TOP 10: Nejlepší hotely s aquaparkem v Řecku – děti je budou milovat

Kam do Řecka na dovolenou s dětmi? Ideálně do resortu, který nabízí dostatečné vyžití, možnosti a zábavu i právě pro děti. Bezesporu nejlepší volbou je pak hotel s vlastním aquaparkem s vodními atrakcemi. V našem žebříčku proto najdete výběr právě desítky nejlepších hotelů s aquaparkem v Řecku. Na ostrovech i na pevnině. Kam se vypravíte na dovolenou?

Nejlepší hotely v Řecku s aquaparkem, bazény a tobogány

1. Fodele Beach & Water Park Holiday Resort, Kréta

📌 Adresa: Fodele 715 00, Řecko

Hotel Fodele Beach & Waterpark Holiday Resort

Více fotografií na Fischer.cz

Tento krásný, exkluzivní resort leží na severním pobřeží Kréty – v odlehlé oblasti asi 20 km od města Hérakleion. Pokud dáváte před rušnými letovisky přednost velmi klidnému prostředí mimo centrum dění, budete nadšeni. Ve vzdálenosti několika km od resortu není žádné větší letovisko, přesto resort samotný nabízí vše a nic vám zde nebude chybět. Těšit se můžete na úžasné pláže a členité, skalnaté pobřeží, ale i na širé moře před sebou a panorama hor za zády.

Hotel Fodele Beach & Waterpark Holiday Resort

Kromě opravdu parádní lokality na vás čeká i mimořádné vybavení hotelu a resortu. Na poměry Řecka a Kréty jde opravdu o jedno z nejlepších ubytovacích zařízení, takže uspokojí i náročné hosty. Největším esem resortu je pochopitelně vlastní vodní park. Ten nabízí spoustu bazénů, ale taky osm tobogánů a velkých skluzavek. Nejdelší tobogán má skoro 80 metrů, jsou tady skluzavky pro rafty, super rychlé a adrenalinové sjezdy, zkrátka atrakce pro každého. Bazény mají dohromady plochu skoro 1000 m2.

Kromě aquaparku nabízí resort několik restaurací a barů, ba i snack bar přímo ve vodním parku či plážový bar. Využít můžete all inclusive program, pro děti jsou připraveny animační programy. Velmi dobrá volba.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 600+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2340 návštěvníků

2. Hotel Lyttos Beach, Kréta

📌 Adresa: Hersonissos, Crete 700 14, Řecko

Hotel Lyttos Beach, Kréta

Více fotografií na Čedok.cz

Přesuneme se na východ od Hérakleionu. Na pobřeží kolem města Analipsi se rozléhá poměrně velké a rozptýlené letovisko. Jde o rušnou destinaci plnou hotelů, resortů, ale i zábavních parků – je zde například parádní dinosauří park, ze kterého budou děti jistě nadšené, a taky třeba skvělé delfinárium a mnoho dalších atrakcí. Pobřeží lemují dlouhé a krásné pláže a u jedné z nich se nachází i hotel a resort Lyttos Beach.

Jak název napovídá, resort leží přímo u soukromé pláže se slunečníky a lehátky. Fascinující je však na tomto pětihvězdičkovém resortu především vybavení. Jde o opravdu poctivý aquapark s obrovským množstvím bazénů všeho druhu a taky se spoustou parádních atrakcí. Najdete zde množství tobogánů a skluzavek. Taky vodní prolézací hrad pro děti. Nechybí ani velký sportovní bazén vhodný i pro nejnáročnější plavce.

Hotel Lyttos Beach, Kréta

V resortu je mimo jiné i pět restaurací a šest barů, diskotéka, wellness centrum, obchody, fit centrum, sportoviště,… využít můžete animační programy i hlídání a škálu dalších služeb.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 585 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 4180 návštěvníků

3. Grecotel Marine Palace & Aqua Park, Kréta

📌 Adresa: Panormo, Δήμος Γεροποτάμου 740 57, Řecko

Grecotel Marine Palace & Aqua Park, Kréta

Více fotografií na BlueStyle.cz

Tento příjemný a odlehlejší resort leží přes 50 km západně od Hérakleionu. Na okraji poměrně velmi malého letoviska cca 1 km od městečka Roumeli. Jde o velmi klidnou oblast vhodnou pro příjemnou rodinnou dovolenou. Na převážně skalnatém a členitém pobřeží je mnoho spíše menších, ale o to osobitějších a malebnějších pláží. Přímo v resortu Marine Palace se pak nachází i soukromý aquapark.

