TOP 10: Hotely s aquaparkem v Polsku – tyto jsou nejoblíbenější

Polsko nabízí mnoho příležitostí a míst pro skvělou dovolenou, ať už romantickou, odpočinkovou, sportovní či rodinnou. Pokud vás to však táhne především k vodním radovánkám, určitě se vám bude hodit inspirace v podobě našeho žebříčku nejlepších hotelů s aquaparkem v Polsku. Najdete mezi nimi exkluzivní horské resorty, přímořské hotely i ubytování přímo u megalomanských zábavních parků. Stačí si vybrat.

Nejlepší hotely v Polsku s bazény a tobogány

1. Hotel Gołębiewski Karpacz

📌 Adresa: Karkonoska 14, 58-540 Karpacz, Polsko

Hotel Gołębiewski Karpacz

Více fotografií na Booking.com

Tento fantastický a rozlehlý moderní hotelový komplex a resort se rozkládá u městečka Karpacz, které najdete na polské straně Krkonoš přímo na úpatí Sněžky. Od českých hranic je hotel vzdálen jen cca 5 km vzdušnou čarou, takže nemusíte jezdit nikam daleko. Karpacz je lukrativní horská destinace, kam ročně proudí obrovské množství polských, českých i jiných turistů. Kromě nádherné krajiny a spousty příležitostí pro zimní i letní sporty zde najdete třeba i významné pamětihodností – slavný je zejména dřevěný, severský kostel Wang.

Ať už vyrážíte za lyžováním nebo třeba turistikou či jen odpočinkem, hotel Gołębiewski vám nabídne 4hvězdičkové zázemí pro dokonalou dovolenou. V jeho konceptu se snoubí moderní i stylově rustikální, horské vlivy. Z pokojů, teras a balkonů nabízí úžasné výhledy do srdce Krkonoš i na samotnou Sněžku.

Hotel Gołębiewski Karpacz

Hotel je perfektně vybavený, skrývá hned několik špičkových restaurací a kaváren či barů, ale i noční klub nebo dětský restaurant. Jsou zde terasy a úžasné „botanické“ atrium, které připomíná obrovskou zimní zahradu. Zřejmě největším lákadlem je nicméně zdejší soukromý vodní park Tropicana a wellness & spa.

Zde najdete velký plavecký bazén, rekreační bazén s vlnobitím i dětské bazény a brouzdaliště. Zábavu nabídnou velké i malé skluzavky. Odpočinout si můžete ve vířivce, je zde solná i ledová jeskyně, solanková věž, několik klasických suchých saun, ale i rozlehlé fitcentrum. Nechybí však ani venkovní bazén pro letní radovánky. Zkrátka skvělé vybavení.

Náš tip: Dovolená v Karpaczi: hotel Gołębiewski Karpacz s aquaparkem, animační programy a polopenze, lyžování

2. Hotel Aquarion Family & Friends

📌 Adresa: Jagiellońska 29, 34-500 Zakopane, Polsko

Hotel Aquarion Family & Friends

Více fotografií na Booking.com

Městečko Zakopané bychom mohli označit za polský Aspen. Toto město krčící se ve stínu Tater je jedno z nejvýznamnějších zimních turistických letovisek v celé zemi, ne-li vůbec nejvýznamnější. Zakopané je dobře známé i českým (a samozřejmě slovenským) turistům, kteří sem už dlouhé dekády jezdí nejen za zimní dovolenou, ale třeba i na trhy.

Pokud by vás kromě sněhu, hor a nákupů zajímala i voda, ideální cílovou stanicí pro vás může být luxusní hotel Aquarion, který je jedinou chodbou propojený přímo s vyhlášenými městskými termálními lázněmi a aquaparkem. Jde o jeden z nejlepších a nejznámějších termálních vodních parků v Polsku. Co zde najdete?

Hotel Aquarion Family & Friends

Lázně s aquaparkem skrývají celkem na 22 bazénů s vyhřátou a blahodárnou termální vodou. Jsou zde rozsáhlé tobogány a skluzavky i další atrakce a samozřejmě nechybí ani rozlehlý wellness a spa. Vynikající místo pro celou rodinu, které si mohou hosté hotelu Aquarion užívat s exkluzivním přístupem. Hotel samotný má však i vlastní wellness centrum, kromě toho je zde i velká dětská herna, prvotřídní restaurace a další zázemí.

Náš tip: Rodinný pobyt v Zakopaném: snídaně či polopenze, neomezený wellness i vstupy do aquaparku

3. Blue Mountain Resort

📌 Adresa: 1 Maja 51, 58-580 Szklarska Poręba, Polsko

Blue Mountain Resort

Více fotografií na Booking.com

Nádherný rodinný resort s aquaparkem Blue Mountain se skrývá v úchvatné lesnaté a horské přírodě na kraji města a letoviska Szklarska Poreba ležícího v polských Krkonoších. Toto nádherně malebné horské město nabízí víc než dost skvělých hotelů a možností ubytování, ale Blue Mountain Resort rozhodně patří k nejlepším. Zdejší prostředí si okamžitě zamilujete.

