Rajecké Teplice lázně

Termální lázně Slovensko – Rajecké Teplice patří turisty mezi velice oblíbené termální koupaliště. Jeho bohatá historie a moderní přítomnost lákají nejednoho návštěvníka. Kořeny termálního koupaliště sahají až do 14. století, avšak první modernější termální koupele zde byli provozovány od 17. století. Nové termální lázně Rajecké Teplice, tak jak je známe z dnešní doby vznikly v roce 1996, kdy celý areál prošel nákladnou a moderní rekonstrukcí.

Rajecké Teplice leží v údolí říčky Rajčanka, poblíž Malé Fatry, cca 14 km od Žiliny a cca 200 km od Bratislavy. Díky vyvěrajícím termálním pramenům o teplotě 38 °C jsou lázně vhodné pro léčení pohybového ústrojí, poruch nervového systému i pro odpočinek a relaxaci.

Termální lázně Rajecké Teplice nesou oficiální název Aphrodite. Své neduhy sem jezdí léčit lidé z celé Evropy. Díky moderní rekonstrukci se tu můžete setkat s areálem, který je postaven v antickém stylu, což dodá vaší relaxaci mnohem větší prožitek.

Lázně Aphrodite – Rajecké Teplice

Lázně Aphrodite jsou v provozu po celý rok. V okolí najdete krásný park s jezírkem. Zde se také nachází spousta ubytovacích kapacit. V termálních lázních Rajecké Teplice najdeme regenerační místnosti, kde je možné podstoupit regenerační, léčivé a zkrášlující procedury. Jmenujme například vodoléčbu, masáže, oxygenterapii či manikúru a pedikúru.

Lázeňský komplex Aphrodite nabízí opravdu kvalitní podmínky pro regeneraci. Dokazují to i návštěvy známých osobností a celebrit. Mezi nimi je například zpěvačka Lucie Bílá, princ Anton von Liechtenstein, pilot formule 1 Marc Webber, hokejista Jaromír Jágr s celým jeho Jágr teamem, či tenisový reprezentant Slovenska Dominik Hrbatý.

Areál termálních lázní Rajecké Teplice

V areálu najdete hlavní termální bazén s léčivou vodou, rehabilitační plavecký bazén a několik venkovních bazénů i svět saun. Teplota vody se pohybuje od 26 do 38 C°. V areálu můžete také podstoupit různé doplňkové procedury a masáže.

Zajímavé služby

Mezi zajímavé doplňkové služby rozhodně patří fitness studium. Můžete si tak protáhnout vaše tělo pod vedením zkušených trenérů.

Pravidelně se v areálu termálních lázní konají společenské a kulturní akce. Ve většině případů se jedná o živá hudební vystoupení. V takovém případě je dobré sledovat nejnovější chystané novinky na oficiálních stránkách lázní.

K dispozici jsou tu také tenisové kurty s umělým osvětlením a provozní dobou od 8:00 do 21:00. Máte možnost si také pronajmout loďku a vyrazit na nedaleké jezírko prožít trochu té romantiky. Provozní doba je denně od 10:00 do 19:00. Pro ještě náročnější turisty je možné vyrazit na golf do resortu Golf Rajec.

Otevírací doba

  • Neděle až čtvrtek: od 9:00 do 22:00
  • Pátek a sobota: od 9:00 do 23:00

Ceník vstupného (kontrolováno pro rok 2016)

  • Vstupné dospělí na celý den: 28 € (cca 757,-Kč)
  • Saunový svět + termální lázně na celý den: 35 € (cca 950,-Kč)

Doporučujeme vždy kontrolovat aktuální ceník na oficiálních stránkách lázní.

Hosté ubytovaní v některém z partnerských hotelů (Hotel Malá Fatra, Villa Flóra, Villa Margaréta a Laura) mají zlevněné vstupné a to až o 45 %.

Masáže je možné objednat od klasických 15ti minutových přes hodinové speciální. Objednat si můžete jednu z desítek doplňkových procedur a celodenních balíčků v různých cenových relacích.

Ubytování Rajecké Teplice

Připravily jsme pro vás nabídku ubytování v lázních Rajecké Teplice. Můžete si vybrat luxusnější ubytování ve čtyřhvězdičkových hotelech Aphrodite či Diplomat nebo můžete vyzkoušet levnější ubytování například v hotelu Velká Fatra.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

23 comments