TOP 11: Nejlepší aquaparky v ČR

Aquaparky jsou velkým trendem poslední dekády a v ČR jich už máme celou řadu. Které ale rozhodně stojí za návštěvu? V dnešním článku pro vás máme žebříček jedenácti nejlepších aquaparků v ČR. Stačí si vybrat a vyrazit. Který český aquapark vás nejvíce zaujal?

Kam do aquaparku v České republice?

1. Aquapark Čestlice / Aquapalace Praha

Pražský aquapark Aquapalace v Čestlicích si zajisté zaslouží výsadní pozici v našem žebříčku. Patří mezi špičkové evropské vodní parky, dokonce jde o jeden z největších středoevropský aquaparků vůbec. Rozloha je ostatně vskutku impozantní. 9 150 m2 vodního světa. K tomu ještě 1 750 m2 saunového světa. Dále je zde exkluzivní spa & wellness centrum i balneo & medical zóna nebo dvoupodlažní fitness centrum s mimořádně kvalitní kardiozónou.

Vodní svět je opatřen bohatstvím tobogánů a skluzavek. Je jich 21 a jejich celková délka dosahuje pozoruhodných 860 m. To je skoro kilometr vodních sešupů. Jedním z těchto tobogánů je i 250 m dlouhý Canyons – nejdelší český tobogán. Vodním světem se vině i divoká řeka plná zákrutů a dlouhá skoro půl kilometru. Nechybí zde bazén s parádním umělým vlnobitím. Zajímavý je i vířivý Spacebowl, který s vámi pořádně zatočí.

Děti budou zajisté nadšené z pirátské lodi a ostrova pokladů a návštěvníci všeho věku si zamilují mořský podvodní svět s korály i další mořskou flórou a faunou. Zajímavá je bezesporu i 8 m hluboká potápěčská jáma. V letní sezóně si pak můžete naplno užít i venkovní zónu. Je zde stometrový úsek divoké řeky, který je ještě divočejší než uvnitř. Můžete taky odpočívat na lehátcích a dopřát si občerstvení.

Pokud se rozhodnete oddat se relaxaci v saunovém světě, čeká na vás několik finských saun v různém stylu. Například „Zemní baňa“ či „Srubová baňa“. Prostředí je opravdu úchvatné. Vyzkoušet můžete bio saunu, březovou saunu, bylinnou či lávovou saunu. Jsou zde i úchvatné římské lázně s tepidariem, solnou lázní, parní lázní a dalšími skvělými místy a vybavením. V lázeňské, wellness či balneo zóně si pak můžete dopřát celou škálu procedur, zábalů, terapií, masáží a dalších parádních zážitků.

Snad jedinou nevýhodou tohoto skvělého aquaparku jsou vysoké ceny. Za jednu základní rodinnou vstupenku utratíte od 2 399 Kč, což je pro většinu rodin již opravdu citelný výdaj.

Náš tip: Rodinný pobyt v Aquapalace Čestlice (2 dny, 1 noc, 2 dospělé osoby + 2 děti)

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 12 039 návštěvníků
Adresa: Pražská 138, 251 01 Čestlice, Praha
Ubytování v aquaparku: ANO4 hvězdičkový Aquapalace Hotel Prague

2. Aqualand Moravia, jižní Morava

Aqualand Moravia
Aqualand Moravia

Velký, moderní, parádní. Aqualand Moravia vyrostl teprve v roce 2013 na „zelené louce“ vedle kempu Merkur při pobřeží nádrží Nové Mlýny na jižní Moravě. Rozloha jádra areálu včetně venkovních částí dosahuje plochy kolem 100 000 m2. Jde tedy o gigantický komplex, pravděpodobně největší v ČR. Jen samotné vodní plochy dosahují rozlohy 3000 m2.

