, patří rozhodně mezi ty největší.

Jaz Makadi Aquaviva, Hurghada

Vodní park se rozkládá na ploše cca 140 000 m2 a nabídne na 50 fantastických tobogánů a skluzavek i řadu dalších atrakcí ve velkém množství bazénů. Jsou zde sjezdy pro nejnáročnější milovníky adrenalinu, ale nechybí ani víc než dost zábavy pro děti, včetně těch nejmenších. Aquapark je navíc součástí pětihvězdičkového hotelového resortu Jaz Aquaviva, který nabídne jedno z nejluxusnějších ubytování v širokém okolí. Hoteloví hosté mají samozřejmě exkluzivní a volný vstup do vodního světa, kdykoli budou chtít (tedy v rámci otevírací doby).

🔔 Hodnocení na Booking: 8,8 z 10 (fantastické) od více jak 1350+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 13110+ návštěvníků

2. Pickalbatros Aqua Park Resort, Sharm El Sheikh

📌 Adresa: Sharm El Sheikh

Pickalbatros Aqua Park Resort, Sharm El Sheikh

Více fotografií na EximTours

Sharm El Sheikh je nejsevernější egyptskou významnou turistickou destinací v Rudém moři. Leží na „špičce“ poloostrova Sinaj a nabízí srovnatelné možnosti a výběr resortů a hotelů jako samotná Hurghada či Marsa Alam. Proto zde má své želízko v ohni i známý řetězec Pickalbatros, který je vyhlášený svými extrémně luxusními a rozlehlými resorty v nejvýznačnějších centrech turismu v severní Africe.

Pickalbatros Aqua Park je hotelový resort, který nabídne jeden z největších aquaparků v celém Sharm El Sheikh. Těšit se můžete na soustavu skoro 60 tobogánů a skluzavek a na další atrakce, jako jsou dětské vodní prolézací sestavy a hrady apod.

Pickalbatros Aqua Park Resort, Sharm El Sheikh

Samotný resort pak nabízí ubytování, za které by se nemusel stydět ani nějaký arabský šejk. Vše se nese ve znamení nejvyššího luxusu. Skvělé místo pro dokonalou dovolenou, zejména s dětmi, které budou nejen ze zdejšího vodního parku jistě naprosto unešené.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 3527+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 11000+ návštěvníků

3. Pickalbatros Aqua Park Resort, Hurghada

📌 Adresa: Villages Road, Hurghada 1, Red Sea Governorate 84511, Egypt

Pickalbatros Aqua Park Resort, Hurghada

Více fotografií na Blue Style

Připadá vám název resortu až příliš podobný tomu z předchozího bodu. Samozřejmě nejde o náhodu. Jak jsme řekli, Pickalbatros je zejména právě v rámci Egypta velmi exkluzivní značka a svých hotelů má v této zemi víc. Tento se nachází pro změnu v notoricky nejznámější egyptské destinace – Hurghadě.

Pickalbatros Aqua Park Resort, Hurghada

Opět jde o poměrně velmi velký resort i aquapark, který je navíc součástí samostatného letoviska přímo pod hlavičkou společnosti Pickalbatros. Resortů s aquaparky je zde hned několik. Tento je ale pravděpodobně nejbohatší, pokud jde o možnosti vodní zábavy. Je zde množství tobogánů a kromě „dospěláckého“ aquaparku je zde i další, oddělený a menší vodní park pro menší děti s atrakcemi pro děti od 4 do 12 let. Ubytování i další vybavení je opět skvělé.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 2770+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 10270+ návštěvníků

4. Pickalbatros Jungle Aqua Park Resort – Neverland Hurghada

📌 Adresa: Al Ismaileya, Hurghada 1, Red Sea Governorate 1961510, Egypt

Pickalbatros Jungle Aqua Park Resort - Neverland Hurghada

Více fotografií na Čedok/a>

Máte rádi opravdu gigantické resorty, které nabízí takřka nevyčerpatelné možnosti pro zábavu, sport i odpočinek? Tak z tohohle místa budete nepochybně nadšení, protože jde o opravdu extrémně rozlehlý rekreační komplex, který má přesah k vodnímu i zábavnímu parku.

