Termály Chocholowskie Termy – otevírací doba, vstupné, info, ubytování, recenze

Lebedit si v termálních lázních, nechat se obskakovat, prohřívat se horkou vodou z nitra země, užít si masáže, zábaly nebo jiné kratochvíle – pro leckoho takto vypadá sen o dokonalé dovolené. A není vlastně nijak obtížné si takový sen splnit. Skvělých termálních lázní je u nás i v blízkém okolí obrovské množství. Střední Evropa rozhodně není na tyto přírodní výdobytky chudá. A pokud chcete relaxační či ozdravný pobyt v lázních okořenit poznáváním cizích končin, stojí za to dívat se při výběru termálů i mimo hranice ČR. Například na východ, kde leží termály Chocholowskie Termy

Jak vám název nejspíš napověděl, jde o polské lázně. Nacházejí se však jen něco přes kilometr vzdušnou čarou od slovenských hranic. Co tyto zajímavé a obrovské lázně nabízejí, jaká je zde kvalita služeb, co najdete v okolí? Na to vše odpovíme v dnešním článku, kde se tomuto koutku klidu a pohodlí budeme velmi podrobně věnovat.

Chocholowskie Termy 01

Kde to je?

Termální lázně Chocholowskie Termy leží na jihu Polska u obce Chocholów. Nejbližším významnějším městem je cca 10 km vzdálené Zakopané – dobře známé i většině našinců. Zde se pak taky rozkládá polská část Tater.

Chocholowskie Termy budou mít blíže obyvatelé Moravy a Slezska. Cesta autem z Ostravy trvá cca 2 a tři čtvrtě hodiny (170 km). Z Prahy už pojedete kolem 6 hodin. Z obce Chocholów se do lázní dostanete po silnici 958 směrem na jih. Vyplatí se ovšem takovou cestu vůbec vážit? Inu, s rozhodováním vám zajisté pomohou informace, které se dozvíte dále v naší recenzi.

Hned na začátek je ovšem třeba říct, že Chocholowskie Termy patří mezi velmi lákavé turistické destinace. Jde o jedny z nejvýznamnějších zařízení svého typu nejen v Polsku, ale i střední Evropě. Kromě toho je nutné připočítat opravdu mimořádně půvabnou okolní krajinu a četné možnosti dalších aktivit.

Jaké to tam je?

Lázně Chocholowskie Termy jsou jedněmi z největších termálních lázní v Polsku a největší v daném regionu. Celkově mohou nabídnout vodní plochy o rozloze 3000 m2 rozmístěné ve třicítce bazénů. Chocholowskie Termy nejsou jen lázně. Je to také aquapark slibující velké množství zábavy, najdete zde samozřejmě rozsáhlé wellness centrum nebo saunový svět, ale taky třeba sportovní centrum nebo restauraci. Jde tedy o místo, které může navštívit celá rodina a všichni si přijdou na své.

Je taky třeba vyzdvihnout, že lázně leží v krásné krajině a vypadají opravdu skvěle. Budova je moderní, ale do členité a malebné kopcovité krajiny skvěle zapadá, není okázalá – nevyčnívá. Z lázní si navíc můžete díky parádním terasám užít opravdu krásné výhledy. Rozhodně zajímavá a atraktivní je koncepce dvou terasovitých hlavních venkovních bazénů nad sebou. Prosklené vnitřní atrium vyvedené ve dřevě vypadá rovněž skvěle.

Chocholowskie Termy 02

Možnosti zábavy, odpočinku nebo jiného vyžití jsou zde opravdu mimořádně velké. Užít si můžete třeba i venkovní bar. Ocenit je nutné i celkovou čistotu a „novost“ areálu. Ostatně jde o poměrně mladý komplex.

Z praktických záležitostí stojí za zmínku taky velmi dobře zorganizované parkování a opravdu rozlehlé parkovací plochy. Ty pojmou i značné množství návštěvníků, které je zde zvlášť přes sezónu standardem. To bychom mohli považovat za nevýhodu, ale nedá se říct, že by hustota zalidnění nějak katastrofálně vyčnívala nad průměrem u oblíbenějších termálních lázní. Pokud si však nelibujete v davech, vyplatí se vyrazit mimo nejvytíženější dobu.

Co lázně Chocholowskie Termy nabízejí?

