Solná jeskyně

Již naši předci věděli, že sůl má blahodárné kosmetické a zdravotně prospěšné účinky na náš organismus. Tento poznatek ovšem mohli využívat pouze lidé žijící v blízkosti Mrtvého moře, které leží 400 metrů pod hladinou ostatních moří a kde je koncentrace soli velmi vysoká. Solná jeskyně využívá darů Mrtvého moře a dodává návštěvníkům pocit, jakoby se nacházel přímo mezi Jordánském a Izraelem, kde se Mrtvé moře nachází.

Co je solná jeskyně a jak funguje?

Solná jeskyně
Solná jeskyně, zlatarybka.cz

Solná jeskyně je místo, které má nejen zdravotní, ale také relaxační účinky (během relaxace poleháváte na polohovacích lehátkách a relaxujete při příjemné hudbě). Přírodní sůl (většinou z Mrtvého moře, získaná vypařováním) má nezbytné mikroprvky a proto vytváří výjimečné mikroklima. Solná jeskyně má stěny ze solné rudy, na stropě visí solné krápníky a na podlaze najdete krystalky soli. Toto rozložení solných prvků způsobuje při vytápění a klimatizaci uvolňování soli do ovzduší, ionizuje ho negativními ionty (žijeme v prostředí kladně nabitých iontů) a nasycuje vzduch bioprvky vhodnými pro naše zdraví. Solná jeskyně má stejný princip, který lze zažít při pobytu u moře, akorát v mnohem větší míře a koncentraci.

Solná jeskyně a její léčivé účinky

Solná jeskyně je vhodná pro všechny věkové kategorie. Na pobyt se nemusíte nijak připravovat a ani nepotřebujete žádné speciální vybavení. Pobyt probíhá při teplotě kolem 22 stupňů Celsia a podle průzkumů je 1 hodinový pobyt v solné jeskyni srovnatelný s třídenním pobytem u moře. Jedna procedura trvá cca 45 minut.

Solná jeskyně je vhodná pro léčbu:

 • zápalu plic a průdušek
 • astmatických problémů
 • alergii
 • chorob srdce – poinfarktové stavy, nedostatečný krevní oběh, vysoký krevní tlak
 • činnosti štítné žlázy
 • vyrážek, exémů, lupénky
 • psychických stavů – deprese, přepracovanost, únava
 • solná jeskyně zvyšuje odolnost proti stresu a neúróze
 • solná jeskyně působí na uklidnění dýchacích cest kuřáků

První známky léčby by se měli projevit po 3 – 5 ti pobytech. Solná jeskyně obsahuje několik významných prvků, které pomáhají našemu zdraví. Jsou mezi nimi například draslík, magnézium, sodík, vápník, selen, brom a samozřejmě jód.

Solná jeskyně Praha

Využijte nabídky solná jeskyně Praha a to v několika provedeních:

 1. Solná jeskyně Praha + Polárium – obsahuje: měření tlaku + 2-3 minuty polárium + 20 minut lehkého cvičení pod odborným dohledem + 50 minut relaxace v solné jeskyni + možnost zdarma zapůjčit oblečení. Cena: 1 188,-Kč…. Více informací
 2. Polárium + masáž + solná jeskyně – obsahuje: vstupní lékařskou kontrolu (měření tlaku) + 2-3 minuty v poláriu + 20 minut lehkého cvičení (rotoped) + 60-ti minutovou masáž + 50 minut relaxace v solné jeskyni + iontový nápoj pro osvěžení zdarma + zapůjčení potřebného oblečení. Cena: 1 512,-Kč…… Více informací

Mezi další oblíbené lokality patří solná jeskyně Brno, solná jeskyně Ostrava, solná jeskyně Plzeň a solná jeskyně Pardubice.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *