Lázně Františkovy Lázně

Lázně Františkovy Lázně jsou městem, které je světově proslaveno jako takzvaná součást lázeňského trojúhelníku v Západních Čechách, a které si oprávněně vydobylo postavení jedněch z nejznámějších lázní v České Republice.

Františkovy Lázně byly založeny až v roce 1793, přestože se o léčivých pramenech na onom území vědělo již od 15. století. Nicméně již v roce 1865 samotnou ves císař František Josef I. povýšil na město. Vše bylo naplánované a tak se centrum v dnešní podobě jeví jako jedinečný architektonický celek, doplněný parky o rozloze až 250 hektarů obsažené v kompletně zrekonstruované zástavbě lázeňských domů. Ony lázeňské domy a samotná podstata, že město leží na léčivých pramenech, Vám bezesporu nabídne naprosto úžasnou atmosféru, pro niž relaxace bude především stav blaženosti.

Františkovy lázně – centrum zdraví a relaxace

Síla lázeňského komplexu je především v přírodních léčivých pramenech, kterých se na území Františkových Lázní nachází 20. Dále se zde nachází přírodní léčivá slatina s vysokým podílem rozpustných minerálních látek a huminových kyselin, které jsou těženy originální technologií, kladoucí důraz na uchování látek ve vodě. Také se tu ale nachází neméně důležitý přírodní léčivý plyn, ze kterého lázně nabízí suché plynové sedavé koupele, plynové injekce nebo gynekologické plynové koupele. Toto všechno je podpořeno mírným středoevropským klimatem, velmi čistým a zdravým ovzduším a výše zmíněným prostředím plným parků a příjemné a klidné atmosféry.

Aquaforum Františkovy Lázně

Nicméně ani nesmíme opomenout takzvané Aquaforum Františkovy Lázně, které po vzoru současného budování aqua parků po celé republice, nabízí příjemně teplou vodu z léčivých pramenů v bazénech, vířivkách, ale i v tobogánu, který se taktéž v Aquaforu nachází. Tím ale výčet možností nekončí. Můžete se zde setkat s třemi vnitřními a třemi venkovními bazény, whirlpooly, vodními skluzavkami, jeskyněmi, stěnovými masážemi, vzduchovými masážními lavicemi, perličkami, trubkovými lehátky, vřídly, saunou, venkovním hřištěm na beach volejbal a dětským hřištěm. A to vše na 1 570 m² vodní plochy! Nutno dodat, že pro návštěvníky lázní bude návštěva tohoto aquaparku se značnou slevou!

Jak sami vidíte, Františkovy Lázně se po vzoru moderních lázní, vyvinuli ve velice svébytné, příjemné a relaxací nasáklé lázně, které stojí za to navštívit. Každá jejich návštěva pro Vás totiž bude jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.

Ubytování Františkovy Lázně

Připravily jsme pro vás nabídku ubytování Františkovy Lázně. Přinášíme vám seznam významných hotelů, které nabízejí nejen samotné ubytování, ale i celé pobytové lázeňské balíčky.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *