Termy Maltańskie v Polsku: Aquapark a termální lázně – informace o vstupném, otevírací době i ubytování

Dnes nás zajímají lázně Termy Maltańskie. A ty leží v jednom z nejstarších polských měst – v Poznani.

Poznaň tvoří historické i moderní centrum a důležitý obchodní a dopravní uzel. Není divu, že se právě zde nachází možná nejoblíbenější polský Aqua park Poznaň nazývaný také jako Termy Maltańskie, které na ostrov odkazují prakticky na každém kroku.

Kde leží termální lázně a aquapark Termy Maltańskie

 • cca 450 km od Prahy
 • cca 600 km od Brna

Areál lázní

Lázně se nacházejí na okraji města Poznaň na březích stejnojmenného jezera Maltańskie. Původně se zde nacházely tradiční lázně s léčebnými procedurami. Ty se ale postupně vytrácí a z areálu se stále více stává zábavní aquapark pro celé rodiny.

Venkovní zázemí termálních lázní zahrnuje skluzavky, bazény i sauny. Lázně Termy Maltańskie se rozkládají na více než 5000 metrech čtverečních vodní plochy, což není úplně málo.

Termy Maltańskie - 1
Termy Maltańskie – 1

Aqua Park Poznaň (Termy Maltańskie) se skládá ze tří částí:

 • Aqua park
 • Sauny Maltanskie
 • Sportovní bazény

Jednotlivé zóny jsou se správnou kombinací vstupenek průchozí, ostatně tak to známe i z jiných aquaparků. Každá má ale svoji vlastní atmosféru a zatímco se v jedné bavíte, v jiné se soustředíte na podávání sportovních výkonů nebo relax.

Voda v aquaparku

Termy Maltańskie - 8
Termy Maltańskie – 8

O složení vody v termálních lázních se toho příliš nedozvíme, kvůli čemu bohužel termály ztrácí na autenticitě. Geotermální vodu čerpá Aqua Park Poznaň z pramenů nacházejících se 1306 metrů pod zemí. Samotná voda je nasycená blahodárnými prvky a minerály a působí na různé oblasti v lidském těle.

Zdraví prospěšnou vodu najdeme hlavně ve vnitřním a vnějším geotermálním bazénu. Zde se léčí především chronická onemocnění pohybového a dýchacího ústrojí, dále sem pak návštěvníci jezdí rehabilitovat a odpočívat po náročných operacích a vážných úrazech.

Aquapark a lázně Termy Maltańskie

Termy Maltańskie - 5
Termy Maltańskie – 5

Ve vnitřní části lázní panuje tropické klima, se kterým se ve středu Polska setkáte jen v těch nejteplejších dnech. Prakticky na každém kroku narazíte na jednu z působivých atrakcí, které jsou určené pro děti i dospělé.

Bazény v Termy Maltańskie

Přestože se v názvu aquaparku nachází lázně Termy Maltańskie, svůj původní záměr vedení postupně opouští. Již u vchodu je zřejmé, že termální lázně nahradil zábavní aquapark, ve kterém si přijdou na své všechny věkové kategorie.

Nad celou oblastí se tyčí kopie sopky Mauna Kea (která výjimečně neodkazuje na Maltu, ale Havaj) a součástí jsou i dva celoroční bazény s výhledem na přilehlé jezero. Páteř vodní zábavy tvoří celkem osm bazénů v Termy Maltańskie:

 • Venkovní bazén se čtyřmi relaxačními zónami – čtyři na sobě nezávislé relaxační zóny umožňují klidný odpočinek přímo v srdci zábavního aquaparku.
 • Bazén s vlnobitím – umělé vlnobití vytváří iluzi přímořského příboje. Zážitek umocňuje i pozvolný vstup do vody, který kopíruje profil pláže u moře.
 • Vnitřní geotermální bazén – jeden z léčivých bazénů slouží k léčbě chronických onemocnění pohybového a dýchacího ústrojí a doléčování pooperačních a poúrazových stavů.
 • Venkovní geotermální bazén léčivý bazén s okouzlujícím panoramatickým výhledem na jezero Maltańskie. Součástí jsou hydromasáže a gejzíry pro větší svalovou relaxaci.
 • Venkovní relaxační bazén – sezónní koupaliště s překážkami pro děti i dospělé. Překonání překážek zahrnuje adrenalin, sportovní výzvy i nezbytné pády do vody. Otevřený je pouze v létě.
 • Bazén se skluzavkami – dopadové koupaliště pro největší tobogány v areálu. Otevřený od 1. května do 30. září.
 • Jacuzzi – pohodlný hydromasážní bazén s nižší kapacitou určený k relaxaci po náročném dni.
 • Kaskády – tajuplné místo zavede návštěvníky do jeskyní s obrovskými krápníky. Součástí jsou kaskádové bazény s lehátky a vířivkami.
Termy Maltańskie - 6
Termy Maltańskie – 6

Tobogány v Termy Maltiańske

Co by to bylo za aquapark bez adrenalinových zážitků. Ať už návštěvníci preferují spíše poklidnější jízdu s pohledem na jezero Maltiańske, nebo bez váhání volí ostrý tobogán s neuvěřitelnou rychlostí, lázně jim vyjdou vstříc.

