Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie, Polsko – info, vstupné, otevírací doba, ubytování

Vydejme se společně na polskou stranu Vysokých Tater. Město Zakopané se spolu se svými 27 tisíci občany označuje jako polské hlavní město zimních sportů v Polsku. Ročně ho navštíví kolem 3 milionů turistů, kteří míří i za léčivými účinky lázní. Lázně Termy Zakopiańskie patří k těm největším ve zdejší oblasti.

Zakopane je nejvýše položené město v Polsku. Jeho kopcovitý terén dokazuje i rozsah nadmořské výšky od 750 až 1126 metrů nad mořem. Dnes jde o nejdůležitější středisko polské zimní turistiky a středobod zimních sportů v Polsku.

Kde leží Termy Zakopiańskie (aquapark Zakopane)

Bazény v Termy Zakopiańskie

V areálu termálních lázní Zakopińskie se nachází přes 1510 mplochy s léčivou vodou. Voda bohatá na cenné minerály se objevuje v různých koncentracích a poměrech. Na své si tak přijdou i návštěvníci s citlivou pokožkou.

Zábavní část areálu tvoří relaxační bazén s vířivkou. Najdete zde také nádrž s perličkovými koupelemi, kaskádové atrakce, vodní gejzíry, houpačku a rychlou řeku. Sportovní dominantu vytváří 25 metrů dlouhý sportovní bazén.

Na své si přijdou také maminky s dětmi. Pro ně je zde připraveno několik brouzdališť a bazénů pro batolata. V celém areálu jsou rozmístěné také přebalovací místnosti a soukromé prostory určené ke kojení.

Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie
Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie

Seznam bazénu v termálních lázních Zakopiańskie:

  Teplota Hloubka Délka
Krytý termální bazén 29–32 °C 1,3 m 40 m
Plavecký bazén 29–32 °C 1,3-1,5 m 25 m
Dětský bazén 33 °C 0,3 m
Divoká řeka 29–32 °C 1,3 m 60 m
Vodní houpačka 29–32 °C 1,3 m
Whirlpool 36 °C 0,8 m
Venkovní panoramatický termální bazén 36–38 °C 1-1,35 m 33 m
Balneologický bazén s masážemi 38 °C 0,9 m
Lezecká stěna Wulkan 29–32 °C 1,3 m
Křižovatka Čtyř listů 29–32 °C 1,3 m

Tobogány v termálních lázních

Jakkoliv je nabídka bazénů v termálních lázních Zakopańskie bohatá, v oblastech tobogánů areál ztrácí. Celkem se zde nachází 320 metrů skluzavek rozmístěných do pěti různých tobogánů ve venkovních a vnitřních prostorách areálu.

Ačkoliv to je v rozporu s tvrzením, že Termy Zakopiańskie jsou především zábavní aquapark, provozovatel kráčí ve stopách ostatních termálů v Polsku. Pokud patříte mezi příznivce adrenalinu na klouzačkách, raději zůstaňte doma a vyzkoušejte známé české aquaparky.

Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie
Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie

V areálu akvaparku Termy Zakopiańskie najdete pět skluzavek:

 • Zelený tobogán – 166,5 m
 • Červený tobogán – 106 m
 • Modrý tobogán – 26 m
 • Žlutý tobogán – 10,5 m
 • Modrý tobogán II – 10 m

Náš tip: Nejlepší aquaparky v Polsku

Sauny

Co by to za termální lázně bez saunového centra? Ani polské lázně nezůstávají opodál a nabízejí zajímavé portfolio saunových prostor. Všechny místnosti určené na saunování a odpočinek jsou moderně vybaveny a doplňují je relaxační prostory.

 • Finská sauna – teplota 96–100 °C, vlhkost vzduchu do 20 %; pobyt ve finské sauně posiluje regenerační účinky metabolismu, vyšší teplota slouží k otužování organismu a snižuje rizika nachlazení a infekcí;
 • Biosauna – teplota 65 °C, vlhkost vzduchu 35 %; biosauny (nebo také aroma sauny) mají pozitivní vliv na osoby s hypertenzí. Během 15–20minutového pobytu dochází k pravidelnému dávkování aromatických bylinných látek;
 • Parní lázně – 40–45 °C, vlhkost vzduchu 90–100 %; pobyt v parních lázní se považuje za rituální očistu těla a mysli, vysoká vlhkost v kombinaci s nižší teplotou vede k rychlému pročištění těla a stimulaci krevního oběhu;
 • Solné lázně – 30–40 °C, vlhkost vzduchu 60–80 %; během pobytu na vlhkém a teplém vzduchu dochází k inhalaci solných par, které mají příznivý vliv na průchodnost dýchacích cest a zklidňující účinek na pokožku;
 • Zimní lázně – 10–15 °C, vlhkost vzduchu 45–55 %; chladný vzduch podporuje zdravý a krásný vzhled, nízká teplota a vlhkost vzduchu pomáhají rychlému spalování nahromaděného tuku a redukci celulitidy;

Termální lázně Termy Zakopiańskie pečlivě dodržují pravidla saunování. Vstup do relaxačního centra je povolený dospělým od 18 let a jde o bezplavkovou zónu. Doporučuje se proto vstup pouze v ručníku.

Solná jeskyně

Speciální místo v saunovém prostoru zaujímá solná jeskyně. Sůl zde vnímáte všemi smysly. Záporně ionizovaný vzduch zlepšuje zdraví a má podpůrný účinek při mnoha různých onemocněních.

Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie - solná jeskyně
Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie – solná jeskyně

Podobně jako koupel v léčivé soli, tak i pouhá inhalace roztoku mořské soli ve vzduchu příznivě působí na dýchací systém nervovou soustavu a oběhový systém. Za vysokou účinností terapie stojí zejména tyto prvky:

 • jód – zodpovídá za správné fungování štítné žlázy,
 • vápník – posiluje imunitu organismu, zklidňuje podráždění a reguluje funkce oběhového systému,
 • hořčík – pozitivně působí na kardiovaskulární systém,
 • draslík a sodík – příznivě ovlivňují srdce a zlepšují prokrvení pokožky,
 • železo – jako nezbytná součást hemoglobinu zlepšuje strukturu krve,
 • selen – působí proti stárnutí pokožky.
Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie 5
Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie 5

Ceník a vstupné do lázní Termy Zakopiańskie

Kolik stojí vstupné do lázní Termy Zakopiańskie? Provozovatel nabízí několik variant. Ty se liší především dobou vstupu. Součástí vstupného je vždy 10 minut navíc na šatnu a v případě každých 10 překročených minut návštěvník doplácí 5 zł.

  Základní vstupné Zlevněné vstupné
1 hodina 39 zł 29 zł
2,5 hodiny 69 zł 59 zł
Neomezené 109 zł 99 zł
Ranní vstup 1,5 hod do 11:00 39 zł 39 zł
Večerní vstup 1,5 hod od 20:00 39 zł 39 zł

Ceník zlevněného vstupné se týká dětí od 3 do 16 let, seniorů nad 60 let a osob s těžkým zdravotním postižením. Nárok na slevu mají také opatrovníci těchto osob. Všechny skupiny uplatní slevu po předložení příslušného dokladu.

Návštěvníci uplatní také rodinné vstupné. V takovém případě platí pouze 2,5hodinová nebo celodenní varianta. Za rodinu se považuje skupina dvou dospělých a maximálně tří dětí. Za třetí dítě se připlácí paušální taxa.

  2 + 1 2 + 2
2,5 hodiny 149 zł 179 zł
Neomezené vstupné 249 zł 279 zł
Další dítě 30 zł 30 zł

Vstupné do saunového centra se rozděluje na hodinový, dvouhodinový a neomezený celodenní vstup. Vstup do solné jeskyně stojí 20 zł na 45 minut. Součástí vstupného jsou také permanentky pro opakované vstupy.

Základní Zlevněné
Neomezené vstupné 129 zł 119 zł
1 hodinu 39 zł
2 hodiny 49 zł
Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie 3
Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie 3

Otevírací doba lázní Termy Zakopiańskie

Aqua Park Zakopane funguje každý den od 9:00 do 22:00 včetně víkendů a státních svátků. Konkrétní otevírací dobu ve svátek si ale pro jistotu vždy ověřte na webových stránkách termálních lázní.

Otevírací doba saunové zóny je od 14:00 do 22:00 ve všední dny. O víkendech se saunová zóna otevírá od 12:00 do 22:00.

Solná jeskyně je pro návštěvníky otevřena od 10:00 do 21:00 ve všední dny a od 11:00 do 22:00 o víkendech. Součástí areálu je také bowlingová dráha – tu hosté navštíví každý den od 10:00 do 22:00.

Ubytování Termy Zakopiańskie (aquapark Zakopane)

Kde se lze ubytovat v polském Zakopaném? Termy Zakopińskie mají vlastní ubytování v hotelu Aquarion Family & Friends. Nabízí se přitom hned několik možností. Lázeňské ubytování se skládá z hotelu, penzionu, chatového ubytování i apartmánů.

