Nejlepší hotely s aquaparkem na Slovensku

Přemýšlíte o dovolené na Slovensku spojené s vodními radovánkami či lázeňskou relaxací? Ať už se chystáte vyrazit sami, s partnerem či celou rodinou, máme pro vás devět tipů na nejlepší hotely s aquaparkem na Slovensku. Většinou jde o termální vodní parky, které nabízejí nejen zábavu, ale mohou prospět i vašemu zdraví.

Nejlepší hotely na slovensku s termálními lázněmi a aquaparky

1. Hotel Akvamarín Bešeňová

📌 Adresa: Bešeňová 277, 034 83 Bešeňová, Slovensko

Hotel Akvamarín Bešeňová

Obec Bešeňová leží mezi Liptovským Mikulášem a Ružomberokem v širokém údolí sevřeném Vysokými a Nízkými Tatrami. Tato lokalita je turisticky velmi lákavá, nejen proto, že se zde rozkládají vodní nádrže Bešeňová a mnohem větší Liptovská Mara. Místo je taky vynikající pro turistiku, cykloturistiku, vodní i jiné sporty a další aktivity. Spoustu turistů pak láká místní rozlehlý termální aquapark , který leží hned u břehů menší z vodních nádrží.

Hotel Akvamarín Bešeňová

Na ploše skoro 80 000 m2 najdete obrovské množství tobogánů, bazénů i jiných venkovních i vnitřních atrakcí pro děti i dospělé. Nechybí ani rozlehlé wellness a spa centrum a několik hotelů. Mezi ty patří i 4hvězdičkový hotel Akvamarín.

Moderní a rozlehlý komplex nabízející ubytování ve studiích, apartmánech a pokojích. Všechny nabízejí špičkové vybavení a většinou i krásné výhledy na do okolí. Hosté hotelu mají k dispozici i soukromý termální bazén, ale především mohou využívat exkluzivní vstup do přilehlého vodního parku. Vynikající volba i pro náročné zájemce.

Náš tip: podívejte se na naši recenzi hotelu Akvamarín Bešeňová, sami jsme jej navštívili.

2. Holiday Village Tatralandia

📌 Adresa: Ráztocká 21, Ráztocká 21, 031 05 Liptovský Mikuláš, Slovensko

Holiday Village Tatralandia

Termální aquapark Tatralandia ležící u vodní nádrže Liptovská Mara kousek od Liptovského Mikuláše patří nepochybně mezi nejznámější aquaparky na Slovensku. Najdete zde na 10 bazénů, z nichž řada funguje celoročně, a 6 tobogánů, ale i řadu dalších vodních i jiných atrakcí. Nechybí wellness centrum s parádním saunovým světem v keltském stylu a další vybavení. Okolí je ideální pro výlety do přírody, cyklistiku i vodní sporty a další aktivity.

tatralandia-001

Tatralandii i její blízkosti tak můžete prožít parádní dovolenou. Ubytovat se přitom můžete v „prázdninové vesničce“, která k vodnímu parku přiléhá. Holiday Village nabízí ubytování v luxusních chatkách či apartmánech, ale i v jednodušeji zařízených, ale stále velmi stylových, chatkách. Vesnička nabízí restauraci a lobby bar a je velmi dobře připravena na dětské hosty – ideální pro rodinnou dovolenou.

3. Hotel Galeria Thermal Bešeňová

📌 Adresa: Bešeňová 136, 034 83 Bešeňová, Slovensko

Hotel Galeria Thermal Bešeňová

Hotel Galeria Thermal je dalším hotelem, který leží u velkolepého termálního vodního parku Bešeňová u stejnojmenné nádrže. Zaujme stylovou architekturou, ale i vybavením – včetně členitých soukromých venkovních bazénů. Kromě toho však mohou hosté hotelu využívat exkluzivní přístup do vodního parku Bešeňová, a dokonce i do nedalekého termálního aquaparku Tatralandia. V zimě pak jistě oceníte i výhody ve zdejším lyžařském středisku včetně lístků na lanovky apod.

Hotel Galeria Thermal Bešeňová

Hotel nabízí ubytování ve 44 pokojích a 12 apartmánech, jichž je řada typů odlišujících se velikostí a luxusností výbavy. Pro nejnáročnější jsou zde k dispozici i apartmány s vlastní vířivkou. Najíst se pak můžete ve skvělé restauraci Panorama a vynikající drink si dopřát v lobby baru. Hotel Galeria představuje skvělou volbu i pro náročné hosty a ideální je pro odpočinkovou, romantickou nebo i sportovně laděnou dovolenou mezi Vysokými a Nízkými Tatrami.

