Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski, Polsko

Polsko má coby dovolenková destinace spoustu výhod. Je blízko. Je velké a plné krás nejrůznějšího druhu. Dá se zde dělat, vidět, zkusit a zažít spousta věcí – a to s relativně příznivými náklady. A taky jazyková bariéra je tady docela malá. Pokud plánujete rodinnou dovolenou, na které si coby rodiče dostatečně odpočinete a zregenerujete své duševní i fyzické síly, zatímco děti se budou moci dosyta vyřádit, pak Polsko nabízí spoustu možností.

Například je zde spousta skvělých polských lázní, akvaparků a termálů slibujících odpočinek i zábavu. Mohou to být nádherné a stylové Termy Gorący Potok, rozlehlé Chocholowské Termy nebo třeba „skluzavkový ráj“ Terma Bania. O všech těchto místech jsme vás již na našem webu podrobně informovali a dnes je čas podívat se na další parádní destinaci. Jde o aquapark Wisla Tropikana Hotelu Golebiewski.

Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski - 08
Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski – 08

Toto místo je zajímavé v mnoha ohledech. Jedním z nich je i to, že leží v opravdu bezprostřední blízkosti českých hranic, takže pro českého návštěvníka bude mimořádně dostupné. Ale důvodů, proč vyrazit právě sem, je samozřejmě mnohem více. Těšit se můžete na krásné a zajímavé prostředí bohaté na možnosti dalších aktivit. Na skvělé ubytování, perfektní a rozmanité služby i mimořádně atraktivní vybavení. Jak se do aquaparku Wisla Tropikana dostat? Co na vás čeká? Kolik to bude stát? Tyto i další otázky zodpovíme v dnešním článku.

Kde leží Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski?

Velká část obyvatel ČR se může těšit z toho, že aquapark Wisla Tropikana v Hotelu Golebiewski leží velmi blízko, byť se nachází v cizině. Konkrétně se nachází na okraji města Wisła (Visla) v jižním, Polsku. Jde o oblast Těšínského Slezska v nádherném prostředí Slezských Beskyd. Hotel Golebiewski s aquaparkem Tropikana pak leží přímo v chráněné krajinné oblasti Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.

Tento překrásný, hornatý a hustě zalesněný kraj přímo láká k nejrůznějším aktivitám. Ať už jde o turistiku, poznávání a obdivování přírody nebo sporty nejrůznějšího druhu… ale k tomu se ještě dostaneme.

Hotel Golebiewski s aquaparkem Tropikana leží pod zalesněnými stráněmi 700metrových kopců Bukowa a Cirhla. Je obklopený zelení a nabízí nádherné výhledy na protější lesnaté hřebeny, vypínající se za údolím řeky Visly. Hotel leží něco přes 1 km od centra města Visla a jen necelé 4 km (vzdušnou čarou) od hranic s ČR. Pokud pocházíte z Třince či Těšína, je to od vás k Tropikaně, coby kamenem dohodil. Totéž v podstatě platí pro Ostraváky a celou severní Moravu a Slezsko.

Cesta autem z Prahy trvá něco pod 5 hodin po dálnicích D1, D35 a D48. Dostat se sem však můžete i veřejnou dopravou. Cesta obvykle vede přes Ostravu a Český Těšín. Z Těšína jezdí do Visly vlaky S6 co dvě hodiny. Z nádraží Wisła Uzdrowisko je to pak k hotelu jen cca 1 km.

Hotel Golebiewski – Luxus v srdci polských Beskyd

Hotel Golebiewski je poměrně gigantický komplex. Jde o největší budovu v celém městě Visla. Tento mohutný projekt vznikl v roce 2002 a zprvu vyvolal svou rozmáchlostí jistou nelibost. Ostatně se areál rozkládá na poměrně nepřehlédnutelné ploše kolem 30 000 m2, vypíná se do výše až 8 pater a v 564 pokojích je prostor pro ubytování až 1400 hostů.

Hotel Golebiewski
Hotel Golebiewski

Dnes už je však hotel spíše dominantou okolí a chloubou polského hoteliérství než kontroverzní záležitostí. Patří k velmi oblíbeným turistickým destinacím pro polské, české i jiné návštěvníky. Nabízí čtyřhvězdičkový komfort a špičkové, komplexní vybavení.