Aquapark a termální lázně Termy Zakopiańskie 6
Ubytování přímo v areálu aquaparku v hotelu Aquarion Family & Friends

Moderní ubytování v Aqua Park Zakopane vlastním hotelem nekončí. Turisticky zaměřené město hostí celou řadu ubytování v různých cenových hladinách:

 • Harda Hands Friends & Spa – moderní ubytování se nachází 1,7 km od lázní. Pokoje mají vlastní kuchyň a koupelnu. Díky přijatelné vzdálenosti ke sjezdovce je hotel ideálním výchozím bodem pro aktivní víkend v Polsku.
 • Radisson Blue Hotel & Paradise – luxusní pětihvězdičkové ubytování s vlastním parkováním a restaurací. Při pobytu v Radisson Blue Hotel hosté riskují, že se do lázní vůbec nedostanou. Součástí ubytování je totiž vlastní wellness s bazénem a parní saunou.
 • Green Deer Premium – nádherné a stylové ubytování. Avšak 1,8 km od aquaparku.

Léčivé vlastnosti vody v Termy Zakopiańskie

Termální lázně Termy Zakopiańskie vynikají svou léčivou sulfidovou vodou. Léčivé účinky se neprojevují pouze při pobytu ve vodě. Díky vysoké koncentraci sirných minerálů a sloučenin ve vzduchu působí na lidské zdraví samotné dýchání vodních par.

Při kontaktu pokožky se sírou dochází k exfoliaci kůže. Tím se odstartují obnovovací a regenerační procesy, které blahodárně působí na lidské tělo. Pokožka přibližně na dvě hodiny zčervená, čímž se projevují probíhající vazomotorické reakce.

Aqua Park Zakopane si lidé oblíbili i pro jeho sulfidové koupele. Při relaxaci ve vodě s vysokým množstvím síry započnou antioxidační procesy organismu. Dochází také ke snižování bolesti, zmenšení otoků a zlepšení pohyblivosti kloubů.

Mezi další přínosy pobytu ve vodě v Termy Zakopiańskie patří:

 • artritida kloubů a páteře,
 • revmatoidní artritida,
 • ankylozující spondylitida,
 • poúrazové stavy pohybového aparátu,
 • chronická kožní onemocnění,
 • diabetes mellitus,
 • dna,
 • ateroskleróza,
 • onemocnění neurologického původu (neuralgie, neuropatie),
 • gynekologická onemocnění.

Termální lázním se naopak vyhněte v případě těchto kontraindikací:

 • nestabilní koronární onemocnění,
 • stavy po infarktu myokardu,
 • nádorová onemocnění,
 • tuberkulóza,
 • těžká oběhová nedostatečnost,
 • srdeční arytmie,
 • chronické pankreatitidy a hepatitidy,
 • pokročilá flebilita,
 • horečka, infekce a záněty v těle,
 • těhotenství, kojení.

Voda v Termy Zakopiańskie

Síra není jediným přínosným minerálem, který voda v Termy Zakopińskie obsahuje. Podobně jako ostatní polské termální lázně na jihu státu vyniká i Aqua Park Zakopane jedinečným složením vody, které obsahuje tyto prvky:

 • vápník,
 • sodík,
 • draslík,
 • křemík.

Recenze a zkušenosti návštěvníků

Jak hodnotí lázně Termy Zakopiańskie ostatní návštěvníci? O jejich popularitě svědčí tisíce recenzí za poslední měsíce. Ti ve většině případů hodnotí lázně pozitivně a chválí si především velikost aquaparku a nabídku aktivit.

Recenze a zkušenosti návštěvníků se stěžují na domnělou prezentaci. Ačkoliv se Zakopiańskie prezentuje jako lázně, jde spíše o aquapark. Někteří hosté tak byli nepříjemně překvapeni z ruchu, který neodpovídá klidnému prostředí lázní.

Lázně ztrácejí i v rámci vybavení. Na velké množství turistů zde potkáte až překvapivě malé množství lehátek a míst na sezení. Nepotěší ani jeden bufet, který obsluhuje celý areál a vytváří se před ním dlouhé fronty.

Moderní aquapark na jihu Polska

Aqua Park Zakopane se nachází v turistické destinace na jihu Polska. Samotný areál lázní na první pohled vypadá moderně a turisticky přívětivě. Tomu pomáhají i uživatelsky přívětivé webové stránky s možností rezervace dopředu.

Po bližším zkoumání ale turisté zjistí, že jde hlavně o líbivé pozlátko. Lázně Termy Zakopiańskie jako by se nechtěly zařadit do kategorie aquaparků, ani termálních lázní. Z toho důvodu zde dochází ke schizofrenickému rozložení, kdy se snaží o obsloužení všech skupin, ve skutečnosti ale dosahují pouze průměrných služeb.

V blízkém okolí se nachází také další aquaparky a termální lázně, například: termály Chocholowskie Termy, termální lázně Termy Szaflary, termály Goracy Potok, termály a aquapark Terma Bania či termály a koupaliště Terma Bukovina

Náš tip: TOP 10: Hotely s aquaparkem v Polsku

Fotky lázní a aquaparku Zakopane

Zdroje fotografií: booking.com, hotelaquarion.pl, termy-zakopianskie.pl