Lázně a aquapark Aqualand Moravia Pasohlávky – ceník, otevírací doba, ubytování

Termální lázně v České republice jsou často obestřené aurou nedostupných a předražených atrakcí. Ačkoliv je lázeňská tradice v Čechách dlouhá, některé akvaparky se za lázně pouze převlékají. Jak je na tom Aquapark Aqualand Moravia, Pasohlávky?

Aqualand Pasohlávky, ČR se nachází na jih od Brna na březích vodní nádrže Nové Mlýny-střed. Přímo v Pasohlávkách se nachází celá řada vodních atrakcí – Aqualand Moravia ovšem vyniká svojí monumentální rozlohou. Jedná se o největší aquapark v České republice.

V komplexu se nachází velký aquapark, který zabere plochu osmi fotbalových hřišť a všude kolem se staví nové rekreační objekty a hotely. Tento areál byl postaven, aby konkuroval lázním, které se nachází v sousední rakouské obci Laa an der Thaya.

Aqualand Moravia, Pasohlávky
Aqualand Moravia, Pasohlávky

Kde leží lázně a aquapark Aqualand Moravia?

Aqualand Moravia v kostce

Brány Aqualandu Moravia se otevřely v roce 2013. V letošním roce park slaví desáté narozeniny a s tímto jubileem si pro návštěvníky připravil řadu speciálních akcí. Během své desetileté historie prošel Aquapark Pasohlávky, ČR velkými změnami:

 • 2013 – otevření akvaparku,
 • 2015 – první vodní bar,
 • 2016 – otevření hotelu,
 • 2017 – výrazné rozšíření bazénů,
 • 2018 – otevření Denních lázní,
 • 2020 – dvojnásobné zvětšení venkovního areálu.

Kdo ví, kde by dnes Aqualand Moravia byl, kdyby nebylo přísných restrikcí a uzavření v minulých letech. Dnes se koupaliště soustředí na rodiny s dětmi. Nejedná se o klasické termální lázně, přestože většina vnitřních a venkovních bazénů využívá minerální vodu.

Aqualand Moravia, Pasohlávky
Aqualand Moravia, Pasohlávky

Voda v Aqualandu Moravia

Vodní nádrže aquaparku čerpají vodu z mušovských vrtů. Zde přibližně před 30 lety probíhaly zkušební ropné vrty – nakonec se ale ukázalo, že místní podzemí skrývá jiné zlato než to černé.

Vrty odhalily přes 10 000 let starou podzemní vodu s množstvím minerálních prvků. Voda vyvěrá z 1300 metrů hlubokého vrtu o teplotě 42 °C. Svým složením nijak nevyniká, přesto ale působí blahodárnými účinky.

Co léčí voda v Aqualandu Moravia?

Účinky vody na lidský organismus se neliší od jiných termálních minerálních vod ve střední Evropě. Aquapark Aqualand Moravia, Pasohlávky ale využívá minerálních účinků vody a pobyt působí na tyto oblasti:

 • prokrvení kůže,
 • pohybový aparát,
 • imunita,
 • stavba kostí,
 • metabolismus,
 • funkce autonomního nervového systému,
 • kožní onemocnění.

Voda v Aqualand Moravia využívá především svojí teploty. Pobyt v termální vodě působí nejen na fyzickou složku lidského organismu. Odpočinek v teplé vodě návštěvníky prohřeje a pozitivně ovlivní i psychický stav díky relaxaci a nabrání nových sil.

Aqualand Moravia, Pasohlávky
Aqualand Moravia, Pasohlávky

Bazény v Aqualand Moravia

Aquapark Pasohlávky, ČR v sobě skrývá 16 bazénů. My si v článku představíme ty největší a nejzajímavější v nich. Bazény v Aqualandu Moravia se dělí do vnitřní a venkovní části. Vnitřní část je otevřena celoročně, což platí i o některých venkovních bazénech s teplou vodou.

Celoroční bazény
Název Teplota Rozloha
Romulus Pool 37 °C 61,5 m2 Venkovní vyhřívaný bazén
Remus Pool 37 °C 45,5 m2 Vyhřívaný bazén propojený s Romulus Pool
Riviera Pool 30 °C 832 m2 Největší bazén v areálu
Tutti Frutti 30 °C 107 m2 Speciální bazén se spray parkem pro děti
Night Sky Pool 35 °C 26 m2 Vířivka pod imitací noční oblohy i přes den
Letní bazény
Název Teplota Rozloha
Baby Lake Pool 28 °C 280 m2 Dětské brouzdaliště s vodním dělem
Wave Pool 28 °C 320 m2 Bazén s umělým vlnobitím
Fun & Swim Pool 28 °C 411 m2 Plavecký a rekreační bazén s atrakcemi
Splash Park 28–32 °C 750 m2 Průlezky, vodotrysky a vodopády

Nabídka bazénů v Aqualandu Moravia tím ale nekončí. Bazény a další atrakce v Aqualandu jsou zahrnuty do pravidelného režimu čištění. Některých vodních ploch se týkají pravidelné odstávky, které si zkontrolujete na webu aquaparku.

