TOP 10: Nejlepší aquaparky v Polsku (blízko hranic)

Už jste prozkoumali všechny české aquaparky a pořád nemáte dost? Za skvělými vodními atrakcemi a radovánkami můžete vyrazit k sousedům. Třeba do Polska, kde o velké, menší, termální i jiné aquaparky není nouze. Ze všech, které tato země nabízí, jsme pro vás připravili žebříček deseti nejzajímavějších. Snažili jsme se vybírat zejména takové, které jsou blíže našim hranicím – ale i ty vzdálenější si mohou návštěvu zasloužit. Třeba když pojedete na dovolenou k Baltu nebo za jinými lákadly našich severních sousedů. Takže, které že jsou ty nejlepší aquaparky v Polsku? Pojďme to zjistit.

Kam do aquaparku v Polsku?

1. Aqua Park Wodny Krakow

📌 Vzdálenost z Prahy cca 485 km

Do Krakowa k vodě? Inu, proč ne. V tomto malebném historickém městě se nachází jeden z největších a nejvíce atraktivních akvaparků Polska. Hned na začátku říkáme, že u vytržení z něj budou hlavně děti a mimořádně hraví dospělí. Tento Aquapak je totiž doslova nadupaný – ba někdo by řekl až přeplácaný – nejrůznějšími atrakcemi, zábavními a herními prvky.

Aquapark však skrývá i velmi bohatý saunový svět, ale taky třeba hned 8 vířivek, hydromasáže a další kratochvíle a možnosti, které si užije každý, kdo touží po odpočinku, relaxaci a regeneraci. Ale vraťme se ještě k bazénové části. Ta má rozlohu velmi pěkných 2000 m2 a nachází se zde především úžasné množství skluzavek a tobogánů. Celkově je jich 8 a jejich délka dosahuje 800 metrů, velmi však potěší rozmanitostí.

Dále je zde například herní pirátský ostrov s prolézačkami, dravá řeka, lezecká stěna, skvěle vybavené brouzdaliště, zajímavá „duhová stezka“ a mnoho dalšího. Nuda zde rozhodně nehrozí – a to platí i pro velmi náročné děti. Samotný Krakow pak nabízí spoustu dalších možností zábavy, ale i kulturního vyžití.

Více informací o aquaparku Krakov zde.

Hodnocení aquaparku: 4,2 z 5 od více jak 15 970 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 400 Kč / dospělá osoba
Adresa: Dobrego Pasterza 126, 31-416 Kraków, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: NE
Kde se ubytovat? Hotel Swing ****, který leží 50m od aquparku.

2. Park of Poland – Suntago Water World

📌 Vzdálenost z Prahy cca 650 km

Cca 30 km od Varšavy vás ve městečku Wrecza přivítá vpravdě gigantický aquapark. Údajně jde o největší aquapark v Polsku a vzhledem k rozloze (v plánu je celkově snad až 400 ha) jsme ochotni tomu věřit. Pravděpodobně půjde o jeden z největších vodních parků minimálně v celé střední Evropě. A to už stojí za menší vyjížďku.

Tím spíš, že Park of Poland – Suntago Water World není jen velký, ale taky mimořádně zajímavý a krásný. Navíc je zcela moderní – otevřen byl teprve v roce 2020 a realizace prý stála 150 000 000 Eur! Jinými slovy víc než 3,5 miliardy Kč. Za to už se dá něco pořídit. Skvělým lákadlem je umělá vnitřní džungle Jamango, která se rozkládá na 6 podlažích, tvoří ji stovky palem a dalších prvků a má na 32 skluzavek nebo 4000 lehátek a spoustu dalších atrakcí a vybavení. V relaxační části je skoro 900 m2 velký termální bazén a obrovská tropická zahrada s dalšími typy bazénů.

Jen saunový svět má na 2500 m2 a zahrnuje 12 tematických sekcí: například turecké lázně, egyptskou vesnici, Valhallu, Rajskou pláž a tak dále. Trvalo by velmi dlouho vypočítat všechny možnosti a atrakce tohoto vodního parku. V Evropě najdete jen nemnoho srovnatelných – a to je jistě dobrý důvod sem vyrazit, zvlášť když to není velká dálka.

Hodnocení aquaparku: 4,1 z 5 od více jak 14 737 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 770 Kč / dospělá osoba
Adresa: Nowy Świat 1, 96-300 Wręcza, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: ANO v Suntago Village – skvěle hodnocené bungalovy pro 4 až 8 lidí (rezervace ubytování zde), brzy přibude také hotel.
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

3. Aquapark Reda

📌 Vzdálenost z Prahy cca 775 km

Aquapark Reda

V městečku Reda na severu Polska se nachází další zajímavý aquapark. Od nás už je to trochu dále, avšak pokud vyrazíte na dovolenou k Baltu, stojí za to toto místo navštívit. Mimo jiné si zde můžete totiž zaplavat se žraloky – a to se hned tak nepoštěstí. Ale nemusíte se bát, že půjde o život. Od žraloků vás bude dělit pevné sklo, ale můžete svištět 60 m dlouhým podvodním tunelem a přitom si užívat pohled na tyto predátory.