Co všechno termální lázně Chocholowskie Termy nabízejí? Pojďme se podrobněji podívat na vybavení a služby…

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chochołowskie Termy (@chocholowskietermy)

Bazény, atrakce a vířivky

Bazénů a jiných vodních ploch je v těchto termálech na 30, tedy značná hojnost. Největší bazén má 855 m2 s hloubkou 1,25 metrů. Jeho součástí jsou atrakce jako dravá řeka, umělé vlnobití, masážní vodní trysky či lezecká síť a je zde taky již zmíněný velmi příjemný vodní bar. V bazéně se tudíž zabaví děti i dospělí. Za zmínku stojí i parádní písečná pláž s lehátky.

Druhý největší a opět venkovní bazén má 638 m2 a hloubku 1,2 m. Využít zde můžete možnost vodních sportů (vodní basketball či volejbal), opět je vybaven tryskami anebo umělými vlnami.

Uvnitř areálu se pak nacházejí termální bazény. Dva bazény s masážními systémy o rozloze 99 m2. Dále sedm menších soukromých bazénů s vířivkou, velký bazén s vířivkou anebo 16m2 bazén opět s vířivkou a se slanou vodou. V léčivé zóně si pak můžete vychutnat koupel v termálních kádích. Ty mají teplotu 32 až 36°C a působí blahodárně na kožní onemocnění, revmatické obtíže, aterosklerózu nebo i cukrovku a další onemocnění a neduhy.

Pro malé děti je zde vnitřní vodní hřiště a brouzdaliště o ploše 35 m2 s hloubkou do 30 cm. Pro děti je zde taky vnitřní hřiště „akvárium“, řada menších skluzavek nebo venkovní herní bazén. Z atrakcí je dominantou areálu jistě především soustava tří velkých tobogánů. Jejich celková délka je 318 metrů. Nejdelší (164 m) je modrá skluzavka. Nejdivočejší ta šedá (74 m).

Areál skrývá i sportovní bazénovou část. Jsou zde dva bazény, 16 a 25metrový. Zde si můžete dopřát trochu toho kondičního plavání.

Saunarium

Skvěle hodnocená je i saunová část lázní. Nejde jen o samotný výběr saun, ale i jejich zpracování anebo třeba krásný výhled na štíty Tater, které skýtá „panoramatická“ finská sauna. Dále je zde suchá sauna s teplotou 100°C anebo sauna Góralska chata, ve které se konají různé speciální akce. Mírnější teploty nabízí jalovcová BIO sauna (70°C) anebo infrasauna (60°C). Za zmínku stojí i parní sauna (100% vlhkost a 50°C) anebo aromatická sauna. Navštívit však můžete i solnou jeskyni.

Před saunariem je i vyhlídková terasa pro odpočinek a najdete na ní i bazének na zchlazení. Občerstvit se pak můžete v saunovém baru. Vybavení je tudíž na vynikající úrovni a skvělou relaxaci si zde užijí i náročnější návštěvníci.

Normobarie aneb tlaková terapie

Chocholowskie Termy nabízejí i speciální terapie v moderní tlakové komoře, kde tlak dosahuje 1500 hPa a je zde vysoký obsah kyslíku až 40 %, ale i vyšší obsah vodíku a oxidu uhličitého. Tato terapie má mít komplexní účinky zpomalující stárnutí organismu.

Spa zóna

Lázeňská část termálů nabízí skvělý výběr procedur a služeb. Nezaostává ani vybavením. Dopřát si můžete nejrůznější koupele, zábaly a masáže, ale i kosmetické služby. Nechybí balneoterapie a další četné rehabilitační a léčebné metody včetně laserové terapie, elektroterapie, kryoterapie, ultrazvuku, viscerální terapie a mnoha a dalších. Užít si můžete i lázeňské obřady a rituály.

Procedury trvají od cca 20 do 70 minut. Cena např. u kratších masáží začíná na docela příznivých 130 PLN.

Ubytování v lázních Chocholowskie Termy

Bohaté jsou i možnosti ubytování pro návštěvníky lázní. Samotné lázně ubytování nenabízejí, ale v blízkém (i vzdálenějším) okolí najdete bezpočet krásných ubytovacích zařízení. Běžné jsou zde horské chatky nebo stylové apartmány či penziony a hotýlky. Opravdu máte z čeho vybírat.