Ostatně je zde celkově na 32 bazénů. To je víc než má většina i opravdu velkých evropských aquaparků. Přičemž celková vodní plocha zde má neuvěřitelných 35 000 m2 (jen pro zajímavost, zřejmě nejrozlehlejší český aquapark Aqualand Moravia má vodních ploch 3 000 m2). Najdete zde umělou řeku, bazén s vlnobitím, samozřejmě obrovské množství skluzavek (21 pro dospělé, 14 pro děti), tobogánů a řadu dalších atrakcí pro děti i dospělé. Pro hosty hotelu je vstup do aquaparku samozřejmě již zahrnut v ceně pobytu.

Pickalbatros Jungle Aqua Park Resort - Neverland Hurghada

V resortu je například i zajímavé a atraktivní egyptské muzeum. Taky spousty barů a restaurací, dětských hřišť, sportovišť, nechybí diskotéka i kluby, wellness i fitness centrum. Zkrátka všechno, co si lze na dovolené přát. Ne náhodou je i tento resort dílem řetězce Pickalbatros.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,8 z 10 (fantastické) od více jak 2990+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 19620+ návštěvníků

5. Titanic Resort and Aqua Park, Hurghada

📌 Adresa: El Geesh – Hurghada Rd, Hurghada 1, Red Sea Governorate 84513, Egypt

Titanic Resort and Aqua Park, Hurghada

Více fotografií na Čedok

Další rozlehlý resort s aquaparkem v Hurghadě nese název Titanic Resort & Aqua Park a leží cca půl km od pláže a cca 16 km jižně od centra Hurghady. I zde na vás čeká víc než bohaté vybavení; množství bazénů a atrakcí v podobě tobogánů, skluzavek, vodních prolézaček pro děti, divoké řeky, bazénu s vlnobitím a tak dále. Aquapark tedy zaujme hosty všeho věku a resort je ideálním místem především pro rodinnou dovolenou spojenou s nejrůznějšími vodními radovánkami a zábavou.

Titanic Resort and Aqua Park, Hurghada

Resort však skrývá i 6 restaurací a tři bary, nechybí fitness centrum, wellness centrum a různá další sportoviště, včetně například bowlingu, beach volejbalu nebo tenisových kurtů. Jde o velmi kvalitní a vysoce hodnocený čtyřhvězdičkový resort v pěkné lokalitě.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,9 z 10 (fantastické) od více jak 761+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 2630+ návštěvníků

6. AKASSIA SWISS RESORT, Marsa Alam

📌 Adresa: Halaieb We Shalatein, Al Owina, El Qoseir, Red Sea Governorate 84721, Egypt

AKASSIA SWISS RESORT, Marsa Alam

Více fotografií na Fischer

Tentokrát se podíváme konečně do Marsa Alam, po Hurghadě zřejmě druhého nejznámějšího egyptského letoviska v Rudém moři. I zde je pochopitelně víc než hojnost skvělých hotelových resortů, mnohé z nich nabízejí i další atrakce, zejména vodní, ale i jiné.

Mezi velmi pěkné a skvěle hodnocené resorty s vlastním vodním parkem patří právě i Akassia Swiss Resort. Tento resort je velmi odlehlý. Nejenže leží daleko od centra Marsa Alam, ale je taky jediným v dané lokalitě. Všude okolo se rozléhá jen nekonečná poušť. Výhodou je, že resort leží přímo na pláži a že vám zde rozhodně nebude vůbec nic scházet. Navíc jsou zde skvělé podmínky pro šnorchlování a voda je dokonale čistá.

AKASSIA SWISS RESORT, Marsa Alam

Samotný aquapark nabízí velké množství bazénů, tobogánů i dalších atrakcí (celkem jich zde napočítali 22). V rámci našeho žebříčku jde o poměrně velmi velký resort vhodný i pro opravdu náročné zájemce. Koneckonců, úroveň zdejšího ubytování, vybavení a služeb je pětihvězdičková, takže můžete očekávat perfektní luxus.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,5 z 10 (skvělé) od více jak 414+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 3922+ návštěvníků

7. Serenity Fun City Resort, Hurghada

📌 Adresa: 36 KM, Hurghada Safaga road, Egypt

Serenity Fun City Resort, Hurghada

Více fotografií na Blue Style

Zpátky do Hurghady, tentokrát do mimořádně zeleného resortu, který leží na okraji letoviska v Makadi Bay a slibuje velmi příjemné prostředí a spoustu zábavy, například v podobě skvěle vybaveného aquaparku. Ten nabízí spoustu bazénů a na 26 tobogánů a skluzavek, ale i parádní kulisy hradů a zámků, které dodávají parku na atraktivitě. Hotel leží 320 metrů od pláže.

