RECENZE: Hotel Akvamarín Bešeňová, Slovensko a dojmy z naší návštěvy

Ubytování v krásném kopcovitém prostředí v hotelu s termálním aquaparkem? Zdá se to jako ideální kombinace pro vysněnou dovolenou. A právě takovými výhodami se může pochlubit hotel Akvamarín v obci Bešeňová na Slovensku. Na dnešek jsme si pro vás připravili recenzi tohoto hotelu a naše dojmy z osobní návštěvy.

Pokusíme se v ní zjistit, zda je tento moderní resort skutečně tak parádní, jak se na první pohled zdá. Kromě toho vám taky poradíme, co můžete vidět, dělat nebo zažít v Bešeňové a okolí.

Akvamarín Bešeňová - recenze
K hotelu náleží soukromý termální bazén pro hotelové hosty

Recenze ubytování – hotel Akvamarín pro VIP hosty

Hotel Akvamarín je jedním z nejnovějších přírůstků v Bešeňové a vznikl jako součástí zdejšího rozlehlého termálního aquaparku. Jde o čtyřhvězdičkový a špičkově vybavený moderní komplex, který dokáže oslovit i velmi náročné návštěvníky. Zkrátka novota je na hotelu znát. Na co se můžete těšit a co se nám líbílo/nelíbilo?

Pokoje

Hotel Akvamarín nabízí několik typů pokojů (celkem až 940 lůžek, což z něj dělá jeden z největších hotelů na Slovensku). Jsou zde komfortní apartmány s terasou či balkonem, koupelnou i kuchyní. Rozloha těchto pokojů vhodných pro rodinné i romantické pobyty je až 120 m2. Prozatím jsme asi nikdy nebyli ve větším hotelovém pokoji, než právě zde v Akvamarín Bešeňová.

K dispozici je wi-fi, TV, lednička, kávovar a čajový set, úložné prostory i další vybavení. Kuchyň je plně vybavena nádobím i dalšími pomůckami pro vaření.

Apartmány Exklusive pak mají od 84 m2. Hosté mají zajištěnu soukromou terasu v nejvyšším poschodí s úžasnými výhledy. Součástí apartmánů jsou rovnou dvě koupelny, obývací pokoj a komplexní, luxusní vybavení. Skvělá volba pro mimořádně náročné zájemce. V této části jsme nebydleli, ale je dobré o ni vědět.

Naopak pro méně náročné hosty jsou tu pokoje typu Studio. Nacházejí se převážně v přízemí, takže nenabídnou takový výhled. Rozloha je menší a vybavení omezenější, ale nechybí koupelna ani menší kuchyňský koutek a další vybavení. I když jde v rámci hotelu Akvamarín o „nižší“ kategorii pokojů, stále nabízejí špičkový standard. Kromě toho můžete ještě zvolit variantu Studio s výhledem nebo exkluzivnější Studio LUX.

hotel Akvamarín Bešeňová
Postel je gró vybavení pokoje. Nesmí chybět čisté ručníky a župan, který využíváte k přechodu do termálních lázní.

Jelikož je hotel nová stavba, pokoje jsou v perfektním stavu, velmi stylově a moderně vybavené a dokonale čisté. Z hlediska úrovně a stavu zařízení a vybavení si hotel Akvamarín rozhodně zaslouží jedničku s hvězdičkou.

Za zmínku zajisté stojí i nadprůměrně vysoká úroveň hotelových služeb. Dokonce můžete s hotelem vyjednat i různé individuální služby a potřeby. Vždy vám skvěle poradí.

hotel Akvamarín Bešeňová
Součástí hotelu je plně vybavená kuchyň s dvouplotýnkou, lednicí, myčkou a troubou.

My jsme například hledali taxi do 15 km vzdáleného Liptovského Mikuláše a i zde byli na hotelu nápomocní. Připravenost personálu na požadavky hostů hodnotíme také na jedničku.

Exkluzivní přístup do aquaparku Bešeňová a privátní termální bazén

Velkým, neřku-li spíše největším, lákadlem ubytování v hotelu Akvamarín je však zajisté spojení s aquaparkem. Do něj mají hosté exkluzivní vstup (dokonce o 15 minut dříve než hosté „z ulice“, můžete si tak zabrat lehátka podle libosti), procházet sem mohou nerušeně hotelovými chodbami. Využít však mohou rovnou i soukromý termální bazén, který je přímo součástí hotelu. Do něj mají hosté neomezený a bezplatný vstup.

„Pendlovat“ mezi pokojem a termálními lázněmi můžete bez omezení. Vše funguje jak má. Znovu hodnotíme na jedničku.

Jako host máte také zdarma každý den jednorázový vstup do Wellness & spa zóny Harmónia na 3 hodiny. Zde se nachází saunový svět či wellness bar. Jedná se o bezplavkovou zónu, nicméně na recepci dostanete prostěradlo do kterého se zabalíte. Pokud nechcete, tak jej ani v sauně nemusíte odložit. Plavky jsou zakázány ze zdravotních důvodů a jejich toxicity při vysokých teplotách. Návštěvu tak jednoznačně doporučujeme, nicméně také doporučujeme hledat skulinku, kdy není ve wellness zóně příliš mnoho lidí.

O termálních lázních Bešeňová se můžete dočíst v našem samostatném článku.

Restaurace a bar

Hotel se může pochlubit kvalitní restaurací Zafir. Vychutnat si zde můžete nejrůznější speciality včetně ryb z lokálních zdrojů a v létě je zde i venkovní grill. Za příplatek si můžete nechat poslat i snídani do postele anebo si na pokoji užít romantickou večeři. Restaurace je rozlehlá a má spíše charakter moderní jídelny než útulné hospůdky, ale to je vzhledem k obrovské kapacitě hotelu pochopitelné.

Pobyt si můžete objednat se snídaní nebo s polopenzí. My zvolily druhou variantu. Překvapila nás vynikající kvalita jídla. Řadíme je v našem osobním žebříčku mezi to nejlepší. Výběr je dostatečně široký. Ochutnaly jsme spoustu pokrmů, vždy máte k dispozici několik příloh, různé druhy masa, dezerty, dvě polévky a trochu zeleniny. Té by snad mohlo být trochu více. Vše ale kompenzuje skvělá chuť jídel.

Lobby bar je naopak menší, někdy zde může být i nedostatek místa. Nabízí vyhlídku na bazén a skvělý výběr drinků nebo si zde můžete dát třeba kávu.

hotel Akvamarín Bešeňová
Ve vybavení hotelu nechybí TV se satelitem s programy v různých jazycích.

Ideální pro rodiny s dětmi

Hotel Akvamarín představuje parádní destinaci pro rodiny s dětmi. Nejen kvůli spojení se zdejším aquaparkem plným atrakcí. Hotel sám zdůrazňuje, že si zakládá na „kids friendly“ konceptu – tedy na přívětivém přístupu k dětským hostům. Tuto filozofii připomíná řada vybavení…

Je zde například game room s řadou her a trenažérů. U termálního bazénu je skákací nafukovací hrad a prolézačky či stůl na ping-pong. V přízemí hotelu je i pěkně vybavený dětský koutek. Na recepci si pak můžete zapůjčit stolní hry nebo různé sportovní vybavení vhodné pro děti.

Hotel má čas od času i slevové akce na wellness pobyty v hotelu s dětmi.

hotel Akvamarín Bešeňová
Velké pokoje. Najdete zde třeba i klasický jídelní stůl nebo rozkládací pohovku, na které se vyspí další dva hosté.

Celkové zhodnocení recenze Akvamarín Bešeňová

Hotel Akvamarín byl dostavěn teprve nedávno coby další možnost ubytování v rámci aquaparku v Bešeňové. Jde přitom o možnost poměrně luxusní nabízející přímé spojení s termály, ale i s bohatou vlastní výbavou včetně soukromého termálního bazénu, skvělé restaurace a baru, zázemí pro děti a opravdu krásně zařízených a opravdu velkých pokojů.

Vysoce lze hodnotit lukrativní polohu, za kterou hotel vděčí nejen aquaparku, ale i poloze mezi nejkrásnějšími přírodními parky Slovenska a u vodních nádrží. Skvělé hodnocení si hotel od nás zaslouží za čistotu a kvalitu vybavení i výbornou úroveň služeb a ochotu personálu.

Kapacitně trochu na štíru je občas místní bar, a dokonce i poměrně rozlehlá restaurace anebo rychlost některých služeb. Je to dáno tím, že hotel je opravdu velký. Určité menší rozčarování mohou zažít hosté, kteří se ubytují na vnější (severovýchodní) straně hotelu. Velmi blízko vede železniční trať. Hluk není nijak neúnosný, ale v létě při otevřených oknech dvakrát nepotěší. Jedinou výraznější nevýhodou jsou pak poněkud vyšší ceny ubytování. Hotel je přece jen luxusnější.

Když pomineme tyto nedostatky, je Akvamarín skutečně vynikající volbou i pro náročné návštěvníky, kteří si chtějí plnými doušky užívat luxus, exkluzivní péči, místní aquapark i nádherné okolí Bešeňové. My jsme byli naprosto spokojeni a nebyli jsme zde rozhodně naposledy.