Grecotel Marine Palace & Aqua Park, Kréta

Není tak bohatý a rozlehlý jako mnohé jiné v našem žebříčku, ale nabídne velmi příjemnou atmosféru – zejména pak pro velmi malé děti, které se zde možná vyřádí více a budou se cítit lépe a bezpečněji než ve velkých a rušných hotelových aquaparcích. Zaujmout je může opravdu parádní a spletitý vodní hrad s prolézačkami a skluzavkami. Ale jsou zde i větší tobogány a skluzavky. Resort taky nabízí několik restaurací, tavernu, šest barů a taky krásný wellness. Rozhodně si dovolenou zde skvěle užijete.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 190+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 2060 návštěvníků

4. Grecotel Olympia Oasis &Aqua Park, Peloponés

📌 Adresa: Loutrá Killínis, Peloponnese 270 50, Řecko

Hotel Grecotel Olympia Oasis

Více fotografií na Fischer.cz

Západní Peloponés sice v porovnání s některými ostrovními destinacemi nebo Olympskou riviérou či Pargou nepatří mezi úplně nejvytíženější turistické cíle, pro někoho to však může být jedině výhoda. Kraj Élida, kde se tento další resort nachází, je ospalý, vlídný a mimořádně prosluněný. Zdejší letoviska jsou spíše malá, komorní, přívětivá. Mohou být skvělou volbou pro opravdu klidnou a soukromou rodinnou dovolenou.

Hotel Grecotel Olympia Oasis

Grecotel Olympia Oasis &Aqua Park leží severně od městečka Arkoudi a nabízí vynikající benefit v podobě krásného a docela velkého vodního parku, který navíc leží hned u široké pláže. Park má rozlohu 20 000 m2 a nabízí velký plavecký bazén i řadu členitých zábavních bazénů. Nechybí skluzavky a tobogány. Resort dále nabízí na deset restaurací, barů a taveren, skvělý wellness, ale i výborné zázemí pro děti v podobě dětského klubu, animačních programů a dalších možných aktivit a služeb.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 195+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 2275+ návštěvníků

5. Atlantica Aegan Blue, Rhodos

📌 Adresa: Paris St street, Kolympia 851 03, Řecko

Atlantica Aegan Blue, Rhodos

Více fotografií na Fischer.cz

Ostrov Rhodos patří tradičně mezi turisticky nejoblíbenější řecké ostrovní destinace. Nabízí překrásnou a velmi svéráznou přírodu i spoustu zajímavých památek z různých období. Rovněž kolorit zdejších měst a vesnic má úžasnou atmosféru. V minulém roce Rhodos zachvátilo mnoho požárů, ale již se vzpamatovává a turisté se sem v houfech vracejí.

Resort Atlantica Aegan Blue leží na severovýchodním pobřeží ostrova v poklidném, ale exkluzivním letovisku cca 5 km od města Archangelos. Najdete zde prakticky samé luxusní, špičkové resorty a i mezi nimi Atlantica Aegean Blue vyniká skvělou kvalitou a vybavením. Samozřejmě se můžete těšit na vodní park.

Atlantica Aegan Blue, Rhodos

Ten nabízí několik skluzavek a tobogánů a řadu bazénů. Jsou zde dětská hřiště i sportovní kurty. Nechybí ani fitness centrum. To vše v opravdu velmi stylovém a příjemném prostředí, které si vás jistě ihned získá.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 298 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1650+ návštěvníků

6. Star Beach Village & Water Park, Kréta

📌 Adresa: Themistokleous 5, Chersonisos 700 14, Řecko

Star Beach Village & Water Park, Kréta

Více fotografií na Čedok.cz

Asi 15 km východně od krétské metropole Hérakleion najdete u městečka Koutouloufari velmi pěkné letovisko, plně vybavené, ale ne přespříliš velké či rušné. Právě zde najdete i resort Star Beach Village, který nabízí vlastní vodní park a nachází se prakticky přímo na mořském břehu, který lemují užší, ale velmi pěkné, soukromě působící a půvabné pláže ve stínu palem.

Star Beach Village & Water Park, Kréta

Vodní park Star Beach nabízí několik zábavních i sportovních bazénů. Je zde parádní pirátská loď, ze které budou děti jistě nadšené a samozřejmě nechybí skluzavky a tobogány. Součástí vodního světa je i umělá řeka, která obtéká rozlehlou sportovní halu s fitcentrem a dalším vybavením. V resortu je i řada restaurací a taveren. Velmi pěkné místo pro rodinnou dovolenou, na které děti rozhodně nebudou mít nouzi o zábavu.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,2 z 10 (skvělé) od více jak 1197+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 4370+ návštěvníků

7. Amada Colossos Resort, Rhodos

📌 Adresa: Επαρχιακή Οδός Ρόδου, Faliraki 851 00, Řecko

Amada Colossos Resort, Rhodos

Více fotografií na Fischer.cz

Tento exkluzivní resort se může pochlubit skvělou lokalitou cca 5 km od hlavního města ostrova Rhodos. Nadšení budete, zvláště pokud máte rádi klidnější a odlehlejší letoviska. Další parádní výhodou je opravdu nádherná, dlouhá a široká pláž. Z tohoto hlediska patří resort Amada Colossos k nejlepším v našem žebříčku. Resort však nabízí i vlastní aquapark, který sice nepatří k nejrozlehlejším, ale nabízí línou řeku, tobogány a skluzavky a další atrakce. Nechybí ani opravdu velký bazén vhodný i pro kondiční plavání.