Ubytovat se můžete v pokojích i apartmánech mnoha typů. Pokoje jsou skvěle vybavené a zařízené v luxusnějším duchu. Z vlastních balkónů a teras nabízejí překrásné výhledy na polské Beskydy. Kromě pokojů je k dispozici i 17 luxusních apartmánů. Ty se pyšní prostornou ložnicí i vlastním salonkem, kuchyní a skvěle vybavenou koupelnou s vanou i sprchovým koutem.

Kam na jídlo?

Samotný hotel Golebiewski nabízí víc než dost možností pro skvělé gastronomické zážitky. Najdete zde hned několik restaurací a barů.

Zelená hotelová restaurace nabízí jídla ze stálého lístku (a la carte) v luxusní a romantické atmosféře. Nechybí polská ani evropská kuchyně či regionální lahůdky. Ideální pro skvělou večeři.

Naopak na oběd si můžete zajít do Červené restaurace. Zde najdete velkou rozmanitost jídel a nechybí ani bufetové stoly. Opravdu zajímavé a stylové prostředí nabízí Staropolská restaurace s masivním dřevěným nábytkem. Je zde krb a vystupují zde lokální, folkové kapely, lidoví vypravěči apod.

Na výbornou kávu si můžete skočit do atriové kavárny Patio. Večerní vzrušení si pak užijete ve zdejším nočním klubu s DJejem. Hoteloví hosté mají vstup zdarma. Dokonalou atmosféru si pak můžete vychutnat v zastřešeném venkovním grilovišti. I zde vystupují lokální kapely. O zábavu, skvělé jídlo i pití je tudíž v hotelu postaráno.

Perfektní spa & wellness

Hotel Golebiewski ve svých útrobách skrývá i něco, co by mohlo čtenáře našeho webu obzvláště zajímat. Jde o exkluzivní Medical Spa centrum. Zde můžete vyzkoušet nejrůznější špičkové lázeňské, kosmetické, ozdravné či rehabilitační a wellness procedury. Nechybí nabídka masáží, depilací, peelingů, hydroterapie, fyzioterapie či termoterapie a kinezioterapie i mnoho dalšího.

Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski - 07
Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski – 07

Aquapark Tropikana

Největší pýchou hotelu Golebiewski je však bezesporu vlastní vodní park Tropikana. Ten je přímo součástí komplexu, nachází se na rozlehlých terasách před hotelovými budovami, ale i ve vnitřních prostorách. Nejde sice zrovna o nejrozsáhlejší aquapark střední Evropy, ale pro hosty hotelu představuje perfektní atrakci. Těšit se přitom můžete hned na několik bazénu a řadu dalšího vybavení.

Je zde 25metrový velký plavecký bazén s 5 dráhami. Ten ocení zejména sportovněji založení návštěvníci. Na zábavu je pak zaměřen rekreační bazén, ve kterém nechybí ani umělé vlnobití, jež se spouští každou půlhodinu, či vodní trysky. Perfektní relaxaci si užijete v bazénu s hydromasážními prvky. Pro nejmenší děti je tu potom velké a mělké brouzdaliště. Terasa je poseta lehátky se slunečníky jako na pláži.

Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski - 03
Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski – 03

Vířivky a sauny

Kromě bazénů však vodní park nabízí i vířivky. A ne málo. Je jich zde osm. Mezi nimi i speciální vířivky jako rašelinová či s mořskou solí. Tři vířivky jsou určeny k celoročnímu provozu, takže si je užijete i v zimě. Teplota vody je nádherně hřejivých 40°C.

O nic chudší není ani vybavení saunového světa. Dokonalého uvolnění můžete dosáhnout v klasické suché sauně, která je obohacena o aromaterapii s vůněmi borovice, horských bylin a eukalyptu. Je zde i parní sauna s meduňkou a orientálními vůněmi a parádní ledová jeskyně s teplotou na nule.

Součástí parádní odpočinkové zóny je solná jeskyně a rekreační solanková místnost či místnost s fototerapií. Ve sportovní zóně je i fitness centrum. Aquapark Tropikana tudíž nabízí vše, včetně perfektního wellness zázemí.

Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski - 04
Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski – 04

Tobogány a zábava pro děti i dospělé

V parku Tropikana nezapomněli ani na tobogány slibující pořádnou jízdu. Cibulový tobogán ocení milovníci rychlosti. Točité tobogány potěší atraktivní jízdou a četnými zatáčkami. Tobogány mají dohromady délku na 550 m, což je nejen na soukromý aquapark vynikající výkon.

Pro děti jsou připraveny i menší skluzavky, hrát si mohou na hřišti s pískem, a dokonce si zde mohou užít aqua-zorbing – tedy řádění na vodní hladině v obří průhledné kouli. Hotel Golebiewski pak pro děti nabízí i dětský klub s perfektně vybavenou hernou. Pravidelně se zde pro děti koná kino, diskotéky, divadlo i různé další aktivity, atrakce a show.

Pro starší děti a dospělé je pak připravena další herna, kde se nachází kulečník a herní automaty i simulátory se závodními i jinými hrami. Hotel nabízí i bowlingové dráhy.

Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski - 05
Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski – 05

Kde se ubytovat?

Ubytování s volným vstupem do aquaparku nabízí hotel Gołębiewski. Aquapark je přímo jeho součástí, takže je to zároveň nejsnažší možnost, kde se ubytovat.

V okolí však naleznete řadu další možností od hotelů až po penziony a aparmány. Kompletní nabídku ubytování naleznete na Booking.com.

Aquapark Tropikana – vstupné

Skvělou zprávou je, že vstup do vodního parku je pro hotelové hosty zdarma a kdykoli k dispozici.

Pokud byste jeli kolem a chtěli se v aquaparku jen stavit, vstupné činí 70 PLN za 1,5 hodiny pro dospělé, děti do 14 let platí 35 PLN a děti do 4 let mají vstup zdarma.

Pokud byste se chtěli v hotelu Golebiewski ubytovat, můžete využít různé výhodné pobytové balíčky. Například i v kombinaci se spa službami a procedurami apod.

Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski a wellness
Aquapark Wisla Tropikana Hotel Golebiewski a wellness

Otevírací doba Aquapark Tropikana

  • pondělí 11–21
  • úterý 11–21
  • středa 11–21
  • čtvrtek 11–21
  • pátek 11–21
  • sobota 9–21
  • neděle 9–21

Shrnutí

Aquapark Wisla Tropikana Hotelu Golebiewski nabízí řadu bazénů i tobogánů a snad ještě lepší wellness vybavení. Nejde o aquapark, do kterého by přímo stálo za to vážit příliš dalekou cestu (např. ze západních Čech) jen tak samo o sobě – kvůli krátké návštěvě. Naopak pobyt v hotelu Golebiewski i za delší cestu rozhodně stojí. Tento komplex nabízí plný komfort a vybavení a nachází se v nádherném prostředí.

Co vidět a dělat v okolí?

Hotel Golebiewski se může pochlubit opravdu mimořádně atraktivní polohou. Leží blízko malebného centra města Visla. Zároveň však v ústraní, kde vás bude obklopovat pouze zeleň. Jde o skvělou výchozí pozici k nejrůznějším výletům a túrám. Zejména protější kopce jsou pak protkané populárními stezkami. Je zde i ski areál Skolnity se skvělým bike parkem s rozsáhlými přírodními dráhami.

Samotné městečko Visla pak taky stojí za prozkoumání. Má lázeňský charakter s širokými a otevřenými třídami, prostranstvími a zelení. Jde o mimořádně okouzlující místo s rozlehlým ústředním náměstím (rink).

Náročnější turisté mohou vyrazit například i na vrcholky nejvyšších hor zmíněného parku Beskidu Śląskiego. Na vrchol 1257 m vysoké hory Skrzyczne je to od hotelu Golebiewski cca 19 km se souvislým, ale relativně pozvolným stoupáním (trasa přes Bialy Krzyž). Na druhý nejvyšší vrchol známý jako Barania Gora (1220 m. n. m) pak vede několik tras o délce kolem 18-19 km.

V každém případě je prostředí a okolí vodního parku Tropikana v hotelu Golebiewski ideální pro perfektní odpočinkovou i aktivní dovolenou.

Fotogalerie

Zdroj fotografií: Booking.com | Golebiewski.pl/cz/