Wellness Špindlerův Mlýn – 12 tipů na nejlepší wellness hotely a pobyty

Špindlerův Mlýn patří mezi nejfrekventovanější turistické destinaci našeho největšího pohoří, Krkonoš. Je tudíž nabíledni, že se zde nachází takřka bezpočet ubytovacích zařízení nejrůznějšího druhu. V našem dnešním článku se však zaměříme speciálně na nejlepší hotely s wellness a spa zázemím. Kam na wellness ve Špindlerově Mlýně? To se hned dozvíte…

Tipy na nejlepší wellness hotely ve Špindlerově Mlýně

1. Hotel Savoy

📌 Harrachova 23, 543 51 Špindlerův Mlýn

Hotel Savoy, Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Začneme rovnou zostra tím možná vůbec nejlepším a nejluxusnějším hotelem, který Špindlerův Mlýn nabízí. Už samotný název hotelu dává znát, že nepůjde o žádnou špeluňku, ale spíše exkluzivní destinaci pro nejnáročnější zájemce. Tento hotel je součástí skupiny Asten Hotels, která v ČR provozuje celou řadu špičkových a butikových či „chateau“ hotelů v Praze i Krkonoších.

Hotel se nachází v jádru města, na lukrativním místě, které je klidné a zároveň velmi blízko všem důležitým bodům města a okolí. Hotel vás již zvenčí přivítá nádhernou horskou architekturou. Nejde o žádný gigantický komplex. Budova skrývá „jen“ na 35 exkluzivních a dokonale zařízených pokojů a apartmá. Pokoje jsou vybaveny designovým nábytkem a doplňky, včetně uměleckých děl. Dokonalý cit pro vkus z nich doslova čiší. V hotelu je i luxusní restaurace, která patří k nejlepším v širém okolí. Nechybí dokonce ani dětská společenská místnost.

Hotel Savoy však ukrývá i lázně a wellness centrum – a to je teprve něco. Sauna, relaxační zóna, soukromá vířivka a samozřejmě především výběr úžasných procedur a služeb, ale i prvotřídní kosmetiky. Zde se můžete nechat skutečně rozmazlovat.

2. Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn

📌 Bedřichov 106, 543 51 Špindlerův Mlýn

Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Harmony Club je elegantní a stylový hotel v poklidné odlehlejší části Špindlerova Mlýna. Hotel nabízí překrásné výhledy a možnost ubytování v jedno-, dvou- i čtyřlůžkových nebo rodinných pokojích. Nechybí ani apartmány. Jde o větší komplex, který celkově disponuje kapacitou 114 pokojů a 217 hostů.

Pokoje jsou velmi dobře, moderně zařízené a ani trpět hlady zde rozhodně nebudete. Hotel disponuje příjemnou, luxusnější restaurací Harmony. Je zde taky bufetová restaurace anebo i lounge bar, bowling bar či gril.

Kapitolu samu o sobě tvoří místní spa a wellness centrum, které je na špičkové úrovni a poměrně rozsáhlé. Najdete zde bazén a taky bohatý saunový svět, využít můžete masáže, relaxační procedury i další služby. Zajisté budete nadmíru spokojeni. Hotel je však skvělým zázemím i pro sportovní aktivity. Nudit se tedy taky jistě nebudete.

3. Hotel Olympie

📌 Luční 56, 543 51 Špindlerův Mlýn

Hotel Olympie, Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Olympie je mimořádně stylový tříhvězdičkový hotel ve Špindlerově Mlýně. Okamžitě okouzlí nádhernou moderní a zároveň tradičně rustikální architekturou, která se promítá nejen do exteriéru, ale taky interiéru. Pokoje jsou vyvedeny ve dřevě, což je opravdu krásné a příhodné. Nedávno rekonstruovaný hotel je členitý, plný terásek a báječných výhledů.

Nachází se zde 38 pokojů a taky velmi pěkná a kvalitní restaurace, dětský koutek i dětské hřiště a samozřejmě taky wellness centrum. Jeho jádrem je bazén s protiproudem a chrličem vody či masážní lavicí. Nechybí vířivka, Kneippův chodník, skvělá finská sauna či biosauna s aromaterapií a mnoho dalšího vybavení. Z procedur můžete vyzkoušet masáže, balneo, koupele, kosmetické procedury, lázeňské rituály a další služby.