Ubytovat se můžete v moderně a luxusně vybavených apartmánech skýtajících výhledy do horské přírody. V resortu jsou dvě restaurace a lobby bar, ale taky stylová horská hospůdka. V areálu je i celoroční sjezdovka, pro děti je zde herna a mnoho dalšího vybavení. V čele s aquaparkem.

Blue Mountain Resort

Ten nabízí velký venkovní vyhřívaný bazén, tobogán a skluzavky, velký vnitřní bazén, dětské bazény, vířivku, divokou řeku či gejzíry i další zábavní prvky a výbavu. Součástí je pochopitelně i wellness a spa se saunami, ale i nabídkou lázeňských procedur, masáží, lékařské péče a terapií a dalších služeb.

Náš tip: Polské Krkonoše pro pár i rodinu: 4* Blue Mountain Resort s wellness a aquaparkem, snídaně či polopenze

4. Suntago Village, Park of Poland

📌 Adresa: 57 Żukowska, 96-320 Mszczonów, Polsko

Suntago Village, Park of Poland

Více fotografií na Booking.com

Tentokrát se na chvíli trochu vzdálíme z hor a blízkosti českých hranic a podíváme se do rovin jižně od Varšavy, kde teprve před pár lety začal vznikat megalomanský projekt největšího polského aquaparku a zábavního parku Suntago, Park of Poland. Od roku 2020 je již otevřen vodní svět, coby první část komplexu.

Rozkládá se na ploše fantastických 20 hektarů a najdete v něm například na 32 tobogánů a skluzavek, přes 700 živých palem, 4000 lehátek a spousty bazénů napuštěných vodou z 2 km hlubokého vrtu. Suntago vodní svět je rozdělený na tři zóny a nese se v tropickém duchu. Opravdu úžasný je zdejší wellness s desítkou saun, vířivkami a dalším vybavením.

Suntago Village, Park of Poland

A co je nejlepší? Ubytovat se můžete přímo v areálu tohoto parku. V Suntago Village, což je vesnička s parádně zařízenými, moderními bungalovy i vlastním centrem s recepcí či obchodem, ale i dětským hřištěm. Rozhodně si zde můžete užít skvělou dovolenou, zejména s dětmi.

5. Hotel Gołębiewski Wisła

📌 Adresa: Aleja księdza Biskupa Juliusza Bursche 3, 43-460 Wisła, Polsko

Hotel Gołębiewski Wisła

Více fotografií na Booking.com

Jeden hotel Gołębiewski jsme zde již měli, ale i ten druhý si naprosto jednoznačně zaslouží pozici v našem žebříčku. Ostatně jde o mimořádně známý, obrovský a luxusní polský hotel. Najdete ho tentokrát ve městě Visla na stejnojmenné řece. Město leží jen pár km od českého Třince, v polské (resp. slezské) části Beskyd.

Hotel leží na kraji města obklopený lesy a kopci, které budete mít z oken a balkonů jako na dlani. Užít si přitom můžete čtyřhvězdičkovou dovolenou a nebude vám chybět naprosto nic. Ubytovat se můžete v pokojích i apartmánech, je zde několik restaurací či staropolská krčma, kavárna, dětská restaurace, noční klub, venkovní grilovací prostory a tak dále.

Hotel Gołębiewski Wisła

Na děti čeká herna a dětský klub či venkovní hřiště, ale taky animační programy a pak samozřejmě spousta vodních atrakcí a zábavy ve zdejším aquaparku. Ten kromě venkovních i vnitřních bazénů nabídne i překvapivě velký tobogán, 8 vířivek, spousty saun a další možnosti a atrakce pro děti i dospělé.

Přečti si o tomto komplexu více v článku Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski, Polsko

Náš tip: Rodinná dovolená v krásném komplexu s aquaparkem: polopenze či plná penze, dětský klub

6. Health Resort & Medical Spa Aquapark Panorama Morska

📌 Adresa: Bałtycka 9, Uzdrowiskowa 15, 76-107 Jarosławiec, Polsko

Health Resort & Medical Spa Aquapark Panorama Morska

Více fotografií na Booking.com

Baltské moře zažívá v posledních letech renesanci, co se zájmu turistů týče. Pokud se rozhodnete k severnímu pobřeží Polska vyrazit na dovolenou, najdete zde již dost a dost moderních hotelů a resortů. Mezi velmi atraktivní patří Health Resort & Medical Spa Aquapark Panorama Morska v přímořském městě a letovisku Jarosławiec, které je známé nádhernými, nesmírně širokými a dlouhými plážemi.