Těšit se můžete na obrovské množství atrakcí. Je zde celá škála tobogánů, sjezdovek a skluzavek. Na dvoumístném raftu můžete sjet Supercrater. Nervy vám pořádně pocuchá Kamikadze. Pro soutěživé duše je tu skluzavka Race Race. Jízdu až ve třech lidech nabízí tobogány Blue Trio či Abyss. Pořádně efektní zážitek vás čeká na Sky Drive. Děti potěší tobogány Mars, Jupiter, Uran či Pluto. A pak je tu třeba tobogán High Five vinoucí se do výše až 17 m, který byl oceněn jako druhý nejlepší tobogán v celé Evropě. A tím výčet pořád ani zdaleka nekončí. Těšit se můžete na řeku Lazy River, vodní hrad i umělé vlnobití množství dalších atrakcí.

Odpočinout si můžete ve wellness zóně. Jsou zde římské lázně, množství saun, solná terapie, stylový wellness vinný sklípek a samozřejmě si můžete vychutnat masáže, koupele, zábaly, terapie a další procedury.

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 16 817 návštěvníků
Adresa: 691 22 Pasohlávky, jižní Morava
Ubytování v aquaparku: ANO – v Hotel Aqualand Inn, který je součástí aquaparku

3. Centrum Babylon Liberec

Centrum Babylon, Liberec
Centrum Babylon, Liberec

Centrum Babylon Liberec je „multifunkční“ zábavní centrum, které na ploše cca 30 000 m2 ukrývá velmi stylový aquapark, několik zábavních parků (FunPark, LunaPark) a zábavně-vzdělávacích parků (iQPark, iQLandia), bowling, 4D kino, 9D virtuální realitu, laser game a mnoho dalších atrakcí a aktivit. Svou intenzitou a rozmanitostí je toto centrum bezesporu unikátní a pozoruhodné je i stylové a velmi atraktivní prostředí. Rozhodně se zde dá strávit spousta času těmi nejrozmanitějšími činnostmi. My se však zaměříme na vodní radovánky.

Babylonský aquapark sice zřejmě není nejgigantičtější, ale zato je nejspíš nejstylovější v ČR. Stylizovaný je do podoby fantaskního podzemního města a zajisté vás okouzlí detailní propracovaností rekvizit. Součástí aquaparku jsou čtyři tobogány, adrenalinový vířivý trychtýř Spacebowl, menší vodní skluzavky pro děti, divoká řeka, vířivky, vodní trysky, jeskyně, ale i saunový svět a relaxační terasa. Rozhodně jde o mimořádně zajímavý zážitek.

Náš tip: WELLNESS HOTEL BABYLON **** se snídaněmi, aquaparkem, saunovým světem i lunaparkem + zoo

Hodnocení aquaparku: 4,1 z 5 od více jak 6 466 návštěvníků
Adresa: Nitranská 1/1, 460 07 Liberec
Ubytování v aquaparku: ANO – ve 4* Wellness Hotel Babylon

4. Aquacentrum Šutka, Praha

Aquacentrum Šutka
Aquacentrum Šutka

Pražské Aquacentrum Šutka se nachází v Praze Troji a jde o zábavní i plavecký areál, jehož výstavba se kvůli soudním sporům táhla pozoruhodných 24 let. Od roku 2012 však areál již funguje a má se čile k světu. Dokonce ho lze označit za velmi moderní a kvalitní. Nabízí plně bezbariérový přístup, je zde velký 50m plavecký bazén, výukový bazén či zábavní a relaxační bazén.

Součástí vybavení jsou i zajímavé atrakce. Především dva tobogány o délce 74 a 68 m se světelnými efekty a zimním provozem. Dále jsou zde tři skluzavky, divoká řeka, dětské brouzdaliště, vířivka či letní odpočinkové terasy. Wellness centrum zahrnuje dvě finské sauny, dvě parní sauny a dopřát si můžete i masáže.

Tento aquapark možná není nijak oslnivý, ale nabízí příjemnou vodní zábavu i relaxaci, navíc za velmi rozumné ceny. Celodenní rodinné vstupné pořídíte od 600 Kč.