4. Hotel Bedřiška Wellness Resort & Spa Špindlerův Mlýn

📌 Bedřichov 50, 543 51 Špindlerův Mlýn

Hotel Bedřiška Wellness Resort & Spa Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Bedřiška nabízí nádherné ubytování v prostorných apartmánech o rozloze až 88 m2. Součástí apartmánů a programů Exclusive Apartment a De Luxe je možnost neomezeného vstupu do hotelového spa a wellness centra. Poněkud skromnější Komfort a Standard nabízejí omezený či zvýhodněný přístup.

Wellness centrum nabízí rozměrný bazén o délce 12 metrů vyhřátý na 30°C. Dále je zde masážní bazén s 56 tryskami a teplotou až 38°C. Prohřát se můžete i v parní sauně, finské sauně nebo si můžete vyzkoušet ozdravnou minerální lázeň, odpočinout si v relaxační zóně, dopřát si masáž či některou z mnoha procedur…

Po tomhle regeneračně relaxačním zážitku vám jistě vyhládne. Postará se o vás místní špičková restaurace Orange Le Moon.

5. Amenity Hotel & Resort Špindlerův Mlýn

📌 Špindlerův Mlýn 117, 543 51 Špindlerův Mlýn

Amenity Hotel & Resort Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Amenity je známý a oblíbený řetězec wellness center a hotelů, který má své želízko v ohni i v srdci Krkonoš, ve Špindlerově Mlýně. Nově zrekonstruované a úžasně stylový hotel Amenity se nachází na skvělém místě u lesa v bezprostřední blízkosti sjezdovky Labská. Hotel je opravdu nádherný zevnitř i zvenčí. Moderní, prostorné apartmány nadchnou i velmi náročné návštěvníky.

Součástí hotelu je skvělá restaurace s regionální, ale moderní kuchyní. V hotelu jsou rovněž bowlingové dráhy, dětské hřiště a další vybavení. Tím nejzajímavějším je ovšem bezesporu wellness centrum. To, jak je u Amenity zvykem, je na velmi vysoké úrovni. Součástí je vyhřívaný bazén s protiproudem a masážní lavicí, parní sauna i tradiční sauna, kneippův chodník atd.

V hotelu si můžete zajistit také privátní wellness až pro 6 osob. Vstupné pak činí 1200 Kč na 2 hodiny.

6. Wellness hotel Windsor

📌 Špindlerův Mlýn 13, 543 51 Špindlerův Mlýn

Hotel Tetřeví Boudy

Více fotografií na Booking.com

Windsor je čtyřhvězdičkový hotel v tradičním horském stylu. Snadno byste při jeho návštěvě mohli získat pocit, že se nacházíte někde ve švýcarských nebo rakouských Alpách. Pokoje jsou luxusně vybavené a nic vám zde nebude chybět. Hostům je k dispozici i bowling, biliár, nechybí dětská herna, vynikající restaurace a… wellness centrum.

Zdejší wellness se může pochlubit vyhlášenými thajskými masážemi, ale je toho mnohem víc. Navštívit můžete bazén s protiproudem, aroma saunu, parní saunu, finskou saunu anebo se uvelebit ve vířivce, která pojme až 8 osob.

Mezi 20:00 až 21:00 je wellness určen pouze pro dospělé bez dětí. Privátní wellness lze zajistit mezi 21:00 až 22:30.

7. Residence Grand Suites

📌 Okružní 183, 543 51 Špindlerův Mlýn

Residence Grand Suites

Více fotografií na Booking.com

Residence Grand Suites je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází v centru Špindlerova Mlýna. Hotel nabízí menší počet exkluzivních apartmánů a má spíše komorní charakter. Apartmány jsou perfektně vybavené, s komplexním zázemím. V přízemí hotelu se pak nachází vyhlášená restaurace V Uličce, která dýchá velmi tradiční atmosférou a nabízí krkonošské speciality.

A pak je tu pochopitelně wellness centrum. To zahrnuje finskou, parní či aroma a infra saunu, relaxaci se můžete oddat i ve vířivce, můžete si vyzkoušet celou škálu masáží, „projít“ si kneippův chodník a mnoho dalšího. Skvělé místo pro rodinnou dovolenou i firemní akce.