Aqualand Moravia, Pasohlávky
Aqualand Moravia, Pasohlávky

Atrakce a tobogány v Aqualand Moravia

Bazény nabídky zábavy v Aquapark Pasohlávky, ČR jenom začíná. Součástí celého areálu je neuvěřitelné množství zábavních atrakcí. Stejně jako v případě bazénů vás seznámíme jen s těmi nejdůležitějšími a nejzajímavějšími z nich.

Název Typ Délka Provoz
Supercrater Tobogán pro dvě osoby na raftu 101 metrů Celoroční
Kamikadze Vysokorychlostní skluzavka 29 metrů Celoroční
Blue Trio Tobogán s vodní diskotékou 143 metrů Celoroční
U Wave Prudký skluz do protistěny ve dvou Celoroční
Race Race Závody na lehátkách 28 metrů Celoroční
Nafouknutý svět Velký skákací hrad s překážkami Letní
Abyss Vodní skluzavka pro odvážné 110 metrů Letní
Boomerango Divoká řeka plná zákrutů na raftu 83,6 metrů Letní

Celkem se v Aquapark Aqualand Moravia, Pasohlávky nachází deset venkovních a deset vnitřních atrakcí. Obvykle se jedná o tobogány, každý z nich ale překvapí netypickým zpracováním a zcela unikátním zážitkem. U některých tobogánu je třeba počítat s výškovým limitem.

Kromě tobogánů se v Aqualand Moravia nachází celá řada dalších atrakcí. Nechybí možnosti občerstvení v jedné z restaurací. Několik vodních barů je umístěno přímo ve vodě. Přes léto se otevírá také celá řada venkovních barů a bister. Na své si tak přijde skutečně každý.

Aqualand Moravia, Pasohlávky - tobogány
Aqualand Moravia, Pasohlávky – tobogány

Wellness v Aqualand Moravia

Až vás omrzí koupání a relaxace v bazénech, vydejte se do přilehlého wellness centra. To se inspirovalo poetikou a architekturou římských lázní, o čemž svědčí i název největší části Forum Romanum Wellness.

V něm se nachází celá řada procedur a možností relaxace:

 • finská sauna,
 • infrakabina,
 • biosauna,
 • tepidárium,
 • caldarium,
 • laconium,
 • solná lázeň,
 • turecká lázeň Hammam,
 • Kneippova lázeň,
 • aroma lázeň,
 • lavatio pool,
 • whirlpool,
 • wellness bar.

Na své si tak ve Forum Romanum Wellness přijde skutečně každý. Vedle tohoto centra se nachází menší Pálava Wellness s originální sněžnou lednicí a ochlazovacími sprchami, ve kterých panuje mrazivých -1 °C. Speciálním zážitkem je také panoramatická sauna pro 100 lidí.

Aqualand Aquapark Moravia, Pasohlávky v roce 2018 otevřel také Denní lázně. Tato část lázní představuje jedinečný tichý relax přímo uprostřed adrenalinem nabitého sportovního vyžití. Denní lázně jsou součástí bazénové AQUA plochy a jedná se o privátní zónu s nutností rezervace.

Aqualand Moravia, Pasohlávky - wellness
Aqualand Moravia, Pasohlávky – wellness

Ceník Aquapark Aqualand Moravia, Pasohlávky

Celý areál koupaliště se dělí na zónu AQUA a areál Wellness Forum Romanum spojené s Pálava Wellness. Vstupné do těchto oblastí je rozdílné a vstupenky nejsou přenosné. Za poplatek si ale koupíte možnost chvilkového pobytu v druhé části.

Vstupenky si kupte před návštěvou Aquapark Pasohlávky on-line na internetu. Ceník a vstupné on-line je levnější, což vzhledem k vyšším cenám vstupného jistě oceníte.

Podívejte se také na akce slevových portálů. Například na Slevomatu bývají často akce na vstupné do aquaparku.

Vstupné do bazénové zóny AQUA

Základní vstupné 999 Kč
Zlevněné vstupné 699 Kč
Dítě do 6 let Zdarma
Přechod do wellness zóny 249 Kč za 120 minut

Zlevněný ceník se vztahuje na seniory nad 60 let, studenty do 26 let, děti mezi 6 až 18 roky a ZTP a ZTP/P osoby. Dotyčné skupiny musí při příchodu doložit nárok na tuto slevu patřičným dokladem. Doprovod osob ZTP a ZTP/P má vstupné zdarma.