Amada Colossos Resort, Rhodos

V resortu si kromě zábavy a sportu můžete dopřát i příjemný odpočinek ve wellness centru. Je zde řada restaurací a barů a vynikající vyžití pro děti včetně různých programů, kurzů a podobně. Na své si zde tudíž přijde každý.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,4 z 10 (skvělé) od více jak 205+ návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 2060+ návštěvníků

8. Hotel Aqualand Resort, Korfu

📌 Adresa: Agios Ioannis 491 00, Řecko

Hotel Aqualand Resort, Korfu

Více fotografií na EximTours.cz

Zelená perla Korfu patří nepochybně mezi nejkrásnější ostrovy Řecka i celého Středozemního moře. Zdejší krajina je opravdu úchvatná, a už jen kvůli tomu sem rozhodně stojí za to vyrazit na dovolenou. Většina turistů samozřejmě míří na pobřeží, ale velmi krásné resorty se najdou i v nitru ostrova. Mezi takové patří i Aqualand Resort.

Hotel Aqualand Resort, Korfu

Tento resort leží v kopcích obklopený nekonečnou zelení. K mořskému pobřeží je to odtud cca 3,5 km vzdušnou čarou. Na pláž je to tedy slušná procházka, ale pokud si třeba půjčíte auto a budete ostrov prozkoumávat (což rozhodně doporučujeme), nebude vám taková lokalita překážkou. O vodní radovánky navíc rozhodně nepřijdete. Součástí resortu je totiž i vodní park. Nechybí zde mimořádně rozlehlý bazén s umělou pláží a vlnobitím. Jsou zde skluzavky a tobogány, zkrátka vše, co do aquaparku patří. Resort nabízí i dvě restaurace a čtyři bary, posilovnu, dětské hřiště a klub i další zajímavé vybavení a možnosti.

🔔 Hodnocení na Booking: 8,0 z 10 (velmi dobré) od více jak 175 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 270 návštěvníků

9. Hotel Gouves Water Park Holiday Resort, Kréta

📌 Adresa: Kato Gouves 700 14, Řecko

Hotel Gouves Water Park Holiday Resort, Kréta

Více fotografií na BlueStyle.cz

Cca 8 km od krétského hlavního města Hérakleion leží rozlehlé, ale poměrně poklidné letovisko Kato Gouves. Jeho součástí je i skvělý resort Gouves Water Park Holiday Resort, který se nachází cca 200 m od velmi rozlehlé písčité pláže. Součástí tohoto resortu je skvělý vodní park, který nepochybně okouzlí malé i velké návštěvníky. Jsou zde bazény a skluzavky, tobogány i další atrakce. Nechybí vodní hrad pro menší děti a brouzdaliště pro ty nejmenší.

Hotel Gouves Water Park Holiday Resort, Kréta

Resort nabízí vlastní restaurace i bary a samozřejmě můžete využít i all inclusive program pro dokonalý komfort a servis. Velmi pěkné je i zdejší wellness a spa centrum a těšit se můžete i na celou škálu dalších prožitků a zajímavých možností a služeb.

🔔 Hodnocení na Booking: 7,6 z 10 (dobré) od více jak 130 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,1 z 5 (velmi dobré) od více jak 4170 návštěvníků

10. Blue Lagoon Resort, Kos

📌 Adresa: Nea Alikarnassos Lambi, Kos 853 00, Řecko

Blue Lagoon Resort, Kos

Více fotografií na Fischer.cz

Na závěr našeho žebříčku tu máme ostrov Kós v Egejském moři. Jde o další velmi populární turistickou destinaci. Tento krásný ostrov je převážně hornatý, nicméně Blue Lagoon Resort se nachází na jediné rovině, která se rozkládá v severovýchodní části Kósu. Právě zde se ostatně koncentruje většina letovisek a resortu, jelikož tato část ostrova nabízí hodně slunce a nádherné pláže – malé i poměrně rozlehlé.

Blue Lagoon resort najdete ve velmi oblíbeném letovisku Lambi, které přímo přiléhá k hlavnímu městu Kósu. Do překrásného historického centra tohoto starobylého přístavního města to z resortu budete mít jen něco přes 1 km. Rozhodně doporučujeme sem zavítat i ve večerních hodinách, kdy město ožívá.

Blue Lagoon Resort, Kos

Resort se nachází prakticky přímo u pláže, která patří mezi ty větší v této oblasti. Zároveň se však můžete těšit i na hotelový aquapark. Menší, ale pro děti naprosto dostačující. Nechybí líná řeka či vodní hrad a skluzavky či tobogány. Resort nabízí i zajímavé sportovní vyžití a další možnosti.

🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 3300 návštěvníků