Aquapark a termální lázně Laa an der Thaya – ceník, otevírací doba, recenze

Přišel čas trochu občerstvit síly a obnovit duševní i fyzické zdraví a pohodu? Skvělým místem, kde takové malé „znovuzrození“ uskutečnit mohou být termální lázně. Ale jak si vybrat ty pravé, když je jich tolik? Pakliže pokukujete i za hranice, nejen na domácí pole, možnosti se vám ještě rozšiřují. Mnozí z našich sousedů se mohou pyšnit velkým počtem opravdu krásných lázní. Co třeba takové Rakousko? Země vysokých alpských štítů, vídeňských řízků, majestátního Dunaje a neméně majestátních historických památek. Ale je toho pochopitelně mnohem víc. Například se zde nachází řada skvostných termálních lázní. Mezi ty nejlepší jistě patří i termály Therme Laa, kterým se budeme plně věnovat v dnešní recenzi.

Zaměříme se přitom na všechny důležité aspekty. Podíváme se na lázeňské služby, vybavení, ceny či možnosti ubytování a dopravy. Zajímat nás ovšem bude i prostředí a okolí, protože správné lázeňské povyražení by mělo vytvářet komplexní symfonii prožitků různého druhu. Tak pojďme na to.

Theme Laa 003

Kde se nachází lázně Laa an der Thaya?

Máme pro vás dobrou zprávu. Laa an der Thaya, městečko, u nějž se lázně Therme Laa nacházejí, leží v těsné blízkosti českých hranic. Z centra se na domácí půdu dostanete procházkou dlouhou necelý kilometr. Obyvatelé jižní Moravy mají v tomto smyslu velkou výhodu, protože tyto krásné lázně mají doslova za humny, ale ani pro ostatní občany české kotliny nejsou termály Laa nijak vzdálené.

Samotné lázně se pak nacházejí od centra města (Stadtplatz) cca půl kilometru vzdušnou čarou. Před lázněmi se rozkládá poměrně velmi robustní parkoviště, které je navíc bezplatné a pojme až 450 aut! Dokonce zde najdete i nabíjecí stanici pro elektromobily.

O ulici dál (doslova přes pole) leží na ulici Thermenallee i hlavní vlakové nádraží. Pokud tedy přijedete vlakem, čeká vás jen asi 250 m dlouhá procházka přes políčko a parkoviště a jste na místě. Autobusová zastávka, Laa an der Thaya, Therme, je téměř přímo před vstupem do lázeňského komplexu, jen přes ulici. Jezdí sem dokonce přímá autobusová linka č. 104UÁN Brno, Zvonářka. Dopravní dostupnost lázní je tedy velmi dobrá.

O lázních Therme Laa

Termální lázně patří jednoznačně k největším lákadlům v širém okolí. Jde přitom o poměrně moderní komplex, který vzniknul v roce 2002, několik let poté, co byly za starosty M. Fasse uskutečněny výzkumné vrty. Ty odhalily přítomnost termálních pramenů. Počet návštěvníků lázní se od té doby pohybuje kolem půl milionu ročně. Jde tedy o velmi oblíbené a vytížené lázně.

Prameny

Prameny, které využívají termální lázně Laa, dosahují výstupní teploty 42°C. Voda je bohatá na minerály jako sodík či jód a má příznivé pH 7,36. A s čím vám může tato ozdravná voda pomoci?

Lázně se zaměřují především na léčbu kardiovaskulárních onemocnění. Například hypertonii, problémy s krevním oběhem a prokrvením i stavy po mozkové mrtvici a mnoho dalšího. Dalším důležitým okruhem jsou problémy s pohybovým aparátem. Ať už jde o zánětlivá či degenerativní onemocnění nebo i poúrazové stavy. V lázních se však věnují i neurologickým potížím anebo očním onemocněním.

Lázně se rozkládají na ploše 7 800 m2. I při spíše střední rozloze se mohou pochlubit dostatkem zajímavých bazénů, vynikajícím wellness a spa centrem, ale taky spoustou atrakcí a aktivit. Therme Laa tedy nabízejí řadu možností pro celou rodinu, včetně dětí, které si zde jistě užijí mnoho zábavy.

Theme Laa 002

Co nabízí Therme Laa?

Jaké konkrétní možnosti, vybavení a služby Therme Laa nabízejí?

Letní venkovní lázně

Venkovní prostory lázní nabízejí idylu na travnatých plochách s lehátky u bazénů s termální vodou. Tato část lázní je v provozu bez ohledu na počasí od 29. května do 4. září (2022). Za příznivého počasí se zde každou neděli konají i grilovací party.

Vynikající je, že otevírací doba je během sezóny až do 22:00, takže z vody spěchat nemusíte a můžete si vychutnat večerní relaxaci v nádherném prostředí.

Letní vstupné do lázní je pro dospělé za 21,50 Eur, pro děti do 14 let za 14,20 Eur a pro děti do 3 let zdarma. Vstupenku si však můžete zarezervovat předem online a ušetřit. V takovém případě stojí pouze 18,30 Eur.

Termální bazény

V Therme Laa jsou k dispozici čtyři bazény. Rozlehlý venkovní a vnitřní bazén, který má členité a velmi elegantní provedení. Nechybí zde vodní trysky a vodopády, večerní podsvícení a další atraktivní vybavení. Teplota vody je až 34°C. Skvělou záležitostí je i masážní bazén s masážní stěnou a lehátky. Dále je zde i bazén pro aktivní plavání a skvělý solný bazén, ve kterém hraje uvolňující hudba.

Co do počtu bazénů nejsou Therme Laa zrovna „nejnabušenější“ termály střední Evropy. To ale rozhodně neznamená, že se zde budete nudit. Vše je velmi promyšlené a precizní. Vybavení mimořádně kvalitní, moderní a krásné. Vše je uzpůsobeno především k příjemné a regenerující relaxaci, přesto ani aktivnějšímu odpočinku nejsou kladeny meze.

Theme Laa 001

Dětský svět

Ani malí návštěvníci nepřijdou zkrátka. Připraven je bazének s hloubkou pouze 30 cm pro nejmenší děti, ty větší si zase vychutnají např. tobogán Fantasia, který měří rovných 90 metrů. Svižnou jízdu provázejí světelné i zvukové efekty.

V lázních Therme Laa jsou pro děti dokonce k dispozici animační programy. Děti do 3 let je mohou navštívit dokonce zdarma, totéž platí pro děti, které mají právě narozeniny. Ty dokonce čeká malý dárek jako bonus. Rovněž místní restaurace je pro děti plně přizpůsobená. Snad jedinou nevýhodou je, že programy probíhají v němčině, ale to lze rakouským lázním sotva zazlívat.

Therme Laa možná nenabízejí spletenec bezpočtu gigantických atrakcí. Na druhou stranu je z nich cítit, že děti jsou zde velmi vítány. Proto je tahle destinace i pro rodiny skvělou volbou.

Saunový svět

Saunový svět v Therme Laa je opravdu okouzlující a zajisté patří k největším lákadlům tohoto místa. Vyzkoušet můžete loft-saunu s příjemně nižší teplotou kolem 70-80°C. Dočkáte se i aromatického, bylinného nálevu. Velmi příjemné prostředí skýtá i borová sauna a zajímavá je rozhodně i rybníková sauna s panoramatickým výhledem. A tento výčet ještě není kompletní.

Sauny jsou bezplavkové a přístupné od 14 let. Vstup je za příplatek k základnímu lázeňskému vstupnému. Prohřát se můžete za 9,50 Eur. Při večerním vstupu po 17. hod. je ovšem vstup o 5,10 Eur dražší.

Theme Laa sauny

Masáže, procedury

Co by to bylo za lázně, kdybyste si nemohli vychutnat nějaké to rozmazlování nebo i uzdravování? V Therme Laa můžete podstoupit celou škálu masáží a procedur, včetně reiki, shiatsu, lymfodrenáže nebo aromaterapie. Cena začíná na 44 Eur za základní masáže, ty speciální se pohybují spíše od 80 Eur výše. Nechybí dokonce ani masáže pro děti, případně speciální programy pro páry.

Využít můžete i četné kosmetické služby. Peelingy, liftingy, zábaly, manikúru, pedikúru, depilace a mnoho dalšího. Z lékařských, lázeňských a ozdravných procedur je zde nabízena fyzioterapie, speciální ošetření pro svalovou rovnováhu nebo třeba antistresová procedura.