Různé úseky aquaparku jsou stylizované do různých podob. Například je zde zatopený hrad s Krakenem nebo pirátská zátoka či dobrodružná „říční expedice“. Prostory jsou velmi pěkně udělané a děti budou jistě nadšené. Možností a atrakcí je zde spousta – včetně řady tobogánů a skluzavek. Rozhodně pěkné místo, které byste neměli na cestě severním pobřežím Polska minout.

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 27 120 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 420 Kč / dospělá osoba
Adresa: Morska 5, 84-240 Reda, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: ANO v Green Village w Aquapark Reda (rezervace ubytování zde)
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

4. Aquapark Wrocław

📌 Vzdálenost z Prahy cca 285 km

Aquapark ve městě Wroclaw, známém našincům taky jako Vratislav, funguje již od roku 2008 a jeho výhodou je mimo jiné významná blízkost k českým hranicím. Z Prahy vás čeká cesta dlouhá něco přes 250 km a ze severních Čech nebo Moravy je to ještě mnohem blíže. Vratislav je navíc nádhernou historickou perlou, která sama o sobě rozhodně stojí za návštěvu.

Aquapark skrývá velký plavecký bazén a taky zábavní zónu plnou menších bazénů, členitých zátok a umělých řek se skluzavkami, pirátskou zátokou s visutým mostem a dalšími atrakcemi. Občerstvit se můžete v příjemném Aquabaru, prohřát se v saunovém světě, vyzkoušet halodarium či tepidarium. Aquapark Wroclaw patří spíše mezi menší a jednodušší, ale přesto je pěkně zařízený a příjemný.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 28 790 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 340 Kč / dospělá osoba
Adresa: Borowska 99, 50-558 Wrocław, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: NE
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

5. Aquapark Zakopane

📌 Vzdálenost z Prahy cca 520 km

Aquapark Zakopane

Město Zakopané je pro Čechy velmi známou polskou destinací už po dekády. Jezdilo a jezdí se sem za krásnou přírodou, lyžováním, trhy a nákupy, ale i za vodními radovánkami. Zakopané a okolí je našlapané termálními i jinými lázněmi, z nichž některé patří k nejlepším v Polsku.

Samotný aquapark nabízí krásné výhledy na polské Tatry z venkovního bazénu. Je zde množství členitých tobogánů, termálních bazénů, několik druhů saun, nechybí ani bowling nebo třeba fitness centrum. Tento aquapark pravděpodobně není sám o sobě místem, kvůli kterému byste jeli stovky kilometrů. Avšak Zakopané a jeho okolí takovým místem jistě je při jeho návštěvě může být aquapark příjemným rozptýlením.

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 12 175 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 410 Kč / dospělá osoba
Adresa: Jagiellońska 31, 34-500 Zakopane, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: NE
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

6. Termy Maltańskie

📌 Vzdálenost z Prahy cca 450 km

Termy Maltańskie

Exotický ostrov Malta má svou „pobočku“ v polském městě Poznaň, kde se u nevelkého jezera nachází městská část se stejným názvem. A právě zde si taky můžete zajít do známých termálních lázní, kolem kterých v nepříliš dávné minulosti vyrostl i aquapark. Nepatří mezi giganty, ale spojení se známými termály může nalákat klidnější a „léčivější“ atmosférou.

Aquapark nabízí pěkné venkovní zázemí s řadou velkých skluzavek a tobogánů, rovněž vnitřní vybavení dokáže zpříjemnit návštěvu, pokud ji absolvujete s dětmi anebo patříte mezi hravější část dospělé populace. Opravdu velmi příjemný je zdejší saunový svět, který nabídne 14 stylových zón a skrývá 12 různých saun, sněžnou jeskyni a další skvělá místa. Jsou zde i tradiční lázně s nabídkou špičkových procedur.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 20 455 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 460 Kč / dospělá osoba
Adresa: Termalna 1, 61-028 Poznań, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: NE
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

7. Terma Bukovina

📌 Vzdálenost z Prahy cca 540 km

Termy Bukovina

Jen asi 10 km od města Zakopané se nacházejí opravdu nádherné lázně Bukovina. Skvostné jsou především svým umístěním v lůně přírody – mezi nekonečnými lesy a horami. Opravdu dokonalé místo pro odpočinek a doplnění energie. Tím spíš, že lázně využívají termální vodu ze skoro 2,5 km hlubokého vrtu. Některé bazény mají teplotu až 38°C a můžete si dokonale prohřát kosti.