4. Hotel AquaCity Seasons, Poprad

📌 Adresa: Športová 1397/1, 058 01 Poprad-Spišská Sobota, Slovensko

Hotel AquaCity Seasons, Poprad

Tatranská „metropole“ Poprad se pyšní nejen fantastickými výhledy na nedaleké velehorské štíty, ale nabízí i řadu dalších zajímavých atrakcí včetně známého aquaparku AquaCity. Ten skrývá na 14 vnitřních i venkovních bazénů s termální vodou a velké množství různorodých vodních atrakcí včetně šesti tobogánů.

Pro děti je zde i vnitřní herna, velké venkovní hřiště, animační programy a představení, plavecké kurzy anebo prostory pro různé dětské párty a oslavy. Je zde taky plavecké centrum, kryocentrum, fitness či solárium a špičkový wellness s klinikou krásy, masážemi a bohatým saunovým světem.

Hotel AquaCity Seasons, Poprad

Pokud byste chtěli mít do tohoto vodního parku neomezený a exkluzivní přístup, můžete se ubytovat v hotelu Seasons. Jde o 4hvězdičkový hotel s pokoji i rozlehlými apartmány. Exkluzivní přístup se přitom pro hosty hotelu vztahuje i na zmíněné wellness centrum a taky na fitness centrum. Hotel má kvalitní restauraci, nabízí animační programy pro děti i další služby a možnosti.

5. Hotel AquaCity Mountain View, Poprad

📌 Adresa: Športová 1397/1, 058 01 Poprad-Spišská Sobota, Slovensko

Hotel AquaCity Mountain View, Poprad

I na tomto místě našeho žebříčku zůstaneme u aquaparku AquaCity v Popradu, městě, které je jakousi vstupní branou do Tater. Jelikož jde o termální aquapark, kde jsou bazény naplněny léčivou vodou pocházející z vrtu hlubokého 1,3 km a obsahující víc než 20 minerálů a blahodárných látek, můžete sem přijet nejen za nespoutanou vodní zábavou na tobogánech a dalších atrakcích, ale taky za utužením zdraví.

Léčí se zde přitom nemoci oběhového systému, dýchacího ústrojí i pohybového aparátu či nervové soustavy, ale využít můžete i různé kosmetické a wellness procedury a terapie, včetně například rybičkových či thajských masáží. Součástí aquaparku je i odborná klinika krásy a zdraví nabízející estetickou dermatologii, kryoterapii a mnoho dalšího.

Hotel AquaCity Mountain View, Poprad

S aquaparkem má exkluzivní spojení hned několik hotelů. Kromě již zmíněného hotelu Seasons je to i čtyřhvězdičkový hotel Mountain View. Název přitom není jen prázdnou frází. Mnohé pokoje nabízejí skutečně nádherný výhled na tatranské hřebeny z teras, balkonů i oken. Hotel nabízí ubytování v dvoulůžkových pokojích nebo až 4lůžkových luxusnějších apartmánech.

6. Aphrodite Palace Rajecké Teplice

📌 Adresa: Osloboditeľov 131/4, 013 13 Rajecké Teplice, Slovensko

Aphrodite Palace Rajecké Teplice

Rajecké Teplice jsou okouzlující lázeňské město ležící mezi Malou Fatrou a Strážovskými vrchy. Kromě překrásné lesnaté přírody si zde můžete užít taky unikátní termální lázně Spa Aphrodite. Lázně se nesou v noblesním antickém duchu ve znamení mramoru a velmi sofistikované výzdoby. Tato antická umělecká elegance se navíc spojuje s panoramaty zalesněných vrcholů, které lázně obklopují.

Estetický zážitek je tedy velkolepý. A nezaostává ani kvalita vybavení a služeb. Nejde nicméně o zábavní aquapark jako spíše klasické lázně určené především pro relaxaci a ozdravení těla i ducha. Přesto sem můžete bez obav přijet na dovolenou s celou rodinou. Dětem se zde bude jistě taky líbit. Místo je však skvělé i pro romantickou dovolenou, pro seniory nebo pobyt o samotě za účelem odpočinku od každodenního shonu.