Silent Spa

Důležitou součástí komplexu jsou i exkluzivní, zážitkové lázně Silent Spa. Jsou určeny pro hosty starší 16 let a otevírací doba je 9:00 až 20:00. Celodenní vstupné stojí 101 Eur, odpolední od 53 Eur. Silent Spa představují opravdu luxusní záležitost pro náročné hosty, mimo jiné s vlastním saunovým světem, kosmetickými službami, masážemi a dalšími možnostmi.

Další nabídka

Lázně Therme Laa nabízejí nejrůznější další programy, služby a balíčky. Například různé wellness a relaxační programy s komplexní péčí. Pořádají se zde i tematické dny. Cena těchto služeb a speciálních akcí je obecně spíše vyšší, na druhou stranu osloví i náročné návštěvníky.

Theme Laa 005

Jídlo

Občerstvit se v lázních Therme Laa můžete hned na několika místech. Největší možnosti nabízí kvalitní restaurace s opravdu vynikající kuchyní. Dále je zde speciální saunové bistro a samozřejmě nechybí letní bar s příležitostným grilováním.

Ubytování v lázních Therme Laa

Součástí komplexu je i luxusní 4hvězdičkový hotel. Prostředí je zde opravdu velmi příjemné, interiér je krásně a vkusně vybavený. Vybírat můžete z celé škály variant apartmánů a pokojů, nechybí ani nabídka různých pobytových balíčků. Ubytování ovšem nepatří k nejlevnějším. Ceny se pohybují kolem 230 až 400 Eur za noc. Dostupnější ubytování můžete najít jinde ve městě Laa an der Thaya nebo v blízkém okolí.

Therme Laa - Hotel & Silent Spa

Tento hotel je součástí lázní a pobyt v něm si můžete rezervovat skrze portál Booking.com

Ceník vstupného – termály Laa

  • Do 3 hodin € 23
  • Prodloužení za kažadou další započatou půlhodinu € 2,30
  • Celodenni vstup na více jak 5 hodin € 34,50
  • Večerni vstup od 17:00 hod. € 23
  • Připlatek za kabinu (na 3 h) € 5,00

Za vstup do světa saun je účtován poplatek 10,90 euro k hlavní vstupence. Vstup do saun možný pouze od 14ti let.

Otevírací doba – termály Széchenyi, Budapešť

  • Otevřeno denně od 9:00 do 22:00 (konec koupání 21:40)
  • 24.12. & 31.12. | otevřeno do 17:00

Recenze a zkušenosti návštěvníků

Therme Laa jsou lahůdkou, která zaujme spíše fajnšmekry. Nejde o megalomanský areál ani hlučný a rušný zábavní komplex s bezpočtem atrakcí. Lázně mají spíše noblesnější a komornější atmosféru a působí trochu jako relaxační oáza.

Nejvíce z návštěvy vytěžíte, pokud nezůstanete u základního vstupu, ale vychutnáte si některý z programů, balíčků, akcí či exkluzivních možností. Lázně Therme Laa ovšem obecně nejsou zrovna levné. Zvláště na české poměry. Přesto se dá říct, že za porci luxusu, které se vám zde dostane, zřejmě nebudete litovat nějaké té koruny navíc

Co je k vidění v okolí?

Samotné městečko Laa an der Thaya má na 6300 obyvatel. Nejhezčím místem je historické centrum s náměstím (Stadtplatz), na kterém se nachází například budova nové radnice, velmi krásná stavba z konce 19. století. Další dominantou je morový sloup z roku 1680. Takříkajíc druhým centrem města je pak Kirchenplatz s katolickým farním kostelem St. Veit.

Milovníci historie pak v žádném případě nesmí minout hrad Laaer Burg. Jde o mimořádně hezky zachovalý menší hrad s výrazným cimbuřím a kruhovou věží. Počátek výstavby sahá až do 12. století. Okolí města má velmi podobný charakter jako krajina na protější straně hranic, na jižní Moravě. Rozléhá se zde bezlesá rovina tvořená nekonečnými lány polí, ale i vinic. O něco dále už můžete vyrazit i do krásné přírody místních kopců. Za návštěvu rozhodně stojí minimálně hrad Falkenstein vzdálený asi 15 km. Jeho okolí je ideálním místem k procházkám, túrám i cyklovýletům.

Fotogalerie

Zdroj fotografií: www.therme-laa.at/cs/

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 comments