8. Sporthotel Švýcarská bouda

📌 Labská 1 50.7167319N, 15.5720481E, 543 51 Špindlerův Mlýn

Sporthotel Švýcarská bouda

Více fotografií na Booking.com

Švýcarská bouda je příjemný a tradiční horský hotel v krásném přírodním prostředí mimo centrum rušného Špindlerova Mlýna. Zaujme pěkným vybavením a poměrně příznivými cenami ubytování ve dvou až šestilůžkových pokojích. Součástí ubytování (a ceny) je stravování formou polopenze v útulné hotelové restauraci.

Hotelové wellness centrum je velmi dobře vybavené a má příjemnou, klidnou atmosféru. Je zde finská sauna, soukromá vířivka nebo i vyhřívaný venkovní bazén, který můžete využívat během léta.

I zde je možnost zakoupení privátního wellness.

9. Hotel Praha

📌 Okružní 118, 543 51 Špindlerův Mlýn

Hotel Praha

Více fotografií na Booking.com

Když do Krkonoš, tak do Prahy… Tak by mohl klidně znít slogan čtyřhvězdičkového hotelu nesoucího název po našem hlavním městě. Nečekejte zde však sto věží či rušný Václavák, spíše útulné a poklidné prostředí jako stvořené pro horskou relaxaci. Hotel má opravdu krásný design, v interiéru převažuje dřevo. Ubytovat se můžete v některém z 24 pokojů nebo 3 apartmánů. Je zde dětské hřiště, dobré sportovní zázemí a taky malebná restaurace s místními specialitami.

Wellness centrum nabízí stylové prostředí s vybavením v podobě bylinkové sauny, finské sauny či bazénu s masážními lavicemi, chrliči a protiproudem. Vyzkoušet můžete různé druhy masáží, koupelí či ošetřujících procedur.

Mezi 19 a 21 hodinou je wellness možné využívat pouze v rámci relaxace pro osoby starší 12 let. Privátní wellness spa můžete využít v hotelu v čase: 13 – 14 hod. a 21 – 22 hod.

10. Clarion Hotel Špindlerův Mlýn

📌 Labská 111, 543 51 Špindlerův Mlýn

Clarion Hotel Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Clarion Hotel patří se svými pyramidálními střechami k dominantám Špindlerova Mlýna, jde taky o jeden z největších hotelových komplexů ve městě. Nabízí ubytování v 191 pokojích pro až 450 hostů. Nachází se přitom jen na tři sta metrů od sjezdovky. Součástí hotelu jsou 2 restaurace, 6 konferenčních sálů, lobby bar, lyžárna, ale taky dětské hřiště a herna či klub s možností animačních programů. Hotel je obecně k dětským návštěvníkům velmi vstřícný a představuje tak ideální volbu pro rodinnou dovolenou.

Další kapitolou je wellness centrum. Zahrnuje saunový svět s finskou, římskou či infra saunou, nabídku masáží, rituálů a zahřívacích procedur, bazén (27 °C) a vířivku (36 °C), koupele a zajít si můžete i do fitcentra.

11. Hotel Adam

📌 Svatý Petr 267, 543 51 Špindlerův Mlýn

Hotel Adam

Více fotografií na Travelking.cz

Čtyřhvězdičkový hotel Adam se nachází ve výšce 850 metrů nad mořem, odkud shlíží na okolní krásnou horskou krajinu. Pokoje a apartmány jsou stylově a pěkně zařízené a velmi dobře vybavené. Své gastronomické nároky můžete uspokojit v parádní restauraci s krásným výhledem. Ještě lepší rozptýlení však slibuje zdejší wellness.

Zaplavat si můžete v 13metrovém vnitřním bazénu, pak si můžete odpočinout ve vířivce, prohřát se ve finské či bio sauně, dopřát si aromatickou parní lázeň, vyzkoušet oblíbený Kneippův chodník anebo protáhnout svaly ve fitcentru.

12. Aquapark Špindlerův Mlýn

📌 Špindlerův Mlýn 300, 543 51 Špindlerův Mlýn

Aquapark Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Jak už název napovídá, tento hotel není jen tak obyčejný hotel. Skrývá totiž ve svých útrobách komorní, ale parádní aquapark. Je zde celá škála bazénů a atrakcí včetně divoké řeky a u vytržení budou především děti. Nechybí totiž ani několik tobogánů a skluzavek. Dospělí se možná zhlédnou spíše ve wellness části s finskou, parní či aroma saunou, léčivou solnou jeskyní, vířivkou i dalším vybavením.

Nevybrali jste si? Zkuste si ještě prohlédnout nabídku tématických pobytů v ostatních městech.