Health Resort & Medical Spa Aquapark Panorama Morska

Pokud by vás zastihla nepřízeň počasí nebo se vám moře zdálo studené, vodní radovánky můžete přesunout z pláží přímo do hotelu. Ten se totiž může pochlubit skvělým aquaparkem, který zahrnuje rozlehlé venkovní, ale i vnitřní prostory. Jsou zde skluzavky a tobogány, vlnobití i další atrakce. Zkrátka aquapark, jak má být. A nechybí ani wellness & spa.

7. Hotel Warszawianka

📌 Adresa: Jachranka 77, 05-140 Serock, Polsko

Hotel Warszawianka

Více fotografií na Booking.com

Severně od Varšavy, v malebné krajině říčního jezera Zegrzynskie na řece Narew, můžete navštívit hotel Warszawianka, který nabízí krásné prostředí, moderní a luxusní 4hvězdičkové ubytování, ale taky vynikající vybavení, zejména v podobě vlastního aquaparku.

Aquapark je sice menší než jiné v našem žebříčku, spíše komorní. Ale nabízí skvělou atmosféru a je stylově zařízený do podoby tropického ostrova. Nechybí palmy a umělé skály. A dočkáte se i atrakcí, například 90metrového tobogánu s multimediálními efekty. Je zde taky výborný wellness se saunou či parní lázní. V hotelu je i rozlehlá dětská herna, která nabídne zábavu z jiného než vodního soudku.

8. Sandra SPA Karpacz

📌 Adresa: Obrońców Pokoju 3, 58-540 Karpacz, Polsko

Sandra SPA Karpacz

Více fotografií na Booking.com

Vracíme se do města Karpacz, které v našem žebříčku již figurovalo, a tak tuto krásnou lokalitu nemusíme znovu představovat. Samozřejmě je zde víc než dost skvělých hotelů a resortů, mnohé mají špičková wellness centra nebo i plavecké bazény a další „vodní zázemí“. Ale hotel Sandra SPA je jedním z těch, které mohou nabídnout opravdu komplexní vodní svět.

Sandra SPA Karpacz

Najdete v něm velký plavecký bazén, ale taky termální bazén s vířivkou, bazén s umělým vlnobitím, dětské bazény, řeku, několik saun, skluzavky, ledovou či sněhovou jeskyni a taky pěknou výzdobu stylizovanou do podoby afrického tropického safari s kulisami zvířat i rostlin. Zkrátka pěkný, komorní aquapark, kde si užijí zábavu děti, ale i dospělí.

Náš tip: Dovolená v polských Krkonoších: hotel s polopenzí či plnou penzí, neomezený vstup do aquaparku

9. Platinum Mountain Hotel & SPA

📌 Adresa: Kilińskiego 15B, 58-580 Szklarska Poręba, Polsko

Platinum Mountain Hotel & SPA

Více fotografií na Booking.com

Jedním z architektonicky nejstylovějších resortů v našem žebříčku je jistě horský hotel Platinum Mountain, který najdete v polském krkonošském městě Szklarska Poreba, jež jsme v našem žebříčku už taky dříve navštívili. Platinum Mountain je ovšem plnokrevný pětihvězdičkový hotel, ve kterém si můžete užít dokonalý luxus. Představuje skvělé místo pro sportovní i odpočinkovou, letní i zimní dovolenou.

Platinum Mountain Hotel & SPA

Resort nabízí několik restaurací, vnitřní dětskou hernu i dětskou sjezdovku a nechybí zde ani skvělé wellness centrum, které už se rozsahem blíží spíše vodnímu světu. Těšit se můžete hned na tři vyhřívané, vnitřní bazény, včetně plaveckého. Jsou zde i různé drobnější vodní atrakce, vířivky, saunový svět s několika druhy saun i leccos dalšího.

Náš tip: Na lyže, za turistikou i wellness do polských Krkonoš: pobyt se stravou v apartmánu pro pár či rodinu

10. Kompleks Zagroń Istebna

📌 Adresa: Istebna 1588, 43-470 Istebna, Polsko

Kompleks Zagroń Istebna

Více fotografií na Booking.com

Opravdu parádním aquaparkem se může pochlubit rekreační středisko Zagron, který vás přivítá překrásným prostředím v srdci polských Beskyd. Resort se pyšní i vlastním lyžařským areálem a dalším exkluzivním vybavením a jde nepochybně o jedno z nejlepších rekreačních zařízení v širokém okolí.

Kompleks Zagroń Istebna

Samotný vodní park pak nabízí členité bazény, 70 m dlouhý tobogán, divokou řeku, vířivky, gejzíry, brouzdaliště a taky wellness zónu se solnou saunou a jeskyní či dvěma finskými saunami. Pobyt v tomto fascinujícím resortu bude dokonalý zážitek pro celou rodinu.