Vstupné do lázní Chocholowskie Termy

Základní vstupné mimo sezónu, které zahrnuje především vstup do bazénových prostor, stojí od 75 PLN za 3 hodiny, děti od 3 do 16 let platí 55 PLN, senioři nad 60 let pak 59 PLN.

Za 85 PLN si dospělí návštěvníci mohou plně užít saunarium na 3 hodiny. Komplexní vstupenka na 4 hodiny pak stojí stále pěkných 115 PLN.

Během hlavní sezóny (16. 6. 2022 – 31. 8. 2022) počítejte s cenami, které budou v průměru o 10 PLN vyšší, u časově neomezených vstupů je však cena vyšší i o 30 PLN. Pořídit si můžete i různé zvýhodněné permanentky anebo rodinné vstupné. Mimo sezónu vyjde (2+1 na 4 hod) na 169 PLN, během sezóny na 209 PLN.

Poznámka: 1PLN = přibližně 5 Kč

Aktuálně lze zakoupit zlevněné vstupné na portálu Slevomat.cz

  • Celodenní vstup (bazénový svět + termální léčivé bazény) – 649 Kč
  • Celodenní vstup Open (bazénový svět + termální léčivé bazény + sauny) – 849 Kč
  • Celodenní rodinný vstup pro 2 dospělé + 1 dítě (bazénový svět + termální léčivé bazény) – 1579 Kč
  • Celodenní rodinný vstup pro 2 dospělé + 2 děti (bazénový svět + termální léčivé bazény) – 1819 Kč

Otevírací doba – termály Chocholowskie Termy

  • Pondělí až neděle: 09:00 až 22:00

Co vidět nebo zažít v okolí?

Pokud si už uděláte výlet do těchto termálů, možná zde budete chtít pobýt déle a poznat, zkusit či vidět i něco dalšího. Třeba se rozhodnete zůstat i na delší dovolenou. Lokalita je tomu rozhodně nakloněna. Jak bylo řečeno, jde o turisticky atraktivní region při úpatí polských Tater.

Tatranský národní park leží od lázní cca 12 minut autem (9 km). Celý kraj nabízí zajímavé turistické stezky (i když víc jich najdete na slovenské straně) a především překrásnou přírodu a výhledy. Ostatně i lázně jsou sevřeny kopci Krowiarki a Cyrlica, které mají slušných 900 m. n. m.

Přímo přes druhý zmíněný vrch vede i významná evropská turistická trať (European long-distance path E3), která začíná v Portugalsku a končí v Turecku (celkem skoro 7 tisíc km). I kdybyste z ní ušli jen poněkud menší kousek, stojí to za to.

Lokalita samozřejmě nesvědčí jen turistice či cyklistice, ale taky jiným outdoor aktivitám či lyžování a jiným zimním sportům. Pokud vás lákají hlavně termály, i pak zde budete veskrze na správném místě. Ba přímo v ráji. V dojezdové vzdálenosti 20-30 minut autem se totiž nacházejí taky lázně Goracy potok, ale taky Termy Szaflary, lázně Bukowina nebo termály Bialka Tatrzanská. Všechny jsou opravdu pěkné, ale za zvláštní pozornost stojí krásné lázně Goracy potok, které jsme již recenzovali.

Návštěvu si pak jistě zaslouží i blízké město Zakopané. Kdysi ráj českých turistů mířících za místními vyhlášenými trhy. Toto malebné historické a horské město však nabízí ještě mnohem a mnohem víc.

Shrnutí

Lázně Chocholowskie Termy leží v mimořádně atraktivní oblasti na úpatí polských Tater. Místo je skvělé pro milovníky přírody, turistiky, zimních sportů, ale i termálních lázní, kterých je v regionu přemíra. Navíc mají skvělou úroveň. To se týká i samotných lázní Chocholowskie Termy, které patří k největším v Polsku.

Pochlubit se mohou moderním stylem a vybavením, skvělým prostředím a krásnými výhledy, množstvím bazénů a atrakcí, zvlášť vyvedenou saunovou částí i širokou nabídkou procedur. Zkrátka tyto lázně rozhodně stojí za návštěvu. Za nevýhodu lze ovšem považovat poměrně vysokou návštěvnost, zvlášť během sezóny mohou být lázně docela zalidněné.

Recenze na Google.com: 4,6 z 5 – vynikající (od více jak 45 160 návštěvníků)

Fotogalerie

Zdroj fotografií: www.chocholowskietermy.pl