Lázně mají velice stylovou architekturu, je zde soustava vnějších bazénů na kamenných terasách, která působí monumentálním, takřka antickým dojmem. Hlavní prosklená budova je s vnějškem spojena velkým tobogánem. Celkově je zde však tobogánů a skluzavek několik. Nechybí sauny, lázeňská část a další vybavení. Jde o místo s výrazným, osobitým kouzlem a atmosférou.

Hodnocení aquaparku: 4,3 z 5 od více jak 17 396 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 510 Kč / dospělá osoba
Adresa: Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: ANO v hotelu Bukovina **** (rezervace ubytování zde)
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

8. Energylandia

📌 Vzdálenost z Prahy cca 460 km

Energylandia

Jestliže předchozí dva parky našeho žebříčku byly úlitbou spíše pro dospělé, kteří míří za odpočinkem a berou s sebou případně děti – v tomto případě budou naopak děti v hlavní roli. Energylandia je totiž aquapark a zábavní centrum, které je doslova nadupané atrakcemi – těch je zde dokonce 123. Jde tím pádem o největší zábavní park v Polsku s rozlohou kolem 70 hektarů.

Je zde obrovská horská dráha jako z hollywoodských filmů, různé tematické sekce, jako je historická vesnička, pyramida a vodní park s rozmanitými tobogány, řekami, pirátskou zátokou, herním ostrovem a bezpočtem dalších prvků. Energylandia je pozoruhodné místo, na jehož dokonalé prozkoumání byste potřebovali spíše alespoň týden než jediný den, ale jakkoli dlouhá návštěva se jistě stane naprosto nezapomenutelnou.

Hodnocení aquaparku: 4,8 z 5 od více jak 160 358 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 410 Kč / dospělá osoba
Adresa: aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: ?
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

9. Chocholowskie Termy

📌 Vzdálenost z Prahy cca 505 km

Chocholowskie Termy 02

Chocholowskie Termy se nachází v bezprostřední blízkosti (cca 10 km) města Zakopané, o kterém už v našem žebříčku padla nejedna zmínka. Tyto termální lázně s aquaparkem patří k největším svého druhu v širém okolí – podle některých zdrojů jde o největší polské termály. Jen vodní plocha bazénů čítá dohromady na 3000 m2, přičemž je rozdělena do víc než třicítky bazénů. Připočtěte skoro deset vířivek a množství tobogánů a zábavních i relaxačních nebo jiných prvků a máte aquapark par excellence.

Ale to pořád není vše. Chocholowskie Termy totiž navíc vynikají úchvatnou polohou v přírodním prostředí s dokonalými výhledy na hory a lesy. Podobně okouzlující je i stylová, členitá a unikátní architektura lázní. Důležitou součástí aquaparku jsou lázeňské a wellness procedury a vybavení – prostorů a možnosti pro regeneraci je zde tedy víc než dost.

Hodnocení aquaparku: 4,6 z 5 od více jak 48 680 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 540 Kč / dospělá osoba
Adresa: Chochołów 400, 34-513 Witów, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku:
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku

10. Fala Aquapark

📌 Vzdálenost z Prahy cca 550 km

Fala aquapark

Aquapark Fala se nachází ve městě Lodž v srdci Polska. Na první pohled je jasné, že bude především rájem pro milovníky skluzavek a tobogánů, které celému areálu dominují. Proplétají se kolem hlavních budov a slibují parádní zábavu. Vnitřní část nabízí několik členitých bazénů, ale i jeden plavecký. Větší plavecký bazén je i venku, kde jsou i další bazény s atrakcemi. Poměr vnitřní a vnější části je tedy u tohoto aquaparku vyvážená a osloví tak v kteroukoli roční dobu.

Těšit se přitom můžete i na velmi bohatý saunový svět a celkově výborně vybavené wellness zázemí, kde nechybí ani solná či sněhová jeskyně. Vyzkoušet můžete plejádu skvělých lázeňských a wellness procedur. Fala patří mezi velmi pěkně zařízené, středně velké aquaparky. Jako důvod k několik set km dlouhé cestě sám o sobě zřejmě zcela neobstojí, pokud nejste vyloženě fanoušky aquaparků. Ale pokud budete v Polsku poblíž města Lodž, za zajížďku jistě stojí.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 14 195 návštěvníků
Cena celodenní vstupenky: od 620 Kč / dospělá osoba
Adresa: aleja Unii Lubelskiej 4, 94-208 Łódź, Polsko
Ubytování přímo v aquaparku: NE
Kde se ubytovat? Zjistit nabídku ubytování v okolí aquaparku