Plusy

 • Moderní ubytování v nově postaveném hotelu (otevřen v roce 2021)
 • Čistota, úklid, kvalita vybavení
 • Velikost pokojů (jeden z největších ve kterém jsme byli)
 • Polopenze – skvěle vychucená jídla, dostatečný výběr a rozmanitost pokrmů
 • Neomezený vstup do termálů Bešeňová v ceně ubytování (o 15 minut dříve než hosté „z ulice“)
 • Vstup na 3 hodiny do wellness zóny Harmónia se saunovým světem pro ubytované hosty
 • Zázemí pro děti
 • Úroveň služeb personálu a recepce
 • Skvělé hodnocení – nejen od nás – ale také od ostatních návštěvníků (Booking.com 9,3 z 10)

Mínusy

 • Vyšší cena ubytování
 • V letních měsících jsou termální lázně vcelku vytížené (může to pak zkazit celkový dojem)
 • Některé pokoje jsou orientované na vnější stranu hotelu, kde je železniční trať

Kde se hotel Akvamarín Bešeňová nachází?

Pohled na hotel Akvamarín Bešeňová z výšky
Pohled na hotel Akvamarín Bešeňová z výšky

Bešeňová – termální perla Slovenska

Obec Bešeňová leží v Žilinském kraji asi 10 minut autem z centra města Ružomberok po silnici E50 na východ. Obcí, která má jen kolem 600 obyvatel, protéká řeka Váh, která zde ústí do vodní nádrže Bešeňová o rozloze cca 2 km2. Její okolí je okouzlující, nicméně se zde bohužel nesmí koupat.

Nádrž je spojena s rozlehlou přehradou Liptovská Mara. Zde už jsou i příjemné pláže ke koupání. Jednou z nejznámějších je plážička s výhledem na příbřežní kostelík Panny Marie. Jen kousíček od tohoto místa (cca 300 m) pak leží malý, ale velmi pěkný archeoskanzen Havránok, který nadchne milovníky historie. Jde o skanzen keltské osady z doby laténské (cca 3. až 1. stol. př. n. l.). Vybudován je na místě, kde se skutečně našly četné historické nálezy a pozůstatky tzv. púchovské kultury.

O pár set metrů jižně se u břehu přehrady nachází schodišťová závodní dráha Vlachy Vertical, která má bezmála 300 schodů. Pokud je zdoláte, odměnou vám budou nádherné výhledy na přehradu, její okolí i horské štíty v povzdáli.

Na sever od obce Bešeňová se zvedají Chočské vrchy lákající k výletům a výpravám. Nejvyšší hora Velký Choč má 1611 m. n. m., nejde tedy o žádné kopečky. Náročnější turisté pak mohou vyrazit o něco dál na severovýchod, kde už začíná Tatranský národní park, tedy Vysoké Tatry. Na jih od obce se naopak rozkládají malebné a turisticky oblíbené Nízké Tatry. Na jihovýchodě pak leží krásná Velká Fatra. V jistém smyslu bychom tak mohli říct, že Bešeňová leží v samotném srdci Slovenska, protože ze všech stran obklopena největšími krásami této země.

Termální aquapark Bešeňová

Samotná obec Bešeňová má spíše charakter klidného turistického letoviska než vesnice jako takové. Důvodem zájmu turistů o toto místo je pak především rozlehlý a špičkový termální aquapark. Jde o mimořádně velký a rozrůstající se komplex, který nabídne na 18 letních bazénů a dalších 9 krytých bazénů s celoročním provozem. Celkově 13 bazénů je naplněno vodou z místních unikátních termálních pramenů.

V aquaparku najdete rekreační a plavecký bazén, relaxační bazén s vodním barem, bazén s umělým vlnobitím a mnoho dalších. Zřejmě největší dominantou a chloubou aquaparku jsou však zdejší tobogány. Je jich víc než hodně a mnohé jsou opravdu gigantické. Nejdelší (černý) tobogán má neuvěřitelných 212 metrů a jsou zde ještě další tři tobogány s délkou nad 200 m a mnoho dalších s délkou nad 100 m plus řada „menších“ s délkou pod sto metrů. Považte, že vůbec nejdelší tobogán v ČR má 250 m (Aquapalace Praha). Součástí aquaparku je i potápěčské centrum, vodní sopka, minizoo, raftová řeka a spousta dalších atrakcí.

Ale ne každý přijíždí do zdejšího vodního parku křepčit a dovádět. Termály samozřejmě lákají i k relaxaci, odpočinku a oddání se mnoha wellness a spa pokušením. Samozřejmě se můžete těšit na rozlehlý saunový svět s mnoha druhy saun, ale i na mimořádně pestrou paletu služeb, wellness procedur a dalších rozptýlení. Pokud přemýšlíte, kam na wellness na Slovensko, Bešeňová může být dobrou volbou.