Hodnocení aquaparku: 4,5 z 5 od více jak 5 997 návštěvníků
Adresa: Čimická 848/41, 182 00 Praha 8
Ubytování v aquaparku: NE

5. Aquacentrum Pardubice

Aqua Pardubice
Aqua Pardubice

Další zajímavé aquacentrum, které osloví aktivní plavce, děti i milovníky odpočinku, najdete v Pardubicích. Je zde 50metrový a 25metrový bazén i zábavní Aqua zóna. V rámci této zóny se můžete těšit například na umělé vlnobití, 102m dlouhý tobogán, 34metrovou trojitou skluzavku, taky masážní trysky, vodopád či gejzíry. Nechybí zde ani dětské brouzdaliště.

Aquacentrum nabízí i dvě vířivky a wellness centrum s finskou saunou, infrakabinou či zajímavou „Sluneční loukou“, což je otevřené solárium, kde si zejména v zimním období můžete dopřát světelnou koupel, zlepšit si vitalitu a trochu se i opálit. Pravým opakem je pak sněhová komora. Teplota v ní je až -15°C a slouží pro otužování a ochlazení po sauně.

Jedná se o největší aquapark ve východních Čechách.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 2 565 návštěvníků
Adresa: Jiráskova 2664, 530 02 Pardubice I
Ubytování v aquaparku: NE

6. Aquapark Olomouc

Aquapark Olomouc
Aquapark Olomouc

V roce 2009 vznikl v moravské metropoli Olomouc rozlehlý aquapark nabízející spoustu zážitků a atrakcí, ale i prostor pro odpočinek. Aquapark skýtá něco přes 1 150 m2 vodní plochy. Ta je rozdělena mezi vnitřní a venkovní, letní, část. Vnitřní část skrývá 514 m2 velký bazén, je zde velký tobogán a taky vířivý trychtýř Spacebowl či skluzavka. Venkovní část nabízí i plavecký bazén pro aktivnější a sportovně založené návštěvníky. Dominantou letní zóny je však bezesporu majestátní modrý tobogán. Délkou 116 metrů se řadí mezi mimořádně dlouhé skluzavky.

Na okraji letní části aquaparku si můžete užít i lanové centrum s názvem Activity Park. Prolézačky, houpačky, trampolíny, 3D bludiště a mnoho dalšího – to vše zde čeká především na děti. Rodiče si zas mohou dopřát relax v příjemném wellness centru. To zahrnuje finskou saunu, bio saunu, parní lázeň i další vybavení.

Hodnocení aquaparku: 4,2 z 5 od více jak 2 954 návštěvníků
Adresa: Kafkova 526/21, 779 00 Olomouc
Ubytování v aquaparku: NE

7. Aquaforum Františkovy Lázně

Aquaforum Františkovy Lázně
Aquaforum Františkovy Lázně

Velmi stylový lázeňský aquapark můžete navštívit ve městě Františkovy Lázně. Toto známé lázeňské „letovisko“ nabízí bezpočet wellness a spa zařízení, krásných hotelů, útulných penzionů, okouzlujících kolonád a jiných rozmarností. Pokud sem vyrazíte na výlet, dovolenou či lázeňský pobyt, můžete si návštěvu zpestřit i tím, že zavítáte právě do místního aquaparku.

Tvoří ho vnitřní i venkovní část, takže vás zábava a relaxace čeká v zimě i v létě. Je zde plavecký bazén, vnitřní bazén s atrakcemi, vířivky, dětské bazénky i další rozptýlení. Svést se můžete i na svižném tobogánu. Součástí komplexu je i parádní lázeňská klinika, oddechnout si můžete rovněž ve finské sauně. Určitě vás okouzlí prostředí tohoto vodního parku, který má velmi zajímavou architekturu.