Na výběr je celkem devět skluzavek rozmístěných po celém areálu. Některé z nich končí ve společném bazénu, jiné mají vlastní dojezdové místo.

 • Kamikaze tobogán (nejrychlejší)
 • Skluzavka na divoké řece
 • Vnitřní skluzavka na divoké řece
 • Vícestopá skluzavka pro tři lidi
 • Multimediální tobogán s ozvučením a atmosférickým světlem
 • Skluzavka s nafukovacím kruhem pro více osob a další.

Atrakce pro děti

Zmínili jsme, že aquapark zabaví celou rodinu. To se samozřejmě týká i nejmenších návštěvníků, kteří jsou odkázáni na pomoc rodičů a nevydrží celodenní hrátky ve vodě.

Termy Maltańskie - 2
Termy Maltańskie – 2

Pro ně jsou zde připravena dvě venkovní hřiště s pláží. Zatímco si děti hrají, rodiče se pohodlně usadí na jednu z okolních laviček a vychutnají si kávu nebo rychlou svačinku z přilehlých kiosků. Samozřejmostí je také dětské brouzdaliště pro nejmenší.

Největší zážitek si děti odnášejí z vodní říše divů. Toto dětské hřiště na vodě je plné atrakcí, skluzavek a dalších zážitků. Pohodlně se sem ale vejdou i dospělí, kteří mohou dohlížet na hrátky svých ratolestí.

Sauny Maltanskie

Až vás omezí vodní radovánky, vyzkoušejte Sauny Maltanskie. Zdejší saunový svět patří k jedněm z největších ve Střední Evropě a odkazuje na ztracené město Angkor ležící v kambodžské džungli.

Termy Maltańskie - 9
Termy Maltańskie – 9

Sauny v aquaparku Poznaň jsou ideálním místem útěk od reality všedních dnů. Návštěvníci mají na výběr různé druhy saun od těch s nižší teplotou přes infra až po tradiční finské sauny.

 • Bylinná sauna – teplota 80 až 85 °C, vlhkost 10 až 30 %, lehká parní sauna s vysokým podílem aromatických bylin, které se nacházejí i na stěnách sauny.
 • Kelo sauna – 85 °C až 95 °C, vlhkost 10 až 20 %, venkovní sauna finského typu s krbem uprostřed místnosti. Je postavena z voňavého dřeva polární borovice dávající jí nezaměnitelné aroma.
 • Společná sauna – 85 °C až 95 °C, vlhkost 10 až 20 %, nejteplejší finská sauna v areálu, ve které probíhají pravidelné saunové rituály a seance.
 • Panorama sauna – 85 °C až 95 °C, vlhkost 10 až 20 %, výhled na lesy i zábavní areál zaručí, že se do této sauny znovu a rádi vrátíte.
 • Kamenná sauna Maximus – 43 až 60 °C, vlhkost 45 až 60 %, sauna s mírným sálavým teplem s proměnlivou vlhkostí a teplotou vzduchu. Automatická kamna sama nalévají vodu na kameny, ze kterých se po celé místnosti uvolňují minerální látky.
 • Infrasauna – 50 až 60 °C, vlhkost 10 až 20 %, unikátní typ sauny s krátkou historií nevyužívá kameny, ale infračervené paprsky, které prohřejí lidské tělo. Sauna se hodí pro začátečníky i seniory, kterým zdravotní stav zabraňuje v návštěvě klasické sauny.
Termy Maltańskie - 3
Termy Maltańskie – 3

Sportovní bazény

Třetí část areálu tvoří komplex plnohodnotných olympijských bazénů, které splňují nejpřísnější světové standardy. Vodní plocha je určená pro amatérské a rekreační plavání, míří sem ovšem i světové jedničky a profesionálové.

Součástí je 50 metrů dlouhý olympijský bazén sloužící k tréninku plaveckého stylu. Vedle něj se nachází 5 metrů hluboký skokanský bazén, nad kterým se tyčí 10 metrů vysoký skokanský můstek. Součástí je vlastní posilovna a sauna určená k regeneraci svalů po fyzickém výkonu.