Součástí celodenní vstupenky do Aqualandu Moravia jsou tyto služby:

 • jednorázový vstup do vnitřních a vnějších částí AQUA zóny,
 • neomezené využití dostupných atrakcí,
 • šatní skříňka,
 • parkování na vyhrazeném parkovišti,
 • služba dobíjení telefonů,
 • služba sušičky plavek,
 • vstup do dětské odpočívárny.

Vstupné do Wellness Forum Romanum a Wellness Pálava vyjde na 599 Kč (případně pak 399 Kč u zlevněných vstupenek). Nepočítejte ale s celodenním pobytem – vstupné platí 180 minut a za každých započatých 30 minut si hosté připlatí 49 Kč. Možnost přechodu do AQUA zóny vyjde na 199 Kč na 120 minut.

Aquapark Pasohlávky, ČR přijímá české koruny i eura v hotovosti i případě platby kartou. Pokud ale hosté platí v hotovosti, na pokladně jim vrátí v korunách. Při platbě je také možnost využití speciálních firemních karet a benefitů Sodexo a dalších.

Aqualand Moravia, Pasohlávky - dětské vodní hřiště
Aqualand Moravia, Pasohlávky – dětské vodní hřiště

Otevírací doba Aqualand Moravia, Pasohlávky

Aqualand Moravia má otevřeno po celý rok ve všední dny, neděli i svátky. Otevírací doba v těchto dnech je od 10:00 do 21:00. Poslední vstup do areálu je možný do 19:00.

Otevírací doba restaurací v areálu je od 11:30 do 21:00, v neděli a ve svátky se otevírají o půl hodiny dříve. Pokud tedy počítáte se svačinkou v jednom z mnoha bister, raději se najezte předem. Při pobytu ve vodě vám rychle vyhládne.

Wellness Forum Romanum a Wellness Pálava se otevírá každý den od 12:00 do 21:00. Aquapark Aqualand Moravia, Pasohlávky umožňuje pravidelné nedělní saunování s dětmi od 10:00 do 11:45.

Možnosti ubytování v Aqualand Moravia a okolí

Přímo v areálu Aqualand Moravia se nachází hotel Aqualand Inn. Vlastní ubytování vás přivítá ve čtyřech kategoriích pokojů a nabízí speciální pobytové balíčky zahrnující vstup do aquaparku. Ačkoliv se pyšní skvělými snídaněmi, cena ubytování v hotelu začíná přibližně 4000 Kč za noc pro dvě osoby.

Výrazně levnější ubytování nabízejí okolí hotely. Hotel Termal Mušov je v hodnocení a recenzích zákazníků srovnatelný a zaplatíte o něj výrazně méně. Poměrně příznivá je i jeho poloha – nachází se přibližně pět minut pěšky od aquaparku.

Pozitivní recenze a zkušenosti zákazníků odhaluje také nedaleký Penzion Pasohlávky. Nachází se přibližně 3 km od akvaparku a disponuje příjemnou sluneční terasou. Zkušenosti hostů ho hodnotí jako klasický penzion ve střední cenové hladině se všemi výhodami a nevýhodami.

Další možnosti ubytování:

Hotel Aqualand Inn má přímý vstup do aquaparku - rezervace ubytování ZDE
Hotel Aqualand Inn má přímý vstup do aquaparku – rezervace ubytování ZDE

Užijte si skvělý pobyt na jižní Moravě

Jižní Morava, speciálně pak Pálavské vrchy, poskytují jedinečné ubytování přímo v srdci vinařského kraje. Aquapark Aqualand Moravia, Pasohlávky patří k místům, které se zaměřuje především na milovníky vodních radovánek.

Aquapark Moravia jsou všechno možné, jenom ne klidné lázně. Recenze a zkušenosti zákazníků hodnotí vodní park pozitivně – je třeba se ale obrnit nervy a zejména v sezoně a teplých dnech se připravit na delší fronty.

Výhodou Aqualand Moravia je poloha v centru Moravy. Nedaleko něj se nachází zámek Lednice, katedrála sv. Petra a Pavla v Brně a Punkevní jeskyně. Pozvolné kopečky přímo vybízejí k dlouhým výletům na kole nebo procházkám kolem místních sklípků.

Pokud vyrazíte do Aquaparku Pasohlávky, nikam nespěchejte a udělejte si zde několikadenní pauzu. Malebná moravská obec na břehu Novomlýnských nádrží vás překvapí svou pohostinností. A minimálně jeden den si užijete přímo ve víru vodních radovánek.

Obsazenost v jednotlivých dnech a hodinách v aquaparku Aqualand Pasohlávky
Obsazenost v jednotlivých dnech a hodinách v aquaparku Aqualand Pasohlávky

Fotogalerie

Zdroj fotografií: aqualand-moravia.cz