Serenity Fun City Resort, Hurghada

Resort se však nepyšní jen vodním parkem, ale zábavním parkem s různorodými tématy. Najdete zde tedy i lunapark, parádní dětský klub, herní klub i leccos dalšího. Nechybí wellness a možnosti nejrůznějšího sportovního vyžití. Samozřejmě se dočkáte i skvělých restaurací a barů. Tento pětihvězdičkový resort je výborně hodnocený a dovolenou zde si nepochybně skvěle užijete.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,0 z 10 (fantastické) od více jak 1105+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 4186+ návštěvníků

8. SUNRISE Royal Makadi Resort – Hurghada

📌 Adresa: Hurghada 1, Red Sea Governorate 1960520, Egypt

SUNRISE Royal Makadi Resort - Hurghada

Více fotografií na Blue Style

Tento resort v Makadi Bay v Hurghadě se opět nese ve velkém stylu. Jde o pětihvězdičkový a značně rozlehlý resort, který přímo přiléhá k opravdu velké a pěkné pláži. Koupat se však můžete nejen v moři, ale i v některém z mnoha bazénů samotného resortu, který nabízí i vlastní aquapark s nejrůznějšími atrakcemi. Ten doplňuje 7 bazénů.

SUNRISE Royal Makadi Resort - Hurghada

Resort je však mimořádně bohatý taky na gastronomické zážitky. Je zde na 10 barů a 9 restaurací. Nechybí wellness a spa centrum či různé sportovní vybavení a zařízení. Nudit se zde určitě nebudete, naopak, tento noblesní resort má potenciál zaujmout i velmi náročné hosty, kteří si potrpí na styl, kvalitu, design a luxus.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 1757+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 32776+ návštěvníků

9. EL-Malikia Resort Abu Dabbab, Marsa Alam

📌 Adresa: 30 Km South Of Marsa Alam Airport, Red Sea Governorate, Egypt

EL-Malikia Resort Abu Dabbab, Marsa Alam

Více fotografií na Blue Style

Tento pětihvězdičkový hotel najdete cca 30 km od centra Marsa Alam v oblasti zvané Abu Dabbab. Dá se říct, že jde o poměrně dost odlehlý a „opuštěný“ resort. V tom smyslu, že leží mimo velká a hustě zastavěná letoviska. Za to leží hned u velmi rozlehlé pláže a můžete se těšit na obrovský prostor i soukromí a klid.

EL-Malikia Resort Abu Dabbab, Marsa Alam

Resort je sice rozlohou poměrně velký, zdejší aquapark však patří spíše k těm skromnějším a omezuje se převážně na vodní prolézačky a několik atrakcí spíše pro menší děti. Je zde ovšem i několik větších tobogánů a skluzavek, takže zkrátka zde nepřijde nikdo.

Resort je jinak skvěle vybavený a krásně zařízený, potěší noblesními interiéry i exteriéry a především právě skvostnou pláží a mořem.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,3 z 10 (velmi dobré) od více jak 148+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 3496+ návštěvníků

10. Coral Sea Waterworld, Sharm El Sheikh

📌 Adresa: 2CWP+9F, Box 223, Nabq Bay, Second Sharm Al Shiekh, South Sinai Governorate, Egypt

Coral Sea Waterworld, Sharm El Sheikh

Více fotografií na Fischer

Tento velmi pěkný 4hvězdičkový resort najdete v rušném letovisku velmi blízko centra vyhlášené sinajské destinace Sharm El Sheikh, se kterou jste se v našem žebříčku ostatně již mohli setkat. Resort Coral Sea Waterworld se pyšní exkluzivní polohou přímo u vlastní pláže. Ta je naprosto okouzlující a mimořádně rozlehlá, místy je široká i přes 80 metrů! Kromě blízkého moře však resort Coral Sea nabízí i výborně vybavený aquapark.

Coral Sea Waterworld, Sharm El Sheikh

Těšit se můžete na skvělé tobogány a skluzavky – a že jich tu je opravdu hodně. Samozřejmostí je bazén s vlnobitím nebo třeba líná řeka a dětské vodní hřiště s prolézačkami. V resortu, který má skoro 400 pokojů, najdete i fitness centrum, spa a wellness, potápěčské centrum i další možnosti a příležitosti pro sport, zábavu anebo odpočinek.

Hotel je vhodný také pro potápění a šnorchlování.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,2 z 10 (velmi dobré) od více jak 256+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 3149+ návštěvníků

Série článků: hotely s aquaparkem