Termy Maltańskie - 4
Termy Maltańskie – 4

Ceník a vstupné Termy Maltanskie

Lázně Termy Maltańskie rozdělují sezónní a mimosezónní ceník. Ceník na léto 2024 zatím nebyl uveřejněný. Zmíněné ceny tak platí do 21. 6. 2024.

Základní vstupné Zlevněné vstupné
1 hodina 42 PLN 34 PLN
2 hodiny 55 PLN 47 PLN
3 hodiny 66 PLN 57 PLN
Celodenní 89 PLN 78 PLN

Základní vstupné se týká dospělých osob. Na zlevněný ceník mají nárok studenti a děti mladší 18 let po předložení dokladu dokazujícího příslušnost k této věkové kategorii. Mimo vstupné pro jednotlivce nabízí aqua park Poznaň také rodinné vstupné.

Ceník rodinného vstupného
2 dospělí a 1 dítě (nebo 1 dospělý a 2 děti) Každé další dítě (max 4)
1 hodina 85 PLN 12 PLN
2 hodiny 111 PLN 18 PLN
3 hodiny 135 PLN 26 PLN
Celodenní 189 PLN 32 PLN

Děti do 3 let mají vstupné zdarma. Vstupenky do akvaparku platí i do prostorů sportovního koupaliště. Pro vstup do sauny Maltanskie potřebují návštěvníci samostatné vstupenky, které jim otevřou přístup do celého areálu.

Základní Zlevněné
1 hodina 54 PLN 47 PLN
2 hodiny 65 PLN 59 PLN
3 hodiny 75 PLN 69 PLN
Celodenní 109 PLN 99 PLN

Otevírací doba

Standardně jsou lázně Termy Maltańskie otevřené celoročně. Jestliže plánujete návštěvu během některého z polských státních svátků, otevírací doba se může lišit, a proto si ji raději ověřte na webových stránkách aqua parku.

Otevírací doba sportovních bazénů

Pondělí až sobota 6:00 až 23:00
Neděle 7:00 až 23:00

Otevírací doba aqua parku

Pondělí až sobota 9:00 až 23:00
Neděle 9:00 až 23:00

Otevírací doba saunového světa

Pondělí až sobota 12:00 až 23:00
Neděle 12:00 až 23:00

Ubytování

Jelikož se lázně Termy Maltańskie nacházejí přibližně 550 km od Prahy, od Brna ještě dál, o jiných českých městech nemluvě, v potaz připadá zajištění ubytování. Vzhledem k velikosti a důležitosti města Poznaň s nalezením to představuje jen formalitu a návštěvníci narazí na cenově dostupné i luxusní ubytování.

 • Novotel Poznań Malta – hotel s dobrou polohou hned vedle jezera i aquaparku (do 300 metrů). Parkování a skvělá snídaně součástí ubytování.
 • Hotel HP Park Poznań Malta Sport – hotel přímo u jezera s krásnými výhledy. Přibližně 600 metrů od lázní. Skvělá snídaně i možnost parkování zdarma.
 • Malta Premium – 15 minut pěšky od centra Poznaně a přibližně 800 metrů od lázní. Skvěle hodnocené moderní apartmány se snídaní.

Recenze a zkušenosti návštěvníků

Co si myslí o aqua parku ostatní hosté? Ti na recenzních portálech nešetří chválou. Objevují se ale také nepěkné recenze a zkušenosti návštěvníků, které ukazují některá bolavá místa.

Pozitivní zkušenosti návštěvníků mluví především o rozloze prostoru a vzhledu areál. Aquapark Poznaň je moderní areál, který snese i kritická srovnání s těmi největšími na světě.

Negativní recenze se zmiňují o neochotném personálu. Všechny popisky a směrovky jsou v polštině, což může být ve velkém areálu matoucí. Nejasné podmínky panují také ohledně vrácení peněz, respektive doplatku za doby návštěvy.

Termy Maltańskie - 7
Termy Maltańskie – 7

Shrnutí recenze

Lázně Termy Maltańskie jsou moderní areál vysoké kvality. Množství vodních atrakcí v kombinaci s velikostí areálu a příznivou cenou zajistí zábavu i na několik dní. Lázním se ovšem vyhněte pokud míříte za klidnou dovolenou. Slovo lázně v názvu je zavádějící a relax na lehátkách a chození na procedury rozhodně neočekávejte.

Fotky lázní Termy Maltanskie v Polsku

Zdroje fotografií: termymaltanskie.com.pl, booking.com