Přečtěte si více informací o Aquaforum Františkovy lázně

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 4 467 návštěvníků
Adresa: 5. května 19, 351 01 Františkovy Lázně
Ubytování v aquaparku: ANO – ve 4* hotelu Spa Resort PAWLIK-AQUAFORUM

8. Aquapark Olešná

V krásném prostředí s výhledem na panorama beskydských hor a Lysou horu i vodní nádrž Olešná se nachází velmi příjemný aquapark. Stejně jako přehrada nese název Olešná a nabízí zábavu, sport i odpočinek v krytém i venkovním prostředí.

Ve vnitřním aquaparku najdete zábavní zónu s 90m tobogánem a je zde i 92 m dlouhá divoká řeka. Tyto hlavní atrakce doplňují vodní trysky a chrliče, masážní trysky, vířivka, proudový kanál, šplhací síť, vodní lůžko a další zajímavé vybavení. Na velmi dobré úrovni je i zdejší saunový svět. Najdete v něm finskou saunu, římské i turecké lázně, infrasauny či bar, kde se můžete občerstvit.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 2 518 návštěvníků
Adresa: Nad přehradou 2290, 738 01 Frýdek-Místek
Ubytování v aquaparku: NE

9. Aquadrom Most

Aquadrom Most
Aquadrom Most

Aquadrom je pěkný aquapark, který najdete ve městě Most. Ve vnitřní části najdete plavecký i odpočinkový a zážitkový bazén s vodním hřibem. Je zde i vířivka a taky tobogán se světelnými efekty. Venkovní koupaliště zahrnuje tři bazény, trojitou skluzavku, dětský vodní hrad, vodní děla i další atrakce, které ocení zejména děti. Pokud budete v Mostě či okolí a dostanete chuť se osvěžit, toto koupaliště je jistě dobrá volba.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 2 720 návštěvníků
Adresa: Topolová 801, 434 01 Most
Ubytování v aquaparku: NE

10. Aquaworld Lipno nad Vltavou

Aquaworld Lipno
Aquaworld Lipno

Lipno je lokalita mimořádně turisticky oblíbená a vytížená. V létě si zde můžete užít vodní radovánky na gigantické přehradě, v zimě lyžovat se v okolních kopcích oddávat zimním sportům. A kdykoli v roce můžete navštívit i místní Aquaworld. Není nijak zvlášť rozlehlý, nabízí plavecký bazén, skluzavku či vířivku s krásným výhledem i saunu. Příjemné místo pro odpočinek či osvěžení.

Hodnocení aquaparku: 3,4 z 5 od více jak 676 návštěvníků
Adresa: Lipno nad Vltavou 86, 382 78 Lipno nad Vltavou
Ubytování v aquaparku: NE

11. Aquapark Špindlerův Mlýn

aquapark Špindlerův Mlýn
aquapark Špindlerův Mlýn

Další pěkný menší aquapark se nachází ve Špindlerově Mlýně. Toto centrum zimních sportů a radovánek či horské turistiky v Krkonoších si s vodou většinou moc nespojujeme, ale při pobytu zde rozhodně nemusíte zůstat „na souši“ – a samozřejmě ani „na suchu“, ale to už je jiná kapitola.

Zdejší velmi stylový a útulný aquapark nabízí rekreační bazén, dětský bazének i vířivku. Jsou zde dokonce rovnou tři tobogány o délce 72, 68 a 55 m, přičemž poslední zmíněný je člunový. Poprat se můžete i s menší divokou řekou anebo si naopak odpočinout ve wellness centru s finskou či aroma saunou, parní lázní, masážemi, solnou jeskyní či Kneippovým chodníkem.

Hodnocení aquaparku: 4,0 z 5 od více jak 1 569 návštěvníků
Adresa: Špindlerův Mlýn 300, 543 51 Špindlerův Mlýn
Ubytování v aquaparku: ANO – ve 3* hotelu Aqua Park Špindlerův Mlýn