Aphrodite Palace Rajecké Teplice

Ubytování s exkluzivním přístupem do lázní nabízí hotel Ahprodite Palace. Jde o luxusní 4hvězdičkový lázeňský hotel přímo spojený i s hlavním lázeňským domem s klinikami a dalším vybavením. Hotel byl nedávno zrekonstruován, interiéry zdobí mramor i zlato a onyx. Je zde luxusní restaurace a ubytovat se můžete v několika typech pokojů a apartmánů zařízených v klasickém stylu. Pro hosty je zdarma vstup do lázní včetně wellness centra se saunovým světem a fitness.

7. Hotel Thermal Varga, Veľký Meder

📌 Adresa: Promenádna 595/1, 932 01 Veľký Meder, Slovensko

Hotel Thermal Varga, Veľký Meder

Jihoslovenská obec Veľký Meder ležící nedaleko hranic s Maďarskem je známá právě zejména díky termálnímu koupališti, které je největším zdejším lákadlem. Koupaliště však nabízí velmi dobré vyžití pro celou rodinu. Jsou zde atrakce v podobě tobogánů a zábavních bazénů pro děti (nebo hravější dospělé), ale i oázy klidu pro seniory nebo návštěvníky, kteří sem přijíždějí relaxovat.

Aquapark má vnitřní i venkovní části, jsou zde i plavecké či masážní bazény, bazén s vlnobitím, umělá řeka a další vybavení. U vodního parku leží i lesní lanové centrum Tarzania. Lázně nabízejí i rozsáhlé wellness centrum se saunami a různými službami a procedurami.

Hotel Thermal Varga, Veľký Meder

Ubytování v hotelu Thermal Varga přináší především výhodu exkluzivního vstupu do lázní. Využít můžete i různé pobytové balíčky s „all inclusive“ službami a výhodami. Samotný hotel byl nedávno zrekonstruovaný, takže se můžete těšit na čisté a moderní prostředí a příjemný 3hvězdičkový komfort. Hotel nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality, jsou zde dvoulůžkové i rodinné pokoje.

8. Hotel Thermalpark, Dunajská Streda

📌 Adresa: Gabčíkovská cesta 237/38, 929 01 Dunajská Streda, Slovensko

Hotel Thermalpark, Dunajská Streda

Thermalpark Dunajská Streda je další termální vodní park v jižním Slovensku, jen cca 40 km od Bratislavy. Thermalpark je především venkovní koupaliště s řadou bazénů a taky toboganovou věží, která jistě zaujme děti a milovníky trochu divočejší vodní zábavy. Jsou zde i menší vnitřní prostory s bazény a wellness centrem. Areál nabízí i řadu sportovišť a jeho součástí je i přírodní jezero s plážemi a zázemím pro vodní sporty.

Hotel Thermalpark, Dunajská Streda

Pokud byste se zde chtěli ubytovat, skvělou volbu umožňující přímý a neomezený vstup do vodního parku představuje hotel Thermalpark, který leží přímo v hlavní budově areálu. Je zde 47 pokojů s tříhvězdičkovou úrovní.

9. Wellness Hotel Patince

📌 Adresa: Patince 431, 946 39 Patince, Slovensko

Wellness Hotel Patince

Mezi podunajskými vískami Patince a Virt leží rekreační lázeňské středisko s termálním koupalištěm a řadou možností ubytování v hotelích, penzionech či apartmánech nebo i chatkách. Pokud máte vyšší nároky, nejvíce exkluzivní možnost představuje přímo Wellness hotel Patince, který je součástí samotných termálů a nabízí 4hvězdičkovou úroveň ubytování.

V termálním vodním parku najdete 4 vnitřní a 8 venkovních bazénů. Jsou zde dětské, odpočinkové i plavecké bazény. Je zde několik tobogánů, přírodní bahenní lázně, vířivka a další vybavení. Zdejší termální voda je bohatá na vápník, hořčík a hydrogenuhličitany a skvěle působí především na problémy s pohybovým aparátem.

Wellness Hotel Patince

V hotelu se pak můžete ubytovat v pokojích i komplexnějších apartmánech – vybírat přitom můžete ze základnějších i luxusnějších variant. Navštívit můžete wellness centrum s pěti druhy saun, vyzkoušet různé procedury a služby. V hotelu je restaurace, další bary a restaurace najdete v termálech. Hotel je dobře připravený na dětské hosty. Jsou zde herničky i animační programy.